Bu görümceler gerçekten kıskanç....

Görümceyim kardeşimi kıskanmam. Ama bizim gelin deli. O bizi kıskanıp ara bozmaya çalışıyor. Sağda solda hakkizda yalanlar söylüyor. Kardeşime bahsetmiyoruz bile. Araları zaten iyi değil daha da kotu olmasın diye. Benden değil Allah indan bulsun diye.
Gelin im kocam kız kardeşiyle kavga etse kızardim Sen onun abisisin derdim. Ama en zor anımizda yanımızda olmadılar. Artık umursamam.
Mevzu gelin yada görümce olmak değil. Mevzu insan olabilmek.

Benimde erkek kardeşim var evli. 6 aylık evliler 1 kere gittim
Asla o şekil davranmam. Haddimi çok iyi bilirim ki ben erkek kardeşim ile evlenene kadar koyun koyuna yattım :) doydum galiba

Bemde iki görümcem var biri bende 2 diğeri 9 yaş küçük zor kabullndiler beni bizi büyük ola aleni kötü davranıyor du bana hala aramız iyindeğil beni sevmez abisinide sildi küçük olanla aramız iyi olmadına rağmen küçük olmasına rağmen eşim ben o aynı ortamdaysak beni yoksayardıbilk zamnla öyle üzüldüm ki sonra kızlarım oldu eşimi kimseye bırakmadılar görümcesavar kız evlat şart doğar doğmaz savıyorlar 😂

Benim 3 görümcem var ama hepsi evli çocuklu benden çokca büyükler :KK52:
Allahtan öyleler daha rahat oluyor, şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Sizi de anlıyorum ama 1-2 kere olsa neyse ama sürekli olması rahatsız eder bunların. Önce 3 günde bir gelmeyi mi azaltmaya çalışsanız acaba? Haftada 1 gibi. İşimiz var, dışarı çıktık, kahve içmeye gittik, arkadaşımızdayız vs gibi bahanelerle?

beninde abim var....yakın degiliz onlar vandalar......
ara ara gideriz yada geldiklerinde kim denk geliyorsa o kapıyı açar.....
yemek yiyecekse kim o an musaitse o hazırlar.....
sen yaptın yok ben yaptım yarışı hiç yapmayız.....
işden gelince hoş geldin abi derim.eşiyle yatak odasına giderler....
üzerini degiştirir..........o an salata yada masa hazırlanacaksa onlar odadayken hazırlarım.....
ama bunları kıskançlık yada başka fesat düşünceden degil.......
sadece yardım etmek için.....
asla eşi varken yanına oturmam........şımarıklık yapmam

banane eşte onun kocada ilgilensin.......
besledik büyüttük elin kızına verdik..bide işim yokta yengeyle yarışamı gircem:roflol:
iyiyken kötümü olcam........:nazar:

aklıma ne kıskançlık gelir nede başka bir şey onlar mutlu olsunda iyi olsunlarda......başka bir şey istemem..

bence sizde sorun etmeyin....görümcen yokken eşinizle ilgilenin varkende bırakın onlar ilgilensin....
belki özlüyordur yada niyeti kötü degildir......
farzedin ki kıskanıyor sizde onu serbest bırakın ki takmadıgınızı anlar uzaklaşır abisinden......
Benim de görümcem sizin gibi olsaydı keşke

Hem görümcem var
Hem görümceyim

Görümcemin yaptıklarını kendi gorumceligimde yapmiyorm :KK70:

Hiç böyle bisey gelmedi başıma bende gorumceyim aman bide abime hizmetmi edecem aksine beni hizmetçi gibi kullanmak ister bazen abim kalksın karın versin derim umrum olmaz ne saçma insanlar var şu dünyada

beninde abim var....yakın degiliz onlar vandalar......
ara ara gideriz yada geldiklerinde kim denk geliyorsa o kapıyı açar.....
yemek yiyecekse kim o an musaitse o hazırlar.....
sen yaptın yok ben yaptım yarışı hiç yapmayız.....
işden gelince hoş geldin abi derim.eşiyle yatak odasına giderler....
üzerini degiştirir..........o an salata yada masa hazırlanacaksa onlar odadayken hazırlarım.....
ama bunları kıskançlık yada başka fesat düşünceden degil.......
sadece yardım etmek için.....
asla eşi varken yanına oturmam........şımarıklık yapmam

banane eşte onun kocada ilgilensin.......
besledik büyüttük elin kızına verdik..bide işim yokta yengeyle yarışamı gircem:roflol:
iyiyken kötümü olcam........:nazar:

aklıma ne kıskançlık gelir nede başka bir şey onlar mutlu olsunda iyi olsunlarda......başka bir şey istemem..

bence sizde sorun etmeyin....görümcen yokken eşinizle ilgilenin varkende bırakın onlar ilgilensin....
belki özlüyordur yada niyeti kötü degildir......
farzedin ki kıskanıyor sizde onu serbest bırakın ki takmadıgınızı anlar uzaklaşır abisinden......
Nickinizi gereksiz yere bokta kullanan insan diye falan değiştirin bence....

