bu ne şimdi boyle

Çok mesele etmeyin derim. Bazı insanlar çekinebilir böyle şeylerden, sosyal medyada paylaşmak farklı ama evin içinde sergilemek başka. Çekinmiş olabilir. Sadece bu olaya bakıp arıza çıkarmayın bence. Zaten adamın sizi hayatına koyduğu yer belli. Büyütüp günlerce trip yaparsanız aranız soğur, kaldırmayacağım demiş zaten siz de uzatmayın.
çekinen biri eski sevgilisini annesiye yasadıgı yere kahvaltıya davet ediyor. cok ilginc degil mi.. yerimi sorgulamıyorum kimseyle de karsılastırma yapmıyorum ama bu nasıl geleneksel aile

bence bu konuda asıl neye takılmanız gerek soyleyeyım ben olsam ona takılırdım
ablamlar gorduler begendıler dıye yalan soylemıs
kaldırmıs o zamanda resmı agzından kacırıyor

bu kadar basıt bır konuda durduk yere yalan soyleyen her konuda soyler

ben asıl buna takılırdım

hakıkaten buda olabılır
mümkün degil oyle olsa soyler mutlaka, dayım yengem akrabm vs gelecek der, zaten evinde yatacak baska alan yok gelemezler yani, annesi tek basına geliyo kesin. zaten baskası gelecek olsa kendini savunmak icin hemen soylerdi akrabam da geliyo o yuzden kaldırdım diye

çekinen biri eski sevgilisini annesiye yasadıgı yere kahvaltıya davet ediyor. cok ilginc degil mi.. yerimi sorgulamıyorum kimseyle de karsılastırma yapmıyorum ama bu nasıl geleneksel aile
belkıde o kızla nasıl ılerledıyse benzer ılerlıyordur aılede oglum bu sefer dıkkatlı adım at aynı hataları yapma dıyordur belkı ondan cekınıyordur

bence bu konuda asıl neye takılmanız gerek soyleyeyım ben olsam ona takılırdım
ablamlar gorduler begendıler dıye yalan soylemıs
kaldırmıs o zamanda resmı agzından kacırıyor

bu kadar basıt bır konuda durduk yere yalan soyleyen her konuda soyler

ben asıl buna takılırdım
diger odadan getrmis cerceveyi göstermis,bu sekilde anlattı bana. diyorum madem gorduler niye kaldırdın ozaman, annesi gormemis ama ablası enistesi gormus ablası da sormus neden kaldırdın dye, o da anne görmesin diye demiş aşşşşırı sacmaaaaa

mümkün degil oyle olsa soyler mutlaka, dayım yengem akrabm vs gelecek der, zaten evinde yatacak baska alan yok gelemezler yani, annesi tek basına geliyo kesin. zaten baskası gelecek olsa kendini savunmak icin hemen soylerdi akrabam da geliyo o yuzden kaldırdım diye

1 Ya annesinin tepkisini kestiremedi

2 Ya da bambaşka biri eve geldi iki hikmetten biri o zaman

Eger sonra gösterdim beğendiler diyorsa demek ki ilk nabız yokladı .
2.madde düşük ihtimal ama önce evet sonra hayır gibi konu olunca buda aklıma geldi 🤷‍♀️

Ya zaten istemeye gelinecekmis herşey normalken ben takılmazdım kaldırırsa kaldırsın ayol🤷🏻‍♀️ evlenince evli evi gibi yapın fotolarla heryeri isterseniz.Ruh hali o sekilde rahat edecek demek ki mudahale etmezdim ben.

Hic düsünmedi mi “ben bu kıza zamanında eski hakkında böyle böyle anlattım simdi farklı seyler söylesem bu kız anlamayacak mı?” diye. Uzaktan bakılınca cok saf bi’ görüntünüz mü var? Adam bildigin dönmüste dönmüs.

Fotograf cercevesinin asılıp asılmamasından ziyade yalan söylemesi önemli olan. Siz o gün sordugunuzda direkt konuyu kapatmak icin “begendiler” demis gecmis, ee simdi de kaldırsam mı diye fikrinizi alıyo. Hadi fikrinizi almanızı gectim ayrı sehirlerdesiniz annesi temizlige gelecek o zaman sinsi sinsi kaldıran simdide size söylemeden kaldırabilir. Neden size kaldırsam mı diye soruyo?
Tamam erkekler düz mantıktır ama bazılarıda böyle seytansal düsüncelere girebiliyo kavga, ayrılık icin.

Ayrıca ne gerek var yani fotoğraf çerçevesiyle eve instagram kösesi yapmaya. 40 yıl öncede kaldı bunlar. Ama neyse ki yalanı ögrenmek icin güzel bi neden olmus.

