Bu kvye napsam çok sinirliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba hanımlar,
Öncelikle biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın detaylı anlatmak istedim. Biraz kendimden bahsedip beni sinir eden olayı anlatmak istiyorum. Nasıl davranmalıyım sizce? Sağlıklı düşünemiyorum görüşlerinize ihtiyacım var.
Ben 34 haftalık hamileyim. 2 hafta öncesine kadar çalışıyordum. Erken doğum riski var. Doğal olarak hem hamilelik hem de işin yoğunluğu eve dip köşe temizlik yetiştirememiştim. Eşime yardımcı bir kadın tutmak istediğimi söyledim. Eşim ise annem ve kardeşlerim sana yardım eder masraf etmesek onlara söylesek dedi. Ben de kabul ettim. Biz de konuyu kayınvalidem ve görümcemle konuştuk. Bu arada kayınvalidem ile arama mesafe çizmeye çalışıyorum. Sürekli evliliğimize dahil olmaya çalışıp sürekli içiçe olmak istiyor. Bununla ilgili zaten soğuma politikası izliyorum. Kendisi de bu durumun farkında hastalıkları bahane edip sürekli ilgi istiyor. Her gün hastalık anlatır her gün çok yorgun olduğunu kolunu kaldıramadığından falan bahsediyordu. Kendi aspratörünü sildi bir gün 2 gün yattı yorgunluktan. Öyle bir durum yani... Bu sırada görümcemin de hamile olduğunu öğrendik. Bu durumda ben de bu hasta (!) kadını ve hamile görümcemi temizlik için çağırmaktan vazgeçtim haliyle. Bu durumu eşimle konuştum ama eşim bir şey olmaz annem gelir dedi.
Bir gün kvde görümcem ve ben bu konuyu konuştum. Görümcem kadın çağırsana dedi. Kv de hak verdi. Ben ama eşimi ikna edemiyorum dedim kadın çağırmak istemiyor, annem yapar diyor dedim. Konu kapandı orada. Birkaç hafta sonra ben eşimin gergin olduğu bir zamanda ben tekrar konuyu açtım ve bu konu araya gitti eşim sinirle kadın madın yok kirli kalsın ev ben dert etmiyorum. Ya annem gelsin ya da kirli kalsın dedi.
Ben de kvye anne oğlunu ikna edelim. Sen yapamam de bari de kadın çağıralım sen de hastasın. Evin temizlenmesi laızm dedim. Tamam dedi. Biz hep birlikte ymeke yerken kv birden bana dönüp bence kadın çağırma 600 tlye geliyolarmış boşa masraf dedi. Beynimden vurulmuş döndüm. Görümcem kolunu sıktı. Ben fiyat alırım diye geçiştirdim. Başbaşayken naptın anne biz böyle mi konuştuk dedim. Ay ben unuttum aklımdan çıktı kusura bakma dedi. Bu duruma çok sinir oldumu belirttim. Kusura bakma dedi konu orada kapandı. Sitem ettim biraz.
Daha sonra eşimle konuyu sakince konuşunca tamam o zaman kadın çağır dedi. Bu arada kayınvalideme de ben eşimi ikna ettim dedim. O da aslında annenle ikimiz yavaş yavaş yapardık dedi. Ama bunu söylerken de ne kadar hasta olduğunu anlatmaya devam diyordu.
Eşimi aramış ben diyorumki annesiyle mutfağı temizleyelim demiş. Ama ben hiç oralı olmamışım falan demiş. Ben D eçok sinirlendim çünkü annesi resmen ikili oynuyor hem hastayım diyor ben evimi bile temizleyemez diyor hem de eşime temizlemek istediğini söylüyor.
Bugün eşim tekrar aradı annem cts günü görümcemi alıp temizliğe gelmek istiyormuş dedi. Eşim de planı benimle yapması gerektiğini beni aramasını söylemiş (henüz beni aramadı) karışmam ben demiş.
Yani şimdi bu kadın ne yapmaya çalışıyor? Biz eşimle kadın çağırma konusunda anlamışız. Sen nrdne karışıyorsun? Ayrıca sadece mutfak dolaplarını silmekle dipköşe yapılmıyor. Aklımı kaybedicem. Ben bu durumda nasıl davranmalıyım? Sinirden kafam çalışmıyor hormonlar da etkiliyor.
Sorun eşinizde.
Ne uzatmissiniz altı üstü bir kadın alınıp ev temizlenecek. Herkese neden söyleme ihtiyacı hissediyorsunuz ki. Herkes 5 dakikalık mevzuya bu kadar dahil olursa tabi ki uzar.

Değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Danışmak için size derdimi açtım. Hatalarımı fark ettim. Hata yaptım. Sizi kırdıysam özür dilerim. Ancak sanırım artık konu amacını açtı. Çok mesaj geldi her birinize dönemedim. Konuyu uzatmamak için çoğu mesaja dönüş yapmadım. Bu ramazan gününde kalp kırmak çok üzücü. Ben niyetimi tam ifade edemedim. Kötü niyetli değildim. Kvminde görümcemin de zarar görmesini ve yorulmasını istemem. Eşimle aramdaki iletişimin de hatalı olduğunun farkındayım. Bunları çözmeye çalışacağım.
Bu konuyu silemiyorum sanırım ve nasıl mesajlara kapatacağım da bilmiyorum. Artık faydalı olmuyor kapanması daha doğru olur.
Hepinize iyi akşamlar diliyorum.
Annenizi kardeşinizi veya akrabalardan birini çağırın. O yapsın temizlik. 🤷‍♀️

Sorun eşinizde.
Ne uzatmissiniz altı üstü bir kadın alınıp ev temizlenecek. Herkese neden söyleme ihtiyacı hissediyorsunuz ki. Herkes 5 dakikalık mevzuya bu kadar dahil olursa tabi ki uzar.
konudaki tek sorunlu eş kişisi yani adam ve onun gidecek diye ödünün koptuğu 600 tl di :KK45:

Oğlunuzun sizin pisliğini temizlesin sonrada kenarına çekilip ikinci bir emrinize kadar sizden uzakta hazır beklesin. Bu arada elbette hastayım falan diye mızmızlık yapıp can sıkıp yalandan saçmalamasın. Kv ye nasıl davranmam gerekiyor diye sormuşsunuz mümkünse kv ye davranmayın siz. İnşallah aradığınız mesafeye en kısa sürede ulaşırsınız.

Eşiniz çalışmıyor mu gündüz evde mi bu zamana kadar calismissiniz kadının parasını siz verin gündüz gelsin yapsin. Ayrıca kaynana ile hem mesafeli olmaya çalışıp hem de ondan iş beklemissiniz bu da sıkıntı. Evlenmeden evimizi temizlerken benim kaynanam da geldi biraz yardım etti sonra ben senin evini temizledim sen benim dediğimi yapmıyorsun diyip başıma kakmisti o günden sonra ondan asla yardım beklemiyorum is de yaptirmiyorum hala da sen birşeyine elletmiyorsun diyip laf sokar 🙄

ilk gün zaten yapmam kalacaksam yapılanı yerim ya da dışarda yeriz.haftasonu da dışarda yemek isterim maaşı varsa kızımın ki olmalı.kendim de ısmarlarım ona.ama hizmetçisi olmadığımı taa küçük yaştan empoze ediyorummm.o da benim hizmetçim olmayacak.10 yaşında çocuklarına tüm evi vileda yaptıran bulaşık yıkatan var.bahaneleri de öğrenecekmiş.en fazla sofra kurumuna yardım eder odasını toplar o yaş da ev işi de nedir?milletçe kendi işimizi başkasına yaptırmaya ne meraklıyız
Benimki 13 yaşında. Ben bulaşık makinasınıda boşaltırıyorum arada, öğrensin 😅
2 sene önce coronanın ilk zamanı rehber öğretmeni haftalık ödev yolluyordu evi süpür, ütü yap, ailene kahve yap birlikte için, kendi nevresimini değiş gibi. Ozaman yapiyordu mecbur şuan mümkün değil tabii. Kendi odasını toplayıp kirlilerini yere saçmasa kâfi. Viledanın yerini bildiğini bile sanmiyorum 🙃

