Bu da dert mi demeyin. Istenmeyen Kıl tüy derdi.. :(

Herkese selam
bir derdim var kısmına yazıp yazmama konusunda karar veremedim ama. Cidden kafama taktığım bi durum.
Derdim istenmeyen tüylerim. Küçük yaşta tüy dökücü krem vs. Kullanmaktan çok yoğun bir tüy problemim var. Beyaz tenliyim, tüylerim koyu renk ve sert. Âdeta tek bir gözenekten 2 3 tane tüy fışkırıyor. Normalde pratik olduğu için jilet kullanırdım yazları ise daha rahat etmek için eldiven ve epilasyon cihazı kullanırdım. Ama bunlar aşırı vaktimi alıyor çünkü acı eşiğim inanılmaz düşük.
Utandığım için dışarıda da yaptıramıyorum ki şuan pandemide benim için alternatif bile değil.
Çok uzun zamandır evde lazer epilasyon cihazı almak istiyorum ama biraz pahalı geliyordu. Artık kafayı taktım alacağım. Ama hangi marka daha iyidir. Bir de philips in fiyat skalası çok geniş. Çok pahalı birşey alamam ama iş görür olan beni rahatlatan bir model istiyorum.
Siz evde lazer cihazı kullandınız mı ? Fayda gördünüz mü ?
Değerli yorumlarınızı bekliyorum
Benim cevremde ev tipi lazer olanlar memnun değil pek bende araştırmıştım
Şuan buz lazere başladım ilk seansımda sonuçlar hiç fena değildi zamanla daha da azalacak zaten uğraşacak çok vaktim olmuyor çocuklarla orda kısa sürede yattığım yerden işlem tamam

Tenim beyaz, kıllarım koyu ve kalın. En etki gören kesimdeyim. En yüksek ayarda kullanıyorum her bölgeye. Jiletle tamamen temizledikten hemen sonra yapıyorum çünkü azıcık çıkarsa ya da kıl kalırsa fena acıyor.
Bilmemkaç seans alex’e gitmiş iki sene sonra tüm tüyleri aynen geri gelmiş hormonları coşkulu bir insanım 😂
Aaa ben😂😂
4 sene kadar alex e gittim ben de, genital tamamen geri geldi, kol altı iyi durumda şükür.
Şimdi bunun üstüne kol ve bacak için de alexe gitmek anlamsız gözümde.
Çok teşekkür ettim cevap için.

Ben ipl cihazı aldım hamilelik falan geçirdim ama hiç geri çıkmadılar aylar aylar oldu yapmıyorum
Senede 1 kere falan anca yapıyorumdur

Remington infinity modeli

Benim cevremde ev tipi lazer olanlar memnun değil pek bende araştırmıştım
Şuan buz lazere başladım ilk seansımda sonuçlar hiç fena değildi zamanla daha da azalacak zaten uğraşacak çok vaktim olmuyor çocuklarla orda kısa sürede yattığım yerden işlem tamam
Merhabalar bende buz lazere gittim 12 gün oldu tam dökülme olmadı. Çok çok az döküldü. Seanstan 1 gün önceye kadar da hiç bir şekilde almayın dediler. Çok rahatsızım bu durumdan. Sizde durum nedir? Hemen döküldü mü?

Merhabalar bende buz lazere gittim 12 gün oldu tam dökülme olmadı. Çok çok az döküldü. Seanstan 1 gün önceye kadar da hiç bir şekilde almayın dediler. Çok rahatsızım bu durumdan. Sizde durum nedir? Hemen döküldü mü?
Bizde durum fena değil 16 günümdeyim koltuk aldim yüzde doksan döküldü bacaklar yarıya genital bölgede aynı şekilde yarısı ya da yarısına yakın döküldü kese yapin demislerdir size zaten
Birden dökülme olmuyor zaten bi süreçte bende tam bilmiyorum umuyorum güzel sonuçlar elde ederiz

Bizde durum fena değil 16 günümdeyim koltuk aldim yüzde doksan döküldü bacaklar yarıya genital bölgede aynı şekilde yarısı ya da yarısına yakın döküldü kese yapin demislerdir size zaten
Birden dökülme olmuyor zaten bi süreçte bende tam bilmiyorum umuyorum güzel sonuçlar elde ederiz
Benimde belli kısımlar döküldü ama bazı yerlerde hiç yok normal mi acaba diye düşünüyordum. 10 güne falan dökülür dediler. Evet kese dediler kabak lifi kesesi ile yapıyorum. İnşallah güzel sonuçlar alırız ya

