Lekeler, Çiller Bu kış lekelere savaş açıyorum.

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Bugün dr a gittim.benzamyn krem verdi bana.bilgin var mı?
Kremin adi benzamyn mi? Anlayamadim. Bir bilgim yok ne icin lekeler icin mi bu bahsettiginiz krem ?
Ekleme yapayim hemen baktim mesaji gorunce sivilceli ciltler icin kullanilan bir krem bu lekelerle ilgili degil sanirim suan gunes lekelerine yonelik uygulama yapiyorum ben bi fikrim yok

Yaz-kış güneş kremi de kullanmayı ihmal etmeyin olur mu?
Ama lütfen Nivea, Arko vs gibi değil, dermokozmetik güneş kremlerinden olsun.
Geçmiş olsun.

Evet kremin adı.lekelerden ziyade yağ bezeleri üzerine konustuk.o yuzden ona binaen verdi diye düşünüyorum.
Anladim. Kremle ilgili bi bilgim yok daha cok sivilce sorunu olan ciltlere verildigini okudum az once hemen bi bakayim dedim. Lekelerle ilgili bi krem degil anladigim kadariyla :)

Yaz-kış güneş kremi de kullanmayı ihmal etmeyin olur mu?
Ama lütfen Nivea, Arko vs gibi değil, dermokozmetik güneş kremlerinden olsun.
Geçmiş olsun.
Solenta pigmenta 50+ kullaniyorum. Birde yapisini cok begendigim Hawaiean (tam yazilisi bu olmayabilir) 50+ gunes koruma faktorlu krem kullaniyorum. Ozellikle leke tedavilerinde cok onemli farkindayim cilt cok hassas ve yeni lekeye bile sebebiyet verebilir. Tesekkur ederim.:)

Solenta pigmenta 50+ kullaniyorum. Birde yapisini cok begendigim Hawaiean (tam yazilisi bu olmayabilir) 50+ gunes koruma faktorlu krem kullaniyorum. Ozellikle leke tedavilerinde cok onemli farkindayim cilt cok hassas ve yeni lekeye bile sebebiyet verebilir. Tesekkur ederim.:)
Sizin kadar olmasa da, yazları benim dudak üstümde ve alnımda da oluyordu kahve kahve. Dudak üstü özellikle çok sinirimi bozuyordu çünkü bıyık gibi görünüyordu. Ducray (Melascreen miydi neydi) diye bir güneş kremi var (yüz için), 2 sene boyunca onu kullandım ve hiç olmadı. O da aklınızda bulunsun. Ama ömür boyu kullanılacak bir krem değil, galiba yüz alışıyor ona. En azından bende öyle oldu, 1 sene başka marka kullandım ve yine kahveler geldi. Sonra tekrar dönüş yaptım.

Sizin kadar olmasa da, yazları benim dudak üstümde ve alnımda da oluyordu kahve kahve. Dudak üstü özellikle çok sinirimi bozuyordu çünkü bıyık gibi görünüyordu. Ducray (Melascreen miydi neydi) diye bir güneş kremi var (yüz için), 2 sene boyunca onu kullandım ve hiç olmadı. O da aklınızda bulunsun. Ama ömür boyu kullanılacak bir krem değil, galiba yüz alışıyor ona. En azından bende öyle oldu, 1 sene başka marka kullandım ve yine kahveler geldi. Sonra tekrar dönüş yaptım.
Lekenin tekrarlamasindan korumasi herseyden zor geliyor bana bi ara gunes kremi kullandigim halde lekelerimin koyulastigini farketmistim. Solenta pigmentayi kullandigim hakde ustelik. Buda aklimda olsun kisin korunmasi daha kolay da yaza iyi bi krem alip kremlerimi tazelemeyi dusunuyorum. Tesekkur ederim :)

Ben de tca yapmaktan korkuyorum.gerci yapabilecek ortamda degilim.
internetten glikolik asitli tonik tarifi buldum.icinde b3 ve cinko oksit de var.
Ama yapmakta kararsizim.cunku pek deneyen yok galiba

Gerci ben de cok yogun bi lekelenme yok.cildim aydinlansin istiyorum sadece.senin tonigine cinko oksit ve b3 eklesem olur mu?

Gerci ben de cok yogun bi lekelenme yok.cildim aydinlansin istiyorum sadece.senin tonigine cinko oksit ve b3 eklesem olur mu?
Ben eklemedim direk glikolik asiti gazi kacmis sodaya ekledim. Aydinlansin canlansin diye kullanacaksaniz haftada 2 kere bu tonigi kullanmaniz yeterli olur. Leke probleminizde azsa glikolik asit oranini dusuk tutabilirsiniz. Tca kadar derin olmasada cildi hafiften bi tahrisle soyam bi tonik yada ben bi hafta araliksiz kullandigim icindir. Suan yzumde burnum ve elmacik kemiklerim hafiften soyuldu.

