Bu Dertten Yıldım, Bıktım, İllallah Getirdim 😢

Aaaa profesör deli mi ne. Bu konuda benim de detaylı bilgim yok hatta bu ameliyatı da ilk sizden duydum o yüzden doktorları da bilemiyorum. Ben haseki de cem dane isminde bir doktor var ona gitmiştim harika biri hem ilgili dinleyici hem de çözüm odaklı ama profesör değil uzman doktor sizin durumunuzla ilgili yardımcı olabilir mi bilemiyorum.
Şuan tüp bebek için gittiğim doktor da beni çıldırtmak üzere. Doktorların çok iyisi de var gerçekten can sıkanı da. İyisine denk gelmek şans işi.
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah tez vakitte hal olur sorununuz.
evet maalesef, tam bir kırıktı. 😒 amin inşallah, çok teşekkür ederim yorumunuz için 🌸 size de kendime de tez zamanda bebekler diliyorum ☺

Benim fikrim cildiniz çok ince ve kuru olduğu için böyle olduğu yönünde. O yüzden mantar olurum yine düşünmeden biraz temizlik işlerini düşürmeniz. Vulvaya ovma, çekme gibi hareketlerde bulunmayın. Sadece su kullanın. Epilasyon işini jiletle halledin. Cildi yenileyen kremler kullanmanız gerekiyor antifungal değil. Cicaplast gibi içinde hem nem hem yenileme etkenleri olan bir krem işinize yarar. Pişik kremi var çocukların kullandığı sudokrem o olur. Cildinizin yenilenmesi en az 15 günü bulur. O yüzden cinsel birlikteliği tekrarlamaması için bir süre askıya alın. Birliktelikten önce de nemlendirici sürün ki tekrar çatlama olmasın.

Benim fikrim cildiniz çok ince ve kuru olduğu için böyle olduğu yönünde. O yüzden mantar olurum yine düşünmeden biraz temizlik işlerini düşürmeniz. Vulvaya ovma, çekme gibi hareketlerde bulunmayın. Sadece su kullanın. Epilasyon işini jiletle halledin. Cildi yenileyen kremler kullanmanız gerekiyor antifungal değil. Cicaplast gibi içinde hem nem hem yenileme etkenleri olan bir krem işinize yarar. Pişik kremi var çocukların kullandığı sudokrem o olur. Cildinizin yenilenmesi en az 15 günü bulur. O yüzden cinsel birlikteliği tekrarlamaması için bir süre askıya alın. Birliktelikten önce de nemlendirici sürün ki tekrar çatlama olmasın.
benim tam vajina girişinde çatlak oluyor, bahsettiğiniz kremler o bölgeye kullanılabilir mi? çok hassas ya ph olayı, iyice deliye döndüm 😒 birliktelik için babystart jel aldım, eski adı pre seed'miş belki duymuşsunuzdur. bebek isteyenler kullanıyor genelde, sperm dostuymuş. o bayağı kayganlaştırıyor.

benim şöyle bir olayım var bir de: adetim bitti diyelim. ertesi gün ilişkiye girince çatlıyor. ama yumurtlama günümde ilişkiye girince çatlama olmuyor. sonra yine adetime birkaç gün kaldığında ilişkiye girersek hoooppp yine aynı çatlak. çıldırıcam! hadi şimdi bebek istiyoruz, yumurtlama zamanı ilişki benim işime geliyor ama ömür boyu her ilişkide çocuk düşünecek değilim ya. nasıl gidecek bu iş?

düşünüyorum yumurtlama zamanı vajina yumuşuyor ondan mı çatlak olmuyor diye ama normal zamanda da o kadar ıslanıyorum ki anlatamam 🙈🙈🙈 östrojen hormonuna da bakıldı acaba o mu eksik diye, o da tam yani. aklıma gelen her ihtimali eliyorum böylelikle...

benim tam vajina girişinde çatlak oluyor, bahsettiğiniz kremler o bölgeye kullanılabilir mi? çok hassas ya ph olayı, iyice deliye döndüm 😒 birliktelik için babystart jel aldım, eski adı pre seed'miş belki duymuşsunuzdur. bebek isteyenler kullanıyor genelde, sperm dostuymuş. o bayağı kayganlaştırıyor.

