Bu sevgiliyi unutamamak mı?

Tamamen hafızadan silmeniz mümkün değil zaten. Sadece artık önemini yitiriyor o kişi zamanla sizin için. Ben eski sevgililerimin hiçbirinin, üstünden çooook uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen, mutlu olmalarını istemiyorum. Beni çok üzdüler o dönem için. Travmalarım oluştu her birinde. Niye mutlu olsunlar ki?
Tamamen hafızadan silmeniz mümkün değil zaten. Sadece artık önemini yitiriyor o kişi zamanla sizin için. Ben eski sevgililerimin hiçbirinin, üstünden çooook uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen, mutlu olmalarını istemiyorum. Beni çok üzdüler o dönem için. Travmalarım oluştu her birinde. Niye mutlu olsunlar ki?
İnanın demek istediğim buydu, 10 seans psikoloğa gittim, günlerce yemek yemeden durdum, eridim, adeta ölmek istedim. Herkese olan güvenim gitti. Herkes beni terk edecek sanıyorum. Bunları hatırladıkça onu nasıl iyi hatırlayabiliriz ki?

Kendini maalesef tekrar sana hatırlatmış ve ister istemez bakma hissiyatın olmuştur zaten ne zaman bir insana karşı nötr olunca veya başka birisini bulunca bu eski sevgililer anlıyor mu bilmiyorum ama dönüyorlar veya bir şekilde kendilerini hatırlatıyorlar hic şaşmıyor bu durum. Eğer sen kafanda eski sevgilini tamamen bitirdiysen artık onun ne dediğini umursamaman gerekir Twitter'dan bakmamaya çalış aklını bulandırma hayatındaki insana haksızlık etme artık o senden umudu kesmiştir zaten hayatına yeni biri aldığını öğrendiği için bundan sonra zaten dönmez şimdiki sevgilinin değerini bil.
Gerçekten öyle oldu. 4 aydır yazmayan adam ben ondan tamamen ilgiyi/umudu kestiğim anda ilişkimizde hatalı tarafın o olduğunu falan yazmış yakın arkadaşıma. Asla onluk bir hareket de değil zaten. Bu da işte Allah seni kahretmesin gibi bir tepkiye sebep oldu bende.

Elbette öyle. Ama işte çocukluk mu tecrübesizliğim mi bilmiyorum, mutlu olmasını görmek istemem. En azından üzerinden biraz zaman geçene kadar.
O zaman haber alma yollarını kes, mesajlı göndermeler yapma. Üç beş yıl sonra bunun için mi uzulmusum diyeceğin adam şimdiden söylüyoruz ki 3,5yilin çöpe gitmesin. Başkalarının deneyiminden hisse al.

O zaman haber alma yollarını kes, mesajlı göndermeler yapma. Üç beş yıl sonra bunun için mi uzulmusum diyeceğin adam şimdiden söylüyoruz ki 3,5yilin çöpe gitmesin. Başkalarının deneyiminden hisse al.
hayatımdaki insanı da çok olumlu görüyorum bu arada. Değer veriyor, farklı hissediyorum ama temkinliyim tabi. Bir it için değmez olduğunu da biliyorum ama merakımdan duramadım sanırım. Öyle.

yani adamın sana duygusu yoktu. bunu kişisel algılama. sen de seni seven herkesi sevemezsin. bazen olmaz. sevseydi zaten terk etmezdi. terk etti ve sevdiğini anlasaydı bir daha terk etmezdi. üstelik bunu sürekli yapmış. terk ettiği genç kıza bir akşam seni seviyorum diyip ertesi günü barışmayacağız tabi ki diyen biri kansız biridir. duygusal manipülasyon ne demek araştır googledan. sende beklenti yaratıp defalarca gitmiş. çünkü senin tek başına ömür boyu onu beklemeni istiyor. hep sen gözü yaşlı platonik olarak kalacaksın o da kızlarla sevgili olacak. senin gençliğin çürüyecek. senede bir iki acılı bir mesaj atıp sonra tekrar yok olacak. buna yemleme deniyor. direkt iğren ve stalk yapmaya bile değmeyecek biri olduğunu gör. yeni erkek arkadaşınla mutluluklar. seven adam terk etmez ablacım. bu kuralın istisnasını görmedim.

