Bu kız asla durmayacak

Bu kız çok tuhaftı çünkü. 3 yıl boyunca arada böyle iğneleyerek eleştirerek beni çıldırtıyordu allahım tamam bu sefer def ediyorum bu kızı diyordum sonra bir anda meleğe dönüşüyordu sonra vicdan azabı duyuyordum aslında kötü bi kız değil diye. Dediğim gibi aşşırı tuhaf bi kız
Bosver guzelim yillarini bu dengesiz kiz icin harap etme artik gormemezlikten gel kudursun canim

Orada yanına geldiği insanlar benim arkadaşımdı oturduğum masada ben ve arkadaşlarım oturuyorduk ve onun için düzenimizi bozmak istemedim. Açıkçası normal bi insan olsa kalkıp gitsem tepki verdiğimi düşünür ve utanır. Oysa bu insan kesin ama kesin uff ne kadar baskın karakterim bak ben gelince gidiyor diye düşünür. Yani gerçekten onu tanıdığım için biliyorum. Böyle yapsam bu sefer her seferinde ne de olsa ben gelince o kalkıyor der gelir. Yüzsüz çünkü

Kütüphanenin önünde sigara içmiyor muydunuz siz masa nereden çıktı şimdi? Hatta kapının önünde yazmışsınız özellikle.

Sigarayı nasıl içtiğiniz değil problem ben kapı önüne masa atan o kütüphaneyi merak ettim nerenin kütüphanesi orası?
Peki en ince detayına kadar anlatayım: bizim kütüphane binamız ayrı. İlk katta güvenlik fotokopi ve arşiv var ikinci katta bazı memurların odaları ve topluluk grup odaları vs. Var. Üçüncü katta kütüphanemiz var. Yani kütüphanenin önüne masa atmıyorlar. Kütüphanenin olduğu binadan çıktıktan sonra sağda çimlik alan var o alanda da çardaklar masalar var. Biz de o masalarda oturup sigara içiyorduk. Te allam buna mı takıldınız

Peki en ince detayına kadar anlatayım: bizim kütüphane binamız ayrı. İlk katta güvenlik fotokopi ve arşiv var ikinci katta bazı memurların odaları ve topluluk grup odaları vs. Var. Üçüncü katta kütüphanemiz var. Yani kütüphanenin önüne masa atmıyorlar. Kütüphanenin olduğu binadan çıktıktan sonra sağda çimlik alan var o alanda da çardaklar masalar var. Biz de o masalarda oturup sigara içiyorduk. Te allam buna mı takıldınız

Takılırım tabi şeytan ayrıntıda gizlidir :lülülü:

Konu sahibi arkadaşım ben sizin tavriniza en ufak bir eleştiriye bile kızı yaralamak isteğinize ,üslubunza..Uçan tekme atmak istemenize filan çok üzüldüm.30 lu yaşlarda yım,ciddi bir kuşak farkımız olduğunu düşünmüyorum ama kendimi ihtiyar bir teyze gibi hissettim sizin olgun olmamaniz karşısında.Karşınızdaki insan kim olursa olsun ona hakaret etmeyin,nezaketinizi koruyun.İlerde türlü türlü insanlarla karşılaşacaksınız her sizi sinir eden insana uçan tekme atmak isterseniz hayat çekilmez olur.oncelikle sinirlerinize hakim olmayı öğrenin.sizinle iletişime geçmek istedi die karşı tarafı ezmeyin, ağlatmayin.Sizinle takılmak istiyor,üç yıldır da geliyor ağlatmak yerine ona onunla görüşmek istemediğinizi anlatın.lutfen kendinize gelin.