Bu bildiğin kv kız gorumcelikten çıkmış artık aşmış kendini bu madde madde yazdıklarının çoğunu benim kv yapıyo bana..yapacak birşey yok huylu huyundan vazgeçmiyo alıştım ben ama sen bişeyler yapabilirsin uyar görümceni ben açar kapıyı de yatak odana sokma bide o demiş ya oğlumuzu verdik diye sende deki oğlunun turşusunu mu kuracaktin

aynen canım..
bende abımlere gıttıgımde bazen kapıyı acarım abıma hosgeldın derım operım sonra doner mutfaga gecerım eger yapılacak bır sey varsa yoksa salonda otururum..veya abım evlı olmadan once yapmadıgı bır seyı sımdı yaptıgında takılırım ah ulen ah garezın bızemıydı dıye..bunda bır fesatlık gormuyorum veya bır fesatlık olsun ıcın yapmıyorum..
yatak odalarına ızınsız asla gırmem..her ızın ıstedıgımde yengem kızıyor :) yeter artık ızın ısteme dıye veya asla haber vermeden gıtmem evlerıne yengem yıne kızar burası abının evı sacmalama dıye..yanımda mılyon kez tartısmıslardır hatta annemın yanında bıle ama bır kere bıle agzımızı acmadık acmayızda...
anemın bır lafı vardır; kımse kımseyı sevmek zorunda degıl,hatta evlat olarak benı bıle sevmek zorunda degılsın ama SAYGI gostermek zorundasın..kucuklugumden berı bana bu lafı soyler..
aynı sekılde yengem benı sevmek zorunda degıl bende onu sevmek zorunda degılım ama ıkımızde bırbırımıze saygı gostermek zorundayız..olay bu bence...
+1 👌👌👌👌👌👍👍👍👍👍⭐⭐⭐⭐🌟🌟🌟🌟 SAYGI ÖNEMLI

Bende görümceyim ama hiç kardeşimin eşini kıskanmadım. Biz çok yakınız kankayız :) Bazen kardeşim eşine karşı hoş olmayan bir cümle sarf ettiğinde hemen tepki gösteriyoruz. Asla onların arasına girmeyiz ya da kardeşime bebek muamelesi yapmayız. Hatta kardeşim ev işlerinde eşine yardım ettiğinde adama bak helal olsun deriz :) Kimsenin yuvasına müdahale etmemek lazım. Huzur çok önemli. Neden böyle olduk dersen annem halamdan, kaynanasından ve eltiler den çok çekti...Bize hep şunu öğütledi kimsenin yuvasına , kimsenin hayatına karışmayın. Ondan bizde gelinimizle yarış içine girmeyiz aksine hep deriz mutlu huzurlu olsunlar :)

sizin görümceniz olgunlaşmamış emin olun bekarken abisi ile bu kadar ilgilenmiyor hatta of puf yapıyordur. Bence çok kafaya takmayın mesafeli olun yeterli.

• Beğen
Reactions: H M
ya arkdaşlar ben artk kesin kanaat getirdim kıskanıyolar görümceler
başkalrı iyi olabilir benim görümclerim kıskanç yani artık kabullenin abiniz yada kardeşniz evli ve ilgisini eşiylede paylaşcak yani hiç bi şey eskisi gibi olmaz olamaz
benim görümclerimn yaptıkları kıskançlıklara gelince:
*bize geldiklerinde 3 günde bir gelirler(buna lafın yok tabii)eşim işten geldiği zaman benim yerime koşa koşa kapıyı açar öper hoşgeldin der ben de orda misafir gibi bakarım üstünü değiştrmeye yatak odasına gidecek benden önce yatak odasına gider hemen mutfağa geçer yemekleri ısıtır yani bunlar bi anda oluyo yemek yiyene kadar da eşimin başında durur şimdibana sen git kapıyı aç diyeceksniz ama şimdi kapı için 30 yaşındaki insanla tartışım mi
*eşim yemeğni yer benden önce o yanında oturur çalışma odasına bilgisayarın başına geçer görümcemle kayınvalidem hemen bi sandalye çekerler eşmin yanına benle kayınpederim de oturma odasında kalırız ya adamın işi var rahat bırakın...
*eşim çorabını çıkarır kirli sepetine atar yine yere atmıyosun evelnmeden önce hiç kirli sepetine atmazdın karını düşünyosun bizi düşünümyosun der ama bunu her geldiklerinde ve çorabı çıkarsşında söyler....
*meyve soyup elleriyle verir eşim ben kendim yerim desede dinlemez
*bana habire biz sana bi oğlan verdik onun içn bize iyi davranıcaksın der sanki ben insan değilim...
*aldığımz her kıyafete bunu kaça aldın niye bu kadarpara verdiniz der....

