bu gelip gitme konusunu ben mi abartiyorum. ...

çok ağır şeyler yaşamışsınız benimde öyle küfür olayı yoktu ama ara sıra kv kendine söylenirken derdi ama duymamazlıktan geldim.Evet %99 uzak olan daha muhabbet daha tatlı oluyor bide onların evinde oturuyorsanız onların maddi yardımı varsa üzerinizde dahada hak sahibi görüyorlar kendilerini her şeyi söylemekte müdahale etmekte.O yüzden azıcık aşım ağrısız başım en güzeli
Maddi manevi hiç destek görmedim onlardan. Evlenirken bile takıları dahil eşim yaptı. Bir yığın borçla evlendim. Eşimin yaptığı bilezikleri alıp taktılar. Eşime bi çift çorap bile vermediler. Oturduğumuz ev de bizimdi. Eşim kendi parasıyla yapmış. Şimdi onlar oturuyor. Beleşçi hepsi. 115 bine yeni ev aldık bizim evimizi onlara bırakmamız için biraz para verdiler. Peşinat yaptık kredi borcumuzu kapadıl ama hepsi kapanmadı 3 bin tl civarı açık kaldı 18 ay ödemesi vardı ben vericem çocuğum yeter ki alın siz evi dedi aldık 7-8 ay verdi daha da vermedi. Verdiği taksit te 230 tl aylık. Onu bile vermedi. Bizi zora soktu. Neyse ki onlara minnetim yok çok şükür. Neyse ki burası uzak kalıyor da gelmiyorlar sürekli 😂 ha bu arada evimize geçmek için verdikleri para evin yarısı bile değil 96 bin tl kredi çektik ama kp bize ev almış 😃 araba alırken de 1500 tl vermişti ben istememiştm ama eşim de emeklerim onlar benim demişti almıştı kp bize araba da almış 😃 herkes o aldı biliyormuş öyle söylemiş.

benim oğlum bi gün bana vurdu (durduk yere kızmadan) 4 yaşlarındaydı şoke oldum noldu neden vurdun dedim, babaannem annene vur anneni döv dedi dedi bana ıkıncı şoku yaşadım.Eşime sadece duydun mu dedim evet dedi.Başkada bişey demedim bunu birine desen kimse inanmaz belki Iyıki eşim şahit oldu.İlginç yanı aramızın çok ıyı olduğu zamanlardı hiç bir sorun yoktu.Ama oğlum bana çok düşkün olduğu için içten içten istemediğini oğlumu benden kıskandığını biliyordum.Kendisi de kendi kv sinin ona öyle davrandığını anlatırdı ona yapılanı oda bana uyguladı resmen
Aslında kendi kvleri kendilerine yaptıkları zulmler için kendisi gelinine yapmaması lazım bana yaptılar ben çektim gelinim çekmesin diye ama bunlar tam tersini yapıyor. Ben çektim onlar da çeksin. Çok ayıp bişey bi insan saygıyı sevgiyi öğretmek yerine vur diyor. Ben inanıyorum. Yaparlar. Allah'tan eşiniz duymuş.

Maddi manevi hiç destek görmedim onlardan. Evlenirken bile takıları dahil eşim yaptı. Bir yığın borçla evlendim. Eşimin yaptığı bilezikleri alıp taktılar. Eşime bi çift çorap bile vermediler. Oturduğumuz ev de bizimdi. Eşim kendi parasıyla yapmış. Şimdi onlar oturuyor. Beleşçi hepsi. 115 bine yeni ev aldık bizim evimizi onlara bırakmamız için biraz para verdiler. Peşinat yaptık kredi borcumuzu kapadıl ama hepsi kapanmadı 3 bin tl civarı açık kaldı 18 ay ödemesi vardı ben vericem çocuğum yeter ki alın siz evi dedi aldık 7-8 ay verdi daha da vermedi. Verdiği taksit te 230 tl aylık. Onu bile vermedi. Bizi zora soktu. Neyse ki onlara minnetim yok çok şükür. Neyse ki burası uzak kalıyor da gelmiyorlar sürekli 😂 ha bu arada evimize geçmek için verdikleri para evin yarısı bile değil 96 bin tl kredi çektik ama kp bize ev almış 😃 araba alırken de 1500 tl vermişti ben istememiştm ama eşim de emeklerim onlar benim demişti almıştı kp bize araba da almış 😃 herkes o aldı biliyormuş öyle söylemiş.
Hep öyle olur zaten eş dost muhabbette bilsin hiç olmasa bile daha iyi bence, çünkü en ıyı kv kp bile olsa en ufak bir sorunda senın bişeyin yok bizim ev bizim araba ben aldım derler.Onların olsun hepside bende kendi evim ve arabam kimsenin hakkı yok

