Bulaşık makinası derdi

Benim de camasir makinesi hotpoint. 8 yıl oldu alalı. Beyazlar icin a..ay her cins leke cikarici kullaniyorum. Yoksa bembeyaz olmuyor sivi deterjan kullaniyorum uzun zamandir. Artık uzun programa atiyorum.onceden kisa program kullanırdım derecesi de dusuk oldugu için toz deterjan topaklaniyordu. Siz de sivi deterjan deneyebilirsiniz.
Evet uzun zamandır sıvı kullanıyorum bende mecburen.. demek ki 8 yıl önce neyse yeni üretimleri de aynı şekilde devam ediyor. :/ Benim değiştirme şansım da yok sizin ki yine epey olmuş alali

parlatıcı olmazsa makinem yıkamıyor benimde. parlatıcı koyuyorum ama tuz koymuyorum. serviside koyma demişti zaten 4buçuk yıl önce. vestel benim makinemde. kurutmaması da parlatıcı ile doğru bağlantılı olabilir. deterjanlarda zararlı sonuçta, parlatıcı gibi. sirke kullananları bende duymuştum ama bana sirke kokusu geliyor bu şekilde kullananlarda.

Arçelik 4 programlı bulaşık makinesini aldım memnunum ama yeni alınan buzdolap tan memnun kalmadım üstelik epey pahalı aldık
Bence bu zdolapta kaliteyi bozdu Arçelik ayrıca çamaşır makinesinden de hiç memnun kalmadım beyazlar hep lekeli ama ariston denedim eltiminn olan acaip güzel ve temiz yıkadı bir daha alırsam bu marka alacağım, çamaşır makinem bozulduğunda yedik parçasına baktım hep plastik, artık metal kullanmıyorlar ondan sık, sık bozulmalar, fazlı fazla çamaşırlar doldurmak akıllıca bir iş değil, dikkatli olunuz

Hanımlar günaydın ;

Öncelikle konumu nereye açacağımı bilemedim ,buraya açtım lütfen banlanmayayım:)

Kızlar s...s marka bulaşık makinam varki ,2.5 sene önce alırken satıcı bana çok iyi vs vs diye de epey bir övmüştü.
Ancak kullanmaya başladığımdan beri makina bir türlü kuru çıkarmıyor ,servisine sordum bana parlatıcı koyun ,parlatıcı kurutur dediler ama ben parlatıcı kullanmak istemiyorum .Eve servis çağırdığımda da makinaya hiçbirşey yapmasalar dahi servis ücreti ödüyormuşum .
Bu arada deterjan olarak da şuan çok bilinen markanın tabletini kullanıyorum .

Böyle birşey balına gelen var mı ,ben ne yapayım ?
Acaba kurutmayı yanlışlıkla kapatmış olabilir misiniz. Devredışı bırakılabiliyor. Kurutma,tuz veya parlatıcı iptali var. Bahsettiginiz markada da var diye biliyorum.
Uzun programda da kurutmuyorsa bence kapatmış olabilirsiniz

Hanımlar günaydın ;

Öncelikle konumu nereye açacağımı bilemedim ,buraya açtım lütfen banlanmayayım:)

Kızlar s...s marka bulaşık makinam varki ,2.5 sene önce alırken satıcı bana çok iyi vs vs diye de epey bir övmüştü.
Ancak kullanmaya başladığımdan beri makina bir türlü kuru çıkarmıyor ,servisine sordum bana parlatıcı koyun ,parlatıcı kurutur dediler ama ben parlatıcı kullanmak istemiyorum .Eve servis çağırdığımda da makinaya hiçbirşey yapmasalar dahi servis ücreti ödüyormuşum .
Bu arada deterjan olarak da şuan çok bilinen markanın tabletini kullanıyorum .

Böyle birşey balına gelen var mı ,ben ne yapayım ?
kuru çıkarmıyor derken, makine bittikten hemen sonra kapağını açıyorsanız içerdeki buhar ve bulaşıklardaki su gayet normal. kapağı açıp yarım saat bekledikten sonra kupkuru olur zaten.
bahsettiğiniz marka benim anladığım markaysa gayet de kaliteli aslında.

dibinde su birikmesinden bahsediyorsanız;
belki de gider haznesi tıkanmıştır yemek artıklarıyla.

temizlemesi elle yapılabilir, mümkün değilse de onun için özel ilaçlar var.

bulaşıklar makineye konmadan önce mutlaka durulanmalı pisliği alınmalı, bu sayede makinenizin ömrünü uzatırsınız :)

X