Bu fobiyi yenebikir miyim

MONNA

Dilini ısır dilini :)
Pro Üye
14 Ekim 2012
2.413
2.879
Kızlar nolur bi el atin. Bu böcek korkusu beni öldürecek. Dün yatak odasında yerde örümcek gördüm yine. Bayılıyordum kendimi kaybettim. Çığlığıma komşular yetişti. Hemen eşimi aradım geldi buldu öldürdü. Hiç içim razi değil çok kızıyorum kendime ama ölmezse kendimi rahat hissetmiyorum. Eğer böcek gördüysem o gece böcekler kabusum oluyor rüyada bile rahat bırakmıyorlar beni. Görünce kaşıntı başlıyor bütün tüylerim diken diken oluyor. Üstümde yürüyorlar sanki :KK43: psikoloğa gidelim dedi eşim. Nasıl bi yöntem izler acaba psikolog ? Bilgisi olan var mı ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben de senin gibi. ve hatta korkumun geçmesinden bile korkuyorum yani tedavi olmak o hayvanla barışmak bile istemiyorum:KK52:

Kızlar nolur bi el atin. Bu böcek korkusu beni öldürecek. Dün yatak odasında yerde örümcek gördüm yine. Bayılıyordum kendimi kaybettim. Çığlığıma komşular yetişti. Hemen eşimi aradım geldi buldu öldürdü. Hiç içim razi değil çok kızıyorum kendime ama ölmezse kendimi rahat hissetmiyorum. Eğer böcek gördüysem o gece böcekler kabusum oluyor rüyada bile rahat bırakmıyorlar beni. Görünce kaşıntı başlıyor bütün tüylerim diken diken oluyor. Üstümde yürüyorlar sanki :KK43: psikoloğa gidelim dedi eşim. Nasıl bi yöntem izler acaba psikolog ? Bilgisi olan var mı ?

Geçmiş olsun. Bi psikologtan yardim almani tavsiye ederim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Destek almalisin canim bi psikologtan bu dereceyse tek basina halledemezsin

Bence de bi uzmandan yardim alman cok iyi olur cok gecmis olsun canim

Ben sana de acayip korkuyorum bocekten ama psikolojik destek almayi düşünmedim hiç

seni böceklerle aynı ortamda tutar:KK37::KK53::KK53:
şaka bi yana aynı durum bendede var ama ben karınca görünce oluyo kaşınıyorum kabarıyorum ama hiç dr. ye gitmeyi düşünmedim..
bak şuan yazdım ya gene kaşınmaya başladım..

Böcek korkusu fobisi biraz farklı bişeydir genelde tiksinmeyle beraberdir ama örümcek korkusuna araknofobi denir kendi başına bir hastalıklı durumdur ki kendileri bende mevcut,,. Bırak görmeyi şu an yazarken bile kötü okuyorum..olaki tv de göreyim deli oluyorum bir titreme ,sinirlerim boşalıyor,ağlama krizi falan feci bişey. Kısa bir süre hiçbir şeye dokunamıyorum...ilk zamanlar eşim biraz tuhaf karşılıyordu ama sonra oda abartmadığımı istemeden olduğunu anladı ama bu sadece örümcek için mesela yılan yengeç falan onlarda olmaz...böcek görüncede kötü olurm ama örümcek gibi değil onlar..ben psikiyatris bir arkadaşıma danışmıştım...yani eğer sürekli örümceklerin yaşadığı bir yerde olsaydın ilaçla tedavin gerekirdi dedi ama kırk yılda bir oda genelde tv de görünce oluyor çok gerek görmedi...sizinki tüm böcekelere karşıysa yardım alamlısınız bence...

Böcek korkusu fobisi biraz farklı bişeydir genelde tiksinmeyle beraberdir ama örümcek korkusuna araknofobi denir kendi başına bir hastalıklı durumdur ki kendileri bende mevcut,,. Bırak görmeyi şu an yazarken bile kötü okuyorum..olaki tv de göreyim deli oluyorum bir titreme ,sinirlerim boşalıyor,ağlama krizi falan feci bişey. Kısa bir süre hiçbir şeye dokunamıyorum...ilk zamanlar eşim biraz tuhaf karşılıyordu ama sonra oda abartmadığımı istemeden olduğunu anladı ama bu sadece örümcek için mesela yılan yengeç falan onlarda olmaz...böcek görüncede kötü olurm ama örümcek gibi değil onlar..ben psikiyatris bir arkadaşıma danışmıştım...yani eğer sürekli örümceklerin yaşadığı bir yerde olsaydın ilaçla tedavin gerekirdi dedi ama kırk yılda bir oda genelde tv de görünce oluyor çok gerek görmedi...sizinki tüm böcekelere karşıysa yardım alamlısınız bence...

Ahaa benn..... :nazar:

Dr a gideceğim zaten de daha önce gitmiş birilerinden öğreneyim dedim. Karşılaştırma maruz bırakma gibi bir metod mu dener acaba ?

Babam der ki onlar bizim kabir arkadaşlarımız. Bir de o bocegi allah yaratmis ona bakip yaradilani severim yaradandan ötürü diye dusunursen biraz daha sakinlesmis olursun

EFT tekniğini bilen-kullanan bir psikolog olursa çok daha hızlı sonuca ulaşabilirsin..
İstanbul'daysan öneride bulunabilirim...

EFT tekniğini bilen-kullanan bir psikolog olursa çok daha hızlı sonuca ulaşabilirsin..
İstanbul'daysan öneride bulunabilirim...

Teşekkür ederim önerin çok iyi olur ist.dayim. Anadolu yakasında bildiği iyi bi psikolog olursa çok sevinirim

Sende yine o varmis, Bende bir sürü fobi var malesef.
Yilan, karanlik..en kötüsü asansör.
Türkiyedeki Eve geldim tatilde, 3 hafta 6. Kata indim çıktım bu sıcaklarda. Sonrada 1 hafta Hotel'de 4. Katta kaldım 😐
Cok zor oluyo napim bende bilmiyorum malesef

bit pire örümcek denildiği zaman bile maymun gibi kaşınırım:26:

Bunlara alışmak yani bunları üç beş defa görmek korkunuzu yenmek için yeterli olacağı kanaatindeyim.modern hayatta merak etmeyin erkeklerde bizim gibi bunlardan korkuyor :) (nereden mi ? en yakınınıza bakın :KK1: )

http://www.alpakademi.com Video Dersler %100 Ücretsiz.

Bende de bocek korkusu var, ama sizdeki biraz abartili geldi bana. Bu tur fobilere nasil care buluyorlar bilmiyorum, ama hayatinizi bu kadar etkileyen birseyse doktora gidin.

Bocek fobimi yenmek gibi bir niyetim yok sahsen. Ama ben sizin kadar abartili tepkiler vermiyorum. En fazla kendi kendime bagirir, kacarim. Komsular yetisecek raddede bagirmam. Bayilacak, ruyamda gorecek raddeye gelmem. Fobinin bile fazlasi zarar.

X