Aslında kendi kvleri kendilerine yaptıkları zulmler için kendisi gelinine yapmaması lazım bana yaptılar ben çektim gelinim çekmesin diye ama bunlar tam tersini yapıyor. Ben çektim onlar da çeksin. Çok ayıp bişey bi insan saygıyı sevgiyi öğretmek yerine vur diyor. Ben inanıyorum. Yaparlar. Allah'tan eşiniz duymuş.
Ben Allaha havale ettim herkes hakettiğini bulur

Ben de 7 buçuk sene aynı bahçede yaşadım. 5 dakika eşimle bahçede oturup çay kahve keyfi yapamazdık hep damlarlardı. Eşim işteyken ayrı gelirlerdi eşim işten gelince onu görme bahanesiyle ayrı gelirlerdi. Biz geceleri bahçede oturup çay içmeyi severidk yazın, muhabbet ederdik kızımız da oyun oynardı hatta uyuduğunda karı koca oturmak güzel olurdu amma sesimizi duyduklarında hemen gelirler aaa çay mı içiyorsunuz bardak yokmu bende kızıp size afiyet olsun der içeri giderdim eşimde derdi hadi gidin artık biz karı koca oturucsz ama olsun siz oturursunuz yine bi bardak daha çay dök diyolardı. İçtiklerinde yediklerinde gözüm yok ama bunaldım. En sonunda çıldırdım. Kıyamet koptu müsaitmisin demeden gelmez oldular. Bahçeye de arada gelmeye başladılar. İllaki çıldırmak mı gerekiyor bilmiyorum. Ama 1.5 yıl oldu taşındık o kadar rahatım ki anlatamam. Ohh be dünya varmış. O kadar mutluyum ki taşıdığım dan beri hatta corona çıkınca hiç gitmez olduk nasıl güzel bir duygu anlatamam.
Ayrıca bi akrabam da eltisi ile alt üst oturuyorlar oda bana sormuştu hep geliyo bıktım napayım diye geldiğinde de ki ben müsait olmuyorum bazen bana mesaj at müsaitsem gelirsin de dedim. Şmdi öyle yapıyor eltisi de istenmediğini anlamış artık çok sık gitmiyor mesela. Sizde ya geldiğinde kapıyı açmadan seslenin müsait değilim diyin ya da mesaj atmasını falan söyleyin. Öyle öyle uzaklaşır.
Ay aynen ya bizde böyleyiz ben artık hiç bahçeye bile çıkmıyorum .. benimkiler anlıyo ama genede anlamazlıktan geliyolar. Ama eskisi gibi gelmiyolar hatta hiç.
Ama Eşim izinliyken kv kp geliyor hemen sesimizi duyar duymaz geliyolar eve. onada saygı duyuyorum artık ne yapıyım oda onların oğlu konuşacak diyecek şeyleri vardır diyorum akşamlarida başka yerde kalıyorlar zaten kv kp .
Zaten yoğun çalışıyor görmüyorlar eşimi..
Onun dışında bende rahatladım kısmende olsa muhattap olmasamda konuşmaya çalışıyolar gelmek için 🙄

Ay aynen ya bizde böyleyiz ben artık hiç bahçeye bile çıkmıyorum .. benimkiler anlıyo ama genede anlamazlıktan geliyolar. Ama eskisi gibi gelmiyolar hatta hiç.
Ama Eşim izinliyken kv kp geliyor hemen sesimizi duyar duymaz geliyolar eve. onada saygı duyuyorum artık ne yapıyım oda onların oğlu konuşacak diyecek şeyleri vardır diyorum akşamlarida başka yerde kalıyorlar zaten kv kp .
Zaten yoğun çalışıyor görmüyorlar eşimi..
Onun dışında bende rahatladım kısmende olsa muhattap olmasamda konuşmaya çalışıyolar gelmek için 🙄
Biz taşındık o yüzden artık rahatım. Tamam gelsinler ama insan hergün gelir mi hergün günde 10 kere gelir mi? Geliyorlar işte. Ben temizlik yapıyordum geldiler bigün koltukları çekmişim yerde halı yok süpürge ortada kova falan var heryer heryerde yani, müsait değilm dedim olsun biz çok durmucaz dediler girdiler. Oturcak yer yok kendilerine yer ayarlayıp oturdular bakıyorum bende bunlar napıyor diye hadi bi kahve yapta içelim dediler 😂 böyleler yani. Hani bırakta temizliğimi bali yapayım insan gibi o da yok. Uzak durmak en güzeli valla. Kafam rahat.

