Bu Tür İnsanlara Nasıl Davranırsınız?

mrsspy

Davşan Annesi
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
814
1.305
Merhaba Hanımlar;

Kısa tutmaya çalışarak (pek kısa olmadı) yaşadığım bir durumdan bahsetmek istiyorum. İçlendiğim için açıkçası birilerinin beni dinlemesine ihtiyacım var.

Bundan 1 yıldan biraz fazla zaman önce bir ilişkim başladı. (Kendisi şuan eşim) Bir süre sonra en yakın arkadaşı ve eşiyle tanıştım.(adı Z olsun) Pek benim kafa yapımda olmayan bir hanımdı Z. Yaşı küçük olmasına rağmen kırk yıllık gelin gibiydi. Giyim kuşamı da öyle keza. Eşimin eski arkadaşı olduğu için kocası pek irdelemedim. O sıralar onlar da yeni evliydi. Sık sık olmasa da 2 haftada bir konuşup görüşüyorduk Z’yle. O sıralarda kvsiyle sorunlar yaşıyordu. Benden de yaşça küçük olduğu için yardımcı olmaya derdini dinlemeye çalıştım. Aramız gayet iyiydi.

Aradan bir kaç ay geçti biz söz nişan bir yapıyorduk, herşeye tek başıma koştum. Eşim en büyük destekçim oldu. Bu süreçte kendi kv’m ile sorunlarımız başladı. (Bu apayrı bir konu zaten) Ama ben yetiştirilme tarzı olarak biraz nazik olduğum için Z’nin kv’siyle olduğu gibi ilerlemedi benim durumum. Z hanımda o sırada tavır değişiklikleri görmeye başladım. Z’nin eşi biraz annesini tutuyordu ama benim eşim beni kayırıyordu.

Nişanım memleketimde oldu. Benim üniversite arkadaşlarım ve z hanım da geldiler. Z hanımla kendi arkadaşlarımın ilk karşılaşmasıydı. Arkadaşlarım da tanımadıkları insanlara biraz soğuk dururlar. Benimle bile tanıştıklarında ilk zamanlar soğuklardı tanıdıkça arkadaşlığımız ilerledi. Sanırım Z hanım kendisinin hor görüldüğünü düşündü ve ben bunu çok sonra akıl edebildim ama kesinlikle öyle bir durum söz konusu bile olmadı. Nişan bitti Z ve kocası günü birlik gelmişlerdi. Döndüler.

Nişandan bir gün sonra ben Z hanıma “geldiğiniz için çok teşekkür ederim inşallah iyi vakit geçirmişsinizdir” yazdım. mesajı gördü ama 3 gün hiçbir şey yazmadı. 3 gün sonra sadece “sağol” yazdı. Üstünde durmadım. Aradan tam 2 ay geçti. İnsan birşeye kırılabilir ne olduğunu bilmiyorum ama insanlık hali kırılmışsındır en azından söyle ki bende bileyim gönül almaya çalışayım. Sık sık konuştuğumuz görüştüğümüz Z hanım hiç aramadı sormadı. Ama sosyal medyada hikayelerimi ilk o izliyordu. Eşimin paylaştığı fotoğrafları beğeniyor benim hiçbir fotoğrafımı beğenmiyordu. (beğenip beğenmemesi önemli değil ama eşiminkileri beğenip benimkileri özellikle beğenmemesi beni kızdırdı) Ortak görüştüğümüz başka bir hanımla görüştüler ama bana kimse bişey demedi. Başka yerlere gidildi ben yine saf dışıydım. Z hanım bu şekilde davranınca bende çeyizdi evdi boğulurken işe güce aramadım açıkçası. Hiçbir şey söylemedim Z’ye.

Bir gün ( o dönem nişanlımdı) eşimin de davetli olduğu bir yemek oldu bende katıldım. Z hanımın da kocası davetliymiş ama Z gelmemiş. Sanırım kocası söylemiş danalelrey’de burada diye bana 2 ay sonra mesaj attı. “Bana da haber verseydin bende gelirdim” diye. Bende “inşallah başka sefere” yazdım. Konuşma devam etmedi. Aradan 2 hafta geçti. Bir etkinlik oldu orada kendisiyle karşılaştık. Yüzüme hiç bakmadı o bakmadığı için bende gidip selam vermedim. Kv’dem de oradaydı gitti onun elini öptü.

