Bu kaynamla bır ömur nasıl gecıcek soyleyın bana lutfen

Allah eşinize saQUOTCOK SINIRLERIMI BOZDUĞUNUZ ICIN TESEKKURLER VE TEKKAR DIYORUM ALLAH HEPINIZE BENIM KAYNAMDAN VERSIN COK HOSUNUZA MI GITCEK MERAK EDIYORUUM TEK TARAFLI YARGISIZ INFAZ BU OLSA GEREK BI AN YASADIKLARIMI UNUTUTUP KADINI MELEK YAPTINIZ NERDEYSE BEN ESIME ILLA BENIM ANNEMEDE BAK ASLA DEMEM O ZATEN FARKINDA VE ANNESINIDE IHTIYAC OLSA VE BASINDA KOCASI OLMASA MAASLARI OLMASA O ZAMAN BEN LAF ETSEM HEPSI KABULLUM AMA BU DURUMDA COK YAZIKKI SIZLERDEN KENDI CAPINIZDA BANA DESTEK DEĞİL COK KOTU SINIRLERIMI BOZUYOSUNUZ

Haksız yere edilen beddua döner dolaşır sahibini bulurmuş..

Kendinizi ifade etmeyi bile bilmezken , herkesin sizi anlamasını bekliyorsunuz..

Ben kalp kıracak bir şey yazmadım , objektif olmadığınızı belirttim .. Ve bu da sizin yorumlarınızdan kaynaklandı ' Anneme elbet damadı bakacak diye mecburmuş gibi konuşurken kaynanama niye veriyo kaynanamın emeklisi var vs. ' demek bana adil gelmedi , gelemez de..

Herkesin sizinle aynı görüşte olması zaten mümkün değil, konu açarken bunu göze almalıydınız..

Sizinle bir olmayacağım elbette, ben farklı düşüncelerin olmasını normal karşılayıp saygı duymayı öğreneli yıllar oldu..

Bu sizi daha çok rahatlatacaksa sadece sizin gibi düşünenlerle konuşun o halde.. :KK3:

valla canım alt ust te oturma ınsandan ınsana değisiyo benım cok can cığer bır arkadsım var onlarda alt ust oturuyo kayınvalıdesınle ben gıttımı delı dıvane olur cay demleme der arkadsıma sız oturun ben demlerım der bı bakmıssın cayın yanına ıkı dakkada borek kek falan yapmıs getırır yıyın der ve arkadsım otr anne sende der aman kızım sız arkadsınla oturun ben rahatsız etmıyeyım der konusun dertlesın der bunu yapanda kaynana arkadsıma her sabah gel kızım sabah kahvremızı ıcelım der cocuğuna bakar ısı olduğunda ama o kız bır gun kotu demez cunkı ıyı ınsan bende koyu olsam neden boyle arkadslarım olsun demı ama onlarda bana hep akıl verırler o kadını değistıremezsın boyle kabulet derler ve esımın ozel bırı olduğunu onun kıymetını bılmemı soylerler keske surdan da oyle seyler duysaydım allahta senı ıyılerle karsılstırsın canım :KK16::KK16::KK16::KK16:

Amin cümlemizi inş benim halamda 3 geliniyle aynı apt oturuyor ve çok iyi anlaşıyorlar onları görünce şaşırıyorum bazen gelinleride halamı çok severler iyiki onungibi bi annemiz olmuş derler agızlarından hiç kaynanana lafını bile duymadım hep annecigim derler tabi bu karşılıklı halamda aynı şeyleri onlar için söyler gelin yerine kızlarım diye hitap eder.

herkes ne var annesi para verirse versin diyorda...gercekte bu sekilde olmadigini dusunuyorum...peygamber degiliz bizde normal bir insaniz...sabrimiz belli bir yere kadar, bi yerden sonra artik bazi seyler goze batiyor oluyor..kaldiki hadi 1 olsun 2 olsun..ama 3. Ye patlar insan.

