Bugün yaşadığım olay..

işte yakaladım o bakışları kız normal girdi kapıdan bize bakıp bakıp suratını astı ağlıycak gibiydi ben inanamadım derdi neydi anlamadım,böyle nişanlım sor diyo o gözlerini yana kaydırarak yok işiniz var galiba diyo

hayır tabi kimseyi terslemesin ama çok ciddi davransın ne biliyim.

senin sevgilinmiydi eşin mi okulda çalışıyodu kusura bakma gerçekten unuttum
Mesela sen kendinden örnekler versen ,işte senin hayatında ki insan okuldaki kızları ders çalıştırdı mı hiç ödev gibi şeylere yardımcı oldu mu sohbet ettimi sen nasıl karşıladın vs.
çok sevinirim gerçekten

gerçi ben konu açıp anlatıyorum bi kaç gün rahatlama oluyo gerçekten oluyo ama yorumlar sayesinde ama bi süre sonra eskiye dönüyorum,ama yine de dinlemek isterim

belkide birşey yok ama o an söylememesi dersle ilgili olmadığını gösteriyo ve ben çok merak ettim çok bide o tavırları,yani burda anlatamıyorum çok acayipti

Şöyle söyleyeyim sözlüyüm henüz evli değilim, benim sözlüm de ben de proje bazlı çalışıyoruz. Dolayısıyla grup çalışması yapıyoruz. Sözlüm aynı zamanda hoca olduğu için tabii ki diğerlerinin projelerine de yardım ediyor.
Öyle ki bazı öğrencileri çok sevdiği için sarma, börek yapıp odasına gidiyormuş, çay içip yiyorlarmış. İnanki benim için sakıncası yok. Benim de erkek bir asistan hocam var çok severim, sürekli de danışırım bir derdim olduğunda.
Benim gerçekten anlayamadığım nokta işin içinde olduğun halde bu kadar anlayışsız davranıyor olman. Seni kırmak için söylemiyorum lütfen yanlış anlama ama.. Yeri geliyor ailemizden daha fazla gördüğümüz insanlar onlar, hepsini potansiyel tehlike olarak göremeyiz ki.

Kendimden de örnek vereyim. Yeri geliyor 10-12 saat çalışıyorum günde. Grup arkadaşlarımın yarısı erkek, geçenlerde saçım açıldı toplayamadım elim doluydu, birine toplayabilir misin dedim topladı. Şimdi sözlüm beni topa mı tutsun? Ya da rapor yazarken falan dipdibe saatlerce yazıyoruz, çoğu zaman haftada 7 gün saatlerce beraberiz. Ama bu işin kuralı bu, oyunu kurallara göre oynamak gerekiyor ki bu camiada yer edinebilelim.

Diger konularini da biliyorum. Cok kiskanc ve fevrisin. Nisanlin muhtemelen diger kizlarla tatmin ediyodur bazi duygulari sevgi naiflik sefkat vs gibi. Kizin rahatca gelmesi, bocalamasi, senden yabanci gibi bahsetmesi bundan. Bu iletisim kurdugu kizlardan biriyle arayi yaparsa da seni birakir. Bu isin sonu evlilik degil.

doğru söze ne denir aynen katılıyorum :21: :KK47:

bugün çıkışta nişanlımın odasına gittim bilgisayarda benim dersimle ilgili birşey vardı onu yapalım dedik beraber.
bi kız geldi.odanın kapısı açıktı zaten ama kız kapıyı vurmadı.
kapı açık bile olsa ben tıklatıp öyle giriyorum hocamın odasına mesela.
neyse işte kızı gördük,nişanlıma bakıp nasılsınız dedi direk oda tşkler dedi
birşey sorcam dedi ama galiba meşgulsünüz dedi.nişanlımda olsun sorabilirsin,adımı söyleyerek xle biraz işimiz vardı dedi.
yok ben bşy sorcaktım da artık sonra dedi,nişanlımda dersle mi ilgili dedi işte dersin adını söyleyerek.
inanın kız orda ne dedi hatırlamıyorum bile çünkü o an kaldım çünkü kız çok garipti,öylece çıkıp gitti.bu arada hocam filan da demedi hiç
sonra ben sinirlendim neden nişanlımla demiyosunda xle işimiz vardı diyosun dedim ve neden açıklama yapara gibi söylüyosun dedim
söylediği şu:zaten okulda herkes biliyo nişanlı olduğumuzu,açıklama yapar gibi söylemedim,kız seni görmemiş olabilir yarın bi gün gidip hocanın yanında bi kız oturuyodu derse dedikodu yaparsa biz kötü olcaz diye söyledim dedi.
sizce bu olayda bi gariplik yok mu?
kız bana çok tuhaf baktı şu an gözümün önünde bakışları.
ben herzaman nişanlımın yanına giderim öğrenciler gelip soru sorarlar ama hiç böyle bişey olmadı.

bu arada kız hangi bölümde kaçıncı sınıf diye sordum ve nişanlım sadece bizden ders aldığını biliyorum başka bşy bilmiyorum dedi

Birincisi kapı açıksa tıklatılmaz.

