Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Bu sefer umut doluyum, saçlarım fışkırıyor köklerden

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

porfiromonas

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2017
495
132
34
Kızlar bu zamana kadar gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı ama saçlarımdaki egzamalar da geçmedi seyrelmeye hızla devam etti. Şuan kafam yer yer keltoş. Banyo yapıp toppik kullanmadan insan içine çıkamıyorum. Sonra bi rutin oluşturdum. Şuan 20 gün oldu. Diplerden binlerce diyebileceğim kadar minik minik bebek saçlar çıktı ve egzamamdan kurtuldum. Saç dökülmelerim de durmasa bile günde 30-40 tele kadar indi 200 telden. Bu sefer çok umutluyum kızlar galiba olacak bu sefer. Uzun süre devam edeceğim ve 20 günde bir sonuçları yazacağım çünkü yavaş ilerleyen bir durum hemen belli olmaz. Siz de iyi dualarınızı eksik etmeyin. Biraz kötü kokulu meşakkatli bi süreç ama inanın bana değecek. Şimdi size anlatıyorum. Öncelikle genis ve çok kalın dişli olan bi tarak alın. Bunu saç derimize masaj yapmak ve kafamıza sürdüklerimizi iyice yedirmek için kullancaz bide duş bonesi alın elli yüz adet.
1. Gün Bepanten bemix evigen hint yağı badem yağı karışımını saçımıza sürüyoruz tarakla iyice tarayıp bone takıp 4 saat bekleyip yıkıyoruz Benimkinde kortizollü losyon da vardı çünkü egzama var
2. Gün sığır iliğini ve bi kaşık hindistan cevizi yağını benmari usulü eritip kafaya boca. Sonra yine tarak ve bone. 2 saat sonra yıkıyoruz
3. Gün 6 diş sarımsağı havanda ezip gazlı bezin içine koyup kafamıza onunla pansuman yapar gibi dokundura dokundura ıslatıyoruz tüm kafa derisini Bir saat sonra yıkıyoruz Son durulamayı elma sirkeli su ile yapıyoruz
4. Gün yumurta sarıs bal zeytinyağı karışımı Kafaya sürüp tarakla tarayıp bone takıp 4 saat sonra yıkıyoruz
5. Gün saçları dinlendiriyoruz
Sonra tekrar aynı sırayla devam
Asla saç kurutma makinası kullanmıyoruz
Protein vitamin tahıl açısından dengeli besleniyoruz
Bol su içiyoruz
Stres yapmıyoruz
Market şampuanı kullanmıyoruz
Ben dermoskin marka biotinli şampuan ve besleyici hapı kullanıyorum ikisi paket olarak 90 tlydi en son şimdi o bitti bi süre dalin ile idare ediyorum
Bol saçlar herkese

Şimdiki seyrek saçlı halinizin resmini çekinki ilerde ilerleme varmı görebilesiniz.hem bizlerede umut olur.buarada saç seyrelmenizin sebebi egzamamı sadece

Şimdiki seyrek saçlı halinizin resmini çekinki ilerde ilerleme varmı görebilesiniz.hem bizlerede umut olur.buarada saç seyrelmenizin sebebi egzamamı sadece
Egzama lisedeyken egzamalı bi kızın tokasını takmıştım onun da aynı dökülüyodu sonra bana bulaştı benim de aynı onun gibi oldu on yıl içinde Ne güzel saçlarım vardı İlk halini çektim en son topluca öncesi sonrası yapcam Çekince daha bi moralim bozuldu tepeden öyle göründüğünü bilmiyordum

Egzama lisedeyken egzamalı bi kızın tokasını takmıştım onun da aynı dökülüyodu sonra bana bulaştı benim de aynı onun gibi oldu on yıl içinde Ne güzel saçlarım vardı İlk halini çektim en son topluca öncesi sonrası yapcam Çekince daha bi moralim bozuldu tepeden öyle göründüğünü bilmiyordum
10 yıldamı seyreldİ.benimde 10 yıldır dökülüyor polikistikover var erkek tipi dökülme.tepelerim seyreldi çok mutsuzuö çok

Takipteyim, hatta sarmısaklı olanı bugün ben de yapayım bakayım :)

Takipteyim, hatta sarmısaklı olanı bugün ben de yapayım bakayım :)
Ben de biraz önce yaptım sarımsaklı olanı. Şuan genel görüntüde pek değişim yok ama yakından bakınca bir sürü minik çıkan saçlar var, eskiye göre daha az dökülüyor, kepek ve egzamalarım gitti. Yeni çıkan saçlar kalınlaşıp uzayınca sonuç belli olacak. Bide ayda bir uçlarından 1 cm keseceğim saçlarımı. Dün kestim. En son 6 yıl olmuştur kuaföre kestirmeyeli ama kırılarak koptuğu için uzamıyordu da

Ben de biraz önce yaptım sarımsaklı olanı. Şuan genel görüntüde pek değişim yok ama yakından bakınca bir sürü minik çıkan saçlar var, eskiye göre daha az dökülüyor, kepek ve egzamalarım gitti. Yeni çıkan saçlar kalınlaşıp uzayınca sonuç belli olacak. Bide ayda bir uçlarından 1 cm keseceğim saçlarımı. Dün kestim. En son 6 yıl olmuştur kuaföre kestirmeyeli ama kırılarak koptuğu için uzamıyordu da

Bende de dökülme çok, öyle erkek dökülmesi denilen şey değil yani açıklık oluşmuyor ama bir şekilde dökülüyor.

Kızlar yeni gelişme. Bu kadar farklı farklı maskeleri hergün uygulamak saçlarımı inanılmaz yordu faydadan çok zarar gördüm yeni çıkan saçlarımla beraber eski saçlarımda fazlasıyla dökülmeye başladı moralim çok bozuk artık sadece vitamin karışımı ve sığır iliği yapacağım. Gelişmeleri tazarım tekrar

kızlar bugün mezoterapiye başladım medikal parkta maskelere de ara ara devam edeceğim. çok acılı bi işlemmiş yalnız. bir de kadındoğuma gitmeyi düşünüyorum yumurtalıklara falan baktırmak için. belki ilgisi olabilir diye düşünüyorum gelişmeleri yazacağım takipte kalın.

medobiokomplexden daha iyisi var byopecia multiplex. ben de daha önce medobiokomplexi kullanıyordum ama byopecia multiplex kullandığımdan beri çok daha iyi sonuç alıyorum zaten içeriği daha zengin. kesinlikle öneririm arkadaşlar.

X