yani arkadaşlar herkes erkek kardeşini sever beninde erkek kardeşlerim var ama artık kabullenmek lazım evli oldukları eğer insan bu davranışarı gösteriyosa paylaşımıyodur paylaşamamsı kıskanması demek....
yani yapsın ilgi göstersin kardeşine ama bu yaptıkları abartı bence daha çok şey var çok özel oldukları için yazamıyorum....
Ne guzel ıste sende izle gül:):)

ya arkdaşlar ben artk kesin kanaat getirdim kıskanıyolar görümceler
başkalrı iyi olabilir benim görümclerim kıskanç yani artık kabullenin abiniz yada kardeşniz evli ve ilgisini eşiylede paylaşcak yani hiç bi şey eskisi gibi olmaz olamaz
benim görümclerimn yaptıkları kıskançlıklara gelince:
*bize geldiklerinde 3 günde bir gelirler(buna lafın yok tabii)eşim işten geldiği zaman benim yerime koşa koşa kapıyı açar öper hoşgeldin der ben de orda misafir gibi bakarım üstünü değiştrmeye yatak odasına gidecek benden önce yatak odasına gider hemen mutfağa geçer yemekleri ısıtır yani bunlar bi anda oluyo yemek yiyene kadar da eşimin başında durur şimdibana sen git kapıyı aç diyeceksniz ama şimdi kapı için 30 yaşındaki insanla tartışım mi
*eşim yemeğni yer benden önce o yanında oturur çalışma odasına bilgisayarın başına geçer görümcemle kayınvalidem hemen bi sandalye çekerler eşmin yanına benle kayınpederim de oturma odasında kalırız ya adamın işi var rahat bırakın...
*eşim çorabını çıkarır kirli sepetine atar yine yere atmıyosun evelnmeden önce hiç kirli sepetine atmazdın karını düşünyosun bizi düşünümyosun der ama bunu her geldiklerinde ve çorabı çıkarsşında söyler....
*meyve soyup elleriyle verir eşim ben kendim yerim desede dinlemez
*bana habire biz sana bi oğlan verdik onun içn bize iyi davranıcaksın der sanki ben insan değilim...
*aldığımz her kıyafete bunu kaça aldın niye bu kadarpara verdiniz der....

yani arkadaşlar herkes erkek kardeşini sever beninde erkek kardeşlerim var ama artık kabullenmek lazım evli oldukları eğer insan bu davranışarı gösteriyosa paylaşımıyodur paylaşamamsı kıskanması demek....
yani yapsın ilgi göstersin kardeşine ama bu yaptıkları abartı bence daha çok şey var çok özel oldukları için yazamıyorum....
dog...kıskanç oluyor çogu

Vay benim başıma abim 10 senelik evli evine üç kez gittim.Gorustugumuzde de ilk geldiklerinde ve son giderken sarılırız onun dışında pek temasımız olmaz yemek koyma ve çay doldurma dışında birşey yapmam.Yanına gidip oturmam sokulmam zaten o uzak dururken böyle davranmam.

O zaman Allah herkese benim gibi görumce nasip etsin diyim. :cool:Her konuda bacimdan (gelinimizden) yanayım. Derdi olduğunda kapim hep açık, mutlu gününde aramasin hiic önemli değil. Coook mutlu olsunlar istiyorum :KK36:

Gorumcem kapı açmak için hevesli olursa gocunmam.
Meyve soysalar gocunmam ..
Eşimin yanına sandalye çekip oturuyorlarsa bende çekerim odada tek oturmam.
Yemek ısıtmak istiyorsa ikide bayılırım ne yani.
Bende gorumceyim ve hiçbirini abime yapmıyorum .
Gorumcem bunların bi kısmını yapar ama bunda bi sıkıntı yok.. Ne yani abisine meyve soymak istemiş olsa ne anlam çıkar vallahi anladım.
Sandalye çekip yanında otursa belki abisiyle sohbeti özledi yada abisine sevgi gostermek istiyor ne varki. Kardeslik güzel birşey. Eşın yeri annenin yeri kardeşin yeri apayrı ..
Bazı konularda haksız olabilirler oğlumu verdik gibi.. sizde böyle yerdw Allah razı olsun verdiğiniz için duaciyim de dalgaya vur gül. .
Ben olsam.senin taktiklarindan ziyade 3 günde bir evimdeler diye sorun yapardım. Çok gidiş geliş sevmem.hafta da 1.en misi

X