bu gelip gitme konusunu ben mi abartiyorum. ...

Aynen öyle. Bişey bahane edip(çocuk uyuyo vs) dediğimde de 1 saat sonra geliyolardı.çocuğun sesini duyduk uyanmiş diye.akşam bile olsa. Hayır bi gun ya bi gun belki moralim yok kimseyi görmek istemiyorum .. Bana sert diyenler olmuş ama ne yapayım mecbur bıraktılar Onlar da biraz anlasalardı arada bi de olsa fırsat verselerdi . Hiç anlamazlıktan gelıyolar hâla ama yuz vermiyorum bi başlarlarsa eskisinden 5kat fazlasını yaparlar.

O diyenler bence başına gelse belki sizden daha farklı yani daha sabırsız davranabilir

kizlar selam. beni biliyosunuz çoğunuz. altli ustluyuz. Gorumceler evimden cikmiyodu tv izliyolardi sureklii cocuklari sevme bahanesiyle gelip . tv yi kafalarina gore degistirip istediklerini aciyolardi yedigime ictigime kadar karisiyolardi yok ev kizartma kokuyomus vs.

hergun en az geldikleri 4-5 falandir ki kışın hep bizdelerdi ders bile calisiyolardi gelip banada tv kapat / sesini kis çocuklara sessiz olun vss.

laf sokmalar moral bozmalar günümü zehir ediyolardi

neyse yillardir canima tak etti biktim artik evimde yabanci gibi oturmaktan. ki ben biri varken yemek bile yiyemem rahat oturamam. (ayrica arkamdan nefret dolu sozler küfürler soylediklerini duydum kulaklarimla tam bi dedikoducular) buradan da aldığım tavsiyelerle kapiyi filan yuzlerine çarptm tv fisini cekip, gitmelerini soyledim filan. neyse kac aydir bunlar gelmiyo kolay kolay oh be dedim artik

.ama benle de aralarini bozmuyolar anlamamazliga vurup.

onlar iyi olunca bende kapida vs gorunce konusmaya basladim düşman gibi de olmak istemedim sonucta.

neyse dun kv yardım etti sobayi kurduk ikimiz.
cok israr etti yoksa biz esimle kuracaktik. esim, kömürlukten cikarmalarini sabah kuracagini soylemisti.bende söylediğim halde resmen zorla kurdu kadin sobayi .

sanirim bundan dolayi onlara bi mahcubiyet filn mi hissettiğimi düşündüler baktim bugun gorumce gene geldi iki kez.

ilkinde cocugu yatiricam dedim kapidan. ikincide de kapiyi açmış bulundum yuzsuz yüzsuz girdi cocugu sevecekmis astım suratimi tavrimi gayet anladi gitmedim o gidene kadar yatak odamda durdum.

başım catliyodu moralim bozuktu tam uykuya dalmistim geldiginde. ki guya onlara goturcekti cocuklari bilsem kapiyi acmazdim hicte.

ya bu nasi bi yuzsuzluk kizlar. ne yapmam lazim yüzüm cok yumusak zorlayip illa katimi durmam lazim düşman gibi hic konusmamali miyim? benimde kendime gore derdim oluyo biseyim oluyo birileriyle oturmak zorunda degilim ki surekli? yalnızlığı asiri seven biriyim ki aylardir cok mutluydum.

biliyorum yüz versem gene eskiye dönecekler evimden cikmayacaklar. hic bi sekilde ortalari yok.

sizce ben mi abartiyorum hic istememekle. ama onlara cookk iyi oldugum halde arkamdan ettikleri hakaretler küfürler beni iyice soguttu..

nasi davranmaliyim bilmiyorum artık yüzüme de gülüp iyi davranip duruyorlar simdi tersleyince vicdan yapıyorum cok mu kötü biriyim diye. ama icini biliyorum hepsinin. simdide tavir ki degistireyim gelmesinler diye...

sizce haksiz miyim kizlar sadece icimi döküp bide sizlere sormak istedim.
keşke açıkça konuşmayı deneseniz....