İkincisi "nişanlımla biraz işimiz vardı" yerine ismini kullanması daha yerinde olmuş..

Kız seni sinir etmek için, merakta bırakmak için söyleyeceği şeyi o an söylememiş olabilir... Nişanlından hoşlanıyordur dolayısıyla senden hoşlanmıyordur.. Bunların hepsi olasılık dahilinde...

Nişanlından şüphe duyacağın bir durum görmedim ben, o senin nişanlın zaten.. Bu kadar üstüne gidip sıkma..

Öğretmenlerin genelde takıntılı öğrencileri olur.. Bu da belki öyledir, belki de sadece sana öyle gelmiştir.. Sürekli bu olayı düşünerek kendine hayatı zindan etme..

madem aldatıyo o zaman neden ayrılmıyo benden ,ben bu işin peşini bırakmam bulcam o kızı

Ya lorena valla çok safsın hangi erkek senin gibi naparsa yapsın dediğine inanan ayrılmayan sevgili istemez...adam diyoki oh daha sevgiliyken böyle rahat rahat aldatıp istediğimi yapabiliyorum her dediğime inanıyor evlenincede rahat rahat hem evimin kadını çocuklarımın anası olur hemde dışarda başka kadınlar oh...adam güvenilmezin güvenilmezi başkası olsa çoktan ayrılmıştı o niye senden ayrılsın bulmuş senin gibi safı ayrılır mı senin ondan ayrılman gerekiyor.sana yanlış öğretmişler aldatan değil aldatılan ayrılır..zaten ayrılcak biri olsa ayrılıp istediğini yapar onun adıda aldatma olmaz :KK66:

bu olayda bişey olduğunu düşünüyorum o ayrı da

bugün bi kız nişanlıma kantinde nasılsınz dedi oda iyiyim sen nasılsın dedi

nişanlımın ona sen nasılsın diye sorması bile gereksiz geldi bana ve canımı sıktı.lanet olsun ki hiçbir gelişme yok bende

cnm o kadarda takılma. bizim çocuğun bir hocası vardı. merhaba nasılsınız hocam derdim. teşekkür ederim buyrun derdi. bende sadete gelir soracağımı sorardım ve çok kaba çok kibirli bir adam diye düşünürdüm.

Nezaketen iyiyim sen nasılsın diye sorarız. bende çok kıskanç bir insanım seni anlıyorum. Yalnııız sen bu kadar ince ince düşünürsen ince hastalığa tutulursun . hayatın zindan olur.

bak dün eşim geldi. iş arkadaşım aylada çok densiz yeni işe başlayan kız bizim semtte oturuyormuş onu sen bırak demiş. kızda kabul etmiş dolmuşlarda

sürünmem demiş. daha laf burdayken araya girdim . olurmu hiç öyle şey dedim. ben erkek arkadaşımın arabasıyla gelsem yada arabamla erkek

arkadaşımı her gün getirsem yakışık alırmı dedim.

eşim bende zaten arabam dolu başkalarını götürüyorum demiş. Ayla hanım: yalan söyleme araban dolu değil demiş işgüzar. eşimde bak ben evliyim her gün eşimi alıyorum yoldan sen dolmuşla git demiş. (bu kısmı söylediğine pek inanmadım doğrusu)

demek istediğim kendinden örnek verip empati yoluyla anlatabilirsin nişanlına. yani o kıza ben olsaydım x nişanlım söyleyebilirsin yabancı değil derdim diyecektin. bunun gibi kendinden örnek verebilirsin.

kendini üzme. kendine zaman ayır. kendin için bişiler yap. yoksa bu hayat geçmez.:KK50:

bu olayda bişey olduğunu düşünüyorum o ayrı da

bugün bi kız nişanlıma kantinde nasılsınz dedi oda iyiyim sen nasılsın dedi

nişanlımın ona sen nasılsın diye sorması bile gereksiz geldi bana ve canımı sıktı.lanet olsun ki hiçbir gelişme yok bende

canım ben bir insana nasılsın dediğimde sadece iyiyim teşekkürler derse
ne kadar bozulurum ve onun kibirli ve gıcık olduğunu düşünürüm
sanırım gittiğim psikolog pek fayda etmemiş.. fayda etmemiş dediğim herhalde pek uyuşamamışsınız onla
başka bir uzmandan da yardım alabilirsin
Allah şifa versin ve yardımcın olsun..