Ama iste bu ikisi denk bir ornek degil
Aileyle ayni kahvaltida bulusmus olmayabilirsiniz ama aile evde kaldiginizi biliyor.
Demek ki ailenin cizgisinde bir sikinti yok.

Bilemiyorum sevgiliniz bizzat demode bulmus olabilir, ablalar ya da anne bu ne boyle evli evi gibi yorumunu yapmis olabilir

diger odadan getrmis cerceveyi göstermis,bu sekilde anlattı bana. diyorum madem gorduler niye kaldırdın ozaman, annesi gormemis ama ablası enistesi gormus ablası da sormus neden kaldırdın dye, o da anne görmesin diye demiş aşşşşırı sacmaaaaa
adam oyle bır yaklasımda bulunuyor kı sımdıden gelın kaynana kavgası cıkacak kendı elıyle gerılım yaratıyor ya saka gıbı

sımdı esıme okudum konuyu erkek olarak soyle neden boyle yapılır dedım
yuksek ıhtımal annesı bu kız sana uygun degıl oglum demıstır o yuzden cekınıyordur annesının gormesınden dedı

Geleneksellikten değil yahu, sizi alıp tanıştırmasıyla, bir masaya oturtmasıyla fotografınızı oturma odasında sergilemesi aynı şey değil ki. Bana göre gereksiz bir anlam yüklüyorsunuz fotografa. Zaten "gördüler mi fotografı, ne dediler" diye sormanız bile benim açımdan oldukça garip. Sanki fikirlerini çok önemsiyormuşsunuz ve ilişkinizi onaylamalarını bekliyormuşsunuz gibi. Yani bana göre büyütecek sorun haline getirilecek bir durum yok, ama siz bir şeylerden nem kaptıysanız vardır bir bildiğiniz diyorum.

adam oyle bır yaklasımda bulunuyor kı sımdıden gelın kaynana kavgası cıkacak kendı elıyle gerılım yaratıyor ya saka gıbı

sımdı esıme okudum konuyu erkek olarak soyle neden boyle yapılır dedım
yuksek ıhtımal annesı bu kız sana uygun degıl oglum demıstır o yuzden cekınıyordur annesının gormesınden dedı
o kadar cekinen biri neden sosyal medyada paylasım yapar? annesi de o fotografı begenşr? oturtamıyorum bi türlğ kafamda

Ama iste bu ikisi denk bir ornek degil
Aileyle ayni kahvaltida bulusmus olmayabilirsiniz ama aile evde kaldiginizi biliyor.
Demek ki ailenin cizgisinde bir sikinti yok.

Bilemiyorum sevgiliniz bizzat demode bulmus olabilir, ablalar ya da anne bu ne boyle evli evi gibi yorumunu yapmis olabilir
peki sizce de demode mi? ben bizi görür uzaktayız zaten özledikce bakar tarzı bisey düşünerek almıstım ya da ben gereksiz romantizm yaptım sanırım ...

ailesi oldukca moderndir. annesi birlkte kaldıgımızı bilir falan

Birlikte kaldiğinizi bilmeleri modernlik değil ve bunu bilmeleri onayladiklari anlamina gelmiyor, disardan gorundugu gibi olmayabilir aile içi.
Boyle oğlunun birlikte kaldiği "kizlari" bilip, iş evlenmeye gelince ya da ayrildiklarinda kizin arkasindan demediklerini birakmayan insanlar da var.
Bakalim annesi gercekten sizi istiyor mu? 🙄
Siz ailesinin görmesini, onaylamasini vs çok istiyor gibisiniz cunku.

Ailesinden boyle degisik degisik çekinceleri olan adamlar da bana yaramaz geliyor.

Son düzenleme:
Sosyal medyada çekinmeden fotoğraf paylaşan biri neden evdeki fotoğraftan rahatsız olmuş? Üstelik annesi paylaştığı fotoğrafları beğeniyor demişsiniz.
Bence anne bahane başka bir sebebi var. Acaba hoşlanmadı fotoğraftan ama sizi kırmamak için beğenmiş gibi mi yaptı? Aslında aklıma daha fesat ihtimaller geliyorda en masum olanını seçip yazdım 🤷‍♀️

Erkekler bazen biraz farklı düşünebiliyorlar. Muhtemelen çekindiği için değil de dalga konusu olmasın diye kaldırmıştır. Aa sen de hemen evi fotoğraflarla donatmışsın daha nişan yok bir şey yok hanım köylü mü oldun falan diye takılabilirler diye. Erkekler o konularda ailelerine kendilerini anlamsızca kanıtlama gayreti içinde oluyorlar.
Ama sizin de bu konuya bu kadar takılmanız bence gereksiz. Kaldırırsa kaldırsın. Ne olacak ki

X