yani adamın sana duygusu yoktu. bunu kişisel algılama. sen de seni seven herkesi sevemezsin. bazen olmaz. sevseydi zaten terk etmezdi. terk etti ve sevdiğini anlasaydı bir daha terk etmezdi. üstelik bunu sürekli yapmış. terk ettiği genç kıza bir akşam seni seviyorum diyip ertesi günü barışmayacağız tabi ki diyen biri kansız biridir. duygusal manipülasyon ne demek araştır googledan. sende beklenti yaratıp defalarca gitmiş. çünkü senin tek başına ömür boyu onu beklemeni istiyor. hep sen gözü yaşlı platonik olarak kalacaksın o da kızlarla sevgili olacak. senin gençliğin çürüyecek. senede bir iki acılı bir mesaj atıp sonra tekrar yok olacak. buna yemleme deniyor. direkt iğren ve stalk yapmaya bile değmeyecek biri olduğunu gör. yeni erkek arkadaşınla mutluluklar. seven adam terk etmez ablacım. bu kuralın istisnasını görmedim.
Öyle zaten :KK43:

Karma hemen vurmuyor öyle sihirli değnek gibi ya gamsız biri ise? Umursama yani duygu durumunu sana ne amann.
Ben mesela duygu barındırmıyorsam sürekli takip etmem hatta hiç stalk yapmam herkes kalbinin ekmeğini yer deyip geçiyorum.
Şu aranızda iletişim yaratan arkadaşı uyar ne haber getirsinler ne sen sor. Önüne falan bakamazsın bu şekilde.
Yeni ilişkine odaklan.

Sürekli aynı mevzulardan buraya yazıyorum ama, başka anlatacak kimsem yok, tecrübesi olan insanları dinlemek beni hoşnut ediyor. 9 ay önce terk edildim, sonunda yoluma baktım ve birine şans verdim. Bir aydır da görüşüyoruz ama uzak mesafe olduğumuz için buluşmadık. Okullar tatil oldu çünkü. Tam bu esnada eski sevgilim en yakın arkadaşıma duygunun hayatında biri mi var, o ilişkide ben hatalıydım, kendimi geri çektim falan fistan demiş. Arkadaşım da cevap vermemiş ama onun arkadaşları benim konuştuğum biri olduğunu zaten anladı. Neyse ben bu olayı bilmiyordum yeni öğrendim, pişmanlığını bu şekilde söyleyince sadece oh olsun sürünsün dedim. Hayatımda olan adamı her anlamda daha üstün tutuyorum ve neden beni mutsuz eden birine bağlı kalayım ki? Twitter’dan hatta “uzun zaman sonra ilk defa mutluyum” tarzında tweetler atıyordum. dün arkadaşım eski sevgilimin bir tweetini gönderdi “bugün mutluyum umarım daim olur” tarzında. Arkadaşıma benim hayatımda kim olup olmadığını sorduktan 10 gün sonra böyle şeyler yapması garip geldi hepimize ama benim derdim bu değil. Hayatında biri var mı bilmiyorum ama bu tweets görünce garip hissettim. Onun hiç mutlu olmamasını istiyordum. Elbette yolumuza bakmamız gerektiğini vs. Ben de biliyorum ama böyle hissediyorum. Hem de ilk ayrıldığım kişi olduğu için de ne hissetmeliyim onu bile bilmiyorum. Bu onu unutamamak mı yoksa ilk başta böyle şeyler hissetmek normal mi? Tamamen hafızadan silme gibi bir durum söz konusu değil, dönmesinş falan istemiyorum ama stalklamadan da duramıyorum. Kendimi kınadığım insanlar gibi hissediyorum sadece. Bana tavsiye verir misiniz
ilk ayrıldığın kişi o olduğu için mutlu olmasın gebersin mi yani ? Ne saçma kaç yaşındasınız 10 gün sonra ben mutkuyum diye yazdı diye üstünüze neden alınıyorsunuz mesela ? Twitter herkesin herseye yazabileceği bir platform değil mi ? yada onun ne yazdığından sizin niye haberiniz var sevgiliniz yok mu ? Ona sadakatsızlık yapmadığınızımı düşünüyorsunuz böylece. Aklınız eskide kalmış, yenisi de yaralandı gibi kullanılıyor garibim .

