Bu görümceler gerçekten kıskanç....

feryalcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2009
373
4
ya arkdaşlar ben artk kesin kanaat getirdim kıskanıyolar görümceler
başkalrı iyi olabilir benim görümclerim kıskanç yani artık kabullenin abiniz yada kardeşniz evli ve ilgisini eşiylede paylaşcak yani hiç bi şey eskisi gibi olmaz olamaz
benim görümclerimn yaptıkları kıskançlıklara gelince:
*bize geldiklerinde 3 günde bir gelirler(buna lafın yok tabii)eşim işten geldiği zaman benim yerime koşa koşa kapıyı açar öper hoşgeldin der ben de orda misafir gibi bakarım üstünü değiştrmeye yatak odasına gidecek benden önce yatak odasına gider hemen mutfağa geçer yemekleri ısıtır yani bunlar bi anda oluyo yemek yiyene kadar da eşimin başında durur şimdibana sen git kapıyı aç diyeceksniz ama şimdi kapı için 30 yaşındaki insanla tartışım mi
*eşim yemeğni yer benden önce o yanında oturur çalışma odasına bilgisayarın başına geçer görümcemle kayınvalidem hemen bi sandalye çekerler eşmin yanına benle kayınpederim de oturma odasında kalırız ya adamın işi var rahat bırakın...
*eşim çorabını çıkarır kirli sepetine atar yine yere atmıyosun evelnmeden önce hiç kirli sepetine atmazdın karını düşünyosun bizi düşünümyosun der ama bunu her geldiklerinde ve çorabı çıkarsşında söyler....
*meyve soyup elleriyle verir eşim ben kendim yerim desede dinlemez
*bana habire biz sana bi oğlan verdik onun içn bize iyi davranıcaksın der sanki ben insan değilim...
*aldığımz her kıyafete bunu kaça aldın niye bu kadarpara verdiniz der....

yani arkadaşlar herkes erkek kardeşini sever beninde erkek kardeşlerim var ama artık kabullenmek lazım evli oldukları eğer insan bu davranışarı gösteriyosa paylaşımıyodur paylaşamamsı kıskanması demek....
yani yapsın ilgi göstersin kardeşine ama bu yaptıkları abartı bence daha çok şey var çok özel oldukları için yazamıyorum....

Çok özel olanları paylaşmadığınız için yazdıklarınız hakkında yorum yapayım..
Tek görümcem vardı..
Aynen madde madde yazdıklarınızı yaşadım..
Bilmiyorum kıskançlık mı yaptı,sonuçta abisinin yanında bir anda farklı kadın görmeye alışkın değildi,bocalamıştır diye düşünüyorum ben o zamanları hatırlayınca..
Ama ben hiç takmadım,ben karısıyım,o kardeşi yarış yapsak denk miyiz ki? Farklı kulvarlardayız diye düşündüm.. Çünkü görümcemle hiç bir zaman iki arkadaş gibi olmasak bile kayınvalideme beni çok savunmuştur,çizgimi hiç bozmadım ben görümceme karşı...
Bence siz de büyütmeyin,eğer bilerek sizi üzmek için yapıyorlarsa bile siz eşinizle mutlu olun,gerisi boş bence..

beninde abim var....yakın degiliz onlar vandalar......
ara ara gideriz yada geldiklerinde kim denk geliyorsa o kapıyı açar.....
yemek yiyecekse kim o an musaitse o hazırlar.....
sen yaptın yok ben yaptım yarışı hiç yapmayız.....
işden gelince hoş geldin abi derim.eşiyle yatak odasına giderler....
üzerini degiştirir..........o an salata yada masa hazırlanacaksa onlar odadayken hazırlarım.....
ama bunları kıskançlık yada başka fesat düşünceden degil.......
sadece yardım etmek için.....
asla eşi varken yanına oturmam........şımarıklık yapmam

banane eşte onun kocada ilgilensin.......
besledik büyüttük elin kızına verdik..bide işim yokta yengeyle yarışamı gircem:roflol:
iyiyken kötümü olcam........:nazar:

aklıma ne kıskançlık gelir nede başka bir şey onlar mutlu olsunda iyi olsunlarda......başka bir şey istemem..

bence sizde sorun etmeyin....görümcen yokken eşinizle ilgilenin varkende bırakın onlar ilgilensin....
belki özlüyordur yada niyeti kötü degildir......
farzedin ki kıskanıyor sizde onu serbest bırakın ki takmadıgınızı anlar uzaklaşır abisinden......

