Bu kaynamla bır ömur nasıl gecıcek soyleyın bana lutfen

Sizin gibi gelin düşman başına :) Hem evde boş boş oturup koca parası yicek hem adamın kazandığı parayı ne yaptığına laf edeceksiniz.. Eşiniz size prensesler gibi bakıyormuş ya ! o zaman neyin derdindesiniz ???

Herkes 10 tl ye takılmış gidiyor..

Bence bu alışverişin boyutuna ve o alışverişin nerede yapıldığına bağlı..

Küçük yerlerde her şey uygun.. İstanbul da pahallı mesela..

Ama iki kişiysen ve dört dörtlük bir alışveriş yapmayacaksan meyve sebze yarımşar kilo alınabilir pazardan.. Çok alınca bozulur zaten kalabalık değillermiş..

Markete gider herşeyin iyisinden sebze meyve ve birde kahvaltılık ekler ee gelmişken cips, dondurma vs. de eklersen tabi ki 10 tl tek kişiye bile yetmez..

Size gelince üslubunuz çok itici.. Ayrıca tek kendi ailesine değil sizin annenize de destek oluyormuş.. Ondan neden şikayetçi değilsiniz o zaman ?.. Kaynanıza verilmesini istemiyorsanız annennizden de alın ve turşusunu kurun paralarınızın..

Son düzenleme:
kusura bakmada sızın bır erkek cocuğunuz varmıs benım uc tane var eğer bende bana yapılanları yaparsam gelınıme oda aynısı bana yapsın davullun sesı uzaktan hos gelıyo herhalde ıyısıne dustunuz sız benımkı gıbı kaynan olsaydı o zaman ne dıyeceğinı merak eder nasıl konu acardın gorurduk hep beraber

tekrar soyluyorum sızın rızkınızdan kesıponlara vermıyorsa dedım ben evet hamdolsun benım esımın aılesı cok ıyıler sızınkılerın tam tersı sureklı bıze calısırlar dugun dernek en guzelınden bıze bes kurus harcatmadan yaptılar ev verdıler kendılerıne yenı araba aldılar ama bızım arabamız eskı dıye araba hergun bızde duruyor bız kullanıyoruz bukadarda ıyıler hamdolsun ama tam tersıde olabılırdı bızım durmumuz dha ıyı olup bızde onlara yardım ede bılırdık hayat bu gun olur devran doner

Merhaba bazı arkadaşlar 10 lira pazar yapılırmı demiş yapılıyo canım bazı arkadaşlar bulundukları şehirin pazar fiyatlarını yazmış bende yazayım:

Domates, 3kg 1 tl,4 kg 1 tl 50 kuruş,ve 75 kuruş arasında

Salatalık,3 kg,4 kg,hatta 5 kg 1 tl kadar çıkıyor

Fasulye:50 kuruştan başlar 1 tl kadar var

biber:3 kg 1 tl den hatta bazen 5 kg 1 tl kadar çıkar en fazla kg 1 tl olur

patlıcan:3 kg 1 lira ile 50ve 75 kuruş arasında degişir

patates: 3 kg 1 lira ve kilosu 50 kuruş arasında degişir

sogan :aynı patatesteki fiyat geçerlidir

meyvelere gelince kilosu genelde 50 kuruşada var 1 tl ye var

şeftali ,elma,üzüm genelde 75 kuruş ile1 tl arasındadır kayısı türü 50 kuruştan başlar 1 tl arasındadır kilosu kışın portakal ,mandalina 3kg 1 tl ve 5 kg 1 tl arasında degişir şimdilik aklıma gelen bunlar:

herkes 10 tl ye takılmış gidiyor..

Bence bu alışverişin boyutuna ve o alışverişin nerede yapıldığına bağlı..

Küçük yerlerde her şey uygun.. Istanbul da pahallı mesela..

Ama iki kişiysen ve dört dörtlük bir alışveriş yapmayacaksan meyve sebze yarımşar kilo alınabilir pazardan.. çok alınca bozulur zaten kalabalık değillermiş..