Karsidaki muhtac olur tabiiki yapmak zorundasin evlat olarak, ama her ay annene babana para vermekte ne??? :KK50: Herkesin evi var bir duzeni var geliri gideri var...ayni sekilde ana babaninda her ay evli cocuklarina para vermesi dogru degil bana kalirsa...ihtiyac olur ayri mesele..ama bu durumda kayinvalidenin cok sukur kendini gecindirecek maddi gucu varmis..konu sahibi haksiz degil...

Anne babaya hediye alinir yeri geldiginde dedigim gibi yardim edilir, ama bu sekilde her ay maasina ortak olunmasi :KK50:

cok sukur benıde anlayan cıktı gercekten bır sene değil ben evlendığim gunden berı 18 yıl oldu ve bardak tastı artık su almıyor bıze dokunmasınlar bın yıl yasasınlar umurum olmaz ama her seyımın ıcındeler her seyıme karısırlar vede evımınde rıskına ortaklar bu ne ya dıycem tabıkı bu kadarda olmaz kı ben anneler gununde kendı anneme 10 tl tsrort aldım kaynanma gııttık esımle rende yapması zor gelıyo dedı dıye esıme dedım ronda set alalım ben kotu gelın evet ben gıttık aldık sımdı zor gelıyomus yıkaması dıye onuda kaldırmıs kullanmıyo yaranamadık hıc hemde hıc

siz gibi beddua etmeyeceğim ben oluro lmadık yerde bu kadar beddua eden biri ne kadar iyi olabillir acaba !!!!

cılleden cıkarınca sız ıyı oluyonuz ben soyleyıncemı kotu benı bılen bılır herkesde kendısını once kendını gelıstrsın sonra benı elestrsın

hani böyle nereden ne kar etsem, kimden ne koparsam kardır diye düşünen insanlar vardır ya.ihtiyacı olmadığı halde sendekine göz diken, kendisi kullanmayacağı halde sendeki bir eşyayı bile isteyen, 50 kuruş bile olsa ihtiyacı olmadığı halde onu senden alınca rahat eden kurnaz tipler. kaynanan da kayınpederin de böyle insanlar sanırım. açgözlülük böyle birşey. insan böyle insanlara hediye, hayır vs. yapacağı varsa da yapmak istemiyor bir süre sonra.belki bu derece uyanık davranmasalar böyle kurnazlık peşinde olmasalar senin de gözüne çok görünmezdi 50ydi 100dü. ama böyle insanlar o hale getiriyolar kişiyi gerçekten. yapacağın şu durumda pek fazla bişey yok gibi ama sana laf söylediğinde özellikle de kaynanan usturubunca da cevabını ver. ne demek eve gelen misafirin yanında konuştuğu laflara bak. bi daha öyle bişey söylerse sen de misafirinin yanında '' anne misafir 9 rızıkla gelir birini yer 8 ini misafir olduğu evde bırakır'' falan gibi laflar et ki utansın biraz.

Ben sizi çokta haksız görmüyorum.
annenizin gerçekten ihtiyacı varmış ve yardım etmeniz de çok normal.
sanırım eşinizin ailesi de, annenize yardım ettiğinizi bildiği için sizden sürekli isteklerde bulunuyor.
aileler arasında ayrım gözetilmemesi gerekir tamamda kayınbabanız sağ ve maaşı evlerini geçindiriyorsa
3çocukla sizden sürekli yardım istemeleri yanlış bana göre.

cılleden cıkarınca sız ıyı oluyonuz ben soyleyıncemı kotu benı bılen bılır herkesde kendısını once kendını gelıstrsın sonra benı elestrsın

beni de bilen biliyo kendimi ne kadar geliştirdiğimi ve ailenin önemini bildiğimi!! allah hak edene hak ettiğini veriyor... Sizinle aynı fikirde olmadığım için beddua etmeniz sizin ne kadar kötü niyetli olduğunuzu apaçık gösteriyor!! Daha önce de beddua etmişsiniz ki dönüp dolaşıp yine sizi bulmuş..

