Bu dış görünüşüme olan takıntım insanlar yüzünden başka birşey değil.

Bi keresinde ortak arkadaşlar aracılığı ile biri ile tanismistim. O zaman şimdiki gibi yaslanmamisim da. Adamla kameradan görüştük bulusuna kadar pek tipim değildi ama eğlenceli biriydi. Neyse buluştuk sohbet ettik hatta kartını bulamadı hesabı ben ödedim cebine de para koydum şimdinin bin lirası belki haftasonu ac kalmasın diye. Salak ben işte. Sonra eve geçtim o arkadaşım da geldi. Çocuk kıza neler yazıyor yani güzel değilmiş kız bilmemne. Takılmak için takılırım olursa falan filan. Yok gözaltı şöyle yok cenesi kucuk yok dişleri şöyle yok cildi çilli vs. Adam benden 10 yaş büyük kel gobekli saçı sakalı ağarmış ve yakışıklı biri değildi üstelik issizdi. Ben tek kelime etmemistim. Çünkü bana göre cekiciydi. Aramızda 30 kilo olmasına rağmen bana şişman dedi falan filan. Ben öyle üzüldüm ki ertesi gün adam yazınca bilmiyor gibi davranıp istemiyorum dedim. Bu da arkadaşıma şey yazdı işte beğenmediğim kız nasıl istemez beni daha önce bir kadın da istememisti bu ikinci oldu ama o güzeldi bilmemne. Sonra ben istemedikce üstüme geldi peşimden aylarca koştu evlilik konusu açtı ben yok dedim. Ama öyle kompleks yaptım ki dişlerimi yaptırdım botoks dolgu mezoterapi isik dolgusu bilmemne kılık kıyafet aklına gelirse. Ve kredi çektim bunlar için. O zamanın parası ile yüklü miktar. Ve daha son taksidi bu martta ödüyorum. Demem o ki kendi kalbinin kötülüğü yüzünden ben kendime eziyet ettim. Begenmeyen begenmesin demedim. Öyle kötü olmuştum ki o dönem. Ondan sonra başka bir sevgilim oldu mesela bunun daha genci daha aşığı daha yakisiklisi. Ama o çocuk bana sürekli çok güzelsin derdi. Oysa dünya güzeli değilim bence. Önemli olan senin kendini nasıl gördüğün. O botokslar dolgular cilt bakimlari hep eridi geçti bile ama hala kredisini ödüyorum bak. Yani takma kimse nasıl görüyorsa görsün. Dönüp aynaya baksınlar önce.

Son düzenleme:
Size sarılmak istedim nedense.. Gerçekten öyle bir devirde yaşıyoruz ki kötü kalp, karaktersizlik, şımarıklık ve sinsilik gibi huylar bile güzellik kisvesi ardında görünmez olabilirken (ya da görmezden gelinirken) doğuştan gelen ve elimizde olmayan şeyler yüzünden böyle muamelelerle karşılaşıyoruz. Üstelik güzellik artık satın alınabilen bir şey, o yüzden de sonu yok. Bazen etrafıma bakınca ben de çok bunalıyorum, herkes yavaş yavaş ideal güzellik algılarına sahip olmaya başladı zaten ek müdahalelerle, ama nereye kadar gidecek ki bu? Üstelik dış görünüşe göre insan seçenler de bunu nereye kadar sürdürecekler? E her güzelin de daha güzeli elbet var.. Demek ki olay o değil. Bu durum sizin hayrınıza olmuş, hayatınızda olmaması gereken birisi baştan elenip gitmiş gibi düşünün. Kendiniz mutlu olacaksanız bir şey yapın, yapmak zorunda değilsiniz. Tavsiyem sürekli bunu düşünüp aynaya ve daha üst görünümlü insanlara odaklanmayın, estetik yaptırsanız bile hatta.

kimse kimseyi beğenmek zorunda değil
bir sürü konu var ilk görüşmeyi yaptık içime sinmedi tipim değil vs diye
3-5 kişi sizi begenmedi diye çirkin olmuyorsunuz
yazanlar olmus fotografınızı görüp gayet güzelsiniz diye
öyle diyorlarsa kesin güzelsinizdir ve hastalıgınız yüzünden kafanıza takmışsınızdır
estetiği,dolgusu,boy kısalıgı falan boşverin
illa birşeyler yaptırıp kendimi daha iyi hissetmek istiyorum derseniz
gidin güzel bir kliniğe detaylı bir cilt bakımı yaptırın düzenli olarak
gerisine inanın hiç gerek yok
sizi beğenmeyenler de beğendikleri ile birlikte olsunlar ne diyim zorla kimseyi kimseye beğendırtemeyiz
bu beğenme konusu da ayrıca göreceli kime göre yakışıklı-güzel mesela
birine iyi gelen diğerine kötü gelir