Lumea brı950. Ama daha düşük modeller de aynı işlevi görür. Daha ucuz bi model almadığıma pişmanım. Atış sayısına göre alınmalı sanki.
Eski modelleri koyu tende atis yapar mi bilmiyorum. Bende 1950 var ozel bolgede kararmalarda zor atis yaptim bikac kullanimdan sonra kararma da acildi eskiye göre.

Herkese selam
bir derdim var kısmına yazıp yazmama konusunda karar veremedim ama. Cidden kafama taktığım bi durum.
Derdim istenmeyen tüylerim. Küçük yaşta tüy dökücü krem vs. Kullanmaktan çok yoğun bir tüy problemim var. Beyaz tenliyim, tüylerim koyu renk ve sert. Âdeta tek bir gözenekten 2 3 tane tüy fışkırıyor. Normalde pratik olduğu için jilet kullanırdım yazları ise daha rahat etmek için eldiven ve epilasyon cihazı kullanırdım. Ama bunlar aşırı vaktimi alıyor çünkü acı eşiğim inanılmaz düşük.
Utandığım için dışarıda da yaptıramıyorum ki şuan pandemide benim için alternatif bile değil.
Çok uzun zamandır evde lazer epilasyon cihazı almak istiyorum ama biraz pahalı geliyordu. Artık kafayı taktım alacağım. Ama hangi marka daha iyidir. Bir de philips in fiyat skalası çok geniş. Çok pahalı birşey alamam ama iş görür olan beni rahatlatan bir model istiyorum.
Kesinlikle alin derim. Ben oncden almadigima cok pismanim. Killar oylece birden ortadan kayboluveriyor. :) Ben hep kararsizdim esim pandemi doneminde agdaya gidemedigi icin alalim diye ikna etti beni. Ben bugday tenliyim esimde baya esmer o yuzden son cikani tercih ettik. Erkeklerde de cok etkili. Tüm vücütta kullaniyoruz. Ilk baslarda kremle alip öyle kullandim. Simdi ay yilda tüy gibi cikiyo gördukce epilatörle alip. 2 gun sonra o bolgeye atis yapiyrm. Kök kalmayinca epilatorle alindigini bile hissetmiyor insan.

Herkese selam
Bence utanmanıza hiç gerek yok sizin gibi kimler geliyor kimler geçiyo kesin çözüm iyi bir güzellik salonunda lazer epilasyon nen yaptırdım oh mis bebek gibi şimdiye kadar yaptırmadığım hataymış 6seansta felan bitti evde yapılan makinalar hikaye boluna 2 3 milyon vermeyin aynı paraya tüm vücudunuzu yaptırıp ömürlük kurtulabilirsiniz hiç şaşmayın

Kızlar beni de aydınlatın, philips lumea iyi midir ?
Ben pandemiden önce 2 yıl gittim tüm vücut için %95 oranında azalmıştı ama bırakınca tekrardan çıkmaya başladılar.
Sizce bu aleti alıp evde kendim mi yapmalıyım ?

Kızlar beni de aydınlatın, philips lumea iyi midir ?
Ben pandemiden önce 2 yıl gittim tüm vücut için %95 oranında azalmıştı ama bırakınca tekrardan çıkmaya başladılar.
Sizce bu aleti alıp evde kendim mi yapmalıyım ?
Lumea icin herkes yaziyo tekrar cikiyor diye. Ama iste tam da bundan bahsediyorum. Lazere gidip de hic cikmadi diyen olmadi etrafimda. Bu aletle evde kendin istedigin gibi istedegin zaman uyvulama yapabiliyorsun. Uygulama yaptigin surece kıl tüy cok uzun süre cıkmıyor. Hem ben esimle birlikte kullaniyorum. En az 10 yil 2 kisiye rahat rahat yeter. Fiyat yuksek gibi geliyor ama jilet krem agda bunlarda hic ucuz dgl.

