Bu yüzden ayrılık düşünülebilir mi?

cok iyi düsün, vallahi cok zor herseye karisir, mir mir eder senin ailoe özeline karisir,
nisanlin der hadi yukariya annemlere cikalim sen bugün istemiyorum dersen kiyamet kopar, inan bende cevremden cok duyuyuorum, ve bana esim almanyaya gelmeden önce demisdi, burada türkiyede kalalim, ailece hepimzi bir binada kaliriz diye, bende kesinlikle hayir dedim, sen anne kuzususun ben dayanamam, eltiler herkes coluk cocuk ne özelim kalirdi nede huzuru, iyi düsün, sen eger kabul edersen cok büyük sabir versin sana allah cünkü hic kolay degil!

bence de cnm ne yap ne et aynı bina da olmasın.ha aynı ev ha aynı bina pek bişi fark etmiyo.

tüm yorumları okudum ve inanın benide korkuttunuz :kedi:
çünkü bende nişanlıyım ve kayınvalidemin altkatında oturacağım ve işin en canalıcı kısmı görümcemde aynı apartmanda
3 katlı bi apartman kendilerine ait enüstte görümcem ortada kaynanam altta biz (inşallah)
şuana kadar kayınvalidemden bşy görmedim Allahta göstermesin kendi halinde heerzaman ama görümce olayı canımı sıkmıyor değil
şimdiden müdahale ediyor bazen ama ben nişanlıma söylicem yani herkesin ailesi var onun nasıl kocası varsa evi ayrıysa bi aileyse
bizde bi aile olucaz ve kimse kimsenin ailesinede müdahale etmemeli..
özel yaşam alanı olmalı herkesn :sinifsinif:

bana kalsa hiç oturmayalım orda ama işte nişanlımda seninki gibi hazır ev varken niye kira ödeyelim düşüncesinde
e onada hakveriyorum
sonuçta bidüğün yapmak ev düzmekte hiç kolay değil.
kiraya çıktık diyelim borçmu ödicez kirayımı elektriğimi suyumu telefonumu
denkleştiricez.
oda haklı ama burda asıl önemli ve bilinmesi uygulanması gereken şey
nişanlılarımızın tavrı
herşey onlarda bitiyor
ben kendisiyle konuşucam mesela tekrar kafama takılan bazışeyler ..
arkamızda olmalılar yani tama o işe gittiğinde falan kahvaltını yapar çıkarsın bi görünürsün ama akşam yemeklerinde ben eşimle başbaşa olmak isterm bütün gün yolunu gözlediğim erkeğimle oturmak isterm
bide tturmuyolarmı yeme içm e bir olsun diye toparlanana kadar..
yok kardeşim bende öle herzaman bir yemek istemem o zaman ne anladım tek yaşamaktan.
ayrıca kendi ayaklarımızın üzerinde durdumuzu görmeliler yenigelin yemekbilmez bşy bilmez
tavrından çıkarmalıyız onlarıki görsünler bşyler yapabildimizi..
ama ayrılığı hiç düşünme bence bu konu btek sende yokki ben canım görtdüğün gibi.
yani düzelebilecek aşılabilecek bişey..
Allah yardımcımız olsun..benim elimden tren kaçtı evimiz tadilata bile girdi artık durumum değişmez ama
inşallah senin gönlündeki olsun kardeşim

ben de size katılıyorum....ne yapın edin nişanlıyı ikna edin.... benim de oğlum var evlenecek yaşta ama ben oğlumla aynı binada oturmaya hiç sıcak bakmıyorum...bu kızım için de böyle.....
çocuklarımın aynı şehirde olması beni mutlu eder ama aynı sokakta olmasınlar mümkünse....

onlar bizim çocuklarımız olmuş olsalar da yuvadan uçup kendi hayatlarına yol alacakları için hem onların mutluluğu hem de bizim huzurumuz açısından evleri yolları ayrı olmalı....varsa elimizde oğlumuz için yapılmış bir evimiz onu kiraya veririz ordan aldığımız kirayla da onlara istedikleri yerden bir ev tutarız.. herkes mutlu mesut yaşar.....

aklın yolu birdir.....ne olursa olsun çok yakın oturmak hele ki aynı binada oturmak hiç tasvip etmediğim birşeydir....illa ki sorun yaşayıp huzursuzluk çıkması gerekmiyor...............allah size de ikna etmeyi nasip etsin....

a.svereliniortak kesınlıkle bu yoruma katılıyorum

işin çok zormuş ya :KK43:
tabi hazır ev varken bırakalım gidelim desen saçma olur.
ama mesleğin eğitimci yazıyor, bir yerde çalışıyorsan onu bahane etsen uzak vs. diye? mevcut olan evi kiraya verip onun parasıyla başka ev tutsanız?
inşallah istediğin gibi olur..