Son düzenleme:
Yeni evlisiniz herhalde..Onlar bekar mı acaba?
Bırak koştursunlar o zaman kardeşlerinin peşinde..
Ne yapacasksın..Çocukça şeyler bu yaptıkları..
Sadece gülünür..

benim görümcem yok şanslımıyım neyim :) bende görümce oldum ama gelinle gr uğraşmadım herkes mutlu olsun bizimde başımızda yazıktır niye sıkayım gelini ....kız kardeşimde aynıdır o daha şikayet eder bizden gelmiyolar etmiyolar diye rahatsız etmeye gerek yok zırt bırt dimi ....
bide nedense oğulları,abileri evlenince kıymete biniyo çok yanlış bunlar okudukça hayrete düşüyorum amaç ne olabilirki bunda ama yapıyolar malesef :KK43: kendileride el kapısına gidecek parayla değil sırayla bunlar inşallah evlenirde biraz olsun kurtulursun ....kardeş olunca da bişeyde diyemez insan dimi zor Allah yardımcın olsun :KK43:

Bende katılıyorum kardeşlerinin evlendiğini çoğu kabullenemiyo oysaki ne eş kardeşin yerini tutar nede kardeş eşin yerini hepsinin yeri farklı ama nedense bunu anlayamıyo bazıları

Yeni evlisiniz herhalde..Onlar bekar mı acaba?
Bırak koştursunlar o zaman kardeşlerinin peşinde..
Ne yapacasksın..Çocukça şeyler bu yaptıkları..
Sadece gülünür..

Aynen öyle!kaydirigubbakcemile5
Görümcem kocamın omzuna yatardı,kulağına bişiyler fısıldardı bara gittimizde...
Ben ağzımı açmazdım ama görümcemin arkadaşları gülerdi ona... Hatta bir tanesi çok kızmıştı bile..Sonra yapmaz oldu görümcem öyle çocukça hareketler..:ecrin_bebek:

Kıskanç insan her yerde...İşte,okulda,sokakta...Aklımıza gelebilecek,kadının olduğu her yerde kıskançlık mevcut.
Görümceniz ağabeyini sizinle paylaşamıyor anlaşılan.Sizin ilişkinizi etkileyen bir durum söz konusu ise gardınızı alın.Bana bir zararı yok,diyorsanız da bırakın,umursamayın.gamyoncuiremsu

ayy çok enteresanmış yaa.. ilk defa duyuyorum.. biz erkek kardeşimizle hiç böyle içli dışlı olmayız.. hele ki yatak odasına girecez evli abinin?? abooww terliklen kovalar.. eşim de kız kardeşine asla yaptırmaz.. bir kaç defa girmiştir görümcem yatak odasına oda abisi yokken..
tamamen eşine bakıyor canım bu sorunun kaynağı.. kendisi bilememiş mesafeli olmayı..
bir kere deseydi yatak odamızda ne işin var diye, yada çorabıma karışma diye.. o zaman yanında bitmezdi habire görümcen.. çekinirdi accık..
aslında Laale gibi de düşünüyorum bir yandan.. takmayacaksın.. tabii mahremiyete müdahale yoksa..

Hiç umursama bile bence bırak dönsünler etrafında ben şahsen hiç umursamam önemsemem onların davranışlarını,sonuçta o etrafında döndükleri kardeşlerini bana bırakıp çekip gidiyolar,hiç önemsmiyorum ben.

Benim ikitane görümcem var....

Seninkilerin yaptigni bazen onlarda yapar , mesela

Abi bekarken böyle düzenli degildin, arkandan az toplamiyorduk, simdi karicigina kiyamiyorsun dimi???:1closedeyes:

Bende

Bana ne kizim siz safdiniz ben enayimiyimde arkasindan toplicam elin herifinin diye cevap veririm...güleriz hepberaber:nazar:

Birazda bakis acisina bagli bu feryalcan.....herseyden bir mana cikartmaya calissirsan mutlaka bulursun zaten...o yüzden bazen hayatida insanlarida tiye almak lazim.:hulya:

ayy çok enteresanmış yaa.. ilk defa duyuyorum.. biz erkek kardeşimizle hiç böyle içli dışlı olmayız.. hele ki yatak odasına girecez evli abinin?? abooww terliklen kovalar.. eşim de kız kardeşine asla yaptırmaz.. bir kaç defa girmiştir görümcem yatak odasına oda abisi yokken..
tamamen eşine bakıyor canım bu sorunun kaynağı.. kendisi bilememiş mesafeli olmayı..
bir kere deseydi yatak odamızda ne işin var diye, yada çorabıma karışma diye.. o zaman yanında bitmezdi habire görümcen.. çekinirdi accık..
aslında Laale gibi de düşünüyorum bir yandan.. takmayacaksın.. tabii mahremiyete müdahale yoksa..