Asla cevrenizdekilerin algıları ve yorumlarina göre kendinize değer biçmeyin.. zamanında annem beni cok uzerdi bu konuda..Ben süslenen, bakımlı,saçları tırnakları ojeli bir kiz olmadim.hep sadeydim.sebebini bilmiyorum ama mesela kuzenim çok takip takistiran, makyajı seven bir kız.o da öyle seviyor ve cokguzel.arkadaslarimi ve etraftaki kızları gördükçe annem üzerime gelirdi.sen niye makyaj yapmıyorsun herkes senden daha güzel oluyor derdi.bunu ben çok icsellestirip, kendimi çirkin bulurdum eskiden.gyzel olduğuma inanmıyordum.

Beni aşağıya çeken insan ve duygulardan uzaklaştığımda kendi özüme döndüm.. simdi kendime haksızlık ettiğimi düşünüyorum.ne zaman bir yere girsem insanlarla tanışsam,aa ne kadar güzel kız, ne tatlı diyorlar.bir de 31 yasinda olmama rağmen 23 24 sanıyorlar.bazen kot pantolonla falan çıktıysam mekana girmeden kimlik soran dahi olmustu.Övünmek için söylemiyorum bunu. Algı meselesi diyorum. Cunku artik ben de kendimi oyle görüyorum.. cilt bakımı , fonlu saclarim hafif makyaj güzel bir küpe tamam hazırım.
Zorunlu olmasam ne topuklu giyerim ne de gözüme bir eyeliner çekerim.yasasin doğallık diyenlerdenim.beni beğenmeyen beğenmesin.
Onemlinolan benim kendimi nasıl mutlu hissettiğim. Hep cilt bakımı yaptıran estetik seven bir kadın da olabilirdim.kendimi nasil mutlu hissediyorsam..
Önemli olan kendini sevmek.. tek bir ölçütü yok güzelliğin..ama hep kendini geliştirmeli insan ,kültür, kalite, sosyal yaşam o kadar önemli ki.. kaliteli bir kadın, daha güzel bir kadının önüne geçebilir.inanin onu gölgede bırakabilir.ama bu önemli değil.kimse için kendinizi değiştirmek zorunda dgiksiniz..

Kaldı ki her zaman daha güzel kadınlar olacak..Yani hep daha güzel birileri vardır.. yapacak bir şey yok.kendinizi svein.kimse için değişmek zorunda degilsiniz.sizin bu zaafinizdan yararlanmak isteyen erkeklere karşı da dikkatli olun " bu kadın jendini beğenmiyor ona hep kötü sözler söylenmiş.degerli hissettirebilirssm onu kazanabilirim" diyerek sizden cinsel olarak faydalanmak isteyen erkeklere karşı dikkatli olun

Elbetteki psikolojik rahatsızlıklarim var .
Psikoz ve borderline kişilik bozukluğu hastasıyım.
Geçen sene bir sevgilim olmuştu beni babannesi ile tanistirmisti kadın beni görünce canavar görmüş gibi igrenerek bakmıştı.
Aonra sevgilim durumu anlattı bana kadın bu ne çirkin kız demiş boyuda çok kısa demiş.
Bende böyle bir ailen varsa ailen de beni sevmedigine göre seni birakiyorum dedim bıraktım.
Yalvardı felan ama istemedim yani.
Hatta ben ayrıldıltan sonrada göbek atmış kadın.
Çevrede çok guzel kizlar var bula bula bunumu buldun demiş benim hakkımda.
Ortalama altıyım fazlası ile yani.
Boy uzatma ameliyatı düşünüyorum yüzüm ortalama ve ya ortalama altı arasında kalmos gibi birazda estetik mudahaleler düşünüyorum kendime.
Kim görse beğenmiyor.
Boşuna fotoğraf at demeyin amacim pofpoflanmak değil.
Kısacası herkes tüm erkekler tüm erkek aileleri kendine bakmadan güzel kadın istiyor.
Profesyonel destek alıyor musunuz şu anda ? Bahsettiğiniz tanılar ne zaman kondu ?
Kaç yaşındasınız ?

kıza inanmayanlar olmuş ama arkadaşlar gerçekten insanın yüzüne bakıp çok çirkinsin diyenler var bu ülkede. benim babam bana derdi. o rahat rahat dediği için çevremdekilerde derdi hep dalga geçerlerdi benim görüntümle.

malesef böyle insanlar var. ama konu sahibi bu insanlara bakmayın siz kendinizle ilgilenin. kendinizi sevin. kendi düşünceleriniz önemli olsun. ben takılmadım çünkü büyüdükçe onların saçmaladıklarını anladım.