Konu sahibi arkadaşım ben sizin tavriniza en ufak bir eleştiriye bile kızı yaralamak isteğinize ,üslubunza..Uçan tekme atmak istemenize filan çok üzüldüm.30 lu yaşlarda yım,ciddi bir kuşak farkımız olduğunu düşünmüyorum ama kendimi ihtiyar bir teyze gibi hissettim sizin olgun olmamaniz karşısında.Karşınızdaki insan kim olursa olsun ona hakaret etmeyin,nezaketinizi koruyun.İlerde türlü türlü insanlarla karşılaşacaksınız her sizi sinir eden insana uçan tekme atmak isterseniz hayat çekilmez olur.oncelikle sinirlerinize hakim olmayı öğrenin.sizinle iletişime geçmek istedi die karşı tarafı ezmeyin, ağlatmayin.Sizinle takılmak istiyor,üç yıldır da geliyor ağlatmak yerine ona onunla görüşmek istemediğinizi anlatın.lutfen kendinize gelin.
Söyledikleriniz çok makul ve mantıklı şeyler nitekim ben bunları 3 yıl boyunca uyguladım. Bu insan ilk tanıştığımız günden beridir kilomla, saçımla, boyumla, gülmemle her şeyimle dalga geçer. Konuşmamı, giyindiklerimi, arkadaşlarımı eleştirir. Bir hafta böyle davranır bana cehennem azabı yaşatır sonraki bir hafta öyle melek olurdu ki inanın kendimden utanırdım. En başından beridir sabret, onun da kişiliği böyle, kötüniyetli değildir diye sabrettim. Hatta biz tatile gitmeden önce bikini seçerken oranı buranı açıp elin heriflerini peşimize takma gibi bir laf etmişti bana. Buraya konu açmıştım onun üzerine onu hala seviyorum özünde iyi bi insan dediğim için linç yemiştim. Fakat sonraları bu insanın gerçekten fesat ve iğrenç biri olduğunu fark ettim. Bana ‘senin bazı hareketlerinin beni aşağıya çektiğini düşünüyorum’ dedi üstelik bunu ben aaa çay tabağı güzelmiş dediğimde bunu anaaa olarak algıladığı için dedi. Hayır anaa demedim aa dedim dediğimde yalan söylüyorsun dedi. Yetmezmiş gibi hadi diyelim ki öyle bana görgüsüz diyebilir misin dediğimde hak edersen her şeyi derim dedi. Ben bu insana elbet uçan tekme atmak isterim. Madem öyle düşünüyor yanıma gelmesin. Nitekim ben onunla selam sabahı kestim ne ölüme ne dirime gelsin. Benle iletişim kurmak da değil onun derdi sırf gelip negatiflik yaymak. İletişim kurmak isteyen insan gelir merhaba nasılsın der. Bu gelip eyelinerını yamuk yumuk çekmişsin diyor. Ben hayatımda bir insana karşı şiddet uygulamayı hiç düşünmedim en sinirli anımda dahi. Ki hiç o kadar sinirlenmem. Ama bu kız 3 yılda benim tahammülümü o kadar bitirdi ki gerçekten çenesinin kırılıp bi daha konuşamamasını çokkkk isterim. Zira kendisiyle güzelce konuştum eleştirmeyi dalga geçmeyi iğnelemeyi kesmedi. Mesafe koydum merhaba merhaba dedim sırf yanımdan geçerken ‘hahaha kaç aylık hamilesin yaaaa’ dedi. Kavga ettim hakaret ettim ve inanın bir müddet rahatlamıştım artık hiç sesini duymuyorum diye. Bugün yine geldi. Ben bu kıza tahammül edemiyor ve onun insaniyet hak ettiğini düşünmüyorum