Aslında bizi çok sevdiklerinden değil resmen bu ınsanın ıyı nıyetını kullanmak sizi bir birey gelin olarak değilde abimin evi istediğim zaman giderim işte bana laf diyende yok değişik bi yer işte sofra önüne gelen, evde olsalar belkide anneleri şunu getir bunu götür diyecek diye sizin evinizde daha rahat ediyorlar bence

Yukardaki mesajınızıda okudum birincisi gelebilirler kardeşlerinin evi ha biri evine geliyorum diye surat assa gitmem ama mesajlarınızdan okuduğum kadarıyla sizde çok sertsiniz eşinizde sert oturup güzel bşr dilde anlatın o Zaman

Sizde haklısınız ama daha önceki mesajlarında yazıyor güzellikle uyardığı halde çocuk uyuyor falan deyip geri gönderdiğinde de bi saat sonra falan sesi geliyor uyanmış demek ki deyıp tekrar geliyorlarmış.bence bı ay bile kalsa bişey demez benim tahmınımde anladığım kadarıyla daha çok onun lafını ve hissttiğini önemsemedikleri için kızgın daha çok yani resmen sen ne dersen de abimin evi gelirim demeye getiriyorlar resmen. 1 1mirac

Aslında bizi çok sevdiklerinden değil resmen bu ınsanın ıyı nıyetını kullanmak sizi bir birey gelin olarak değilde abimin evi istediğim zaman giderim işte bana laf diyende yok değişik bi yer işte sofra önüne gelen, evde olsalar belkide anneleri şunu getir bunu götür diyecek diye sizin evinizde daha rahat ediyorlar bence
Kesinlikle öyle çok haklsnz bide benimkilerin en büyük amacı laf sokmak benı huzursuz etmek moralimi düşürmek. Onların tek amacı buydu yani rahat vermemekten zevk alıyorlardı heralde. Ayy düşündükçe deli oluyorum ya ne çektim kaç yıl kendi evimde misafir gibi her an biri gelir diye tetikte

Sizde haklısınız ama daha önceki mesajlarında yazıyor güzellikle uyardığı halde çocuk uyuyor falan deyip geri gönderdiğinde de bi saat sonra falan sesi geliyor uyanmış demek ki deyıp tekrar geliyorlarmış.bence bı ay bile kalsa bişey demez benim tahmınımde anladığım kadarıyla daha çok onun lafını ve hissttiğini önemsemedikleri için kızgın daha çok yani resmen sen ne dersen de abimin evi gelirim demeye getiriyorlar resmen. 1 1mirac

Kesinlikle öyle çok haklsnz bide benimkilerin en büyük amacı laf sokmak benı huzursuz etmek moralimi düşürmek. Onların tek amacı buydu yani rahat vermemekten zevk alıyorlardı heralde. Ayy düşündükçe deli oluyorum ya ne çektim kaç yıl kendi evimde misafir gibi her an biri gelir diye tetikte
Kesinlikle öyle özelliklere küsmüyorlarki gezecek yerleri kesilmesin diye dik dik bakışları zaten herşeyi ifade ediyor

Ben de 7 buçuk sene aynı bahçede yaşadım. 5 dakika eşimle bahçede oturup çay kahve keyfi yapamazdık hep damlarlardı. Eşim işteyken ayrı gelirlerdi eşim işten gelince onu görme bahanesiyle ayrı gelirlerdi. Biz geceleri bahçede oturup çay içmeyi severidk yazın, muhabbet ederdik kızımız da oyun oynardı hatta uyuduğunda karı koca oturmak güzel olurdu amma sesimizi duyduklarında hemen gelirler aaa çay mı içiyorsunuz bardak yokmu bende kızıp size afiyet olsun der içeri giderdim eşimde derdi hadi gidin artık biz karı koca oturucsz ama olsun siz oturursunuz yine bi bardak daha çay dök diyolardı. İçtiklerinde yediklerinde gözüm yok ama bunaldım. En sonunda çıldırdım. Kıyamet koptu müsaitmisin demeden gelmez oldular. Bahçeye de arada gelmeye başladılar. İllaki çıldırmak mı gerekiyor bilmiyorum. Ama 1.5 yıl oldu taşındık o kadar rahatım ki anlatamam. Ohh be dünya varmış. O kadar mutluyum ki taşıdığım dan beri hatta corona çıkınca hiç gitmez olduk nasıl güzel bir duygu anlatamam.
Ayrıca bi akrabam da eltisi ile alt üst oturuyorlar oda bana sormuştu hep geliyo bıktım napayım diye geldiğinde de ki ben müsait olmuyorum bazen bana mesaj at müsaitsem gelirsin de dedim. Şmdi öyle yapıyor eltisi de istenmediğini anlamış artık çok sık gitmiyor mesela. Sizde ya geldiğinde kapıyı açmadan seslenin müsait değilim diyin ya da mesaj atmasını falan söyleyin. Öyle öyle uzaklaşır.