Bana da şişko diyorlardı, ergenlikte hoşlandığım çocuk aynaya baksın önce sonra bu işlere girsin demişti, halbuki dengeli kilo alırım, hatlarımı koruyarak. Hayatında göbek nedir bilmeyen bir eşim var, kendi sırf maaşı için 100 kilo biriyle evlendi. İnsanlar konuşur, bilen de bilmeyen de, olan da olmayan da konuşur. Her beğenilmeyen çarşaf çarşaf konu açıp dertleneydi ohoo. İnsanlar diyor diye değil, sen ciddiye alıp hayatının merkezine koyuyorsun diye böyle bir derdin var. Evet sadece psikolojik sıkıntıların olduğu için takıyorsun. Bu böyle yani üzgünüm.

kıza inanmayanlar olmuş ama arkadaşlar gerçekten insanın yüzüne bakıp çok çirkinsin diyenler var bu ülkede. benim babam bana derdi. o rahat rahat dediği için çevremdekilerde derdi hep dalga geçerlerdi benim görüntümle.

malesef böyle insanlar var. ama konu sahibi bu insanlara bakmayın siz kendinizle ilgilenin. kendinizi sevin. kendi düşünceleriniz önemli olsun. ben takılmadım çünkü büyüdükçe onların saçmaladıklarını anladım.
Haklisiniz bana da eskiden çirkin diyenler vardı. Şimdi bakıyorum da aslında o kadar da çirkin değilmişim. Zorba insanlar hep varlar maalesef.

Elbetteki psikolojik rahatsızlıklarim var .
Psikoz ve borderline kişilik bozukluğu hastasıyım.
Geçen sene bir sevgilim olmuştu beni babannesi ile tanistirmisti kadın beni görünce canavar görmüş gibi igrenerek bakmıştı.
Aonra sevgilim durumu anlattı bana kadın bu ne çirkin kız demiş boyuda çok kısa demiş.
Bende böyle bir ailen varsa ailen de beni sevmedigine göre seni birakiyorum dedim bıraktım.
Yalvardı felan ama istemedim yani.
Hatta ben ayrıldıltan sonrada göbek atmış kadın.
Çevrede çok guzel kizlar var bula bula bunumu buldun demiş benim hakkımda.
Ortalama altıyım fazlası ile yani.
Boy uzatma ameliyatı düşünüyorum yüzüm ortalama ve ya ortalama altı arasında kalmos gibi birazda estetik mudahaleler düşünüyorum kendime.
Kim görse beğenmiyor.
Boşuna fotoğraf at demeyin amacim pofpoflanmak değil.
Kısacası herkes tüm erkekler tüm erkek aileleri kendine bakmadan güzel kadın istiyor.
Sevgiliniz sizi beğendiği için sevgili olmuşsunuz demekki niye yaşlı kadının aklıyla kendinizi aşağıda görüyorsunuz. Ben de oooooo denecek kadar dikkat çekici güzelliği olan biri değilim ve kayınvalidem görümcem eşim söylediğinde beğenmemişti aylarca da eşimle görüşmediler. 16 senelik evliyim boyum da kısa çocuklar vb derken kilo da aldım ama çekicilik yönünden eşimin beni çekici bulduğunu düşünüyorum. Kendim de öyle hissediyorum. Estetik müdahalem yok ama botoks yaptırıyorum alın çizgilerim doğuştan çok sıkışık olduğu için. Estetik düşündüğüm şeyler de var ama eşimin haberi yok beğenmediğim yerlerimi (doğumlar sonrası meme estetiği ve göz kapağı estetiği). İyi bir doktor bulunca eşime söylerim yaptırmaya giderken. Burada sevgiliniz dışında beğenmeme ile ilgili söz söylemek babaanneye düşmezdi bence. Adam beğenmiş değer verip babaanneye götürmüş kadın da kendi torunu brad pitt olduğu için beğenmemiş demek. Hıh der geçerim

Haklisiniz bana da eskiden çirkin diyenler vardı. Şimdi bakıyorum da aslında o kadar da çirkin değilmişim. Zorba insanlar hep varlar maalesef.

Yuzume bakıp bakıp çok çirkinsin diyen olmadı bana ama ciddi anlamda sosyal medya zorbalığı gördüm.

X