Oğlunuzun sizin pisliğini temizlesin sonrada kenarına çekilip ikinci bir emrinize kadar sizden uzakta hazır beklesin. Bu arada elbette hastayım falan diye mızmızlık yapıp can sıkıp yalandan saçmalamasın. Kv ye nasıl davranmam gerekiyor diye sormuşsunuz mümkünse kv ye davranmayın siz. İnşallah aradığınız mesafeye en kısa sürede ulaşırsınız.
Evet inşallah.
Kadında rahat eder, az kafasını dinler.

öyle eve en az 4 gün gelmeli kadın.mesela benim camlarım 6 aydır silinmedi kadın alacağım.bir gün sadece camlarımı silecek ve balkonlarımı.iç işleri içinse ayrı bir gün alacağımm.herkül değil ya kadınlar onlar da insan.tüm evi bir günde yapmak için o eve düzenli gitmesi gerekir

Normal ve makul olanı da bu zaten. Ancak öyle sıradışı isteği olanlar var ki inanamazsınız.

Az paraya çok iş yaptırmanın peşinde, işi vicdansızlık boyutuna taşıyanlar var maalesef. Temizliğe gelen kişinin arkasından konuşmaya da çekinmiyorlar.

Son düzenleme:
Mesele zaten hastayım diyip temizliğe kvnin kendisinin istemesi. Eşimin kvden temizleyin demediğini biliyorum.
Kv bana hastayım diyor eşime ben temizliği yaparım kadın çağırmayın diyor eşim de e annem yapıcaakmış dert etme diyor sonra başbaşayken kv yine ben hastayım diyor. Sorun aslında burası. Kv hasta değil. Ondan temizlik için eşim rica ettiğinde ben hastayım yapamam diyebilirdi. Ya da bana söylediklerini söylese bile yeterli. Sorun oğluna başka bana başka konuşması. Kayınvalidem temizlemeyi kendi istiyor ve plan yapıyor bir yandan da bana kollarım tutmuyor temizleyemem diyor
Çünkü kadın ya oğlundan çekiniyor yada oğlunu kırmak istemiyor ama yapmak istemediği ortada. Sizin hiç mi fikriniz yok, annen kaç yaşında onu yormayalım, iki kişi çağıralım temizlesinler diyin.
Benim annem yıllardır temizlik yapmaz, yemek yapar ortalığı toplar, rutin günlük ev işlerini yapar ama ev süpürme, toz alma, cam silme, yer silme gibi şeyleri yapmaz. Kv’ye yazık değil mi ya dip temizlik yapacak. Kaç yaşında bu arada merak ettim?

Değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Danışmak için size derdimi açtım. Hatalarımı fark ettim. Hata yaptım. Sizi kırdıysam özür dilerim. Ancak sanırım artık konu amacını açtı. Çok mesaj geldi her birinize dönemedim. Konuyu uzatmamak için çoğu mesaja dönüş yapmadım. Bu ramazan gününde kalp kırmak çok üzücü. Ben niyetimi tam ifade edemedim. Kötü niyetli değildim. Kvminde görümcemin de zarar görmesini ve yorulmasını istemem. Eşimle aramdaki iletişimin de hatalı olduğunun farkındayım. Bunları çözmeye çalışacağım.
Bu konuyu silemiyorum sanırım ve nasıl mesajlara kapatacağım da bilmiyorum. Artık faydalı olmuyor kapanması daha doğru olur.
Hepinize iyi akşamlar diliyorum.
Burda hepimiz kv yüklenip, dengesiz kadın sizi hamile halinizle üzmeye utanmıyormu ne demek hastayım mecbur temizleyecek tabiki evinizi deseydik bayağı faydalı olacaktı tabii, ama kimse size hak vermeyince faydasız oldu yorumlar. Aynen.

