Bu kaynamla bır ömur nasıl gecıcek soyleyın bana lutfen

konu sahibinin annesine her türlü yardım yapılıyormuş.eşte bence ailesine karşı suçluluk duyuyorki ara ara cüzi miktarlarda para veriyor:KK34:
hatta konu sahibi diyorki,damadı anneme bakmak zorunda ihtiyacı var

sız olsanız ne yaparsınız dıyorum ve soruyorum lutfen önce dusunun sonra cevap verın annenız dul ve kırada oturuyo ve gelırı yok hıc bır maası yok ve ıkı kardesımde sehırdısında ve durumlarıda ıyı degıll ve sen buna ragmen annene yardım etmezmısın ve ettın dıyelım kayın valıdenın de kocası basında kıra vermezkler kendı evlerı ve emeklı bır babası var sımdı dusun onlarada vermek mı gerekıyo yoksa benım anneme mı benım anneme verdığinı esım hıc laf etmez allah daha fazlasıyla verıyo zaten ben dedmek ıstedığım kaynanmlarında ıhtıyacı olsun canımızı dısımıze takar verırz zaten ama bu durumda ınsan elını vıcadanına koyması gerek bence zaten uc cocuğumuz ve bakmakla hukumlu bır annemız varken bırde onların ozel zevklerı ıcın para ayırmasına karsıydım ama ARTIK FIKRIMI DEĞISTIRDIM HERKES RAHAT ETSIN BEN KOTUYUM YA ARTIK BEN ESIME ANNENE VER PARA DIYOM HEP BERABER ARTIK AZ BULCAZ AZ YICEZ COK BULCAZ COK YICEZ COCUKLARIMIN GELECEĞİDE ALLAHA EMANET BU DURUMDA

sız olsanız ne yaparsınız dıyorum ve soruyorum lutfen önce dusunun sonra cevap verın annenız dul ve kırada oturuyo ve gelırı yok hıc bır maası yok ve ıkı kardesımde sehırdısında ve durumlarıda ıyı degıll ve sen buna ragmen annene yardım etmezmısın ve ettın dıyelım kayın valıdenın de kocası basında kıra vermezkler kendı evlerı ve emeklı bır babası var sımdı dusun onlarada vermek mı gerekıyo yoksa benım anneme mı benım anneme verdığinı esım hıc laf etmez allah daha fazlasıyla verıyo zaten ben dedmek ıstedığım kaynanmlarında ıhtıyacı olsun canımızı dısımıze takar verırz zaten ama bu durumda ınsan elını vıcadanına koyması gerek bence zaten uc cocuğumuz ve bakmakla hukumlu bır annemız varken bırde onların ozel zevklerı ıcın para ayırmasına karsıydım ama ARTIK FIKRIMI DEĞISTIRDIM HERKES RAHAT ETSIN BEN KOTUYUM YA ARTIK BEN ESIME ANNENE VER PARA DIYOM HEP BERABER ARTIK AZ BULCAZ AZ YICEZ COK BULCAZ COK YICEZ COCUKLARIMIN GELECEĞİDE ALLAHA EMANET BU DURUMDA

benim anneme bu kadar yardım ediyorsa eşim,ailesine verdiği paraya da karışmam:KK34:

konu sahibinin annesine her türlü yardım yapılıyormuş.eşte bence ailesine karşı suçluluk duyuyorki ara ara cüzi miktarlarda para veriyor:KK34:
hatta konu sahibi diyorki,damadı anneme bakmak zorunda ihtiyacı var

benim anneme bu kadar yardım ediyorsa eşim,ailesine verdiği paraya da karışmam:KK34:

Hal böyleyse işin rengi değişiyor aynen katılıyorum canım, eşim benim aileme yardım ediyorsa kendi ailesine yardım etmesine karışmaya hakkım yok. Belki de konu sahibinin k.validesi oğlum k.validesine yardım ediyor bana da etsin diye düşünüp istemekten çekinmiyordur. Adama da yazık kaç parçaya bölünmüş.

Kendi kendine yetecek bir bütçen varsa işte bu para mevzuları biraz sıkıntı. Çevremden de biliyorum eşim kardeşine sürekli para veriyor annesine para veriyor çocuğunun ihtiyacını erteliyor. İstenmemesi beklenmemesi lazım.

Benim için 50-100 TL önemli bir para, ben oğlumu ayda 100 TL ye ileride eğtimine yardımı olsun diye bireysel emeklilik yaptırdım. 10 sene sonra maaş bağlanacak ya da toplu çekeceğiz.

maddi durumları iyiyse ve sırf keyfi para istiyorlarsa ona yardım etmek değil enayilik denir. maalesef bazı büyükler durumu olsa da çocuklarını yolmaya çok meraklılar, bazıları ise 3 kuruşluk maaşından arttırıp evlatlarına verir. herkes fedakar anne baba olamıyor işte.

X