Bu kaynvalideler hep mi boyle?

Fruma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2014
281
109
Kızlar evet yine ben ve kayınvalidemle olan sorunlarım. Bilenler vardır belki benim eşim askerde olduğu için kayınvalidemgille kalıyorum. Kayınvalidemin evinin temizliğini, kahvaltısı bulaşığı, misafirlere hizmeti, vs herşeyi ben yapıyorum iki tanede kızı var yani görümcelerim. Onları kendi kardeşlerim gibi severim bunu ailede herkes biliyor. Kayınvalidem her sabah küçük kızını evde bırakıyor ve büyük kızını okula götürüyor ve ordanda eltime geçiyor. Bugünde aynı şekilde ben biraz hastaydım ve uzanmıştım küçük eltimde oyun oynuyodu aynı odada sonra uyumuşum. Sonra zil çaldı uyandım kapıyı açtım kayınvalidem odaya girdiğinde ağlamaya başladı korktum dedi. Kayınvalidemde e sen ona cizgi film açsaydın yazık korkmuş çocuk dedi baya kızdı vs yani bunda bisey yok ben hergün uyumuyorum ben keyfimden uyumadım ayrıca başim geceden beri ağrıyodu hem uyuduysam ne olmuş madem o kaar çok düşünüyosun yanında götür eltime hergün hergün gittiğinde ? Aman ya valla gerçekten kimseye iyilik yapılmıyor yahu tabiki iyiliği karşılık bekleyerek yapmamak lazım ama sen ne kadar fedakar ne kadar iyilik edersen et en ufak bi hatanda en kötü sen oluyorsun. Neyseki şurda 1 ay kaldı ses etmiyorum. Burdan yeni evlenecek olanlara tavsiyem asla askerden önce evlenmeyin ve kayınvalidenizlede yaşamayın. Yaşamış ve görmüş olarak tavsiye etmem hiç bir şekilde.

siz cocugunuzu kayinvalidenize biraksaniz, oda uyuyakalsa, siz eve geldiginizde cocuk 'korktum' diye aglasa, siz kayinvalidenize hafif bi tepki gostermezmiydiniz?
Abes bisey yok bence, eger okadarcik lafta soylenmeyecekse ozaman oohooh. Yuzmus kuyruguna gelmissiniz, buyutmeyin ufak tefek seyleri.

Kendi eviniz yok mu ya da anneniz müsait değil mi onda kalsanız. Eşim de askere gitmedi eğer olurda giderse ben annemler de kalmayı düşünüyorum eşimin ailesiyle yapamazdım.

Canım 19 yaşındasın kv yanında hizmet ediyorsun üzüldüm adına ..
Cocuk cok mu küçüktü ki korktu ağladı evde ?

Bi de bence su acidan bak hergun eltien gitmeyebilir basinda olabilirdi☺
Biraz abartmis kayinvaliden o ayri.
Eltinede acimadim degil hergün hergün...
Beraber yaşıyorlarmış zaten.
Eşi askerden gelince ayrı eve çıkarlarsa onun da başına gelecek olan o.
Öğleye kadar birinde, öğleden sonra öbüründe oturur artık.

Kızlar evet yine ben ve kayınvalidemle olan sorunlarım. Bilenler vardır belki benim eşim askerde olduğu için kayınvalidemgille kalıyorum. Kayınvalidemin evinin temizliğini, kahvaltısı bulaşığı, misafirlere hizmeti, vs herşeyi ben yapıyorum iki tanede kızı var yani görümcelerim. Onları kendi kardeşlerim gibi severim bunu ailede herkes biliyor. Kayınvalidem her sabah küçük kızını evde bırakıyor ve büyük kızını okula götürüyor ve ordanda eltime geçiyor. Bugünde aynı şekilde ben biraz hastaydım ve uzanmıştım küçük eltimde oyun oynuyodu aynı odada sonra uyumuşum. Sonra zil çaldı uyandım kapıyı açtım kayınvalidem odaya girdiğinde ağlamaya başladı korktum dedi. Kayınvalidemde e sen ona cizgi film açsaydın yazık korkmuş çocuk dedi baya kızdı vs yani bunda bisey yok ben hergün uyumuyorum ben keyfimden uyumadım ayrıca başim geceden beri ağrıyodu hem uyuduysam ne olmuş madem o kaar çok düşünüyosun yanında götür eltime hergün hergün gittiğinde ? Aman ya valla gerçekten kimseye iyilik yapılmıyor yahu tabiki iyiliği karşılık bekleyerek yapmamak lazım ama sen ne kadar fedakar ne kadar iyilik edersen et en ufak bi hatanda en kötü sen oluyorsun. Neyseki şurda 1 ay kaldı ses etmiyorum. Burdan yeni evlenecek olanlara tavsiyem asla askerden önce evlenmeyin ve kayınvalidenizlede yaşamayın. Yaşamış ve görmüş olarak tavsiye etmem hiç bir şekilde.
Kendi eviniz varsa neden milletin yaninda kaliyorsunuz. Evli barkli koca kadinsiniz. Ayrıca ya o çocukla yalniz kalma sorumlulugunu kabul etmeyin (ki ben olsam asla etmem. Dünyanın bin türlü hali var.) ya da çocuk size emanetken gözünüzü üzerinden beş dakika bile ayirmayin. Küçük çocukla yalnizken uyumak ne demek. Buyuk sorumsuzluk yapmissiniz. O çocuk bir basina herşeyi yapabilirdi evde.