ben bu mutlu olmasın olayını anlamıyorum
çok bencilce bi duygu
bi insan senle olan ilişkisinde hatalar yapmış olabilir belki dünyanın en kötü partneriydi seninleyken
ama şu an hayatındaki kişiyle çok daha farklı olabilir
belki senle uyumlanamadı ama şu ankiyle harika bi uyum var arasında ? olamaz mı ?
insanların arkasından artık senin hayatından çıktıktan sonra "benden uzak olsun da ne olursa olsun " demeyi öğrenmek lazım
herkes yerinde sağ olsun, bana dokunmasın yeter deyip geçebilmek önemli
beni çok üzen biri oldu zamanında, benden ayrıldıktan sonra kendisini boynuzlayan kıza geri dönmüştü
aylarca stalkladım dedim ki nasıl olsa mutsuz olacak ve bana geri gelecek
nasıl olsa çok büyük yıkımlar yaşayacak falan filan ve inanılmaz bi özgüvenle kurdum bu cümleleri
sonuç , bu insan hala o kişiyle beraber ve arada bi stalklıyorum sadece meraktan , herhalde 3 ayda bir falan
fotoğraflarını görüyorum valla gayet mutlu gözüküyor :KK70:
ilişkilerinin içinde ne yaşanıyor bilmiyorum sonuçta sosyal medyaya kimse üzgün anını atmaz
doğal olarak o da mutlu olduğu anlarını paylaşıyor
zaman içinde o insana duygularım bittiği ve köprünün altından çok sular aktığı için (benim de hayatıma biri girdi bütün gündemim o oldu falan filan)
hiç öyle hasetlenmiyorum baktığım zaman da bişi hissetmiyorum
mutlu mu mutsuz mu bana ne
mutsuz olsa da mutlu olsa da elime bişi geçmiyor
ben kendi hayatıma kendi mutluluğuma bakıyorum
şuan hasetleniyorsan bence hala umursuyorsun sen bu kişiyi

ilk ayrıldığın kişi o olduğu için mutlu olmasın gebersin mi yani ? Ne saçma kaç yaşındasınız 10 gün sonra ben mutkuyum diye yazdı diye üstünüze neden alınıyorsunuz mesela ? Twitter herkesin herseye yazabileceği bir platform değil mi ? yada onun ne yazdığından sizin niye haberiniz var sevgiliniz yok mu ? Ona sadakatsızlık yapmadığınızımı düşünüyorsunuz böylece. Aklınız eskide kalmış, yenisi de yaralandı gibi kullanılıyor garibim .
Keşke normal ayrılmış olsaydık, yakamı bırakmayıp narsistçe davrandığı için psikolojim bozuldu. Ve evet sadece 10 tweeti olan biri durduk yere yazınca bir yere yorduk tabii ki. arkadaşım attı ben bulmadım, ayrıca yenisi sevgilim bile değil henüz, daha yeni yeni tanıyorum, yargılamak ne kadar kolay

Bunlar senin ileride nasıl bir kadina donusecegin ile ilgili güzel tecrübeler.Sen ilerde birine yalvaran bir kadinmi olacaksın kin tutup benden sonra sürünsün diye kendi hayatina bakamayan bir kadinmi olacaksın Yoksa ne istediğini bilen bu hayatta hiç kimse vazgeçilmez değildir sözünü tam olarak anlamış bir kadinmi olacaksın Senden vazgecebilirler seni reddedebilirler seni unutabilir ve sevmekten vazgecebilirler eşin sevgilin arkadaşın farketmez Şimdiden alışkanlıklarını hayata bakışını şekillendir.Böylece hem keskelerin olmaz hemde duygusal anlamda kimsenin seni yipratmasina izin vermezsin İlerde yosun tutmuş gibi çürümektense realist bak duygu değil beyninede de güven.Pişman olacak çok idaali genelde gördüğüm kadınlar pişman çünkü kabul etmiyorlar çünkü yalvarıyorlar çünkü bir digerini takip etmekten kendi zamanlarini ve değerlerini çarçur ediyorlar.İlk unutan ilk seven ilk yoluna bakan kazanır gerisi boş.