benim şöyle bir olayım var bir de: adetim bitti diyelim. ertesi gün ilişkiye girince çatlıyor. ama yumurtlama günümde ilişkiye girince çatlama olmuyor. sonra yine adetime birkaç gün kaldığında ilişkiye girersek hoooppp yine aynı çatlak. çıldırıcam! hadi şimdi bebek istiyoruz, yumurtlama zamanı ilişki benim işime geliyor ama ömür boyu her ilişkide çocuk düşünecek değilim ya. nasıl gidecek bu iş?

düşünüyorum yumurtlama zamanı vajina yumuşuyor ondan mı çatlak olmuyor diye ama normal zamanda da o kadar ıslanıyorum ki anlatamam 🙈🙈🙈 östrojen hormonuna da bakıldı acaba o mu eksik diye, o da tam yani. aklıma gelen her ihtimali eliyorum böylelikle...
Hormonal oluyordur. Benim de yumurtlama zamanlarımda cildim, saçım daha çabuk yağlanır. Bazen yüzümde sivilce çıkar. Regl olduğumda saçım fön, boya tutmaz falan :KK53:
Cicaplastı bilmem ama sudokrem kullanılır. Bebeklerin her yerinde sürüyorlar onu, pişik kremi :super:
Bir de ne kadar su kullanırsanız o kadar kurutursunuz cildinizi. Ellerimiz bile suyla çok temas edince çatlıyor. Temizliği abartmayın. Her gün pamuklu iç çamaşırı değiştirmek, tuvaletten sonra temizlik yeter.
O sprem dostu şeyi bilmiyorum da su bazlı değil yağ bazlı bir şey daha iyi gelir cildinize. Bence siz kendinizi düşünün, kocanız düşünsün spermleri güçlendirmeyi :rapci: :confused:

Valla kronik idrar enfeksiyonundan ve gebelikte mantar belasından çok çekmiş, kullanmadığı ilaç kalmamış biri olarak çözümü sirkede buldum rahata erdim resmen. Bana kim önerdi bilmiyorum ama ona bol bol dua yolluyorum hep. Birde şekerli gıdadan uzak durmak özellikle çikolata falan. Şeker hastası olmanıza gerek yok mantar olan insanlarda şekerli gıda iyice içinden çıkılmaz ediyor

Hormonal oluyordur. Benim de yumurtlama zamanlarımda cildim, saçım daha çabuk yağlanır. Bazen yüzümde sivilce çıkar. Regl olduğumda saçım fön, boya tutmaz falan :KK53:
Cicaplastı bilmem ama sudokrem kullanılır. Bebeklerin her yerinde sürüyorlar onu, pişik kremi :super:
Bir de ne kadar su kullanırsanız o kadar kurutursunuz cildinizi. Ellerimiz bile suyla çok temas edince çatlıyor. Temizliği abartmayın. Her gün pamuklu iç çamaşırı değiştirmek, tuvaletten sonra temizlik yeter.
O sprem dostu şeyi bilmiyorum da su bazlı değil yağ bazlı bir şey daha iyi gelir cildinize. Bence siz kendinizi düşünün, kocanız düşünsün spermleri güçlendirmeyi :rapci: :confused:
normal kayganlaştırıcılar beni çatır çatır yaktı maalesef. bu en son aldığım jel kadın vajina ph'yla aynı. o yüzden hiçbir problem yaratmıyor çok şükür bir bu iyi geldi yani! ☺ dediğiniz gibi belki de aman temiz olsun demek de pek iyi değildir...
kocama keçiboynuzu yedirip içiriyorum 😅
bu arada yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Valla kronik idrar enfeksiyonundan ve gebelikte mantar belasından çok çekmiş, kullanmadığı ilaç kalmamış biri olarak çözümü sirkede buldum rahata erdim resmen. Bana kim önerdi bilmiyorum ama ona bol bol dua yolluyorum hep. Birde şekerli gıdadan uzak durmak özellikle çikolata falan. Şeker hastası olmanıza gerek yok mantar olan insanlarda şekerli gıda iyice içinden çıkılmaz ediyor
şeker kullanımını en aza indirdim. tek zaafım pasta resmen. kocama bile diyorum, tartışırsak barışmak için çiçek filan alma bana pastayla gel ☺ tabii abartmıyorum ama çok seviyorum. onun haricinde şekeri gerçekten hayatımdan çıkarttım denebilir. zaten bal, pekmez filan doğal yoldan alıyoruz şekeri. çayda filan da kullanmıyorum son 3 senedir filan.

