bu gelip gitme konusunu ben mi abartiyorum. ...

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
kizlar selam. beni biliyosunuz çoğunuz. altli ustluyuz. Gorumceler evimden cikmiyodu tv izliyolardi sureklii cocuklari sevme bahanesiyle gelip . tv yi kafalarina gore degistirip istediklerini aciyolardi yedigime ictigime kadar karisiyolardi yok ev kizartma kokuyomus vs.

hergun en az geldikleri 4-5 falandir ki kışın hep bizdelerdi ders bile calisiyolardi gelip banada tv kapat / sesini kis çocuklara sessiz olun vss.

laf sokmalar moral bozmalar günümü zehir ediyolardi

neyse yillardir canima tak etti biktim artik evimde yabanci gibi oturmaktan. ki ben biri varken yemek bile yiyemem rahat oturamam. (ayrica arkamdan nefret dolu sozler küfürler soylediklerini duydum kulaklarimla tam bi dedikoducular) buradan da aldığım tavsiyelerle kapiyi filan yuzlerine çarptm tv fisini cekip, gitmelerini soyledim filan. neyse kac aydir bunlar gelmiyo kolay kolay oh be dedim artik

.ama benle de aralarini bozmuyolar anlamamazliga vurup.

onlar iyi olunca bende kapida vs gorunce konusmaya basladim düşman gibi de olmak istemedim sonucta.

neyse dun kv yardım etti sobayi kurduk ikimiz.
cok israr etti yoksa biz esimle kuracaktik. esim, kömürlukten cikarmalarini sabah kuracagini soylemisti.bende söylediğim halde resmen zorla kurdu kadin sobayi .

sanirim bundan dolayi onlara bi mahcubiyet filn mi hissettiğimi düşündüler baktim bugun gorumce gene geldi iki kez.

ilkinde cocugu yatiricam dedim kapidan. ikincide de kapiyi açmış bulundum yuzsuz yüzsuz girdi cocugu sevecekmis astım suratimi tavrimi gayet anladi gitmedim o gidene kadar yatak odamda durdum.

başım catliyodu moralim bozuktu tam uykuya dalmistim geldiginde. ki guya onlara goturcekti cocuklari bilsem kapiyi acmazdim hicte.

ya bu nasi bi yuzsuzluk kizlar. ne yapmam lazim yüzüm cok yumusak zorlayip illa katimi durmam lazim düşman gibi hic konusmamali miyim? benimde kendime gore derdim oluyo biseyim oluyo birileriyle oturmak zorunda degilim ki surekli? yalnızlığı asiri seven biriyim ki aylardir cok mutluydum.

biliyorum yüz versem gene eskiye dönecekler evimden cikmayacaklar. hic bi sekilde ortalari yok.

sizce ben mi abartiyorum hic istememekle. ama onlara cookk iyi oldugum halde arkamdan ettikleri hakaretler küfürler beni iyice soguttu..

nasi davranmaliyim bilmiyorum artık yüzüme de gülüp iyi davranip duruyorlar simdi tersleyince vicdan yapıyorum cok mu kötü biriyim diye. ama icini biliyorum hepsinin. simdide tavir ki degistireyim gelmesinler diye...

sizce haksiz miyim kizlar sadece icimi döküp bide sizlere sormak istedim.

Anlamayan tipler galiba. Hangi kafayla gelip istenmediğin yerde oturursun ki. Ne kadar iyi yada kötü olunursa olunsun yanyana durmak zorunda değilsiniz.insan saati saatini tutmuyoki. Evde bi yalnız kalmak hakkınız. Direk konuşsanız yani ben müsait değilimşimdi gelme deseniz

İyi de yüzsüz bunlar zaten.
Değil kardeşimin eşi annemin evine gitsem suratı düşse,odaya kapansa kalkar giderim şahsen. Kaldı ki evvelinde gayet net belirtmişsiniz istemediğinizi,hala anlamamazlıktan geliyorlar.
Kesinlikle yüz vermeyin,soba konusunda da siz istememişsiniz zaten,zorla yardım etmişler.
Kapıyı mı açmazsınız,müsait değilim mi dersiniz bilmem ama geri püskürtmeye devam edin bence zira yine başa saracaksınız az biraz ses etmeseniz.

Sizin evinizde olup onlarda olmayan ne var acaba onu merak ettim. Neden bu kadar ısrar?
gelme bahanelerini soyleyeyim size, kardesim yukarda tv izletmiyor der gelir, 5 dk gecmez kardesi mardesi hepsi toplanir evime, yazin burasi daha serin yukari cok sicak, kışın burda evde soba daha iyi yaniyo yukarda usuduk (ne kadar sacma oldugunu anlamissinizdir her soba ayni yanar) gibi hic abartmiyorum bu kadar sacma seylerle geliyolar evime.. bayadir zor dayandilar gelmemeye ki girmeye calsiiyolardi biseyleri bahane edip. bugunde işte kapiyi acinca resmen daldi cocuk sevecekmis obur gorumce yoktu evde

