Bu kadar da olmaz ki

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
CANIM KARDEŞİMDİN

İnsan severde bu kadar mı severdi be kardeşim
Duygusal değildi,çabuk değişirdi.kol kanat gersem,uçup gidecek sanırdım.
Ben önemsedikçe,sarıp sarmaladıkça,sıkılıp,gerilip bildiğini sanığı,hep yanlışı oldu.
Kararları yanlış,seçtikleri yanlıştı...
Düzeleceğine ben onun yerine üzülürdüm.Yükler omuzum da,yoluma devam ederdim.Çabuk yoruluşum,kırılışım ondandır.Yol uzun,yük ağırdı.Ayaklarımın üzerinde nasıl durmam gerektiği öğretilmemişti,yarım kalan çocukluğumda.Bir de kardeşim vardı artık,canım kadar sevdiğim...

Benden sadece dört yaş küçük kendi buyruğunda her an yanlış yapmaya hazır...Yaptı da...
Üç evlilik.İlkinden bir,ikinciden bir,son eşinden iki çocuk...etti dört.Hâla üçüncüyle evli.Allah tan son kez.Ona uygun az maço....
Yıllar geçerken,o rahat,,şen,şakrak deli olurdum.Nasıl bu kadar vurdum duymazdı...ama kardeşimdi işte. Hep yanında olduğum,yanında olacağım...boş ver,bu kadar üzülme dediklerinde onlara omuz silkelediğim...kırılmayı ertelediğim
Ta ki oğlumun düğününde eşiyle orayı terk ettiklerine kadar...ilk defa ona en ihtiyacım olduğu zaman ilk defa...

Oğlumu evlendiriyorum...O kadar mutluyum ki ,Allah herkese nasip etsin..Önce kına gecesi iki günün ardından düğün.En mutlu günüm... EN ya başıma geleceklerden habersiz,gelenleri karşılıyorum..Eğlence henüz başlamıştı ki,kardeşime bir şey danışmak için arıyorum.
Kem küm yapıyorlar.Nerede,lâzım dediysem de yok..Eşi ile tartışıp,çocukları da alıp gitmişler
Önce kamera şakası sandım.düğün kamerası var,ya ortadalar da dolanıyor...
Sordum,hastalanan mı var..yoo...istemeden kalp mi kırdık...yoo..ya ne olabilir ki..Ottan bir sebep söylüyorlardı ki,susun dedim,susun önemli değil ...Onun önemsemediği düğünümü,onun ottan mazeretini dinleyemedim...Ölüyorum sandım,zor geldim kendime.Çekip gitmişler ailece herhangi biri gibi...
Nedeni ne olursa olsun,ne gidişin,ne özür ün önemi yoktu artık.Özürde dilemedi zaten...
Artık onu arada,canım istediği zaman görüyorum.

23 Nisanda onunda oğlu evleniyor.Tabi ki gitmeyeceğim...O da,o gece bensizliği tatmalı
Hiç üzgün değilim.Kararlı olmamdan dolayı mutluyum...Gidersem kendimi küçümseyip,hasta olacağımdan eminim...
En mutlu günümde,benim mutluluğumu elimden almıştı...Şimdi sıra onda,gözleri ile beni arayacak göremeyecek.Ona kucak açtığım günleri hatırlayıp,unutmayacak.Aynı hatayı başkalarına yapmamayı öğrenecek....UMARIM....
Allah oğlunu mutlu etsin,mutluluğu daim olsun İnşallah..

SEVGİ
Sevgi yaptıklarına verdiğin emektir
Sevgi,sadece sevgiliye sunulan değil
iyi günde kötü günde,koklaşıp ağlaştığımız
esirgersen sevgini Gün gelir ararsın sen beni

Yeşilimin duyguları:çiçek:

Yesilim kosende okumustum beni o kadar etkilediki birdaha okuyunca gozlerim doldu sen o guzel yureginle herseyin en guzeline layiksin ama karsimizdaki insan kanimiz canimizda olsa bizim icimizde yeseren duygulari tasiyamayabiliyor o yuzden sen sen oldugun icin mutlu kal kaybedenler kaybettiklerinle kalsin, hersey gonlunce olsun canim, sevgilerimle

ayşecik teşekkür ederim temennilerine.gelirse en yakınından,zor oluyor toparlanmak ama yapacak bir şey yok sevgilerimle.

yeşilim çok haklısın hem de çok. dayımda annemle aralarında iki yaş var birlikte büyümüşler. büyüyene kadar annemin yanından ayrılmamış. ama sonra o kardeşliğe her ne olduysa dayım uzaklaştıda uzaklaştı annemden. ve aynen benim düğünümde gelmedi dayım. karısıyla çocuklarını yolladı kendi gelmedi. annemde çok yaralandı aynı sen gibi. insanın canından kanından yapılanlar daha çok koyuyor insana... neyse allah herkesi mutlu etsin. canları sağolsun. ama aynı senin gibi düşünüyorum. bizde o çocuklarını evlendirirken gitmeyelim ki anlasın. eminim anlarlar eminim!!! belki ben hata etmişim meğer demezler ama iç huzurları kaçar bir kere. ben nerde yanlış yaptım diye. kaçsın. bizim de en mutlu günümüzde kaçmıştı huzurumuz...

ama ya yeğenin o o hiç mi önemli deil,sonuçta teyzesin anne yarısı...
ve bu kardeşinden çok onun için önemli bi gün bence..

