Bu kadar anlaşılmaz olmak zorunda mı bu insanlar?

Siz sık sık görüşmek isteyen bir gelinseniz gidin madem. Kimse size gelme dememiş. Kadının yapısı bu demek ki. Fazla samimiyeti, insanlara gel git zorlaması yapmayı sevmiyor. O size dayatıyor ama siz ona dayatıyorsunuz. Bırakın uzak ama tatlı olun. Misal benim kayınvalide farklı şehirlerde yaşıyoruz. Ne zaman bi dertleri, hastalıkları olsa çağırırlar, sürekli gitmemizi isterler, yanyana ya da telefonda yağlı ballı sözler kullanırlar ama ne zaman bi derdimiz olsa ölü taklidi yaparlar 😊 ben de bunu sevmem mesela. Onlara göre de ben çok soğuk mesafeliyim. Çok muhabbet tez ayrılık derler. Böylesi daha iyi bence.

Bi an benim esimin ailesi sandim. Onlar da soguklar ama kv laf sokma ozelligi yok henuz. Umarim olmaz da. Ama ben de senin gibi kafaya takiyordum sogukluklarini, artik alistim. Yabanci gibiyiz esimin ailes ve ablalariyla. Hos ablalari kendi aralarinda bile yabanci gibiler. Sonra anladim ki sorun onlarin yapisi. Ayak uydurmaktan baska carem yoktu. Ama evimde huzurlu mutlu muyum gerisi bos..

Merhabalar :)

1 yıllık evliyim. Allah’a şükür mutlu huzurlu bir evliliğimiz var. Fakat son birkaç aydır bir kv sıkıntısı var. Şöyle ki, eşimin ailesi benim aileme göre daha soguk insanlar. Çağırmazlar, pek aramaz sormazlar. Annesi özellikle böyle. Babası da her gidişimizde gelmiyorsunuz diye söylenen bir insan. Bizde gülerek geçiştiriyorduk. Ben sogukluklarını bildiğim için çağırmamalarına, görüşmek görmek için herhangi bir çaba göstermemelerine şaşırmıyordum ve bir beklentim de yoktu. İnsani olarak seviyordum. Fakat son aylarda bu durum beni sinirlendirmeye başladı. Annesi de tuhaf laf sokmalara başladı. ( benim anneme sen evlerini şöyle temizle vs gibi saçma şeyler söyledi) anlamamış gibi davrandım ama laf sokuyor kendince.

Eşim de annesiyle anne xxx sana bir yanlış mi yaptı biraz soguksun tarzında konuşmak istemiş. Sen misin diyen ben birşey yapmadım, ben böyleyim sogugum isteyen istediği kadar gelsin gitsin benim beklentim yok vs gibi konuşmuş.

Yahu ben kendisine bugüne kadar hiçbir yanlış yapmadım. Saygısızlık etmedim. Elimden geleni de yaptım kadın hem ilgilenmiyormuş hem de ne hikmetse gördüğü yerde laf sokuyor. Tüm kv ler böyle mi :KK70:
Çoğu böyle 😁 aynı dert ben de mevcut 1 buçuk yılı aşkın diyordum erken başladılar siz de bir yıllık evliymişsiniz😁😁

1 yıllık evliyim. Allah’a şükür mutlu huzurlu bir evliliğimiz var. Fakat son birkaç aydır bir kv sıkıntısı var. Şöyle ki, eşimin ailesi benim aileme göre daha soguk insanlar. Çağırmazlar, pek aramaz sormazlar. Annesi özellikle böyle. Babası da her gidişimizde gelmiyorsunuz diye söylenen bir insan. Bizde gülerek geçiştiriyorduk. Ben sogukluklarını bildiğim için çağırmamalarına, görüşmek görmek için herhangi bir çaba göstermemelerine şaşırmıyordum ve bir beklentim de yoktu. İnsani olarak seviyordum. Fakat son aylarda bu durum beni sinirlendirmeye başladı. Annesi de tuhaf laf sokmalara başladı. ( benim anneme sen evlerini şöyle temizle vs gibi saçma şeyler söyledi) anlamamış gibi davrandım ama laf sokuyor kendince.

Eşim de annesiyle anne xxx sana bir yanlış mi yaptı biraz soguksun tarzında konuşmak istemiş. Sen misin diyen ben birşey yapmadım, ben böyleyim sogugum isteyen istediği kadar gelsin gitsin benim beklentim yok vs gibi konuşmuş.