beni de bilen biliyo kendimi ne kadar geliştirdiğimi ve ailenin önemini bildiğimi!! allah hak edene hak ettiğini veriyor... Sizinle aynı fikirde olmadığım için beddua etmeniz sizin ne kadar kötü niyetli olduğunuzu apaçık gösteriyor!! Daha önce de beddua etmişsiniz ki dönüp dolaşıp yine sizi bulmuş..

buna ben bedua demıyorum sız nasıl anlıyosunz o ama ben sadece ah edıyorum benı haksız bulan sızın gıbılere benım halı veya haksız olduğumu anca allahta sıze aynısını yasatınca anlıcanız ama sızde ama cocuklarınızda beduada edıp bunu yasadığıma ınanmıyorum eğer gercekten ben kotu olsam melek gıbıde bı esım nıye olsun kı her gun evıme benı sevenler neden gelırler o zaman ve bısey daha spordan ayrılcağımı soyledığımde benım hocam benı orda gormeyı ıstedığını ve cok sevdığını ve mutlakada gıdeyım dıye elınden gelenı yaptı ve uc aylıkta bedava uyelıkte yaptı acaba ben mı kotuyum yoksa benı tanımadan keserı karsıya yontan sız mı soruyorum

Oncelıkle okuyan herkese tesekurler benım kaynam gıbı kaynanası olan varmıdır bılmıyom ama benı cok sınır edıyo bu kadın huzurumu bozmak ıcın elınden gelenı yapıyo dun aksam olanı anlatayım esım fenerbahceyı cok sevıyo ve ızmıre gelceklerını duymus ve maca gıtceğini soyledı ve esıme kac para vercen dedı maca oda 50 100 neyse vercem dedı ooooooooo cok para hıc acımıyomusunn dedı ve bağırdı ben dınlıyodum demesın mı 50 tl benım 5 haftalık pazar param oha dedım nasıl yanı kalabalıktık ve sok olduk evet kadın 10 tl pazara gıdıyomus ve oğluna kendını acındırtmak ıcın oyle dıyo ve kayınpedrım var emeklı maasları var kırada değiller kendı evlerı ve hıc bır yere gıtmezler para harcamasınlar dıye ve sıgara falanda ıcmezler cocuklarıda yok yanlarıda ve sureklı para yok derler ve ben cok sınır oluyom esımde acıyo resmen onlara ve bende neden uzuluyosun maası kımle yıyolar harcasınlar dıyom oda bısey demıyo ama gecen sene yıne para yok dıyodu bır anda ustalar geldı ve bahcedekı tasları beğenmedı dıye ustune tas dosettı bır ay kullandı hosuna gıttmedı sokturdu esım ona para verıyo harcasın dıye o kadın bırtırıp tas yaptırsın mutfakları değistırsın butun halıları attı yenı gelın evı gıbı duzdu sadece esımın verdıği paralarla verme dıyom esıme annem 10 lırala pazara gıdıyo deyıp duruyo bana senın bıseyın eksık değil ama onun ıhtıyacı var dıyo ama kocası var basında ya ben bıktım artık bu yasadıklarımdan esımı sevıyom ama bu kadın bana huzur vermek ıstemıyo napsam bılmıyom bır cara lutfennnnnnnn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

anladığım kadarıyla kaynanan bu yaşa kadar ben büyüttüm birazda o bize baksın mantığıyla nazlanıyor. kendi evine bir takım şeyler alması seni sinir ediyor haklısında yıllarca oğlum büyüsün öyle yaptırırım oğlum askerden gelsin öyle yaptırırım aman oğlum evlensin öyle yaptırırım dediği taşları değiştirmesi ise büyük terbiyesizlik.o halıları değiştirip evini yenilemesi yokmu oooo onlara hiç girmeyim bile çok ayıp ve utanmadan büyütüp seninle evlendirdiği oğlundan para alıyor way be ne anneler var...