19 yaşında mısın :olamaz:
Sen kendi kendine vermişsin zaten öneriyi,askerden önce evlenmeyin diye.
Askerliği bitmeden,ikinizin de eli tam anlamıyla ekmek tutmadan,kendi evinizi vs kurmadan,ailelerden göbek bağını koparmadan evlenmeyin diye de örnekler çoğaltılabilir.

Bu konuyu kaçıncı okuyuşum senden bilmiyorum.Bence sen insanlara tavsiye vermeden evvel sana verilen tavsiyleri dinle.Eminim kayınvalidene ağzını açıp tek kelime edemedin değil mi?Kendini ezdirmemeye çare bul yoksa eşin askerden de gelse ayrı evin de olsa kurtulamazsın bu durumdan .Bak eltinin ayrı evi var da noluyor her gün ona da gidiyormuş.Ezdirme kendini

neden ayrı eve cıkmadan evlendınız?
neden bu kadar küçük yasta evlendınız?
neden eşiniz askere gidip geldikten snr evlenmediniz?
neden kendi ailenizle kalmıyorsunuz

ben 19 yasında iken üniversitede,ders cıkısları sahilde elele gezerdim

neden hayata bu kadar erken atılma isteği?
ben şaşıyorum açıkcası
kızım olsa bu yasta evlenmesıe asla musade etmem, asla...

19 yaşında mısın :olamaz:
Sen kendi kendine vermişsin zaten öneriyi,askerden önce evlenmeyin diye.
Askerliği bitmeden,ikinizin de eli tam anlamıyla ekmek tutmadan,kendi evinizi vs kurmadan,ailelerden göbek bağını koparmadan evlenmeyin diye de örnekler çoğaltılabilir.
Söylemek istediğim herşeyi yazmışsınız:) buna ek olarak sadece çocuk bakarken hele ki emanet çocuksa uyumamak gerektiğini eklemek istiyorum.

Kendi eviniz varsa neden milletin yaninda kaliyorsunuz. Evli barkli koca kadinsiniz. Ayrıca ya o çocukla yalniz kalma sorumlulugunu kabul etmeyin (ki ben olsam asla etmem. Dünyanın bin türlü hali var.) ya da çocuk size emanetken gözünüzü üzerinden beş dakika bile ayirmayin. Küçük çocukla yalnizken uyumak ne demek. Buyuk sorumsuzluk yapmissiniz. O çocuk bir basina herşeyi yapabilirdi evde.
Söylemek istediğim herşeyi yazmışsınız:) buna ek olarak sadece çocuk bakarken hele ki emanet çocuksa uyumamak gerektiğini eklemek istiyorum.
Yav çocuk dediğin 6 yasında 1 yasindaki bebek degil ustelik ayni odadayiz ve ben hergun hergun uyumam kesinlikle sadece bugün biraz rahatsız olduğum içon 1 saatliğine kestireyim dedim. Ya gercekten ne kadar anlayissiz on yargili insanlar var bu sitede ya

Çok küçüksün evlilik kv görümce elti kp eş kayın bunlar sana çok ağır.

Kv dünyanın enuyanık insanı evde bi gelin gezmede bi gelin o da sizle yaşıyodu dimi önceden ?

Eşin gelince nedeğişik çok merak ettim ha ayrı eve çıktınız bi mucize olduda o kv o görümceni gene sana bırakır öteki geline oturmaya gider akşam da öteki görümceni okuldan alır sana yemeğe gelir .

Haftasonuda sizi çağırır bi güzel temizlik yaptırır.

Bukadar mı değersiz hayatınız bu boş beleş şeylerle heba ediyosun kendini

Bidaha dünyaya gelmiyceksin bidaha hayat yok bu olanıda harcıyosun .

Aç bak arkadaşlarına senin yaşındaki kızlar neler yapıyolar çoğunun tek derdi haftasonu üniden kalan vakitte ne yapsak ? kırılan tırnağı soyulan ojesi ...

Vize final haftasında ders ilere yoğunlaşmak tek sorumlulukları bu .

1 ay kaldı bilmem ne diyorsunda sen bu kafayla ayrı eve çıksanda kvnın hızmetını gormeye devam edersın, eltin gibi sureklı evıne gelır. Bunu da öğrenmen için illa yaşaman gerekmiyordu.

Her gün cocuklar camdan düşmez yada yangın çıkarmaz zaten bi kere dikkat etmezsin o zaman olur bu kazalar.

Eğer senden büyük insanların eleştirilerini kaldıramayacaksan bu senin sorunun..olayı anlatıp fikrimizi sorarsan düşüncelerimize saygılı olman gerekir.

Bi hata yapmışsın ne deseydik yani evet aferin hastaysan yorgunsan uyu mu diyecektik. Hastaysan ben bakamam yorgunum demen gerekirdi. 1 yaş 6 yaş farketmez çocuk çocuktur ihmale gelmez.

Kayınvaliden haklı demiyorum ama sen daha bu yaşta sesini çıkarmazsan hayatın bu seviyede devam eder. Yaşın küçük ama madem evlenecek sorumluluğu kendinde gördün hayatını düzene sokmak da senin elinde

X