Bugün ne yaptım?

Evleri çok katlımıydı

Yıkılan var mı
Yardımlar ulaşmamış mı
Çadır durumları nasılmış
Kuzenlerimin ilçe merkezlerindeki evleri ya ağır hasarlı ya yıkılmış. Onlar hep beraber köydeler. Köydeki evler iyi durumda ya da ufak tefek çatlaklar var. Bir dayımın evi sıkıntılıymış sadece o 2 katlı. Ama girmeye korkuyorlar sürekli sallanıyormuş. Yardım geliyor en azından ama işte ne gelirse ve tabi çabuk tükeniyor. Çatırda kalan var balkonda ya da arabada kalan da var. Allah bir daha yaşatmasın beterinden korusun

Bu tablo inanın oradaki neredeyse en iyi tablo. İlçe merkezleri berbat durumda. Onlara nazaran çok çok iyi durumdalar çok şükür 🙏

Kuzenlerimin ilçe merkezlerindeki evleri ya ağır hasarlı ya yıkılmış. Onlar hep beraber köydeler. Köydeki evler iyi durumda ya da ufak tefek çatlaklar var. Bir dayımın evi sıkıntılıymış sadece o 2 katlı. Ama girmeye korkuyorlar sürekli sallanıyormuş. Yardım geliyor en azından ama işte ne gelirse ve tabi çabuk tükeniyor. Çatırda kalan var balkonda ya da arabada kalan da var. Allah bir daha yaşatmasın beterinden korusun

Bu tablo inanın oradaki neredeyse en iyi tablo. İlçe merkezleri berbat durumda. Onlara nazaran çok çok iyi durumdalar çok şükür 🙏
Çadırda yada balkonda kalanların gidebileceklerı akrabaları fılan yok mu
Köylerde yada cevre illerde
Çok üzücü durum Allah yardımcıları olsun

Maddi manevi desteklerımız onlarla

Gelin diyorum gelmiyorlar. Evleri bırakamayız diyorlar. Maraş’tan eski ev arkadaşım gelecek bi kaç güne. Evi gitmiş. Zor atmışlar kendilerini dışarı. 2 çocuğu var biri bebek arka arkaya doğum yapmıştık hatta bebeklerimizin ismi de aynı. Onu bekliyorum şimdi işte

Çadırda yada balkonda kalanların gidebileceklerı akrabaları fılan yok mu
Köylerde yada cevre illerde
Çok üzücü durum Allah yardımcıları olsun

Maddi manevi desteklerımız onlarla
Yazdım canım az önce her gün arıyorum çıkın gelin diyorum kapımız açık diyorum yok. Bir çok otel vs de kapılarını açtı onlardan da haberdar ediyorum ama dediğim gibi yağmalama olayları da varmış evleri bırakamayız diyorlar. Evleri ağır hasarlı kuzenim biraz ortalık durulsun geleceğiz dedi. Dayım şimdi gelse gelmek istiyor onlar ama babamı bırakmam diyor. Ama biraz durum düzelince eşi ve çocukları ile geleceğim dedi

Yazdım canım az önce her gün arıyorum çıkın gelin diyorum kapımız açık diyorum yok. Bir çok otel vs de kapılarını açtı onlardan da haberdar ediyorum ama dediğim gibi yağmalama olayları da varmış evleri bırakamayız diyorlar. Evleri ağır hasarlı kuzenim biraz ortalık durulsun geleceğiz dedi. Dayım şimdi gelse gelmek istiyor onlar ama babamı bırakmam diyor. Ama biraz durum düzelince eşi ve çocukları ile geleceğim dedi
O yağmalama yapanların vatan hainliği ile yargılanmaları lazım
Aç olursun ekmek su alırsın
Milletin evini barkını yağmalayanların Allah belasını versın

Oranın toparlanması çok uzun yıllar sürer
Çok büyük göç olacak
Büyük travmalar yasanacak

Oraya görevli giden asker polis doktor öğretmen nasıl nerde kalacak
Neresınden tutsak olmuyor
Allah devletimizin milletimizin yardımcısı olsun😞

Kızlar yengemin halasının oğlu, gelini, iki çocuğu Hatay da vefat etmiş. Cenazelerini enkazdan aileler kendi çabalarıyla çıkarmış.
Dün defnetmişler.
Garipler evi daha üç ay önce almışlar.
Ne umutlarla, ümitlerle, sevinçle aldılar kim bilir. Kendilerine mezar olacağını bilmeden. 😞
Allah sabır dayanma gücü versin. Mekanlarını cennet etsin. 🙏
Başınız sağolsun bizimde hastanede akrabamız vefat etmiş öğretmen ve iki kızı Dualarını esirgemeyin

Halen sallanmalar oluyor diyorlar artçılar ne kadaf uzaklaşsalar o kadar iyi inşallah bu ohalle birlikte bunyağmacılarada bir çözüm bulunur

Kızlar yengemle konuştuk. Zor zar biriktirdi ev aldı, araba aldı yıllar sonra dedi.
Karısı bahçede bulunmuş. Muhtemelen kaçmaya çalışıyordu ya da fırladı. Baba da çocuklara sarılı vaziyette ölü bulunmuş.
Üniversitede akademisyenmiş. Depreme dayanıklı raylı sistem ev aldı sanıyormuş.

Amin canım Allah dayanma gücü versin 🙏
Amin canım.
Çok zor anneye evlat acısı.
Dayıya yeğen acısı.
Herkesin acısı ayrı.

15 tatilde gelmeyeceğiz anne demiş.
Annesi bak ölüsü geldi demiş.

Planlı yaşamın ne kadar güç olduğunu bir kez daha gördük.

Geçen oğlum bir hafta daha okul açılmasın dedi. Oğlum ağzını hayra aç tekrar uzarsa sıkıntı büyük dedim. Yine uzadı.

Geçen KK da bir üye oğlu okul açılmasın diyordu. Yazık depremi bizzat yaşadılar.

Yaşadıklarımız çok tuhaf.

Bazen bir filmin bir sahnesi gibi geliyor.

Amin canım inşallah🙏

Arkadaşın geliyormuş en azından ona destek olacaksın bizzat.

Akrabaların erkekler büyükler en azından kalsın ama çocuk ve kadınları gönderseler güvenli yerlere iyi olur aslında.
Yengelerim dayılarımı bırakmazlar cnm keşke gelseler.. eşimin amcaları gelebilir onların köyü sıkıntılı normalde bile telefon çekmeyen marketi olmayan mahrumiyet bölgesi. Gelmeleri için ikna etmeye çalışıyorlar bakalım

Yengelerim dayılarımı bırakmazlar cnm keşke gelseler.. eşimin amcaları gelebilir onların köyü sıkıntılı normalde bile telefon çekmeyen marketi olmayan mahrumiyet bölgesi. Gelmeleri için ikna etmeye çalışıyorlar bakalım
Hayvanları var ise bırakamazlar büyük ihtimal.

Büyük travma atlattı insanlar. Allah onlara güç kuvvet versin. 🙏

X