Yahu ben kendisine bugüne kadar hiçbir yanlış yapmadım. Saygısızlık etmedim. Elimden geleni de yaptım kadın hem ilgilenmiyormuş hem de ne hikmetse gördüğü yerde laf sokuyor. Tüm kv ler böyle mi :KK70:
Sanki ben yazdım gibi hissettim evlendigim ilk yıllar gibi.ben 13 yıllık evliyim.kv buzdolabı gibi o kadar soğuk dönük ruhsuzduki ve anllatsam sana çok tuhaf huyları vardı.ayni acayipte laf sokardi.ben alist ailem yadirgamaya başladı.o dönem çok sıkıntılı oldu sonra baktım olmuyor anne dedim eşim ailesini oturdum anlattım saklanacak bişey kalmadı çünkü inanilmaz tuhaflardi bunlar böyle.esimi çok sever ailem bütün akrabalarım ama ailesi bırakın ailemi beni bile sormaz.ben tanıdım alıştım ama hala tuhafıma giden yönleri var.kv dem bu sene vefat etti birgün insanlivini görmedim bana nasılsın kızım demedi birgün.ama ben o ur dünyada haksa hak hakkımı helal etmiyorum.kocaman yaşlı kadındı ne oldu kimseye kalmadı bu dünya.cokmu zordu bir gönül almak.ben hep ılımlı yaklaştım kendi yılan gibi soktu.
En basit örnek vereyim hanginizin kvdesi bunu yapsa bozulmazsiniz bayanlar.
Anne yemek yapma akşam size gelicez ben hazırlayıp getireceğim derdim.
İnil inil yemek yaprdim pilavın salatam tatlım.
Giderdik gotururduk kendi yemek hazırlamış ocakta ondan koydu yedi.
Diyorum yaa insan bunları hiç unutmuyor .
Gelinlerin de kv üstünde hakkı var öbür dünyada gorusucegiz

Sizin derdiniz başkasının hayali konu sahibi. Keşke kayın aile benden uzak dursa diyen birsuru üye var burda:KK53:

Yanlış mı yaptı? Sorusu insanı töhmet altında bırakan bir soru, kadın doğal olarak savunmaya geçmiş.

Bunun dışında laf sokma görmedim ben yazdıklarınızda.

Aşırı soğuk davranırsanız insanların biz kıracak birşey mi yaptık diye düşünmesi çok normal.

Sonuçta doğurduğu oğlu bile birşeylerden şüphelenmiş ki sorma gereği duymuş, siz karakterini nereden bileceksiniz?

Verdiği cevap güzel olmuş, artık huyunu suyunu biliyorsunuz. Böyle insanlarla samimiyet çabası çok ters teper, bırakın kendi kendine takılsın.

Aşırı soğuk davranırsanız insanların biz kıracak birşey mi yaptık diye düşünmesi çok normal.

Sonuçta doğurduğu oğlu bile birşeylerden şüphelenmiş ki sorma gereği duymuş, siz karakterini nereden bileceksiniz?

Verdiği cevap güzel olmuş, artık huyunu suyunu biliyorsunuz. Böyle insanlarla samimiyet çabası çok ters teper, bırakın kendi kendine takılsın.
Evet yani insan hiç mi merak etmez hiç mi bir kez görmek istemez. Çok tuhaf. Ben tanıdım şu saatten sonra çabasızım onlara karşı

Ay cok sıcak olmasından daha iyidir, hatta bazen o kadar sıcak oluyorlar ki; bilip bilmedikleri, alakalarının olup olmadıkları herşeye burunlarını sokup, karışıp can sıkıyorlar. Ne güzel uzaktan sevmeler aşkların en güzeli boooşşşveriiinn

Canım sal gitsin eşinle hayatına bak arada gider yada çağırırsınız bunlar laf sokmalar değil kadın böyle biri adam böyle biri o aile onları o şekilde kabul etmiş dışarıda gelen sensin adapte olmaya çalış, hiç dert etme çok güzel tam istenilen gibi kimse kimsenin işine karışmıyor şükret .

Xxx e biraz soğuksun cümlesini bir erkeğin etki altında kalmadan söylemeyeceği buradaki herkesinmalumu. O yüzden yok aslında oğlu rahatsızdı diye mazeret aramaya lüzum yok. Belli ki canınız sıkılmış dertsiz başınıza dert arıyorsunuz.

X