Bu konu yüzünden intihar edilmez amaa...

Merhaba,

Böyle bir konu yüzünden intihar edilmez ama psikolojim bozuldu. Konu fiziksel görüntüm.

Sürekli kilo alıp vermekten göğüslerim o kadar sarktı ki aynaya her baktığımda kendimden utanıyorum,henüz bekarım ve yaşım 23 olduğu halde resmen evli,5 çocuk doğurmuş hayatı boyunca hiç sütyen takmamış kadın göğüsü gibi göğüslerim var. Ayrıca cildim çok kuru ben de hiç bir şey yapmadım bu sebeple sürekli kilo almaktan her yerim ama her yerim çatladı.

Şu sıralar 94 kiloyum bir şekilde diyet yapmaya çalışıyorum ama zayıfladığımda tüm vücudum sarkmış olacak ve her yerim çatlak içinde olacak.

Bir de çok bakımsızım. Özellikle kıl- tüy meselesini hala düzene sokamadım. Resmen kendime saygı duymuyorum. Dişlerimi bile bir yere gitmeyeceksem fırçalamamaya başladım. Kıyafet deseniz kilomdan dolayı hiç bir şey yakışmıyor. Ben de sürekli aynı şeyleri giyiyorum.

Neden böyle oldum nasıl bu hale geldim bilmiyorum. Bu durum beni bunalıma sürüklüyor, çok korkuyorum.

Allah çaresi olmayan dert vermesin canım senin sorunlarının çözümü ortada, düzgün bir beslenme programı ve spor.

bence bir diyetisyene git. hem sağlıklı hem bilinçli hızlı bir şekilde kilo verirsin. bol bol su iç. hem zayıflarsın hem cildin güzelleşir.:KK34:

spor yaparak kilo verdiğinde vücudun da sıkılaşacaktır.

kıl-tüy bir ağdaya bakar. diş bakımını ihmal etme. kesinlikle fırçala.

1 yıl diyet ve sporla eminim bir yıl sonunda sen bile kendini tanıyamazsın.

sabırlı ol. dişini sık. çözümü olan dertler için üzme kendini.

her şey senin elinde. bir de insanın elinde olmayan sorunlar var.

Göğüslerine silikon taktırırsın çocuk doğurduktan sonra.
En azından epilasyon makinası al ki canın sıkıldıkça tüylerini yolarsın :)
Yırtık ve çatlaklar hepimizin derdi.
Akşamdan sonra yemeği kes, spor salonuna yazılabilirsin, ücretleri çok uygun olan salonlar var.
Uygun olan beden neyse ona göre seç kıyafetlerini. Kiloluysan dar giyinme mesela.. Kabullen.

X