bi kaç konunu okumuştum. ve her seferinde oranın bir üniversite değil de bir kreş olduğunu düşündüm nedense. üniversite kurumu daha ciddi bir yerdir diye biliyorum ben çünkü. özellikle akademik kariyer düşünen insanların daha ciddi problemleri olması gerek. mutlu bir evlilik hayatı istiyorsan daha asosyal bir eş adayı bulmanızı öneririm.

diğer konularına bakmadım ama bu konuda bence çok haksız da sayılmazsın . herkes sana yüklenmiş ama bende olsam bozulurdum . nişanlımın beni sadece ismimle birine tanıştırması hoş değil . nişanlım yada kız arkadaşım diyebilirdi ne var bunda ki . orası okulda olsa sonuçta siz üçünüz varsınız . öğrencisine sevgilim diyebilirdi yada nişanlım işte her neyse . kuru kuru adını söylemiş sanki askerlik arkadaşı gibi . bende olsam bunu sorun ederim bilmiyorum belki ben çok takıntılıyımdır . sahiplenilmek isterim ama başkasının yanında . yoksa sadece adımı söyleyip sanki ölesine biriymişim gibi davranması başkasının yanında hoş değil . kızın özellikle konuşmadan gitmeside manidar . kıskanmış büyük ihtimalle . neymiş özel bu kadar senin yanında soramadığı . şölede yapabilirdi hocam 5 dakika dışarda konuşalım mı çok önemli vs bundada birşey yok . ama bozulup gitmiş resmen sonra konuşalım demiş . bir kadın hisseder . sende hissettin büyük ihtimalle . bence sevgiline yüklenme . yüklendikçe kafasında o kızı kurmasına neden olucaksın . hiç oralı olma . hatta daha çok sevgini göster .gerçi ne kadar yapabilirsin bu durumda o da ayrı . bende olsam konuşurdum ...

lorena'cım bundan once nişanlınla iligli açtığın konuların coğunu biliyorum, yorum yapmıyordum cünkü senin genelde abarttığını düşünüyordum. hatta hastalık derecesinde kıskanc olduğunu düşünüyordum ki sen de durumun ehemmiyetini farkedip bir danısmana gitmişsin. (ne yalan soyleyeyim konularının fake olduğunu bile düşündüğüm oldu)

ama kimseyi kınamamak gerekiyormus kızlar onu anladım, son zamanlarda sevgilimle sorunlar yasıyorum hatta 5 gündür ayrıydık çok zor günler geçirdim. konu da açtım hatta dün. son zamanlarda bu kıskançlık durumu bende de nüksetmeye başladı. hatta ayrılığımız da biraz bundan dolayıydı. normalde hiç kıskanc bri değildim sevgilisini kıskanıp kısıtlayan kadınları eleştirirdim hatta adamları boğup kaçırıyorlar diye.

benim sevgilim de senin nişanlın gibi aşırı kıskanctır, her anlamda kısıtlamaya calısır, erkek sineğe tahammülü yok işte öyle diyeyim sana. ben artık bu durumun bulaşıcı olduğunu düşünmeye başladım. adamın seni kısıtlamasına oyle alısıyorsun ki, bu ilgi azaldığı zaman roller değişiyor, bana bu kadar karısırken kendisi nasıl bunu yapar ! diye ufak caplı nbetler geçiriyorsun. ben sende de boyle olduğunu düşünüyorum.

eminim senin nişanlında vaktinde seni ilgiye ve kıskanclığa boğdu ve bu anlattığın durumlardaki rahat tavrı yüzünden ufak ufak paranoyalar yasıyorsun. bugün sevgilim beni aradı çok özlediğini bensiz yapamadığını filan söyledi. sana köpek gibi aşığım sen de oylesin ayrılamıyoruz işte filan dedi ben tabi yelkenler fora..

(konudan saptım ama senin konuna da yorum yapıcam) aradan bi kaç saat geçti ortada yok, ilgilenmiyor. ben yazıyorum ayakn üstü kısa kısa cevaplar, 5 gündür konusmuyoruz ve bu adam benle konusmadan uykuya dalamayan, en ufak kavgada çıkıp gelip kapımda sabahlayan adamdı. kendimi sürekli onun sosyal medyadaki hesaplarından takip ederken buldum bi anda. sanki delil arıyorum ! her fotografına tek tek bakıyorum kim beğenmiş diye. o an sanki yeni biriyle tanıstı beni o yüzden sallamıyor diye hissediyorum cünkü. 2 saat once kpek gibi aşığım diyen adam..