Markete gider herşeyin iyisinden sebze meyve ve birde kahvaltılık ekler ee gelmişken cips, dondurma vs. De eklersen tabi ki 10 tl tek kişiye bile yetmez..

size gelince üslubunuz çok itici.. Ayrıca tek kendi ailesine değil sizin annenize de destek oluyormuş.. Ondan neden şikayetçi değilsiniz o zaman ?.. Kaynanıza verilmesini istemiyorsanız annennizden de alın ve turşusunu kurun paralarınızın..
tursu oyle parayla pulla kurulmuyo sekerım benım annem dul bır kadın ve damadı bakıcak ellbet ve kırada oturuy benım annem kaynam gıbı basında kocası yok bır emeklı maası yok ıkı bıleıp bılmeden lutfen yorumlamıyın:KK35::KK35::KK35::KK35::KK35:

sizin gibi gelin düşman başına :) hem evde boş boş oturup koca parası yicek hem adamın kazandığı parayı ne yaptığına laf edeceksiniz.. Eşiniz size prensesler gibi bakıyormuş ya ! O zaman neyin derdindesiniz ???

sıze naptığımı oğrenebılırmıyım :26::26::26:nasıl bırı olduğumu nerden bılıyosunuz acep dusman basına dıyosunuz o kadar sevılıp sayılan bırıyım etrafımda ve tanıyanlarda herkes benı haklı bulur esıme gorede haklıyım ama napayım dıyokı allah benım ıcın kım ne dusunuyosa ona ıkı mıslını versın eğer kotu olduğumu dusunenlerde ben cektığimden daha cok acı ceksınlerkı ozaman anlasınlar dıyorum baskada kendını bılmez ınsanlar ıcın dıyecek sozum yok anlayaman larda ustune alınabılır derdım ustune dert ekledım ayol su konuyu acmakla lanet olsun nerden anlattım acaba sızın gıbı bazıları kendını bılmezlere benım kaynanamdan kınayanların da basına versın allah su mubarek gunlerde ınsalllah

tursu oyle parayla pulla kurulmuyo sekerım benım annem dul bır kadın ve damadı bakıcak ellbet ve kırada oturuy benım annem kaynam gıbı basında kocası yok bır emeklı maası yok ıkı bıleıp bılmeden lutfen yorumlamıyın:KK35::KK35::KK35::KK35::KK35:

ne olursa olsun ailelere yardım ediliyorsa her iki tarafa da yardım edilmesi gerekiyor

sizin annenize para verilirken iyi karşı tarafa para verilirken kötü mü

siz dua edin de eşinizi işten çıkarmasınlar size annesine kayınvalidesine bakıyor adam kaç parçaya bölünüyor

SLNDMT canım bence bunları düşünme artık bak eşin senin annede yardım ediyormuş 2 gün sonra eşin senin başına bunu aksa ne olur senin annene yardım ediyorum ozaman bende kendi aileme yardım ederim dese ne olur inan canım böyle şeyler için evliligini yıpratma derim 3 tane aslanlar gibi evladın varmış insallah onların büyük adam olduklarını görürsün canım sen kendini yıpratırsan çocuklarında cok üzülürler canım onların yaşı küçük bişey anlamaz deme ben 3 yaşımdan sonraki bütün acı tatlı olayların hepsini hatırlıyorum canım halbuki ailem benim yanımda hiç birşey anlatmazlardı neysek kendini bu kadar üzme canım:KK3:

sen kaynanana verdiği paralardan dolayı eşinin başını yemeye devam et,et de kendi ailesine de,senin annene de para vermeyi kessin:KK34:
belki de senin annene yaptığı yardımlardan dolayı ailesine para veriyor,olamaz mı:KK34:

Üslubunuzun itici olduğunu bir kez daha vurgulamama gerek yok sanırım..

Bu söylediklerinizden de anlaşıldığı gibi objektif olamayan gelin türündensiniz maalesef..

Buna çifte standart derler..