Bunu gecen gün bir yerde okumuştum, erkeklerin genital bölgelerinde uçuk virüs olarak bulunuyormuş (cinsel birliktelikten geçiyor erkeğe). Sizinle cinsel birliktelik yaşayınca malesef virüs size bulaşmış. Yani üzgünüm eşinizde var bu virüs. Mantar içinde eşli tedavi olmanız lazim

Bunu gecen gün bir yerde okumuştum, erkeklerin genital bölgelerinde uçuk virüs olarak bulunuyormuş (cinsel birliktelikten geçiyor erkeğe). Sizinle cinsel birliktelik yaşayınca malesef virüs size bulaşmış. Yani üzgünüm eşinizde var bu virüs. Mantar içinde eşli tedavi olmanız lazim
Tedavi olduk geçti çok şükür. Benim şu an derdim vulva girişindeki çatlak, nasıl geçer, nasıl tedavi olur onu bilmiyorum 😩

Hepinize merhaba kızlar 🌸
Daha önce Jinekoloji başlığında pek çok konuda yorumlar yaptım, açılan konuları okudum ancak bir sonuca ulaşamadım. Bir tık uzun yazacak gibiyim. Lütfen bana yardım edin 😢
3 yıllık evliyim. Düğün günümüzde adettim, o yüzden eşimle ilk birlikteliğimiz düğünden 1 hafta kadar sonra oldu. Neyse, sonra balayına gittik. Balayında havuzdan mı, eşimden mi ya da 10 gün önce yaptırdığım bikini bölgesi lazerinin başlığından mı bilmiyorum hem vajinal uçuk kaptım hem de şanssızlığa bakın ki adet oldum, iğrençti! Balayı haftam çöp oldu. Ne otelden bir şey anladım, ne evliliğimin ilk zamanlarından... Oradaki hastanelerden birinde hemen tedavi gördüm, eve döndük tedavi devam etti filan. Çok şükür ki genital uçuğu atlattım ve bir daha tekrarlamadı. Yazarken bile tüylerim diken diken oluyor 😱 Ara sıra her kadında olduğu gibi mantar olurum; hap, krem derken geçer. Bu arada ilk cinsel birlikteliğimi eşimle yaşadım ancak kendisinde genital olarak herhangi bir uçuk olmamasına rağmen çok sık dudağından uçuklar.

Yalnız bir de araya bir not ekleyeyim: Bekarken labioplasti ameliyatı oldum 2 kez. İç dudaklardan bir tanesi uzundu ve her adet döneminde benim için inanılmaz problem teşkil ediyordu, kaldı ki normal günlerde de erkekler gibi pantolondan şeyimi düzeltir olmuştum. İlki başarısız bir ameliyattı o yüzden ikinciyi oldum. Her iki ameliyatta da bana cinsel ilişkilerimde hiçbir problem yaşanmayacağı garantisi verildi 😒

Sonuca geliyorum yavaştan ☺ Gitmediğim kadın doğumcu kalmadı. Hormon değerlerimde bir eksiklik ve ilişkide vajinada kuruluk olmamasına rağmen eşimle birlikteliğim sırasında vulva girişinde çok küçük ama acısı çok büyük bir çatlak oluşuyor ve genelde de ameliyat olduğum tarafın vulva duvarlarında yanma, sanki bıçakla kesme hissi yaşıyorum. Bu acı,yanma ve çatlak 3 gün içinde kendiliğinden kapanıyor, iyileşiyor. En son bir Prof'a gittim, VULVODİNİ teşhisi koyup "Hangi krem iyi geliyorsa kullan" dedi ve beni resmen başından salladı. İnternette araştırabildiğim kadarıyla daha önceden yaşanan travmaların ya da bakteri/virüslerin oraya yerleşebileceği ve bu tip deri incelmelerine sebep verebileceğini öğrendim. VULVAR VESTİBULİT diye bir sendrom da varmış. Kendi kendime tanı koyamam tabii ki ama benziyor. 3 yılda gerek doğal, gerek kimyasal içerikli 16 tane krem/merhem/topikal antibiyotik-antifungal-östrojen vb. kullanmışım. Vajinal fitil, probiyotik ne varsa işte yani, hepsini denedim. Hepsi de doktor tavsiyesiydi.
Vajinusmus olmadığımı çünkü muayene olurken kendimi hafif kassam da rahat muayene olabildiğimi söylüyor doktorlar.