1 saat kadar once whatsapptan yazdım, geç cevaplar, aradım iki kez açmadı. cumartesi gecesi ya, kesin dışarda bir haltlar yiyor dedim. bir baktım instagrama bana cevap vermediği an bi kızın fotografını beğenmiş, resmen elim ayağım titredi ! aradığında ilk işim kızın kim olduğunu ogrenmek oldu. sonra konustuk tatlıya bağladık gerçi, bu kıskanc hallerini seviyorum cok dedi ama ben kontrolümü kaybetmeye basladığımı hissettim tedirgin oldum. cünkü daha once boyle kıskanclık triplerine giren biri değildim. (bu arada reglime 3-4 gün var onun da etkisi olabilir)

konustuk hallettik telefonu kapattık aklıma sen geldin. kızı eleştiriyordum sürekli ama haklıymış dedim bi an. ve sırf bu yorumu yapabilmek için konunu açtım. bu konuyu okumamıştım. su ruh halimle empati kurduğumda da o durumda ben olsam ben de rahatsız olurdum kızdan ve sevgilimin adımla hitap edişinden. cünkü sevgilim son olaylarda güvenimi cok sarstı. normalde olsa gülüp geçeceğim seylere asırı tepkiler verir oldum. bence senin de bu kadar ofke patlaması yasamanın sebebi senden ziyade nişanlın. ne yaptı bilmiyorum ama bi yerlerde senin güvenini zedelemiş ve artık herseyin altında bi sey arar olmussun.

objektif olarak bakarsak da, kızla bişanlın arasında bir sey olma ihtimali olduğunu sanmıyorum tabii ki, nisanlın orada asistan ve mutlaka ki ona ilgi duyan ogrenciler vardır/olacaktır. oncelikle kendini buna alıştır. onceliğin, kızın ona nasıl baktığı değil, nişanlının kıza nasıl baktığı olsun. adınla hitap etmesinin sebebi de, erkek neticede erkekler bu konuda daha agırlar doğal olarak mıc mıc görünmek istememiştir ve hocası sonucta daha resmi bir cevap vermek için ismini söylemiştir. kız da senin kim olduğunu bilmiyorsa vaay hoca sevgili yapmıs dye içinden geçirmiştir belki, o imalı bakısı da muhtemelen ondandır, ya da cekinmiştir heyecan yapmıstır vs..

buraya gelip ne anlatıyosun diye yorum yapanlara kızmana da hakverdim. insan gercekten birilerine anlatınca içindeki zehiri kusuyor rahatlamıs hissediyor eminim sen de rahatlamak için yapıyorsun bunu. su an sana uzun uzun yazdım mesela bayaa bi rahatladım :)

bence biraz kıskançlık kırizine girmişsin çocuğu bunaltma soğutma kendinden soğuk kanlı olmayı dene :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::18::18::18::18::18::18::18::18:

lorena hanım uzun zamandır kk ya girmiyordum nasıl oldu bilmiyorum sizin yorumlarınız ve konularınızla karşılaştım.cok ilgi çekici geldiğiniz için de okudum da okudum üsenmeden :)
konu hep sizin kıskançlığınız üzerinden gitmiş ama nişanlınızın kıskançlığı uzerinde birkaç arkadaşımız dışında duran olmamış.nişanlınız da en az sizin kadar kıskanç biri anladığım kadarıyla fakat anlattıklarınıza göre iş kendine gelince pek adaletli davranmıyor.ben en çok bu noktaya takıldım.son anlattığınız durumdan ben de hiç hoşlanmadım.isminizi vermemiş olmasını mıçmıç olmamak için yaptığını düşünebiliriz ama kzın tuhaf davranışları beni de üzerdi diye düşünüyorum.her neyse bence yapmanız gereken nişanlınızı sizden bekledikleri yönünde davranmaya sevketmenizdir.çünkü ben de bazen aynı sıkıntıyı yaşıyorum.nişanlım benim asla yapmamı istemediği şeyler yapabiliyor fakat tekrar etmemesi şartıyla meseleyi çözüyoruz.
zamanında güven sarsıcı olayların yaşanmış olması sizi etkilemiş anladığım kadarıyla.ama benim size tavsiyem evlilik sürecini daha fazla uzatmamanız.nişanlınız hocaymış gerçi sizin su an mevkinizi bilmiyorum master öğrencisisiniz gibi geldi.ama en azından nişanlınız iş güç sahibiyken çok fazla geciktirmeniz manasız.ben su yl yapıyorum öyp ye başvuracağım ama nişanlım stajyer.ikimizden biri tam olarak iş sahibi olsak evleneceğiz.kısacası uzadıkça yıpranırsınız.mutluluklar dilerim

X