Bu son karşılaşmamızdan 2 hafta sonra da nikahımız oldu. Nikahımıza kocası ile geldiler. Takı takılma esnasında Z hanım eşimi tebrik etti bana dönüpte bakmadı bile. Fotoğraf çekilirken kocasının yanına geçti benim yanım boş kaldı. (Bende pasif direniş olarak objektife bakmadım) Inst.. hikayesinde de eşimi etiketlemiş fotoğrafımızı paylaşmış. Bende çok kızdım ve gerçekten incindim. Takmıyordum ama nikahımda böyle bişey yapması gerçekten kızdırdı. Eşimden de kendimden de sildim hesabını. Bu sefer sanırım hayatımı merak ettiği için kocasının hesabından takipleşmediğimiz halde girip girip hikayelerimi izler oldu.

Canımı sıkan saçma sapan anlamlandıramadığım bir durum yüzünden eşimin arkadaşıyla arasına mesafe girdi. Ben hiç demedim eşime onun kocasıyla konuşma görüşme vs. diye ama sanırım o demiş ki kocası eşimle karşılaştıklarında zar zor selam veriyor.

Böyle bir insana nasıl davranılmalı? Tamamen uzak mı durayım yoksa bir adım atmalımıyım? Siz olsanız nasıl davranırdınız?

(
Uzun oldu değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım anlaşılır olmuştur. Hepinize tatlı akşamlar dilerim.)

Eşinizin hesabından kadını silmişsiniz. Eşinin eşinize zoraki selam vermesi normal değil mi? Bu davranışı yaptıktan sonra eşinize "görüş" ya da "görüşme" demeniz fark etmiyor.
Kadın normal demiyorum ama şu durumda ara bozan siz olmuşsunuz. Olan eşinizle arkadaşına olmuş.
Ben olsam böyle biriyle görüşmem ama oradan buradan silmeye de uğraşmam.

Takmam bile kafama. Bazen kompleksli insanlar aklınıza bile gelmeyecek şeylere kırılıyorlar, küsüyorlar. Uğraşılmaz böyleleriyle.

En ince ayrıntısına kadar anlatmışsınız, belli ki ince düşünceli birisiniz. Kendisini acıtacak, incitecek davranışlardan uzak durmuşsunuzdur. Kıskanmıştır sizi ilk başlarda daha sonra bu kontrol edilemez duruma gelmiştir. Görüşmemeniz, mesafeli oluşunuz en iyisi.

En ince ayrıntısına kadar anlatmışsınız, belli ki ince düşünceli birisiniz. Kendisini acıtacak, incitecek davranışlardan uzak durmuşsunuzdur. Kıskanmıştır sizi ilk başlarda daha sonra bu kontrol edilemez duruma gelmiştir. Görüşmemeniz, mesafeli oluşunuz en iyisi.

Ayy evet çok ince düşünürüm. Sanırım başak burçluluğu yüzünden. :KK16: Bazen çok yoruyor ama

Eşinizin hesabından kadını silmişsiniz. Eşinin eşinize zoraki selam vermesi normal değil mi? Bu davranışı yaptıktan sonra eşinize "görüş" ya da "görüşme" demeniz fark etmiyor.
Kadın normal demiyorum ama şu durumda ara bozan siz olmuşsunuz. Olan eşinizle arkadaşına olmuş.
Ben olsam böyle biriyle görüşmem ama oradan buradan silmeye de uğraşmam.

Nikahımda suratıma bakmayınca hayatımla alakası olmasın istedim. Bu arada o da kocasının hesabından eşimi çıkarmış. Normal de aram bozulsa bile bi insana asla böyle birşey yapmam çocukça gelir ama o kadar üzüldüm ki nikahımda öyle yapmasına dediğim gibi pasif bir direniş gösterdim kendimce.

Aman yoktan trip yaratan insan tipi, nasıl davranacaksınız, tabi ki sallamayacaksınız, ne halleri varsa görsünler. Eşinizin arkadaşıyla arasının bozulması kötü ama sonuçta sizde bir suç yok ki.

Aman yoktan trip yaratan insan tipi, nasıl davranacaksınız, tabi ki sallamayacaksınız, ne halleri varsa görsünler. Eşinizin arkadaşıyla arasının bozulması kötü ama sonuçta sizde bir suç yok ki.

Haklısınız
Bir de şöyle düşündüm. Eşimin arkadaşı eşimi gerçekten iyi bir arkadaş olarak görseydi karısını yargılar ve bi dur diyebilirdi. Demek ki onunda işine gelmiş

X