altlı üstlü oturuyorum..bi sıkıntı çekmedim..valla yazılanları okuyunca neredeyse ben bile vzgeçicem böyle oturmaktan:)))
canım valla mesafeyi korudunmu pek problem olmaz..kayınvaliden nasıl biri bilmiyorum ama benim ki çok iyi o yüzden sorun yaşamıyoruz..onu komşun gibi gör kayınvalide kelimesi işin içine girince hoş olmuyor..vee kilit nokta tabiki kocalar..eşin de bitiyor her iş.bence boşuna uğraşma ayrı ev için sen kötü olursun..onlar kararını vermiş çünkü...daha ılımlı ol ki eşin sana karşı cephe almasın ileride...böylelikle ileride sorun olduunda sen söylenmeye başladığında sen baştan önyargılı geldin zaten diye sen suçlu olursun.

aynı apartmanda oldugunda iç içe olmak kacınılmaz kavganıza kadar herkesin haberi olurr istemiyorsan bunu uygun bir dille anlatmalı ve kabul ettirmelisin yoksa ne erkek annesinden ayrılmak ister nede anne oglundan

ya abartmaya gerek yok.nişanlını seviyosan onu da ailesi yetiştirdi canavar değiller ya.ben hem kayınvalideyle hem tüm sülaleyle aynı binada oturcam

altlı üstlü oturuyorum..bi sıkıntı çekmedim..valla yazılanları okuyunca neredeyse ben bile vzgeçicem böyle oturmaktan:)))
canım valla mesafeyi korudunmu pek problem olmaz..kayınvaliden nasıl biri bilmiyorum ama benim ki çok iyi o yüzden sorun yaşamıyoruz..onu komşun gibi gör kayınvalide kelimesi işin içine girince hoş olmuyor..vee kilit nokta tabiki kocalar..eşin de bitiyor her iş.bence boşuna uğraşma ayrı ev için sen kötü olursun..onlar kararını vermiş çünkü...daha ılımlı ol ki eşin sana karşı cephe almasın ileride...böylelikle ileride sorun olduunda sen söylenmeye başladığında sen baştan önyargılı geldin zaten diye sen suçlu olursun.

Bende altlı üstlü oturuyorum çok şükür bir problemimiz yok.Dedigin gibi herşey eşlerde bitiyor, biraz da mesafe lazım herkes evin bilecek

bence bir bahane bul evi beğenmediğini söyleyerek o evde oturmamaya ikna et herkesi,vallahi sorun olur demedi deme arkadaşım uzakta ol iyi ol aman diyorum sana

yakın zamanda benim de bir arkadaşım güle oynaya kaynanasının apartmanına gelin gitti,
bilemiyorum hiç güzel bir sonla karşılaşacakmış gibi gelmiyor bana.

vallaha nişanlınla konuşman gerekir bana kalırsa.sakın kabul etme.kocanla sorunun olur aşarsın ama kaynananlarla şunlar bunlar olursa aynı yerde ve sorun yaşarsan kapını açıcan onları görücen boğulursun.Yol yakınken tebbirini al.diret bence.Kabul etmezse ilerde üzülüp boşanacağına şimdi ayrılırsın.iş işten geçmeden

cnm bence gereksiz bi sıkıntı bu. bende kayın validem alt katta üstte eltim ben ortada oturuyorum.. hiç bir sorun yaşanmıyo.. eğer eşin eş ile anne sini ayırtt edebilecek bi karakterdeyse emin ol hiç bir rahatsızlık çekmezsin. ayrıca evlenince göreceksin kocana sen diceksin ne zamandır annene inmiyoruz gel inelim.. çünkü evlilik farklı emin ol eşin sen nedersen onu yapıcak.. bence takma kafana aynı apartmanda otur uzak oturandan çok çok daha az sıkıntın olucak belkide hiç olmıcak... demedi deme..

zemuszemus

aynı sorun bizde de olmuştu.. ben istemedim. ve kirada oturuyoruz...

her aileye kişiye göre değişir nelerin problem olup olmayacağı... bence o ev kiraya verilsin sen ev nereden istersen oradan tutulsun .yoksa düğün falan olmaz demiştim ben:)

cnm belki de o da dğün masrafları var bir de ayrıca kiradan korkmuştur ben de aynen senin gibi düşünüyorum uzak olmalı ama bir süre böyle idare edebilirsin borçlarınızı kapatıp kendinizi garantiye aldıktan sonra da kiraya çıkar güzel güzel oturursunuz a.s.

X