Bu dış görünüşüme olan takıntım insanlar yüzünden başka birşey değil.

neomiwattshayrani2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2020
264
-149
24
Elbetteki psikolojik rahatsızlıklarim var .
Psikoz ve borderline kişilik bozukluğu hastasıyım.
Geçen sene bir sevgilim olmuştu beni babannesi ile tanistirmisti kadın beni görünce canavar görmüş gibi igrenerek bakmıştı.
Aonra sevgilim durumu anlattı bana kadın bu ne çirkin kız demiş boyuda çok kısa demiş.
Bende böyle bir ailen varsa ailen de beni sevmedigine göre seni birakiyorum dedim bıraktım.
Yalvardı felan ama istemedim yani.
Hatta ben ayrıldıltan sonrada göbek atmış kadın.
Çevrede çok guzel kizlar var bula bula bunumu buldun demiş benim hakkımda.
Ortalama altıyım fazlası ile yani.
Boy uzatma ameliyatı düşünüyorum yüzüm ortalama ve ya ortalama altı arasında kalmos gibi birazda estetik mudahaleler düşünüyorum kendime.
Kim görse beğenmiyor.
Boşuna fotoğraf at demeyin amacim pofpoflanmak değil.
Kısacası herkes tüm erkekler tüm erkek aileleri kendine bakmadan güzel kadın istiyor.

Baskalarinin sizin hakkinizda ne dusundugunu cok takiyorsunuz. Ozellikle burusuk bir babanenin ne dusundugunun bir onemi yok. Bu tipler ogluslarina/torunlarina kimseyi yakistirmazlar, unicorn getirseniz onu da begenmezler. Gulup gecmeniz gereken bi olay yuzunden sevgilinizden ayrilmissiniz.
Sevgilinizin bunlari size anlatmasi da garip.
Boy uzatma ameliyatlari insani sakat yapiyor bir nevi, bence oralara girmeyin. Boyunuz kac direkt soyleseniz ortalama vb. demek yerine?
Estetik istiyorsaniz yaptirin, ama isinde iyi ve etik anlayisi olan kisilerle gorusun. Sirf para koparmak icin estetik ameliyat yapan insanlardan kacinin. Oncesinde bir psikologla da gorusmek iyi olabilir.

Sevgiliniz aşırı kaba bir insan. Bir de gelip size bunu cümleleriyle iletiyor. Bence beraber olduğunuz insan seçiminizde hata var. Bir kadından tek beklenecek şey güzellik midir? Neden bu açıdan yaklaşıyorsunuz.
Kadının da erkeğin de yüzeyseli var bu net. Fakat kendinizi sadece bu açıdan tanımlamayın ve sizi sadece bu açıdan düşünecek kişilerle de beraber olmayın. Bunu dış görünüşünüzden bağımsız söylüyorum.

Estetik kısmını siz istiyorsanız yaptırın, fakat böyle kalitesiz insanların davranışları siz o estetik ameliyatları olsanız da değişmez. Çok güzel kadınlar var bu zorbalar yüzünden özgüvenli hissedemeyen. Ya da başarılı fakat hayatındaki kişi onu küçümsüyor.

Yani siz kendinizi öncelikle dış görünüşten ibaret konumlandırmayın.

güzellik elbette önemli ancak belirli bi yaştan sonra güzelliğin dışında çekici gelen, insanların ilgi çektiği şeyler artıyor ve bazen insan gerçekten kendi güzelliğinin farkında olamayabiliyor. Bana da birisi bu ne ıyy gibi bir tepki verse ben de " ben hakkaten çirkin miyim?" diye düşünürdüm. birilerinin olumsuz yorumlarıyla estetik yaptıracaksanız, daha doğrusu bu kararı birilerinin olumlu ya da olumsuz yorumları etkiliyorsa hiç girmeyin bence o işe yarın bir gün senin saçın şöyle, kıçın böyle diye de yorumlar gelebilir sonu yok ki.

kendini sevmeyen birine kim ne derse desin boş.
kendini sevmeyeni başkası sevemez diye bir söz var ya aynı öyle işte. önce kendini sev kendine dön
başkalarının ne düşündüğü çok mu önemli.

o koca kadın çok güzel bir gelin alır ay der işte bu. aradan zaman geçer, gider çirkin bulduğu gelinin iş yapışını maharetini güzel geline anlatır beceriksizliğini başına kakar tüh der nerden aldık seni torunuma ahlar vahlar.

yani hayatta kimseyi memnun edemezsin.

Ooo ne çirkinler ( sizin deyiminizle) nasıl seviliyor. Benim bir arkadaşım var, kısa boylu, hafif tombul, kapkara ( yani klasik güzellik kavramına asla uymuyor) ama öyle bir kocası var ki. Gören dönüp dönüp tekrar bakıyor.

Ben önemli olanın bakım ve auro olduğunu her zaman söylerim. Hiç kendinizi öyle güzellik kalıplarının içine hapsetmeyin. Burunmuş, boymuş. Boş bunlar.

Sporunuzu yapın, saçınız başınız bakımlı olsun, Enerjiniz yüksek olsun, kültürünüz yerinde olsun. Ne adamlar kapınızda kuyruk olur.

Sizi gerçekten seven kişi bunlara takılmaz. Yaşınızı bilmiyorum ama bu düşüncelerinizi yaşınızın küçük olmasına bağlıyorum.
Erkek arkadaşınız bu cümleleri gelip size söylemesi ayrı bir olay bence yanlış bir kişiyle berabermişsiniz ayrılık kararı vermekle de iyi yapmışsınız.