valla canım sende pazar parası isteyeceksin 50 lira tuttuysa 100 lira diyceksin geri kalan 50 tlyı cebe atcaksın o zaman...
bu sayede eşinin annesine verecek parası kalmayacak.

ihtiyacın hiç bitmesin ki sıra kayınvalideye gelemesin:21:

ha sadece ayda 50 tlyı annesine veriyorsa da az insaflı olacaksın sesini çıkartmayacaksın ama bu adam butun geçim paranızı anasına yediriyorsa yedirmeyeceksin sen yiyeceksin...

adamı borçtan kurtarmayacaksın.

Allah yardımcınız olsun.Okurken çok güldüm ama yanlış anlamayın kayınvalidenizin haline güldüm size değil.Canınızdan bezdirmiş herhalde ama sabredin ya sabrın sonu selamettir.Hem eşiniz için sabredin sonuçta onu doğurmuş büyütmüş şu anki haline getirmiş.Sanırım evleriniz ayrı bir de düşünün ya aynı evde yaşasaydınız.Şükredin Allah'a öyle olmadığı için bence.Hem daha kötüleri de vardır mutlaka onu düşünün.Kayınvalideniz para yok diyormuş ya eşinizle sizin aranızı bozmaya kalksa ya iftira atsa size.Bunları düşünün.Şükredin Allah'a.Allah yardımcınız olsun ne diyeyim.

Allah yardımcınız olsun.Okurken çok güldüm ama yanlış anlamayın kayınvalidenizin haline güldüm size değil.Canınızdan bezdirmiş herhalde ama sabredin ya sabrın sonu selamettir.Hem eşiniz için sabredin sonuçta onu doğurmuş büyütmüş şu anki haline getirmiş.Sanırım evleriniz ayrı bir de düşünün ya aynı evde yaşasaydınız.Şükredin Allah'a öyle olmadığı için bence.Hem daha kötüleri de vardır mutlaka onu düşünün.Kayınvalideniz para yok diyormuş ya eşinizle sizin aranızı bozmaya kalksa ya iftira atsa size.Bunları düşünün.Şükredin Allah'a.Allah yardımcınız olsun ne diyeyim.

doğru dıyosun tatlım artık fazla takmamaya calısıyom bır kac gundur zaten esımde cok sıklıdığımı farkedıyo bıyerlere gıdelım bayram tatılınde dıyo ama yınede annesınden cekınıyo ne dıcez falan dıye bu seferde bu sorun olcak aramızda sadece cenelerınden cekınıyoz dıye rahat bır hareket edemıyoz valla

anladığım kadarıyla kaynanan bu yaşa kadar ben büyüttüm birazda o bize baksın mantığıyla nazlanıyor. kendi evine bir takım şeyler alması seni sinir ediyor haklısında yıllarca oğlum büyüsün öyle yaptırırım oğlum askerden gelsin öyle yaptırırım aman oğlum evlensin öyle yaptırırım dediği taşları değiştirmesi ise büyük terbiyesizlik.o halıları değiştirip evini yenilemesi yokmu oooo onlara hiç girmeyim bile çok ayıp ve utanmadan büyütüp seninle evlendirdiği oğlundan para alıyor way be ne anneler var...