Anneme damadı bakacak elbet derken mecburmuş gibi davranıp , öz annesine yardım edince vah vah paralarımız gitti demeniz komik ötesi :KK9:

Allah eşinize sabırlar versin...

Konuyu ilk okuduğumda zaten şu sonradan yazdıklarınızı tahmin etmiştim.

Adam çalışsın,sizin annenize baksın,kaynanananızada hiçbirşey yapmasın.....Sanırım tek istediğiniz bu....Sizin anneniz hakediyor,yardım edilmeyi,onunki haketmiyor.

Neden bu kadar bencilsiniz?

allah'm ya çoğu gelin kaynana kavgasını anlıyorum hak veriyorum
ama bu nedir ya taş değiştiryormuş evini düzüyormuş bilmem
neymiş kıskandınız mı_??
ben olayın tam olarak böyle olduğunu bile düşünmüyorum
eşiniz görmüyor mu kayınvalideniz lüks içindeyse onun durumunu
para yediriyo diye düşünüyorsunuz resmen bi sirkelenin rica
ediyorum
ayrıca bu kadar şikayetçiyseniz paranın gidişatına evde oturup
koca parası yemek yerine sizde çalışın

Son düzenleme:
Oturduğunuz evi kim aldı merak ettim gerçekten, alt katta kayınvalideniz oturuyormuş ya o yüzden sordum.

Eşinizin sizin annenize bakmak gibi bir sorumluluğu yok ama adam sorgusuz sualsiz yardım ediyormuş ama siz annesine verdiği paraları dert ediyorsunuz. Eşiniz belki annesinin gerçekten paraya ihtiyacı olmadığını biliyor ama onlara para vermezse içi rahat etmeyecek. Neden eşinizin huzurunu düşünmüyorsunuz. Adam belki bu şekilde daha huzurlu hissediyor kendini, olamaz mı?

Siz konunuzda geçinemiyoruz, çocuklarıma da bana da bakamıyor ailesinin para isteği yüzünden deseydiniz %100 size hak verirdim ve kayınvalidenize çook kızardım ama böyle birşey yok öyle değil mi?

herkes ne var annesi para verirse versin diyorda...gercekte bu sekilde olmadigini dusunuyorum...peygamber degiliz bizde normal bir insaniz...sabrimiz belli bir yere kadar, bi yerden sonra artik bazi seyler goze batiyor oluyor..kaldiki hadi 1 olsun 2 olsun..ama 3. ye patlar insan.

karsidaki muhtac olur tabiiki yapmak zorundasin evlat olarak, ama her ay annene babana para vermekte ne??? :KK50: herkesin evi var bir duzeni var geliri gideri var...ayni sekilde ana babaninda her ay evli cocuklarina para vermesi dogru degil bana kalirsa...ihtiyac olur ayri mesele..ama bu durumda kayinvalidenin cok sukur kendini gecindirecek maddi gucu varmis..konu sahibi haksiz degil...

anne babaya hediye alinir yeri geldiginde dedigim gibi yardim edilir, ama bu sekilde her ay maasina ortak olunmasi :KK50:

Son düzenleme:
slndmt canım bence bunları düşünme artık bak eşin senin annede yardım ediyormuş 2 gün sonra eşin senin başına bunu aksa ne olur senin annene yardım ediyorum ozaman bende kendi aileme yardım ederim dese ne olur inan canım böyle şeyler için evliligini yıpratma derim 3 tane aslanlar gibi evladın varmış insallah onların büyük adam olduklarını görürsün canım sen kendini yıpratırsan çocuklarında cok üzülürler canım onların yaşı küçük bişey anlamaz deme ben 3 yaşımdan sonraki bütün acı tatlı olayların hepsini hatırlıyorum canım halbuki ailem benim yanımda hiç birşey anlatmazlardı neysek kendini bu kadar üzme canım:KK3:

keske herkesın senın gıbı guzel seyler dese esım yıllardır benım annemın arkasındadır tupunden evını ıhtıyacına kadr ve her zamann der yanı olene kadar ben bakarım dıye ama ıhtıyacı var benım annemın maası yok kırada o yuzden ama kocası olsa annemede nıye baksın kı 18 yıl oldu evlenelı asla basıma kakmadı zaten esım benım zaten cok zor bır cocuklulk yasadım ayrıydı asnnemle babam 17 yasımda evlendım sevdım ve ıyıkı allah onu cıkarmıs karsıma aılesı bıraz huzur verse ınanın bana gercekten dort dortluk hayatım var ama sorun sadece onlara para vermesı değil aynı kapıdan ıslıyoz ve alt ust oturuyoz sureklı laf sokar durur bır arkadsım gelse merdıvenden kız cıkarken benım oğlum calısıyo bu sıcakta elalemın karıları benımoğlumun parasını yıyo dıye soylenıyo gelenlerınde elıne bır cay vermıcem mı ben onun bıle lafını yapıyo her sey daha o kadar cok kı yoruldum artık

Üslubunuzun itici olduğunu bir kez daha vurgulamama gerek yok sanırım..

Bu söylediklerinizden de anlaşıldığı gibi objektif olamayan gelin türündensiniz maalesef..

Buna çifte standart derler..

Anneme damadı bakacak elbet derken mecburmuş gibi davranıp , öz annesine yardım edince vah vah paralarımız gitti demeniz komik ötesi :KK9:

Allah eşinize saQUOTCOK SINIRLERIMI BOZDUĞUNUZ ICIN TESEKKURLER VE TEKKAR DIYORUM ALLAH HEPINIZE BENIM KAYNAMDAN VERSIN COK HOSUNUZA MI GITCEK MERAK EDIYORUUM TEK TARAFLI YARGISIZ INFAZ BU OLSA GEREK BI AN YASADIKLARIMI UNUTUTUP KADINI MELEK YAPTINIZ NERDEYSE BEN ESIME ILLA BENIM ANNEMEDE BAK ASLA DEMEM O ZATEN FARKINDA VE ANNESINIDE IHTIYAC OLSA VE BASINDA KOCASI OLMASA MAASLARI OLMASA O ZAMAN BEN LAF ETSEM HEPSI KABULLUM AMA BU DURUMDA COK YAZIKKI SIZLERDEN KENDI CAPINIZDA BANA DESTEK DEĞİL COK KOTU SINIRLERIMI BOZUYOSUNUZ

Altlu üstü oturmak gerçekten zor olsa gerek benim annemde üvey kaynanasıyla oturmuş 1-2 yıl ama çekmedigi kalmamış aynı eziyetleri kendi couklarınada yaptı ben evli degilim senin ne çektigi elbette bilemeyiz başıma g elen bir olayı anlatayım ben bekarım bundan bi kaç ay önce birisi geldi görücü olarak bizim bulundugumuz şehirden baya uzak gelenler altlı üstlü oturuyorlarmış annem bunu duydu tabi olmaz dedi neyse geldiler bir tek aynı apt oturmak sorun olsa neyse adamlar sıraladıllar isteklerini evleri 3 katlıymış ben son katta oturacakmışım haftanın 7 günü sabah altıda kalkıp kaynananın evine inecekmişim akşama kadar onunla yiyip içekmişim kendi evimi otel gibi kullanıp sadece yatacakmışım gelini kapı dışarı çıkartmazlarmış evin bütün ihtiyacını kayınpeder karşılarmış eşinle gezmeye bile gidemiyormuşssun bütün aile toplanıp gezmeye giderlermiş annesi ,babası,abisi,yengesi vs kendi evinde kahvaltı bile yapamazmışşsın tabi annem bunları duydu sinirlendi o zaman siz degildi babanız evlensin dedi cünkü oğlan hiç birseye karışmıyor bir tek baba balkona bile çıkarmazmış gelinini adam .Ev alacak imkanınız falan yokmu ayrı biyerlere cıksanız aynı zorlukları annemde çekmiş altlı üstü oturtmam diyor hep bana

konuyu ilk okuduğumda zaten şu sonradan yazdıklarınızı tahmin etmiştim.