Arkadaşlar bu arkadaş bir çoğumuzdan daha güzel daha önceki konularında fotoğrafları vardı.
Arkadaş bence olmayan olayları yaşanmış gibi anlatıyor diye düşünüyorum belki de rahatsızlıklarından ötürü.
Türkiye'deki herkes bir tek bu kızın yüzüne yüzüne çirkinsin ucubesin vs diyor çünkü ne hikmetse bütün böyle konuşanlar ona denk geliyor.
Bence tedavini aksatma, gerçekten hayatını etkileyecek bir şey.

Arkadaşlar bu arkadaş bir çoğumuzdan daha güzel daha önceki konularında fotoğrafları vardı.
Arkadaş bence olmayan olayları yaşanmış gibi anlatıyor diye düşünüyorum belki de rahatsızlıklarından ötürü.
Türkiye'deki herkes bir tek bu kızın yüzüne yüzüne çirkinsin ucubesin vs diyor çünkü ne hikmetse bütün böyle konuşanlar ona denk geliyor.
Belli bir sikinti oldugu, butun konulari dis gorunusu uzerine. Kimsenin kimseye cirkin dedigini sanmiyorum ben de yuzune karsi. Insan olan yapmaz bu kotulugu en azindan. Kafasinda kuruyor olabilir cidden. Psikolojik tedavi sart.

Elbetteki psikolojik rahatsızlıklarim var .
Psikoz ve borderline kişilik bozukluğu hastasıyım.
Geçen sene bir sevgilim olmuştu beni babannesi ile tanistirmisti kadın beni görünce canavar görmüş gibi igrenerek bakmıştı.
Aonra sevgilim durumu anlattı bana kadın bu ne çirkin kız demiş boyuda çok kısa demiş.
Bende böyle bir ailen varsa ailen de beni sevmedigine göre seni birakiyorum dedim bıraktım.
Yalvardı felan ama istemedim yani.
Hatta ben ayrıldıltan sonrada göbek atmış kadın.
Çevrede çok guzel kizlar var bula bula bunumu buldun demiş benim hakkımda.
Ortalama altıyım fazlası ile yani.
Boy uzatma ameliyatı düşünüyorum yüzüm ortalama ve ya ortalama altı arasında kalmos gibi birazda estetik mudahaleler düşünüyorum kendime.
Kim görse beğenmiyor.
Boşuna fotoğraf at demeyin amacim pofpoflanmak değil.
Kısacası herkes tüm erkekler tüm erkek aileleri kendine bakmadan güzel kadın istiyor.
Başkası için değil ama kendini mutlu hissedeceksen estetik yaptırmayı düşünmen konusunda sorun yok.
Kimsenin düşündüğü değişmiyor, dünyanın en güzel kızı da olsan saçma bir tip insan seni üzebilir, aldatabilir en selvi boylusu olsan bir anlam ifade etmeyebilir.
Yüzüne ufak basit dokunuşlar yaptırdın mutlu hissettin hadi diyelim, çok gençsin doğallığını sağlığını kaybetme sakın
Boy uzatma ameliyatı bana hiç güven vermiyor çok sağlam araştırma yapman lazım. Ve inanılmaz acı verici bir süreç muhtemelen, kemik kırılıyor bir şeyler takılıyor. İlerleyen yaşlarda sana eziyet sorun ağrı yaratır mı bunları 10 kez 1000 kez düşün. Ömür bu günden ibaret değil, kısa da sürer uzun da.. uzun olunca gençken yaptığın şeyler sağlığını negatif etkileyecek ise mutlaka çok iyi düşün🌸
Bu kararları alırken teşhis konduğuna göre psikolog vs görüşüyorsun diye tahmin ediyorum, eğer görüşmüyorsan bir iki seans konuş belki daha iyi olabilir senin için de
Her şeyin en güzelini yaşaman ve iyi insanlarla karşılaşman dileğiyle🌸🌸

Bence babaannenin çocuğa ayarlamak istediği kız var. İstediği olmadıktan sonra kim gelirse gelsin beğenmiyecek olabilir. Kişisel algılamayın. Ha direk sadece size söylemiş bile olsa bahane bulup yine kişisel algılamamaya çalışın ben ne çirkinler gördüm dünyayı ben yarattım havasında gezen. Kendilerine güvendikleri için de sevilen kişiler öyle suratına birşey söylesen ağzının payını verirler. Bizim eski komşunun karısı çok çirkindi ama tiyatro oyunculuğu yapıyordu ve eşi ile çok güzel konuşuyordu, adam da mest oluyordu. Ben sevgiliyken bile o kadar öve öve konuşamam yani o tarz.ilk olarak özgüven, ikinci olarak kişilik, üçüncü olarak güzellik gelir bana göre. Siz önce ilkini halledin.

Antalyalı esmer kadın mı

Bende dış görünüşüme takıntılıyım bu durum kendimizle alakalı kimseyle alakalı değil , sebepleri çeşitli ama sendeki sebep sanırım insanların senin için öyle olmadığın halde çinkin kısa vs. diye düşündüklerine inanmak.
Umarım aşarsın çünkü bu durumun rencide olmuşluk hissiyle birlikte zaman zaman öfke krizi yaşatan kasvetli bir psikolojisi var , sanırım zaten profesyonel destek alıyorsun almıyorsan estetik yaptırmadan önce mutlaka bir uzmanla görüş

Ay ne alakası var boyla güzellikle . Başkaları için yasamayı bırakın hele bir erkek için amelıyat masasınamı yatıcaksınız. Daha kım ıcın oldugu bıle bellı degıl!!
Benım babam 1.85 annem 160 ın altında . Boyla ne alakası var . Nıce kısa ınsanların eşleri kendilerinden cok uzun .. boyunu ızatınca ne olacakmıs

X