evet canım benım de uc evladım var ve sımdıden dıyom yanı gelınıme her konuda destek cıkarım paramda varsa gıdın gezın tatıller yapın bıze yaptırtmadılar sız genclığınızı yasayın dıcem tabıkı gelınıme ben ıyı olursam kı onun da ıyı olacağını bılıyorum benım kaynanm eve gelen boyacıdan tutunda buzdolabına takılan susume kadar laf eder boyacı bıle tutuk dıye yıllardır laf duyarım nıye ben kendım yapmıyomusum ya ben boyacımıyım ne anlarım dedıkce laf duydum dun oğluma oyuncak araba aldım pazardan 5 tl elınde gordu ve bır ton laf saydı kırcaksın ona para verıyon cocum nasıl kazanıyo sen bılmıyon anca harcamayı bılırsın ıkı gun ıse gıt bakalım oyle oyuncağa para vercen mı dedı ve bır yığın laf valla ben benım gıbı olanlarada allah onlara ve banada sabır versın cok zor dayanmaya artık tahamul hıc kalmadı tasları yaptırdıda beğenmedı bırde sokturdu attı ya benımesım ona harcasın dıye verıyo o bırıktıo ve sacma sapan seyler yapıyo gelmıs 65 yasına napcan tası halıyı oğlun verıyo ye demı yok yemez gıymez anca evını değistırsn

Ay kusura bakma ama yazdıklarını okuyunca güldüm.Hakikaten onla bir ömür geçmez.Geçer de senin de için geçer.Ama kadında suç yok suç eşinde.Babası varmış yani niye yardım ediyor.Kendilerine bakamıyorlar mı.Sen eşinle otur güzelce konuş.Valla canını sıkmak istemem ama benim kaynanam elindekini de bize vermeye çalışıyor.

ya ablacım bencede eşinde ama eşinde işde yaşlıdır o bana baktı sıra bende felan diye düşünebilir zor bi durum seninkide ablamdan biliyorum o kayınvalidesiyle beraber yaşıyorlar akşamları eniştem gelince sanki böle masumlasıyor boynunu büküyor oturuyor sahsen ben sahit oldum kimse bişey demeden yani yaşlı deyip geçmek lazım ama onuda biraz demek zorr allah yardımcın olsun sadece sabret derimm

Ben ihtiyaç dışında ailelere para akıtılmasına karşıyım, tek kişinin çalıştığı üç çocuklu bir aile de sürekli olarak 50-100 para akışı o evin bütçesini etkileyeceğini düşünüyorum, kimimiz için 50-100 çerez parası olabilir, ama kimimiz için bir kaç günlük ev harçlığıdır. Çok şükür siz kendinizi geçindirin bize yeter diyen ailelerimiz var. Biz de böyle yetiştiğimiz için çocuğumuzdan beklentimiz olmaz. Besledim büyüttüm şimdi o bize baksın mantığı yok bende, karşılık beklemeden büyütüyorum evladımı. Şahsen üç çocuklu tek gelirli çocuğumdan ihtiyacım yokken para beklemem ben. Ayağımı yorganıma göre uzatırım torunlarımın rızkından azalsın istemem.

Oncelıkle okuyan herkese tesekurler benım kaynam gıbı kaynanası olan varmıdır bılmıyom ama benı cok sınır edıyo bu kadın huzurumu bozmak ıcın elınden gelenı yapıyo dun aksam olanı anlatayım esım fenerbahceyı cok sevıyo ve ızmıre gelceklerını duymus ve maca gıtceğini soyledı ve esıme kac para vercen dedı maca oda 50 100 neyse vercem dedı ooooooooo cok para hıc acımıyomusunn dedı ve bağırdı ben dınlıyodum demesın mı 50 tl benım 5 haftalık pazar param oha dedım nasıl yanı kalabalıktık ve sok olduk evet kadın 10 tl pazara gıdıyomus ve oğluna kendını acındırtmak ıcın oyle dıyo ve kayınpedrım var emeklı maasları var kırada değiller kendı evlerı ve hıc bır yere gıtmezler para harcamasınlar dıye ve sıgara falanda ıcmezler cocuklarıda yok yanlarıda ve sureklı para yok derler ve ben cok sınır oluyom esımde acıyo resmen onlara ve bende neden uzuluyosun maası kımle yıyolar harcasınlar dıyom oda bısey demıyo ama gecen sene yıne para yok dıyodu bır anda ustalar geldı ve bahcedekı tasları beğenmedı dıye ustune tas dosettı bır ay kullandı hosuna gıttmedı sokturdu esım ona para verıyo harcasın dıye o kadın bırtırıp tas yaptırsın mutfakları değistırsın butun halıları attı yenı gelın evı gıbı duzdu sadece esımın verdıği paralarla verme dıyom esıme annem 10 lırala pazara gıdıyo deyıp duruyo bana senın bıseyın eksık değil ama onun ıhtıyacı var dıyo ama kocası var basında ya ben bıktım artık bu yasadıklarımdan esımı sevıyom ama bu kadın bana huzur vermek ıstemıyo napsam bılmıyom bır cara lutfennnnnnnn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