Elbette abi tavır koymalı..
Ama şunu da anladım ki hayatta,sadece görümce,kayınvalide değil,insan olarak kimin ne yaptığı ile ilgilendiğiniz sürece karşınızdaki insan kendini önemli buluyor..Davranışlarını daha da abartıyor. İnsanız hepimiz dikkat çekilmek hoşumuza gidiyor işte..
Eğer onu kaale almazsanız sonunda yorulup başka uğraşlar buluyorlar..gamyoncuiremsu

Seninkilerin yaptigni bazen onlarda yapar ara bir, mesela

Abi bekarken böyle düzenli degildin, arkandan az toplamiyorduk, simdi karicigina kiyamiyorsun dimi???:1closedeyes:

Bende

Bana ne kizim siz safdiniz ben enayimiyimde arkasindan toplicam elin herifinin diye cevap veririm...güleriz hepberaber:nazar:

Birazda bakis acisina bagli bu feryalcan.....herseyden bir mana cikartmaya calissirsan mutlaka bulursun zaten...o yüzden bazen hayatida insanlarida tiye almak lazim.:hulya:

Heee ben de "aslandır benim kocam,tertiplidir,düzenlidir,aman da aman" diye poh pohlardım mesela..:roflol:
Millet her zaman yapacak ya da söyleyecek bir söz bulur,önemli olan kendi bildiğini okumak..hihoyyyt

Seninkilerin yaptigni bazen onlarda yapar , mesela

Bende

vereliniortakalkisalkisalkisalkisalkisalkis
işte budur.

Heee ben de "aslandır benim kocam,tertiplidir,düzenlidir,aman da aman" diye poh pohlardım mesela..:roflol:
Millet her zaman yapacak ya da söyleyecek bir söz bulur,önemli olan kendi bildiğini okumak..hihoyyyt

Yani.....:nazar:

Artist gibi abimizi aldin kiymetini bil derlerdi bazen....aklinialirimsmile

Bende:

Amanda ne artist:1closedeyes:, asil siz benim kiymetimi bilin türkan soray gibin hatunum be derdim....zemuszemus

beninde abim var....yakın degiliz onlar vandalar......
ara ara gideriz yada geldiklerinde kim denk geliyorsa o kapıyı açar.....
yemek yiyecekse kim o an musaitse o hazırlar.....
sen yaptın yok ben yaptım yarışı hiç yapmayız.....
işden gelince hoş geldin abi derim.eşiyle yatak odasına giderler....
üzerini degiştirir..........o an salata yada masa hazırlanacaksa onlar odadayken hazırlarım.....
ama bunları kıskançlık yada başka fesat düşünceden degil.......
sadece yardım etmek için.....
asla eşi varken yanına oturmam........şımarıklık yapmam

banane eşte onun kocada ilgilensin.......
besledik büyüttük elin kızına verdik..bide işim yokta yengeyle yarışamı gircem:roflol:
iyiyken kötümü olcam........:nazar:

aklıma ne kıskançlık gelir nede başka bir şey onlar mutlu olsunda iyi olsunlarda......başka bir şey istemem..

bence sizde sorun etmeyin....görümcen yokken eşinizle ilgilenin varkende bırakın onlar ilgilensin....
belki özlüyordur yada niyeti kötü degildir......
farzedin ki kıskanıyor sizde onu serbest bırakın ki takmadıgınızı anlar uzaklaşır abisinden......

aynen canım..
bende abımlere gıttıgımde bazen kapıyı acarım abıma hosgeldın derım operım sonra doner mutfaga gecerım eger yapılacak bır sey varsa yoksa salonda otururum..veya abım evlı olmadan once yapmadıgı bır seyı sımdı yaptıgında takılırım ah ulen ah garezın bızemıydı dıye..bunda bır fesatlık gormuyorum veya bır fesatlık olsun ıcın yapmıyorum..
yatak odalarına ızınsız asla gırmem..her ızın ıstedıgımde yengem kızıyor :) yeter artık ızın ısteme dıye veya asla haber vermeden gıtmem evlerıne yengem yıne kızar burası abının evı sacmalama dıye..yanımda mılyon kez tartısmıslardır hatta annemın yanında bıle ama bır kere bıle agzımızı acmadık acmayızda...
anemın bır lafı vardır; kımse kımseyı sevmek zorunda degıl,hatta evlat olarak benı bıle sevmek zorunda degılsın ama SAYGI gostermek zorundasın..kucuklugumden berı bana bu lafı soyler..
aynı sekılde yengem benı sevmek zorunda degıl bende onu sevmek zorunda degılım ama ıkımızde bırbırımıze saygı gostermek zorundayız..olay bu bence...

aman yardım etmesen bir türlü,etsen bir türlü.
bu görümceler ne yapsa yaranmazlar.
otursan,yardım etmesen,bak geline hizmet ettiriyor derler,etsen,onada tuhaf bakarlar. konu sahibinin yazdığı gibi..
ne yapacaklar anlayamadım gitti:hulya:

aman yardım etmesen bir türlü,etsen bir türlü.
bu görümceler ne yapsa yaranmazlar.
otursan,yardım etmesen,bak geline hizmet ettiriyor derler,etsen,onada tuhaf bakarlar. konu sahibinin yazdığı gibi..
ne yapacaklar anlayamadım gitti:hulya:

:roflol::roflol: evet yaaa bende anlamadım

valla be olsam hic takmam birakin yapsinlar ben mutlu bile olurum ne olacak zaten tüm gün hizmetini ben yapiyorum

Birde nasıl yatak odasına girebiliyolar ya bende onu anlayamıyorum nekadar büyük bi saygısızlık görgüsüzlük bu böyle.

X