kesinlikle öyle bir yere gitsek peşimize takarlar kızlarını kendi bir yere gitse kv size emanet eder gider günlerce aslında hiç sorunu olmayanlar bile için için asla altlı üstlü oturmak istemez ama başka seçenek olmadığı için mecbur oturururlar (maddi nedenlerden dolayı) yada kendileri çalışıyordur vs kendi çocuklarına kv leri bakıyordur bundan dolayıda sakınca duymazlar artı rahat ederler daha çok

Ben de 7 buçuk sene aynı bahçede yaşadım. 5 dakika eşimle bahçede oturup çay kahve keyfi yapamazdık hep damlarlardı. Eşim işteyken ayrı gelirlerdi eşim işten gelince onu görme bahanesiyle ayrı gelirlerdi. Biz geceleri bahçede oturup çay içmeyi severidk yazın, muhabbet ederdik kızımız da oyun oynardı hatta uyuduğunda karı koca oturmak güzel olurdu amma sesimizi duyduklarında hemen gelirler aaa çay mı içiyorsunuz bardak yokmu bende kızıp size afiyet olsun der içeri giderdim eşimde derdi hadi gidin artık biz karı koca oturucsz ama olsun siz oturursunuz yine bi bardak daha çay dök diyolardı. İçtiklerinde yediklerinde gözüm yok ama bunaldım. En sonunda çıldırdım. Kıyamet koptu müsaitmisin demeden gelmez oldular. Bahçeye de arada gelmeye başladılar. İllaki çıldırmak mı gerekiyor bilmiyorum. Ama 1.5 yıl oldu taşındık o kadar rahatım ki anlatamam. Ohh be dünya varmış. O kadar mutluyum ki taşıdığım dan beri hatta corona çıkınca hiç gitmez olduk nasıl güzel bir duygu anlatamam.
Ayrıca bi akrabam da eltisi ile alt üst oturuyorlar oda bana sormuştu hep geliyo bıktım napayım diye geldiğinde de ki ben müsait olmuyorum bazen bana mesaj at müsaitsem gelirsin de dedim. Şmdi öyle yapıyor eltisi de istenmediğini anlamış artık çok sık gitmiyor mesela. Sizde ya geldiğinde kapıyı açmadan seslenin müsait değilim diyin ya da mesaj atmasını falan söyleyin. Öyle öyle uzaklaşır.
Sizin adınıza çok sevindim bende her zaman ıyı ve yakın olmaktan tarafım ama bazı insanlar insanlık yapıyoruz ama onlar bunu anlamamazlıktan geliyor arsızlığa vuruyor bilmemezlikten gelmek işlerine geliyor

En güzeli en başından daha mesafeli olmak yerine göre gidip gelmek daha çok işi yada ihtıyacı olduklarında yardıma gitmek hiç belli etmeyıpte sabredip sabredip en sonunda tepki verince sen çok değiştin oluyor en güzeli başından o mesafeyi korumak benim fikrim

Sizin adınıza çok sevindim bende her zaman ıyı ve yakın olmaktan tarafım ama bazı insanlar insanlık yapıyoruz ama onlar bunu anlamamazlıktan geliyor arsızlığa vuruyor bilmemezlikten gelmek işlerine geliyor
Teşekkür ederim.
Ben malesef yakın ve iyi olmaktan yana değilim. Beni kendilerinden çok uzağa ittiler. Uzak olayım bana kalsa dünyanın öbür ucunda olayım çok güzel olur. Ne kadar uzak o kadar iyi. Çok iyi olmaya gerek yok. Her zaman mesafe iyidir. En başından mesafe koyulması gerekir insanlarla araya. Sıradan bir komşu gibi samimi olmamak lazım. Bence.

Teşekkür ederim.
Ben malesef yakın ve iyi olmaktan yana değilim. Beni kendilerinden çok uzağa ittiler. Uzak olayım bana kalsa dünyanın öbür ucunda olayım çok güzel olur. Ne kadar uzak o kadar iyi. Çok iyi olmaya gerek yok. Her zaman mesafe iyidir. En başından mesafe koyulması gerekir insanlarla araya. Sıradan bir komşu gibi samimi olmamak lazım. Bence.
haklısınız sıkıntısını yaşadığınız için ama benim arkadaşımın kv si gündüz gelip gidip akşamları eşleri olduğu için başbaşa oturun siz dıyerek akşamları gidip gelmeyen insanlar her işi olduğunda gelinin çocuklarına bakan kv lerde var bu yuzden biz böylesine denk gelemediğimiz için yakın olan her kişi mutsuz olacak gibi gözüküyor gözümüze tabi böyle kv ler genelde bir elin parmağını geçmez😊

uyarmasın rahatsiz ediyorsunuz sürekli gelmeyin benimde kendimd göre bi duzenim var dese.