kizlar selam. beni biliyosunuz çoğunuz. altli ustluyuz. Gorumceler evimden cikmiyodu tv izliyolardi sureklii cocuklari sevme bahanesiyle gelip . tv yi kafalarina gore degistirip istediklerini aciyolardi yedigime ictigime kadar karisiyolardi yok ev kizartma kokuyomus vs.

hergun en az geldikleri 4-5 falandir ki kışın hep bizdelerdi ders bile calisiyolardi gelip banada tv kapat / sesini kis çocuklara sessiz olun vss.

laf sokmalar moral bozmalar günümü zehir ediyolardi

neyse yillardir canima tak etti biktim artik evimde yabanci gibi oturmaktan. ki ben biri varken yemek bile yiyemem rahat oturamam. (ayrica arkamdan nefret dolu sozler küfürler soylediklerini duydum kulaklarimla tam bi dedikoducular) buradan da aldığım tavsiyelerle kapiyi filan yuzlerine çarptm tv fisini cekip, gitmelerini soyledim filan. neyse kac aydir bunlar gelmiyo kolay kolay oh be dedim artik

.ama benle de aralarini bozmuyolar anlamamazliga vurup.

onlar iyi olunca bende kapida vs gorunce konusmaya basladim düşman gibi de olmak istemedim sonucta.

neyse dun kv yardım etti sobayi kurduk ikimiz.
cok israr etti yoksa biz esimle kuracaktik. esim, kömürlukten cikarmalarini sabah kuracagini soylemisti.bende söylediğim halde resmen zorla kurdu kadin sobayi .

sanirim bundan dolayi onlara bi mahcubiyet filn mi hissettiğimi düşündüler baktim bugun gorumce gene geldi iki kez.

ilkinde cocugu yatiricam dedim kapidan. ikincide de kapiyi açmış bulundum yuzsuz yüzsuz girdi cocugu sevecekmis astım suratimi tavrimi gayet anladi gitmedim o gidene kadar yatak odamda durdum.

başım catliyodu moralim bozuktu tam uykuya dalmistim geldiginde. ki guya onlara goturcekti cocuklari bilsem kapiyi acmazdim hicte.

ya bu nasi bi yuzsuzluk kizlar. ne yapmam lazim yüzüm cok yumusak zorlayip illa katimi durmam lazim düşman gibi hic konusmamali miyim? benimde kendime gore derdim oluyo biseyim oluyo birileriyle oturmak zorunda degilim ki surekli? yalnızlığı asiri seven biriyim ki aylardir cok mutluydum.

biliyorum yüz versem gene eskiye dönecekler evimden cikmayacaklar. hic bi sekilde ortalari yok.

sizce ben mi abartiyorum hic istememekle. ama onlara cookk iyi oldugum halde arkamdan ettikleri hakaretler küfürler beni iyice soguttu..

nasi davranmaliyim bilmiyorum artık yüzüme de gülüp iyi davranip duruyorlar simdi tersleyince vicdan yapıyorum cok mu kötü biriyim diye. ama icini biliyorum hepsinin. simdide tavir ki degistireyim gelmesinler diye...

sizce haksiz miyim kizlar sadece icimi döküp bide sizlere sormak istedim.
Açık bir şekilde söylemelisin imadan anlamamışlar

benim oğlum bi gün bana vurdu (durduk yere kızmadan) 4 yaşlarındaydı şoke oldum noldu neden vurdun dedim, babaannem annene vur anneni döv dedi dedi bana ıkıncı şoku yaşadım.Eşime sadece duydun mu dedim evet dedi.Başkada bişey demedim bunu birine desen kimse inanmaz belki Iyıki eşim şahit oldu.İlginç yanı aramızın çok ıyı olduğu zamanlardı hiç bir sorun yoktu.Ama oğlum bana çok düşkün olduğu için içten içten istemediğini oğlumu benden kıskandığını biliyordum.Kendisi de kendi kv sinin ona öyle davrandığını anlatırdı ona yapılanı oda bana uyguladı resmen
Ayy rahatsız ya.
Benim kv de
Bebegim aglayınca (mesela 3 4 aylık bebek aglarken)
Kızım sana kızıyor ondan aglıyor derdi😂

Bebek sevmek bahanelerin en masumudur. Oradan yol yapıyorlsr kendilerine. İşte çocuğu özlemiş filan diyorsun, bir bakıyorsun sizdeki gibi canım sıkıldı geldim, ev soğuk geldime dönüşüyor. Siz hiç yüz vermeyin, kapı aralığından konuşmaya devam edin.

X