• Beğen
Reactions: ED2
Keşke normal ayrılmış olsaydık, yakamı bırakmayıp narsistçe davrandığı için psikolojim bozuldu. Ve evet sadece 10 tweeti olan biri durduk yere yazınca bir yere yorduk tabii ki. arkadaşım attı ben bulmadım, ayrıca yenisi sevgilim bile değil henüz, daha yeni yeni tanıyorum, yargılamak ne kadar kolay
tamam narsistçe diyorsun kurtulmuşsun işte yanı nıye hala attığı twit umrunda ha ayşeye atmış ha sana ne önemi var sana dokunmadığı sürece ? yargılamıyorum olanı söylüyorum narsist diye teşhis koyduğunuz adamı seviyorsunuz hala önemseyip konu açıyorsunuz

Sürekli aynı mevzulardan buraya yazıyorum ama, başka anlatacak kimsem yok, tecrübesi olan insanları dinlemek beni hoşnut ediyor. 9 ay önce terk edildim, sonunda yoluma baktım ve birine şans verdim. Bir aydır da görüşüyoruz ama uzak mesafe olduğumuz için buluşmadık. Okullar tatil oldu çünkü. Tam bu esnada eski sevgilim en yakın arkadaşıma duygunun hayatında biri mi var, o ilişkide ben hatalıydım, kendimi geri çektim falan fistan demiş. Arkadaşım da cevap vermemiş ama onun arkadaşları benim konuştuğum biri olduğunu zaten anladı. Neyse ben bu olayı bilmiyordum yeni öğrendim, pişmanlığını bu şekilde söyleyince sadece oh olsun sürünsün dedim. Hayatımda olan adamı her anlamda daha üstün tutuyorum ve neden beni mutsuz eden birine bağlı kalayım ki? Twitter’dan hatta “uzun zaman sonra ilk defa mutluyum” tarzında tweetler atıyordum. dün arkadaşım eski sevgilimin bir tweetini gönderdi “bugün mutluyum umarım daim olur” tarzında. Arkadaşıma benim hayatımda kim olup olmadığını sorduktan 10 gün sonra böyle şeyler yapması garip geldi hepimize ama benim derdim bu değil. Hayatında biri var mı bilmiyorum ama bu tweets görünce garip hissettim. Onun hiç mutlu olmamasını istiyordum. Elbette yolumuza bakmamız gerektiğini vs. Ben de biliyorum ama böyle hissediyorum. Hem de ilk ayrıldığım kişi olduğu için de ne hissetmeliyim onu bile bilmiyorum. Bu onu unutamamak mı yoksa ilk başta böyle şeyler hissetmek normal mi? Tamamen hafızadan silme gibi bir durum söz konusu değil, dönmesinş falan istemiyorum ama stalklamadan da duramıyorum. Kendimi kınadığım insanlar gibi hissediyorum sadece. Bana tavsiye verir misiniz
Unutamaman gayet normal çünkü o seni terk etmiş. Böyle olunca terk edilen tarafta bir sinir, nefret ve acabalar kalıyor insanın aklında. 50 sene geçse yine hatırlarsın öyle diyeyim ama 9 ay geçmiş stalklamayı kesmen gerekir. 12 sene önce beni terk edip giden adamı hala hatırlarım mesela çünkü sevmiştim onu ama 4 sene önce çekip gidenin adını geçen arkadaş sorunca zor hatırladım öyle bir ilişkim olduğunu unutmuşum bile ki evlilik teklif etmişti. Bu biraz da terk eden kişiyi ne kadar sevdiğinizle alakalı işte. Çok sevdiysen sıkıntı az sevdiysen az sıkıntı. Ama lütfen stalkmayı bırak önüne bak ... artık ondan sana yar olmayacak...

X