Söyledikleriniz çok makul ve mantıklı şeyler nitekim ben bunları 3 yıl boyunca uyguladım. Bu insan ilk tanıştığımız günden beridir kilomla, saçımla, boyumla, gülmemle her şeyimle dalga geçer. Konuşmamı, giyindiklerimi, arkadaşlarımı eleştirir. Bir hafta böyle davranır bana cehennem azabı yaşatır sonraki bir hafta öyle melek olurdu ki inanın kendimden utanırdım. En başından beridir sabret, onun da kişiliği böyle, kötüniyetli değildir diye sabrettim. Hatta biz tatile gitmeden önce bikini seçerken oranı buranı açıp elin heriflerini peşimize takma gibi bir laf etmişti bana. Buraya konu açmıştım onun üzerine onu hala seviyorum özünde iyi bi insan dediğim için linç yemiştim. Fakat sonraları bu insanın gerçekten fesat ve iğrenç biri olduğunu fark ettim. Bana ‘senin bazı hareketlerinin beni aşağıya çektiğini düşünüyorum’ dedi üstelik bunu ben aaa çay tabağı güzelmiş dediğimde bunu anaaa olarak algıladığı için dedi. Hayır anaa demedim aa dedim dediğimde yalan söylüyorsun dedi. Yetmezmiş gibi hadi diyelim ki öyle bana görgüsüz diyebilir misin dediğimde hak edersen her şeyi derim dedi. Ben bu insana elbet uçan tekme atmak isterim. Madem öyle düşünüyor yanıma gelmesin. Nitekim ben onunla selam sabahı kestim ne ölüme ne dirime gelsin. Benle iletişim kurmak da değil onun derdi sırf gelip negatiflik yaymak. İletişim kurmak isteyen insan gelir merhaba nasılsın der. Bu gelip eyelinerını yamuk yumuk çekmişsin diyor. Ben hayatımda bir insana karşı şiddet uygulamayı hiç düşünmedim en sinirli anımda dahi. Ki hiç o kadar sinirlenmem. Ama bu kız 3 yılda benim tahammülümü o kadar bitirdi ki gerçekten çenesinin kırılıp bi daha konuşamamasını çokkkk isterim. Zira kendisiyle güzelce konuştum eleştirmeyi dalga geçmeyi iğnelemeyi kesmedi. Mesafe koydum merhaba merhaba dedim sırf yanımdan geçerken ‘hahaha kaç aylık hamilesin yaaaa’ dedi. Kavga ettim hakaret ettim ve inanın bir müddet rahatlamıştım artık hiç sesini duymuyorum diye. Bugün yine geldi. Ben bu kıza tahammül edemiyor ve onun insaniyet hak ettiğini düşünmüyorum
Anlattıklarına bakılırsa sizi takıntı haline getirmiş psikolojisi bozuk bir insan duruyor karşımızda.Ozaman size tavsiyem o insanı gördüğünüz an ortaminizi değiştirin.sinirlerinizi alt üst edecek insanlarla aynı ortamda bulunmayin.ben sizi sevdiğini düşünmüştüm ağlamasından dolayı,fakat neden ağlıyor bilmiyorum sizi üzmek ve sinir etmek istiyor sanirim.uzak durun,geldiği an ortaminizi değiştirin.Bak çok faydasını göreceksiniz

Yahu o dediklerinizi zaten yapıyorum. Geçen sefer de bu sefer de dedim böyle her şeyi eleştirerek yaşamak çok zor olmuyo mu yazık sana diye kız bana diyo ki biraz zor oluyo ama ben de böyleyim işte. Onun dışında aramız iyiyken de her şeyde bi olumsuzluk gördüğünde sorardım bu kadar çok olumsuzluklara odaklanarak nasıl yaşıyorsun diye yine biraz zor ama hep böyleyim diyo. Bugün de yine bana söylense kaldıramayacağım şeyler söyledim gayet nasıl sana bu kadar hakaret eden bi insanla hala konuşuyosun her şeyi geçtim kendine de mi saygın yok vs. Diye bu sefer de ağladı. Geçen sefer de ağlamıştı ama geri geldi. Kızı ağlatıyorum ama yine geliyor

Bir daha geldiğinde, gel ağlayayım seni de rahatla dersin.

