Bu ülkede sağlıkçıysan…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lotuscicegii

Tüp mide 9.8.22 105 kg ☀️gncl 67 ☀️ Hdf: 60
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
773
1.213
Hemşireyim meslekte 5. Senem. Hastadan çok hasta yakınlarından bunaldım bıktım bugün artık son noktaya geldi personel orada olmasa dayak yiyordum önce sözlü tacizle başladı sonra üstüme yürüdü personel abi kurtardı beni. Hastası da küfürlü tacizlerine devam etti ayağının altına alacakmış beni ve daha bir sürü hakaret içerikli sözler bunların hepsine beyaz kod vermem sebebiyle polis memuru da şahit oldu. Ancak hiçbir sonuç çıkmayacak dediler sebebi ne biliyor musunuz? Gerçekten dayak yemiş olmamam. :) yinede kamu davasına dönüşecek çünkü ben şikayetçi oldum onlardan. çok korkuyorum panik atak hastasıyım üstelik sabah yaşanan olayın hala etkisindeyim elim ayağım titriyor. Nasıl tekrar tek başıma nöbet tutacağım ya başka düşmanlık yapmaya kalkarlarsa? İçeriye her türlü aletle girebilirler kapıda ne güvenlik ne xray hiçbişey yok. Sessiz sakin olmayı eziklik zannedip kullanmaya çalışan insanlardan nefret ediyorum keske hic sağlıkcı olmasaydım mesleğimi çok seviyorum ama artık korkuyorum can güvenliğimiz yok…

Oncelikle gecmis olsun maalesef ki is x ray ile bitmiyor konuldu ama basinda bekleme guvenlik hicbirsey yok silahla bile giriyorlar hastaneye adam polis yada guvenlik memuru olabilir ama mesai saatindw olmamasina ragmen belinde silahla hastaneye giriyor

Evet sağlık çalışanı zor değişik değişik insanlara uğraşıyorlar sabir gerektiriyor Allah kolaylık versin

Fakat söyle de bir durum var bazı sağlık çalışmaları da hastaların sabrını hasta yakınlarının sabrını zorluyor buda bir gerek

Maalesef

Normalde saat 7.30 dan önce hasta almıyoruz (şimdi burda yazmıyım normal servis değil kemo gibi özellikli bir birim) bunlar her defasında bir saat önceden gelip bizi al diyr kavga kıyamet koparıyorlar değişik insanlar k kere sorumlularda konuştu bişey değişmedi en son erken gelseler de almayın dendi bende almayacağımı belirttim o yüzden üstüme yürüdü

Oncelikle gecmis olsun maalesef ki is x ray ile bitmiyor konuldu ama basinda bekleme guvenlik hicbirsey yok silahla bile giriyorlar hastaneye adam polis yada guvenlik memuru olabilir ama mesai saatindw olmamasina ragmen belinde silahla hastaneye giriyor
Yok gerçekten komedi gibi bir ülkeyiz polis memuru dayak yememişim diye hiçbir sonuç bekleme dedi korkmuşsun korkmamışsın hiçbir değeri yok sonrasında güvenlik istendi onu bile yollamadılar

Evet sağlık çalışanı zor değişik değişik insanlara uğraşıyorlar sabir gerektiriyor Allah kolaylık versin

Fakat söyle de bir durum var bazı sağlık çalışmaları da hastaların sabrını hasta yakınlarının sabrını zorluyor buda bir gerek

Maalesef
İlla ki istisnalar vardır ancak şiddetin hiçbir türü mazur görülemez çok talihsiz bir yorum

İlla ki istisnalar vardır ancak şiddetin hiçbir türü mazur görülemez çok talihsiz bir yorum
Neden tahlizsiz olsun ki şiddet tabiki hoş değil ben şiddet diye bir şey demedim illa şiddet mi olmalı

Her türlü insan her yerde var bu çalışan yada hasta hasta yakını veya sağlık çalışanı

Işiniz zor her şekilde haklisiniz bir şey demiyorum herkes yaşadığını bilir

Ama yine diyorum sağlık çalışmalarının arasında maalesef gergin sinirli kişilerde oluyor buda gerçek bunun neresi talihsiz

Bunu da kabullenmek gerekir

Hastaneler d,ngonun ahırına döndü gerçekten, kapıda güvenlik yok, 20 tane hasta yakını birden doluşuyor, isteyen belinde silahla geliyor ... inanılır gibi değil. Göçen (kaçan?) sağlık çalışanları bu yüzden kaçıyor en çok, Almanyadaki hastanede güvenlik falan yoktur, hastalar ya tek gelir ya da yanlarında sadece 1 kişi getirir. Herkes oturur sırasını bekler. Bu kadar. Her şeyden önce öyle 20kişilik güruhlar falan alınmamalı hastaneye, kesinlikle kapılar AVM tazrı turnikeli yapılmalı, max 1 eşlikçi alınmalı.

Buaralar çok fazla emeklilik hakkı dolar dolmaz emekli olan sağlıkçılar görüyorum, hatta genç sağlıkçılarda meslek değiştirmeye başladı.
Aslında çözümsüz hiç birsey yok ama malesef adalet konusunda sanırım biraz eksik kaldığımız için bu şiddet olaylarının duyuyoruz, daha da duyacağız gibi gözüküyor. Iyiki yanınızda personel varmış sizide haberlerden izlemek zorunda kalmadık.
Ama birsey çıkacağını sanmıyorum malesef eşim artık yaşadığı olayları bana anlatmiyor bile hangi birini anlatayım sürekli birşeyler oluyor diyor. Güvenlikler orada ne için çalışıyor belli değil.

Aslnda diğerlerine nazaran daha özellikli birimiz ama ne fayda kim kural düzen takıyor ki
Çünkü doktor dövebilmenin başarı sanılabildiğı bir ülkede yaşıyoruz. Adam at koşturuyor suç işlese cezası yok anca 2 mahkemeye gider gelir. Karşısındakini sindirmeyi güç görüyor. Kibarlık, anlayış ve kurallara uymak da eziklik, salaklık sanılıyor. Umarım gereken cezayı alırlar, size de geçmiş olsun...

Hastaneler d,ngonun ahırına döndü gerçekten, kapıda güvenlik yok, 20 tane hasta yakını birden doluşuyor, isteyen belinde silahla geliyor ... inanılır gibi değil. Göçen (kaçan?) sağlık çalışanları bu yüzden kaçıyor en çok, Almanyadaki hastanede güvenlik falan yoktur, hastalar ya tek gelir ya da yanlarında sadece 1 kişi getirir. Herkes oturur sırasını bekler. Bu kadar. Her şeyden önce öyle 20kişilik güruhlar falan alınmamalı hastaneye, kesinlikle kapılar AVM tazrı turnikeli yapılmalı, max 1 eşlikçi alınmalı.
Babanem geçen yıl endokrin servisinde yatarken yandaki hastanın 12 (on iki) "yakını" termosta çaylarla, keklerle gelip saatlerce oturup adeta gün yapmıştı. Ve burası zamanında çok övülen bir üniversite hastanesi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X