Kendinizi kötü hissetmeyin onları istememeniz çok normal. Kapınıza geldiklerinde kapıyı tam açmayın, hafif aralayıp müsait değilim deyip hemen kapatın. Onlar size fazlasıyla saygısızlık yapıyorken kırmaktan çekinmeyin

gelme bahanelerini soyleyeyim size, kardesim yukarda tv izletmiyor der gelir, 5 dk gecmez kardesi mardesi hepsi toplanir evime, yazin burasi daha serin yukari cok sicak, kışın burda evde soba daha iyi yaniyo yukarda usuduk (ne kadar sacma oldugunu anlamissinizdir her soba ayni yanar) gibi hic abartmiyorum bu kadar sacma seylerle geliyolar evime.. bayadir zor dayandilar gelmemeye ki girmeye calsiiyolardi biseyleri bahane edip. bugunde işte kapiyi acinca resmen daldi cocuk sevecekmis obur gorumce yoktu evde
Ya bir yandan kızdım ama diğer yandan da güldüm artık bu kadar yüzsüz olmalarına. Bizim apartmanın bir kedisi var bahçede o da görümceniz gibi kapı açılınca direkt içeri dalıp kendini evlerden birine atmaya çalışır ona benzettim. Hayır kedi en azından sokakta kalıyor onu anlıyoruz sizinkiler de evsiz sanki çok tuhaf. Bir de tavrınızı da koymuşsunuz o bile yetmemiş bence en iyisi sinir krizi geçirmeniz. Eşiniz bir şey derse de o an sinir krizi geçirmiştim der geçiştirirsiniz.

En iyi taktik bu aplanin dediklerini uygulayin
aslinda cok guzel fikir ama bunlarda ters tepebilir sonra bi is yaptik diye iyice kendilerine hak gorebilirler hic cikmazlar evimden.. ki bugun oyle dalip girmesini dun kv nin soba kurmaya yardim etmesine bağladım. daha oncede benzeri olmuştu dogum yaptığımda..

ah neler denemedim ki gecen sene. surekli gelmesinler diye ben çıkıp cikip onlara gittim. ben iniyorum 10 dk sonra gene geliyolardi. en son resmen defetmekle bulmuştum çözümü onuda anlamalari 5 ay uygulamalari 4 ay surdu :eek: sanirim yuzlerine gulmekle bile hata ettim

Ya bir yandan kızdım ama diğer yandan da güldüm artık bu kadar yüzsüz olmalarına. Bizim apartmanın bir kedisi var bahçede o da görümceniz gibi kapı açılınca direkt içeri dalıp kendini evlerden birine atmaya çalışır ona benzettim. Hayır kedi en azından sokakta kalıyor onu anlıyoruz sizinkiler de evsiz sanki çok tuhaf. Bir de tavrınızı da koymuşsunuz o bile yetmemiş bence en iyisi sinir krizi geçirmeniz. Eşiniz bir şey derse de o an sinir krizi geçirmiştim der geçiştirirsiniz.
ay ciddenn oyle ya:)) zaten hep anlamamazliga vurdular ki acik kapi kalsin zaten yüzümde yumuşak ya..

Kendinizi kötü hissetmeyin onları istememeniz çok normal. Kapınıza geldiklerinde kapıyı tam açmayın, hafif aralayıp müsait değilim deyip hemen kapatın. Onlar size fazlasıyla saygısızlık yapıyorken kırmaktan çekinmeyin
cok haklısınız. öyle yapicam cok kızıyorum kendime tekrar bu yüzü verdiğim icin. hiic muhattap olmadan devam etseymisim keske. insanlik etmekle hata ettim amaclari sadece tekrar eskiye dönüp rahatsiz etmek. ki nefret ediyolar benden bu yuzdende rahat vermemek istediklerini düşünüyorum

Eşiniz bu konuda ne tarafta?
Bu kapi carpma olaylarindan once ben cook dert yaniyodum esime ve benim tarafımdaydi iste kapidan ver cocuklari , laftan anlamiyolar, evlerinde sevsinler vs diyodu. hatta kac kere tersledi geldiklerinde cocuk seviceksiniz diye bizim basimiz agriyo burda vs demisti.
kapi calinca gene ne icin geliyolar yaaa diye duyurarak söylenmişti. .

sonra ben kendim halledince esimle pek konusmadik. tahminimce ben oyle kapiyi çarpınca fln sikayet etmislerdir hemen. ama bana hic yansitmadi icten ice doldu mu bilemiyorum.. onlara ne dedi bi fikrim yok... suan da zaten full calistigi icin gece saatlerinde geliyo esim . ama sanmiyorum ya eşinin arkasindan " bizle markete gitmiyo biz g*tune parmak s*kmusuz sanki" diyen igrenc varlıkları kalkip savunacagini ay suan yazdigim icin cok utaniyorum ama bu tarz seyler soylediklerine sahit oldum arkamdan esimde biliyor

Anlamayan tipler galiba. Hangi kafayla gelip istenmediğin yerde oturursun ki. Ne kadar iyi yada kötü olunursa olunsun yanyana durmak zorunda değilsiniz.insan saati saatini tutmuyoki. Evde bi yalnız kalmak hakkınız. Direk konuşsanız yani ben müsait değilimşimdi gelme deseniz
Yalnız kalmam gerekiyor deseniz. Hatta çocukları da almasını söyleseniz ve ya evde sevmediğiniz işleri yaptırsanız ütü gibi ne bileyim balkon temizletmek gibi hiç olmadı mutfak dolaplarını temizletmek gibi.
sabahtan beri kizima soyleniyorum sinirden bi yandan icimi dokuyorum da . en sonunda isyan etti sabah gidip soyleyecegim annem sizi istemiyor gelip durmayin bana kiziyor siz oturunca diyeceğim diyor :) bi yandan işime geldi belki utanip gelmezler diye düşündüm vallahi ne yalan söyleyeyim.. ama ben gene tavrimi koyacağım mecbur yoksa başa saricaz hergun onlari cekmek istemiyorum.

X