Ben de doa kimyayi aradim.uzmanla gorustum.cildim kuru deyince laktik asit de ekledi.
cinkoya grrek yok dedi.
yani bana uygun gordugu formul soyle
1 maden sodasi
% 25lik glikolik asit
% 20lik laktik asit
b3 vitamini.

dedigin gibi haftada en fazla 3 kere kullan dedi.
ben de gemen siparis verdim.bakalim insallah iyi gelir.

Ve uzun sure kullaninca sivilce yapabilr.abartmamak lazim.ya da tonigi kullandigin gunlerde kullanman daha mantikli.ben oyle yapmayi dusunuyorum

Madecassol cilt yenileyici etkiye sahip kararma yapmaz. Zaten bana gunduz nemlendirme ve bakim icin kullanmam soylendi. icinede e vitamini ve biraz bepanthol kattim. Karartmadi aksine aydinlatiyor yuzumu. Aynen tonik cildi aşindirdigi icin genelde tonigi kullandigim zamanlar cok kuruluk hissedersem kullaniyorum. Birde guens kremim var tabi hergun en az bi defa suruyorun. Kisin hic gerek yok bile dediler ama bben riske atmiyorum.

Ve uzun sure kullaninca sivilce yapabilr.abartmamak lazim.ya da tonigi kullandigin gunlerde kullanman daha mantikli.ben oyle yapmayi dusunuyorum
Cildim benimde normalde kurudur. Hergun kullanmiyorum zaten cok kuru oldugu zamanlarda kullanmam gerekli cok geriliyor suratim zaten yenileyico bi kremede ihtiyacim var dedigimde bu tarifi verdiler krem olarak

Ben de doa kimyayi aradim.uzmanla gorustum.cildim kuru deyince laktik asit de ekledi.
cinkoya grrek yok dedi.
yani bana uygun gordugu formul soyle
1 maden sodasi
% 25lik glikolik asit
% 20lik laktik asit
b3 vitamini.

dedigin gibi haftada en fazla 3 kere kullan dedi.
ben de gemen siparis verdim.bakalim insallah iyi gelir.
B3 un etkisi ne bu tonikte merak ettim. Bana oyle bisey demediler.

Internetten baktim.b3 de lekelerde etkiliymis..
Kísín da gunes kremini evde olsan bile kullanmalisin.yani ben her sabah kalktigim gibi suruyorum.evde de olsam jullaniyorum.

zaten gunes kremlerini severim.yuzu daha aydinlik gosteriyor.simdi bioderma gunes kremini denedim.cok iyi geldi cildimi aydinlatti ama pahali.bi daha al miyim bilmiyorum.
Senin kullandigin gunes kremi hangisi merak ettim?

Aslinda tca gibi tek seferde kimyasal peeling en iyisi ama bende yaralar gec kapaniyot.ve iz kaliyor.cildim soyulursa bunye toparlayamaz diyekorkuyorum.mesela gec3n ucuk cikti.ucuk gecti yara da gecti ama morluk gibi bi iz kaldi.1 haftadir gecmedi. :KK43:

Internetten baktim.b3 de lekelerde etkiliymis..
Kísín da gunes kremini evde olsan bile kullanmalisin.yani ben her sabah kalktigim gibi suruyorum.evde de olsam jullaniyorum.

zaten gunes kremlerini severim.yuzu daha aydinlik gosteriyor.simdi bioderma gunes kremini denedim.cok iyi geldi cildimi aydinlatti ama pahali.bi daha al miyim bilmiyorum.
Senin kullandigin gunes kremi hangisi merak ettim?

Aslinda tca gibi tek seferde kimyasal peeling en iyisi ama bende yaralar gec kapaniyot.ve iz kaliyor.cildim soyulursa bunye toparlayamaz diyekorkuyorum.mesela gec3n ucuk cikti.ucuk gecti yara da gecti ama morluk gibi bi iz kaldi.1 haftadir gecmedi. :KK43:

Ben suan gunes kremi olarak solenta pigmenta 50+ ve Hawaian Tropical 50+ yi donusumlu kullaniyorum. Benim icin yuzde korec gibi kalmayam ve cabuk emilebilen kremler tercih sebebidir. Bu kremlerdende gayet memnunum. Tca ben yaptim. O cilt soyulup deri ayip yara olan yerler iyilesene kadar baya zaman gecti. Soyulamayan yerler oldu karardi kaldi. Beni bayaa ugrastirdi. Tonikle sindire sindire gidecek gibi hatta tonigin oranj yuksek oldugundan bi kac yekmde kabaran deriyi kopariyim derken yara bile yaptim yine :) Ellemeden durmak lazim bide simdi minik yaraciklarla ugrasiyorum ama kalici olcak nkadar degiller. B3 u banada onerebilirlerdi aslinda leke icin iyiyse bidahaki siparisime onuda eklerim bakalim bu elimdeki bi bitsin sonuclari yazarim suan 2 gunluk ara vermistim. Aksam 2. haftama geciyorum. 2 gunde 1 dedi ama ben 3 gun pespese tonikleyip 2 gun dinlendirme seklinde devam etmeyi planliyorum. Sanki tonigi kullaadigim zamanlarda lekelerin azalmasi duracak gibi bi hisse kapiliyorum :KK70:

X