haklısınız sıkıntısını yaşadığınız için ama benim arkadaşımın kv si gündüz gelip gidip akşamları eşleri olduğu için başbaşa oturun siz dıyerek akşamları gidip gelmeyen insanlar her işi olduğunda gelinin çocuklarına bakan kv lerde var bu yuzden biz böylesine denk gelemediğimiz için yakın olan her kişi mutsuz olacak gibi gözüküyor gözümüze tabi böyle kv ler genelde bir elin parmağını geçmez😊
Öyle kv lere de beter gelinler denk geliyor 😃 bu sefer de kv ne yapsa yaranamıyor tam tersi oluyor. Onu da gördüm çevremde. Yazık kadına nasıl gelin gelmiş diyorum. Ama genelde mutsuz oluyorlar işte yan yana olunca. Gerçi benim kv ile ilgili pek problemim yok kendi halinde bi kadın zaten psikolojik rahatsızlığı var onluk bir problem yok ama kp ve görümceler illahlah dedirtiyor. Bi kp gelinine küfür eder mi ya da görümce nankör bencil diyip üstüne vileda sopasıyla yürür mü? En büyük görümceyi hiç saymıyorum kızım 3 yaşındaydı onunla bile kavga etti, çocuğa annen şöyle pislik böyle o.... Diyerek bağrıyordu mesela. 5-6 yıldır yüzünü görmüyorum görüşmüyoruz, eşim de ablasıyla görüşmüyor. Kızım baba tarafına gitmek istemiyor. Babası kime gidelim diye sorduğunda hep anneannemlere gidelim diyor. Bi ortanca halasıyla babaannesini sevdiğini kp ve küçük görümce için eh işte diyor. Büyük görümce zaten yok halask değil ben onu tanımıyorum diyor. Ben yanyana oturupta mutlu olanına denk gelmedim. Uzak olmal en iyisi. İyi bile olunsa ister istemez problem çıkıyor.

Öyle kv lere de beter gelinler denk geliyor 😃 bu sefer de kv ne yapsa yaranamıyor tam tersi oluyor. Onu da gördüm çevremde. Yazık kadına nasıl gelin gelmiş diyorum. Ama genelde mutsuz oluyorlar işte yan yana olunca. Gerçi benim kv ile ilgili pek problemim yok kendi halinde bi kadın zaten psikolojik rahatsızlığı var onluk bir problem yok ama kp ve görümceler illahlah dedirtiyor. Bi kp gelinine küfür eder mi ya da görümce nankör bencil diyip üstüne vileda sopasıyla yürür mü? En büyük görümceyi hiç saymıyorum kızım 3 yaşındaydı onunla bile kavga etti, çocuğa annen şöyle pislik böyle o.... Diyerek bağrıyordu mesela. 5-6 yıldır yüzünü görmüyorum görüşmüyoruz, eşim de ablasıyla görüşmüyor. Kızım baba tarafına gitmek istemiyor. Babası kime gidelim diye sorduğunda hep anneannemlere gidelim diyor. Bi ortanca halasıyla babaannesini sevdiğini kp ve küçük görümce için eh işte diyor. Büyük görümce zaten yok halask değil ben onu tanımıyorum diyor. Ben yanyana oturupta mutlu olanına denk gelmedim. Uzak olmal en iyisi. İyi bile olunsa ister istemez problem çıkıyor.
çok ağır şeyler yaşamışsınız benimde öyle küfür olayı yoktu ama ara sıra kv kendine söylenirken derdi ama duymamazlıktan geldim.Evet %99 uzak olan daha muhabbet daha tatlı oluyor bide onların evinde oturuyorsanız onların maddi yardımı varsa üzerinizde dahada hak sahibi görüyorlar kendilerini her şeyi söylemekte müdahale etmekte.O yüzden azıcık aşım ağrısız başım en güzeli

benim oğlum bi gün bana vurdu (durduk yere kızmadan) 4 yaşlarındaydı şoke oldum noldu neden vurdun dedim, babaannem annene vur anneni döv dedi dedi bana ıkıncı şoku yaşadım.Eşime sadece duydun mu dedim evet dedi.Başkada bişey demedim bunu birine desen kimse inanmaz belki Iyıki eşim şahit oldu.İlginç yanı aramızın çok ıyı olduğu zamanlardı hiç bir sorun yoktu.Ama oğlum bana çok düşkün olduğu için içten içten istemediğini oğlumu benden kıskandığını biliyordum.Kendisi de kendi kv sinin ona öyle davrandığını anlatırdı ona yapılanı oda bana uyguladı resmen

X