chatlak..bu benim duygularım canım.okumadın sanırı,yeğenlerim de terk etti o en güzel günümde çocuk değillerki..benim oğlumun hiç mi hakkı yok..sevgilerimle

ablacım biliorumm ama sonuçta sana taş atana sen ekmek atıcaksın derler boşver o utansın yaptığından ben senin gönlünü bilirim aslında gitmeyi ne kadar istediğnide tahmin edebiliorum ben diorum ki sdc....
ne bilim ablacım en iisini sen bilirsin en doruu karırda eminim ki sen verebilirsin önemli olan vicdanınla karşı karşıya gelmemektir sonucunda
huzurlu uyumak değil midir??
izmir kuzuğun

ellerine sağlık yeşilim yazını okurken kendimi gördüm.kızımında dediği gibi çok yaralandım ama ne yapalım kardeş canı sağ olsun elbet bir gün anlar hatasını

Canım duygularını çok iyi anlıyorum senin .Ama biz büyüklerin daima affedici ,uzlaştırıcı olması gerekiyor .Affetmek , karşı taraf için daha büyük bir ders olur diyorum .Tabi bu benim düşüncem .

chatlağım çok huzurluyum çok.kararım doğru vicdanım rahat.üzülme,doğrusu bu..

yeğenini boşverse bi kardeş ablasını en mutlu ve en güzel gününde nasıl yanlız bırakır
ne olursa olsun yapmamalıymış
üzücü
ama bide şöyle bişey var yeşil ablam bi amcamız vardı bizim
"beni iyi gününüzde aramayın,kötü gününüzde arayın" derdi
varsın oda iyi gününde değil kötü gününde yanında olsun =]

Yeşilim,ben senin fanatiklerinden birisi oldum:)
Senin yüreğin çok büyük,kocaman.Farkındayım senin duygularının olduğunu ama yinede benim hayal ettiğim yeşil bu düğüne gider gibi geliyor,onların yaptıkları hatayı yapmaz,oraya giderek utandırır onu.Gerçi senden özür bile dilememiş ama yine de yüreği sevgi dolu yeşile,bana göre;onun yaptığı çok cahilce ve çocukca,ama sen Yeşilsin,
Sevgilerimle,

pasagülşah,jasmine34 anne ve kızı...beni anlamanız aynını yaşamanızdandır teşekkürler canlarım.iyimisiniz...

lereenim ben zaten affettim ama gidemem.kesin kararlıyım.ama her zaman onun yanındayım.beni yazdıklarımdan tanımışsındır.senin dediklerini yıllarca denedim.sevgilerimle canım.bu benim duygularım affedicilik ayrı tabiki affediciyim her zaman.

ben sadece duygularımı paylaştım bana eksi puan veren arkadaşım.istersen hepsini sil götür yine yazacağım tatlım.ben anket açmadım ki gideyimmi gitmeyeyimmi diye sevgilerimle:çiçek:

Onun sizin düğününüzü terk edip gitmesi,sizi nekadar çok üzmüş,kırmış,bu yazdıklarınızdan son derece net anlaşılıyor.Siz de onun çocuğunun düğününe gitmeyerek,aynen onun yaptığı gibi bir üzüntü yaşatmak istiyorsanız kardeşinize,elbette gitmeyin.Ama şahsi görüşüm,sizin beğenmediğiniz hoşunuza gitmeyen bir davranışı ona yapmamanız daha doğru olur gibi geliyor.Düğüne giderek belki de onu utandırırsınız .Ne dersiniz :)

Sevgili arkadaşım,

Ben senin yerinde olsaydım o düğüne giderdim. Ki benim de kardeşimle aramızdaki inanılmaz bağın onun velenmesiyle kopması ve benim yaşadığım tüm acılara rağmen gelmemesine karşılık şimdi ben çocuğu olduktan sonra herşeyine koşarak acımı çıkartıyorum.

Git arkadaşım, o düğüne git. Gitmemekle beklediğini yapacaksın zaten. Kardeşler et tırnak gibidirler. Git ve büyüklüğünü göster. Göster ki kendi yaptığından kendi utansın. Git ki şartlar ne olursa olsun bir ablası olduğunu ve bir daha aynısını yapmaması gerektiğini öğrensin. Git ki kardeşini yaptığı hatalarla da olsa sevdiğini ve senin de onun kopmaz parçan olduğunu aklına kazısın...

Ben olsam giderdim.

iyiyiz yeşilim yazıların da kendimi bulunca,sadece benim başımda olmadını anlıyorum ve inan çok üzülüyorum. aslında benim fikrimde onun çocuklarının düğününe gitmemek değil giderek onu mahçup etmek

ayşecik,ilona,ayn,pegasusist,satenay,jasmin..
bende bana bu duygularla gelen,anlatan olsa,git utandır büyüklük sende kalsın derim.ancak bu başka bir şey birikmişlik ve tükeniş.
teşekkürler güzelliklerinize..

yeşilim canım nasılda kırılmış o güzel kalbin insan zaten en çok sevdiğine kırılmaz mı? bilmiyorum gitmelimisin gitmemelimi uzuzn uzun konuşmalı belkide
ben olsaydım ne yapardım dıye düşünüyorum evet o kızgınlıkla gitmicem derdim ama yiğenime kıyamazdım heralde...
senin güzel kalbin dogru olanı seçecektir öfkene yenilme :çiçek:

X