Lumea icin herkes yaziyo tekrar cikiyor diye. Ama iste tam da bundan bahsediyorum. Lazere gidip de hic cikmadi diyen olmadi etrafimda. Bu aletle evde kendin istedigin gibi istedegin zaman uyvulama yapabiliyorsun. Uygulama yaptigin surece kıl tüy cok uzun süre cıkmıyor. Hem ben esimle birlikte kullaniyorum. En az 10 yil 2 kisiye rahat rahat yeter. Fiyat yuksek gibi geliyor ama jilet krem agda bunlarda hic ucuz dgl.

Jilet hiç kullanmadım.
Yıllarca ağda/sir yaptım oda bir süreden sonra çok yorucu oluyor.
Lazerden çok memnundum ama tam bitme aşamasında pandemi girince bıraktım.
Tam gitsem biterdi aslında ama bilmiyorum almak daha mantıklı geliyor sanki.

Jilet hiç kullanmadım.
Yıllarca ağda/sir yaptım oda bir süreden sonra çok yorucu oluyor.
Lazerden çok memnundum ama tam bitme aşamasında pandemi girince bıraktım.
Tam gitsem biterdi aslında ama bilmiyorum almak daha mantıklı geliyor sanki.
Bende hep agda ve epilatör kullandim. Ama ilk cocuguma hamile kalinca ozel bolgeyi kendim alamadigjm icin jilet yaptim mecbur. Baskasina da asla aldiramam. Aldi basini gitti killar sonra. Benim icin mucizevi kurtulus oldu. Acisiz zahmetsiz. Sadece ilk 2 seansa kdr killari kremle aldim. Sonra bidaha uzamadi zaten. Ben cikar korkusuyla Ayda bir yaptim. Ama sanki ona da gerek yok gibi. varsın uyutabildigi kdr uyutsun. Uaynirlarsa bende tekrar uyuturum

Bende hep agda ve epilatör kullandim. Ama ilk cocuguma hamile kalinca ozel bolgeyi kendim alamadigjm icin jilet yaptim mecbur. Baskasina da asla aldiramam. Aldi basini gitti killar sonra. Benim icin mucizevi kurtulus oldu. Acisiz zahmetsiz. Sadece ilk 2 seansa kdr killari kremle aldim. Sonra bidaha uzamadi zaten. Ben cikar korkusuyla Ayda bir yaptim. Ama sanki ona da gerek yok gibi. varsın uyutabildigi kdr uyutsun. Uaynirlarsa bende tekrar uyuturum

Almak en iyisi olacak o zaman.
Yaza kadar halletmiş olurum bende :confused:

Lumea ile ilgili yeni denetimledigim bisi. Kullananlar bilirler cilt tonu sensoru var. Bu sebeple cok fazla koyu bolgelerde zor atis yapiyor. Esim baya bi esmer bazi bolgelerde cok zor atis yapiyordu. Vee cozum sensorun oldugu minik pencerenin istune minicik bir kagit bant yapistirdim. Ama sakın pencere ustune gelmesin yanar yoksa. Ayrica 2 dereceyi asla gecmesin bu sekilde yaptiginiz atis. Gerci biz 3 de atis yaptik ama yine de dikkatli olun

Herkese selam
İpl gibi bir sistem her ay yapilmali evde lazer epilasyon dediginiz modern agda.18 seansta 6 ay ara ver geri cikiyor hersey bence ona vercegine git normal epilasyon yaptir.Alexandrite veya soprano buz lazer

İpl gibi bir sistem her ay yapilmali evde lazer epilasyon dediginiz modern agda.18 seansta 6 ay ara ver geri cikiyor hersey bence ona vercegine git normal epilasyon yaptir.Alexandrite veya soprano buz lazer
Her ay yapilmali evet ama 100 kildan 5 10 tanesi cok ince tüy gibi cikiyor. Bunlara islem uygulamak da cok kolay oluyor. Bazi bolgelerde hic cikmiyor. Herkesin yapisina gore degisir. Burda en onemlisi tercih ve beklenti. Benim gibi baska birine bu islemi yaptirmak istemeyen ve killarla ugrasmak istemeyenler icin lumea en iyi tercih. Evde rahatca uygulayabiliyorsun. Ve evde birden fazla kisi kullanabiliyor. Bir de cevremde lazere gidinlerde 3ila 6 ayda illaki rotusa gidiyiorlar.

X