çok şey yazmak geliyo içimden ama sus diyorum kendime sus böylelerinin değiştiremezsin.....

ben sizin yerinizde olsam eşimin anne-babasına yardım etmesine değil, çok fazla laf sokuşturmasına takılırdım...

annenizin ihtiyacı olsa bile eşinize karşı minnettar olmalısınız... değil kayınvalidesine yardım etmek, eşine ev harçlığı bırakmayan erkekler var...

bu minnettarlığı da annesine verdiği paraya, aldığı şeylere karışmamakla başlayabilirsiniz...

Ben ihtiyaç dışında ailelere para akıtılmasına karşıyım, tek kişinin çalıştığı üç çocuklu bir aile de sürekli olarak 50-100 para akışı o evin bütçesini etkileyeceğini düşünüyorum, kimimiz için 50-100 çerez parası olabilir, ama kimimiz için bir kaç günlük ev harçlığıdır. Çok şükür siz kendinizi geçindirin bize yeter diyen ailelerimiz var. Biz de böyle yetiştiğimiz için çocuğumuzdan beklentimiz olmaz. Besledim büyüttüm şimdi o bize baksın mantığı yok bende, karşılık beklemeden büyütüyorum evladımı. Şahsen üç çocuklu tek gelirli çocuğumdan ihtiyacım yokken para beklemem ben. Ayağımı yorganıma göre uzatırım torunlarımın rızkından azalsın istemem.

konu sahibinin annesine her türlü yardım yapılıyormuş.eşte bence ailesine karşı suçluluk duyuyorki ara ara cüzi miktarlarda para veriyor:KK34:
hatta konu sahibi diyorki,damadı anneme bakmak zorunda ihtiyacı var

Son düzenleme:
ben sizin yerinizde olsam eşimin anne-babasına yardım etmesine değil, çok fazla laf sokuşturmasına takılırdım...

annenizin ihtiyacı olsa bile eşinize karşı minnettar olmalısınız... değil kayınvalidesine yardım etmek, eşine ev harçlığı bırakmayan erkekler var...

bu minnettarlığı da annesine verdiği paraya, aldığı şeylere karışmamakla başlayabilirsiniz...

evet doğru dıyorsun sekerım esıme mınettarım ıyıkı onu tanımısım ve su bır kac gundur spora gıdıyorum ve arkadslrımada bu konuyu anlattım onlarda bos ver dıyolar ve bende artık su saatten sonra takmıcam yııllardır onlara verdığinle batmadık su saatten sonrada batmayız herhalde versın dıcem artık dun yıne gezmeğe gıdıyoduk laf soktu ve hayatınızı yasıyonuz bende paramı gezeyım dedı ve bende esıme annene verde askım oda bı yerlere gıder dedım ve esımde sasırdı cıkarıp verdı tabıkı ve bız geldık aksam yıne laf soktu ama esımde anne sende gez dıye para verdım sen de oturcağına gıtseydın dedı oh cok rahatım artık bundan sonra ben dıcem esıme ver dıye yoksa cok huzursuz oluyom ben ver dıyınce esımde mutlu oldu onuda gordum ya artık demem bısey :KK31::KK31:

X