E bariz kıskaniyor...boyle bir tip daha ne kadar belli etsin...sende catlat kizi her daim hakaret et :) ama kiz hakaret seviyorsa bilemem...birde susmayi dene bakalim ne yapacak

Daha önce sürekli eleştiren ve bana görgüsüz diyen bi arkadaşım hakkında bi iki konu açmıştım. Kısaca özetleyeyim: bu kız benim mutsuzluğumdan beslenir her şeyi ama her şeyi fütursuzca eleştirirdi. Benimle dalga geçer bütün olumsuz tavrını bana yansıtırdı. Zaten sahip olduğu toplam arkadaş sayısı 5ti ben bunla iletişimi kesince 4e düştü resmen. Böyle yapmaması için onla düzgünce konuştum olmadı. Araya mesafe koydum sadece merhaba merhaba diyordum sırf yanından geçerken bile iki saniyede eleştiriyordu. En son ben buna ne kadar doğru olmasa da hakaret ettim bağırdım çağırdım yaptığı her şeyi yüzüne vurdum ve aşağıladım çünkü son olayda bana görgüsüz diyerek hakaret etmişti. Yaptıklarımdan pişman değilim bu arada aklım hala yapmadıklarımda. İyi ki de yapmadıklarımda bugünki densizliğini anlatayım size:

Ben bu kızla artık hiç görüşmüyorum bildiğiniz kanlı bıçaklı düşman gibiyim görüyorum selam bile vermiyorum o derece. Bugün kütüphanedeydim kendi arkadaş grubumla kapının önünde sigara içerken bu kız da yanımıza geldi. Artık ne diye geldiyse anlamadım çünkü ordaki insanların hepsiyle onu ben tanıştırdım ve hiçbiriyle de samimi değil zaten. Neyse geldi kızlara nasılsınız falan dedi ben hiç o gelmemiş gibi kızlarla konuşmaya devam ettim. Konu uzun süre eyeliner çekmeyince düzgün çekememeye geldi ben de evet ben de kaç zamandır çekmiyodum bu sabah bayağı zor oldu falan dedim ve bu kız yemin ediyorum kriz geçiricem dedi ki: evet zaten yamuk yumuk çekmişsin. Allahım ölür müsün öldürür müsün kızı durduramıyorum allahım durduramıyorum. her şeyi yaptım iyilikle konuştum olmadı bulunduğu ortama girmedim olmadı en son hakaret ettim ağlattım hala geliyor dibime ya hala. Yüzsüz. Tabi o öyle diyince benim şarteller attı zaten pms dönemimdeyim elim yumruk şeklinde geziyorum yani biri yamuk yapsın da suratına çakayım diye. Bu sefer ben de sen ne kadar utanmaz bi insansın hiçbi şeyden utanmıyosan biraz karakterin olsun sana ettiğim o kadar hakaretten sonra gelip konuşma benle rezil vs vs vs vs allahım hiç kendime yakıştıramadığım şeyler dedim.. ve bu yine ağlamaya başladı. Allahım çıldırıcam beni çıldırtıp üstüne ağlayıp kendini haklı çıkarmaya çalışıyo.

Şimdi diyeceksiniz ki ne var eyelinerına laf ettiyse sen de hiç eleştiriye gelemiyosun. Bu kızı 3 yıldır tanıyorum 3 yıldır eleştirir. Kıyafetimi saçımı makyajımı hayatımı ayakkabımı tokamı ojemi gülüşümü arkadaşlarımı vs aklınıza gelebilecek ne varsa herrrrr şeyi eleştirir. Zaten en son olayda -kendisi nerde nasıl davranması gerektiğini hiç bilmeyen yolda önünde duran insanlara pardon demek yerine çekilsene şurdan diyen insan- ben gittiğimiz yerde aa çay bardağı güzelmiş dedim bu kız onu anaa olarak algılamış ve bana görgüsüz demişti. Allahım katlanmıyorum ben daha ne yapayım bu kızdan nasıl kurtulucam elim ayağım titriyo yemin ederim her şeyi yaptım herrr şeyi gitmiyor gitmiyor gitmiyor hala eleştiriyor susmuyor
Kufretse gorme duyma cevap verme. En buyuk ceza yok saymaktir.

Eleştiriye açık olalım ok de bazı insanlarda bunu bilinçli yapıyor
Herşeyini eleştiriyor seni üzüyor mu kırıyor mu umurlarında değil.
Moral bozan tipleri uzaklaştırcan yada sende aynısını yapıcan
O zaman gör bak eleştiriye açıklar mı kendileri??

X