Aranızda benim gibi böyle bir problem yaşayıp çözen, hâlâ yaşayan, arkadaşından duyan, doktor/ebe/hemşire/sağlık görevlisi olup tavsiye verebilecek olan, "ben şu hastaneye gittim, iyi geldi" diyecek birileri varsa lütfen bana yardım edin. Mantıklı olacak her fikre açığım. Bir kısır döngüye girmiş durumdayım. Eşimle birlikte olmayı çok istiyorum ama ilişki esnasında fiziksel acı oluştuğu için vajinusmus olmasam bile bu gidişle olacağım. Rahatça, özgürce, yara olmadan eşimle birlikte olmak istiyorum. Çooook bunaldım ☹
Sizi çok iyi anlıyorum. O kesik bende oluyordu ve onun yanmasıNı sizin konuyu okurken hissettim 😬 ben çok merhem kullandım, çok doktor gezdim kimse önemsemedi ve sonunda bir doktor orası kesile kesile aşınacak zamanla dedi. Öyle olmadı. İlişkşye 1 ay ara verince tekrar derin bir kesil oluşuyordu. Sonrasında boşandım zaten şimdi ne olur bilemem. Ayrıca eşinizin genital bölgesinde siğil olmamaı onda virüs olmadığı anlamına gelmez. Taşıyıcı olup size de bulaştırabilir. Genital siğil tedavi ile geçmez. Söner. Sonra bir anda tekrar çıkar. Ara ara muayene olun

Cildiniz çok hassas demekki bir arkadaşın önerdiği gibi pişik kremleri ise yarayabilir içinde çinko olan kremleri tercih edin cildi yenileme özelliği var benimde doğumdan sonra atılan epizyo kesisi olan yer hemen hemen her ilişkide tahriş olup canımı yakıyor doğumdan sonra çok dikkat edip pansumanları ve doktorumun verdiği kremi hiç ihmal etmeyip sorunsuz iyileşme sağladım halbuki ama o bölgedeki deri incelmiş gibi geliyor sizinde ameliyattan sonra deride incelme olmuş olabilir birde rahminde eğrilik olduğu için hemen hemen her ilişkide kasık ağrısı çekiyorum doğum yaptığım doktorum hiç bundan bahsetmemisti bile kendisi çok tavsiye edilen bir doktordu aslında bazı doktorlar bazı şeyleri kaale almıyor galiba genel kontrole gittiğimde başka bir doktora sorduğumda o açıklamıştı bir tedaviside yok malesef 😔

Sizi çok iyi anlıyorum. O kesik bende oluyordu ve onun yanmasıNı sizin konuyu okurken hissettim 😬 ben çok merhem kullandım, çok doktor gezdim kimse önemsemedi ve sonunda bir doktor orası kesile kesile aşınacak zamanla dedi. Öyle olmadı. İlişkşye 1 ay ara verince tekrar derin bir kesil oluşuyordu. Sonrasında boşandım zaten şimdi ne olur bilemem. Ayrıca eşinizin genital bölgesinde siğil olmamaı onda virüs olmadığı anlamına gelmez. Taşıyıcı olup size de bulaştırabilir. Genital siğil tedavi ile geçmez. Söner. Sonra bir anda tekrar çıkar. Ara ara muayene olun
Virüs zaten bir kez girdi mi vucütta sinir uçlarını tutup bağışıklık düştüğünde patlayıveriyormuş. Eşim mesela grip olsun hemen uçuklar dudağından.
Şöyle diyeyim, tedaviden sonra çok şükür tekrarlamadı ama doğum yaparken mutlaka doktora söyleyeceğim. Bebeğe bulaşıp öldürme riskine kadar gidiyormuş. Normal doğum önermiyorlar böyle geçmişi olan kadınlara diye okudum. Yemin ederim okuya okuya bihal oldum 😂 yakında diploma asarım duvara, o kadar araştırıp okuyorum 3 senedir!
Size de geçmiş olsun. Boşandıktan sonra Hiç kontrol ettiniz mi vulvanızı? İlişki olmadıkça çatlama filan olmuyor değil mi?
Aslında bu kadar yaygın bir rahatsızlıkken nerdeyse hiçbir doktorun bu konuda bilgi sahibi olmaması da şaşırtıcı 😒