Hofff bir de görümcenin de temizlik zamanı hamile kalası varmış(!) Ona da bir şeyler yapılmalı.

Burda hepimiz kv yüklenip, dengesiz kadın sizi hamile halinizle üzmeye utanmıyormu ne demek hastayım mecbur temizleyecek tabiki evinizi deseydik bayağı faydalı olacaktı tabii, ama kimse size hak vermeyince faydasız oldu yorumlar. Aynen.
Yorumlar faydasız oldu demedim. Ben dersimi çıkardım artık daha fazla mesaj atılmaya gerek kalmadığını düşündüm. Allah aşkına gerçekten 10 sayfa yazı var bir kaç mesaj haricinde geri kalan mesajlar zaten benim ve eşimin hatalı davranışı üzerine. Hatamı anladığımı belirttim. Her yeni mesaj aynı şeyi söylüyor. Gerçekten artık üzücü olmaya başladı.

Yorumlar faydasız oldu demedim. Ben dersimi çıkardım artık daha fazla mesaj atılmaya gerek kalmadığını düşündüm. Allah aşkına gerçekten 10 sayfa yazı var bir kaç mesaj haricinde geri kalan mesajlar zaten benim ve eşimin hatalı davranışı üzerine. Hatamı anladığımı belirttim. Her yeni mesaj aynı şeyi söylüyor. Gerçekten artık üzücü olmaya başladı.
Mune Mune den rica ederseniz konunuzu yorumlara kapatır. Daha fazla üzülmezsiniz.

Bu çok değişken bir durum. Evini hiç dip köşe temizlememiş insanlar ; ev temizliği için insan tutunca 1 günde ayna gibi camlar , perde söktürme yıkatma ve astırma , ovulup parlatılmış banyo , mutfak ve komple silinmiş bir ev bekliyorlar.

Belki de 6 aydır doğru düzgün ev işi yapılmamış bir evde , 1 günde bu işleri kendisi yapabilecek var mı acaba ?
yok nerdeee ev hanımı olmuşken bahar temizliğini hakkıyla dip köşe yapınca bir hafta sürdü bir günde yapılan anca üstün körüdür.

yok nerdeee ev hanımı olmuşken bahar temizliğini hakkıyla dip köşe yapınca bir hafta sürdü bir günde yapılan anca üstün körüdür.
Ömrümde hiç dip köşe temizlik bilmezdim
Corona ilk girince eve kapandık malum, yardımcımda gelmedi.
Dedim nasılsa evdeyim cam kapı koltuk sileyim hem vakit geçer hem bahar temizliği.
Baktim yaptıkça güzel oldu ev parladı, gaza geldim yarında şurayı yapim, tülleri yıkayım diye plan yaptım. 3 gün sonra pertim çıktı, boynum tutuldu, belimi, kolum ağırdı 🙄 1 hafta süründüm resmen. O gündür daha yapmam, ufak tefek işler dışında mümkün değil. Çok zor vallah. Hergün temizliğe giden kadınlara saygım sonsuz.

Ömrümde hiç dip köşe temizlik bilmezdim
Corona ilk girince eve kapandık malum, yardımcımda gelmedi.
Dedim nasılsa evdeyim cam kapı koltuk sileyim hem vakit geçer hem bahar temizliği.
Baktim yaptıkça güzel oldu ev parladı, gaza geldim yarında şurayı yapim, tülleri yıkayım diye plan yaptım. 3 gün sonra pertim çıktı, boynum tutuldu, belimi, kolum ağırdı 🙄 1 hafta süründüm resmen. O gündür daha yapmam, ufak tefek işler dışında mümkün değil. Çok zor vallah. Hergün temizliğe giden kadınlara saygım sonsuz.
Aldıkları paralar helal olsun işini düzgün yapana.Gerçekten çok zor temizlik o kadar nankör ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X