bu evlilik yururmu

Lulet

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
4
2
53
Slm alti yillik evliyim evlendigimizden beri bir turlu anlasamiyoruz adam bildigin hoduk cok sorunlarla bogustum ve tek basima onun bir yardimini veya destegini gormedim ilk catisam evlendigimiz sene hamile kaldim bes ay klozetle arkadas oldum burda yoktu bebek down sendromlu imis hic demediki nasil olacak ne yapacagiz veya dogur her daim yanindayim ve depresyon bir tup bebege kalkistim benim zorumla borc harc oda oyle benim olacakya tek basima gittim geldim ve evlendigimizden beri hic bir ihtiyacimi karsilamaz kardeslerim alir senede belki iki veya tas catlasa uc kez birseyler alir son kavgamizda kulagimin zari yirtildi tokat atinca daha neler neler ev arkadasi gibi yasiyoruz hic bir hissim kalmadi calismiyorum aile desen onlarinda kendi sikintilari var bu ikinci evlilik napiyim ben hergun ayni seyleri dusunmekten yoruldum

Evliligin yurumesinden neyi kastettiginize bagli
Ölünceye kadar evli kalabilirsiniz bu adamla,ama bu evlilik yuruyor anlamina gelmez bence. Kulak zarinizin yirtilmasina varana kadar devam ettiysenizbosanmaya niyetiniz yok ki hala burda bize soruyorsunuz.

Ikinci evlilik demişsiniz nasıl emin olupta evlendiniz tanıyamadınız mı? Bebeğiniz tüp bebek mi? down sendromlu demişsiniz doğurmamayı mı düşünüyorsunuz? Kulak zarınızı patlatacak kadar şiddete maruz kalıp neden çocuk yaptınız? Boşanmayı düşündünüz mü? Aklıma gelen ilk sorular bunlar :KK43:

Adınıza inanki çok üzüldüm. Bu evlilik yürür mü yürümez mi bilmiyorum ama kızınızı bu süre zarfında ihmal etmeyin lütfen. Onun daha fazla ilgi ve sevgiye ihtiyacı var. :KK43: İnşallah hödük eşin düzelir de sevgi ortamında büyür çocuk.

Edit: Kız yazdım ama cinsiyet belirtmemişsiniz. Ama ne anlatmak istediğim açıktır.

Yürür yürür niye yürümesin altı yıldır yürümüş bir on altı yıl daha yürür(!)
Öyle yaşadıkların da her evlilikte olan şeyler caanııımm(!)
Bakma burdaki herkesin eşi hödük ama sürdürüyorlar(!)

2.kez boşanmış olmamak için ayrılmıyorsanız kendinize yazık edersiniz. Zira böyle dayakçı bir adamla evlilik yürümez.

Kardeşim yazdığıni göndermeden bi okusaydin, anlaşılmıyor.

Eşinle böyle büyük sorunların varken neden zorla bi çocuk sahibi olmaya çalışıyorsun? Sana eş olamayan, evin-evliliğin sorumluluğunu alamayan adam, çocuğuna "baba" mı olacak saniyorsun? :KK43:

Çileni artırmak istiyorsan, doğru yoldasin. Neden bile bile lades diyorsun? Hic mı okumuyorsun, hiç mı etrafında seni uyaracak insan yok? Bu nasıl bi cesaret anlamiyorum, anlayamiyorum. :/

Son düzenleme:
Adınıza inanki çok üzüldüm. Bu evlilik yürür mü yürümez mi bilmiyorum ama kızınızı bu süre zarfında ihmal etmeyin lütfen. Onun daha fazla ilgi ve sevgiye ihtiyacı var. :KK43: İnşallah hödük eşin düzelir de sevgi ortamında büyür çocuk.

Edit: Kız yazdım ama cinsiyet belirtmemişsiniz. Ama ne anlatmak istediğim açıktır.
Kızı olduğunu nasıl anladınız? Ben 2 mi 1 ya da hiç çocuk mu anlamadım. :KK43: valla KK hatunlarının hızlı algısını kıskanıyorum bazen :KK66:

Ev arkadaşları birbirlerini dövmez, kaldı ki kulak zarı yırtılacak derece şiddet..

Bebeğini merak ettim, down sendromlu mu?
Allah yardım etsin

Kızı olduğunu nasıl anladınız? Ben 2 mi 1 ya da hiç çocuk mu anlamadım. :KK43: valla KK hatunlarının hızlı algısını kıskanıyorum bazen :KK66:
Notumda belirttim aslında.:) Konu sahibi cinsiyet belirtmemiş ama ben niyeyse kız yazdım:) sosyal hesapların birinde takip ettiğim down sendromlu bir kız var, birden aklıma o geldi. Öyle kız yazmışım işte:)

down sendromlu diye destek olmadığını o yuzden ilk bebeğinizi dogurmadiginizi anladim.
simdi tüp bebek mi deniyorsunuz? karışık yazmışsınız anlamak güç.
kulağınız için geçmiş olsun.soruya gelince
evlilik sizin için tüm bunlara rağmen sürdürebilen kağıt üstü bir formaliteyse neden sürmesin?
ölene kadar devam ettirebilirsiniz..
tüm bunlara rağmen suan tüp bebek icin tedaviye devam ediyorsaniz zaten yazacak pek bişey yok..

1. Cocuk down sendromluydu tibbi tahliye yaptirdim 4 yil once 2.tup bebegi yeni degil 2 yil once yapirdim olmadi 3.kulagim yeni oldu iki ay olmadi evliligin bu olmadiginin farkindayim yasimda cok genc degil 45 yasindayim bir destegim olsa bir dkk durmam sevgi saygi yok

1. Cocuk down sendromluydu tibbi tahliye yaptirdim 4 yil once 2.tup bebegi yeni degil 2 yil once yapirdim olmadi 3.kulagim yeni oldu iki ay olmadi evliligin bu olmadiginin farkindayim yasimda cok genc degil 45 yasindayim bir destegim olsa bir dkk durmam sevgi saygi yok

Çalışıyor musunuz?

down sendromlu çocuğu doğurmuş mu, doğurmamış mı şimdi??
Bacım o adamı çocuğuna babalığa layık görerek iyi bişey yaptığını sanmıyorum, sen neyin mücadelesini veriyosun allahaşkına yaaa... hödük demiş teşhisi de de koymuşsun ama, yaşadıkların evliliğin misyonuna aykırı . Ayrılamıyor musun?

X