Cildiniz çok hassas demekki bir arkadaşın önerdiği gibi pişik kremleri ise yarayabilir içinde çinko olan kremleri tercih edin cildi yenileme özelliği var benimde doğumdan sonra atılan epizyo kesisi olan yer hemen hemen her ilişkide tahriş olup canımı yakıyor doğumdan sonra çok dikkat edip pansumanları ve doktorumun verdiği kremi hiç ihmal etmeyip sorunsuz iyileşme sağladım halbuki ama o bölgedeki deri incelmiş gibi geliyor sizinde ameliyattan sonra deride incelme olmuş olabilir birde rahminde eğrilik olduğu için hemen hemen her ilişkide kasık ağrısı çekiyorum doğum yaptığım doktorum hiç bundan bahsetmemisti bile kendisi çok tavsiye edilen bir doktordu aslında bazı doktorlar bazı şeyleri kaale almıyor galiba genel kontrole gittiğimde başka bir doktora sorduğumda o açıklamıştı bir tedaviside yok malesef 😔
Hoofff Allah’ım yaaa. Ne kadar zor durumdayız. Bir gün birinin çıkıp mucize tedaviyi buldum demesini bekliyorum 🥺 size de çok geçmiş olsun

Kadın doğumculardan 1 tanesi “cildiye ile çalışılabilir bu rahatsızlıkta” deyince Cildiyeye de gittim ben. O da bana dedi ki “Vulvodini için önceden biz ilaç yazabiliyorduk ama artık yazamıyoruz. Nöroloji bölümü yazıyor, oraya gidin”

Tabii ben yaşadığım ilçedeki hatta ildeki tüm özel/devlet nörologları aradım “vulvodini tedavisi uyguluyor musunuz?” Diye, inanın telefonda ben anlattım doktorlara sinir harabiyeti olabilirmiş size yönlendirdiler diye, HİÇBİRİNİN haberi yok böyle bir tedaviden. Hepsinden aynı cevabı aldım “üroloji demiş olmasın cildiye doktoru?” 2 kez sordum cildiye doktoruna, “yanlış anlamadım ya da siz yanlış söylemediniz değil mi?”diye ki yanımda eşim de vardı. Doğru duyduk yani, nöroloji bu tedaviyi yapıyor.
Epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar kullanılabiliyormuş 3-6 ay arası. Kime gideceğim şaşırdım 🥺

Genital Bölgenizi Nemli asla tutmayın nem bakteri üretir. Ve temizleme Önden Arkaya doğru yapılmalıdır. Eczaneler de Genital Bölgenizi temiz tutmak için Özel Hijyenik Sabun jeller var her banyoda Onunla bir güzel yıka.. Mantar Enfeksiyonu eş ile de alakalı olabiliyor İlk Önce sürekli ucuk çıktığı için tedavi ye götürün sonra Sex öncesi Banyo yu tercih edin. 👍

Eşinizle tedavi olun. Biraz olsun kasıntı hissettiğiniz anda doktorunuzun önereceği bir mantar ilacı (fitil) ilerlemesinin önüne geçebilirsiniz. Eşiniz de şüphelendiğiniz zaman (mantar olduğunuzdan vs) mutlaka korunsun. Zira sizden ona sonra ondan tekrar size bulaşma durumu var.

şeker kullanımını en aza indirdim. tek zaafım pasta resmen. kocama bile diyorum, tartışırsak barışmak için çiçek filan alma bana pastayla gel ☺ tabii abartmıyorum ama çok seviyorum. onun haricinde şekeri gerçekten hayatımdan çıkarttım denebilir. zaten bal, pekmez filan doğal yoldan alıyoruz şekeri. çayda filan da kullanmıyorum son 3 senedir filan.
Güzel sirkeyi gerçekten öneriyorum banyodan çıkarken durulama suyuna katın o bölgeyi yıkayın çıkın bu kadar bir haftada gösteriyor etkiyi

Bu ilaç bana çok mantar hapı gibi geldi FLU diye başlamasından dolayı 😅 mantar için mi önerdin canım yoksa çatlak için mi? Netten baktım da Almanca yazıyor, bende Almanca yok 😩
Mantar tedavisinde kullanılıyor doğru Ben çatlaklar için kullandım ilişki sonrası ve özellikle regl sonrası bende oluyordu yıllarca neler denemedimki bu ilaç sayesinde kurtuldum

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim kızlar. Konuyu Bir derdim var’a açtığım için banlanmıştım giremedim dünden beri.
Mantar hapı bu adla Türkiye’de yok maalesef...
Sirkeden de korkuyorum açıkçası, hiç denemedim ama çok duydum. Yakar, daha da kurutur diye cesaret edemedim.

Seni nörolojiye yollayan doktora sorsaydın hangi ilaç olduğunu. Reçetesiz alınmıyorsa da bi nörologdan randevu alıp yazmasını rica edersin.

X