Adam çalışsın,sizin annenize baksın,kaynanananızada hiçbirşey yapmasın.....sanırım tek istediğiniz bu....sizin anneniz hakediyor,yardım edilmeyi,onunki haketmiyor.

Neden bu kadar bencilsiniz?

ne kadar bencıl olduğumu nasılda anladınız :KK53::KK53::KK53::KK53:

altlu üstü oturmak gerçekten zor olsa gerek benim annemde üvey kaynanasıyla oturmuş 1-2 yıl ama çekmedigi kalmamış aynı eziyetleri kendi couklarınada yaptı ben evli degilim senin ne çektigi elbette bilemeyiz başıma g elen bir olayı anlatayım ben bekarım bundan bi kaç ay önce birisi geldi görücü olarak bizim bulundugumuz şehirden baya uzak gelenler altlı üstlü oturuyorlarmış annem bunu duydu tabi olmaz dedi neyse geldiler bir tek aynı apt oturmak sorun olsa neyse adamlar sıraladıllar isteklerini evleri 3 katlıymış ben son katta oturacakmışım haftanın 7 günü sabah altıda kalkıp kaynananın evine inecekmişim akşama kadar onunla yiyip içekmişim kendi evimi otel gibi kullanıp sadece yatacakmışım gelini kapı dışarı çıkartmazlarmış evin bütün ihtiyacını kayınpeder karşılarmış eşinle gezmeye bile gidemiyormuşssun bütün aile toplanıp gezmeye giderlermiş annesi ,babası,abisi,yengesi vs kendi evinde kahvaltı bile yapamazmışşsın tabi annem bunları duydu sinirlendi o zaman siz degildi babanız evlensin dedi cünkü oğlan hiç birseye karışmıyor bir tek baba balkona bile çıkarmazmış gelinini adam .ev alacak imkanınız falan yokmu ayrı biyerlere cıksanız aynı zorlukları annemde çekmiş altlı üstü oturtmam diyor hep bana
valla canım alt ust te oturma ınsandan ınsana değisiyo benım cok can cığer bır arkadsım var onlarda alt ust oturuyo kayınvalıdesınle ben gıttımı delı dıvane olur cay demleme der arkadsıma sız oturun ben demlerım der bı bakmıssın cayın yanına ıkı dakkada borek kek falan yapmıs getırır yıyın der ve arkadsım otr anne sende der aman kızım sız arkadsınla oturun ben rahatsız etmıyeyım der konusun dertlesın der bunu yapanda kaynana arkadsıma her sabah gel kızım sabah kahvremızı ıcelım der cocuğuna bakar ısı olduğunda ama o kız bır gun kotu demez cunkı ıyı ınsan bende koyu olsam neden boyle arkadslarım olsun demı ama onlarda bana hep akıl verırler o kadını değistıremezsın boyle kabulet derler ve esımın ozel bırı olduğunu onun kıymetını bılmemı soylerler keske surdan da oyle seyler duysaydım allahta senı ıyılerle karsılstırsın canım :KK16::KK16::KK16::KK16:

sıze naptığımı oğrenebılırmıyım :26::26::26:nasıl bırı olduğumu nerden bılıyosunuz acep dusman basına dıyosunuz o kadar sevılıp sayılan bırıyım etrafımda ve tanıyanlarda herkes benı haklı bulur esıme gorede haklıyım ama napayım dıyokı allah benım ıcın kım ne dusunuyosa ona ıkı mıslını versın eğer kotu olduğumu dusunenlerde ben cektığimden daha cok acı ceksınlerkı ozaman anlasınlar dıyorum baskada kendını bılmez ınsanlar ıcın dıyecek sozum yok anlayaman larda ustune alınabılır derdım ustune dert ekledım ayol su konuyu acmakla lanet olsun nerden anlattım acaba sızın gıbı bazıları kendını bılmezlere benım kaynanamdan kınayanların da basına versın allah su mubarek gunlerde ınsalllah

Siz gibi beddua etmeyeceğim ben oluro lmadık yerde bu kadar beddua eden biri ne kadar iyi olabillir acaba !!!!

X