Bulaşık Makineleri Bulaşık makinesi derdi :(

_KaMeLyA_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2014
663
95
Arkadaşlar buda sorun mu diyeceksiniz ama inanın çok sıkıldım artık. Bulaşıklarim deterjan lekeleri dolu özellikle bardaklar lekeli çıkıyor damla damla su lekeleri, beyaz deterjan lekeleri, elime aldiginda bile o lekeleri anliyorum puturlerinden hissedersinz o derece.
tekrar elimde yıkamam gerekiyor. Jel deterjan da aldım aynı. Bulaşık makinemin markası Bosh. Ne yapmalıyım. Sizin kullandığınız ben çok memnunum dediğiniz makinelerinizin markaları nedir çözüm bulamazsam yeni makina almayi dusunuyorum. Lütfen yardim

Sirke koyun azicik deterjan gozune. Makineyle alakali degil diye biliyorum. Ama yorumları takip edeceğim çünkü arada benim de oluyor..

Makineye makine temizleyicisi koyup boş çalıştırıp öyle dene, bir dahakine yine aynı biçimde lekeli çıkartırsa anla ki makine beni artık azad edin diyor. Bir de parlatıcıyı kontrol et, bitmiş olabilir.

Arkadaşlar buda sorun mu diyeceksiniz ama inanın çok sıkıldım artık. Bulaşıklarim deterjan lekeleri dolu özellikle bardaklar lekeli çıkıyor damla damla su lekeleri, beyaz deterjan lekeleri, elime aldiginda bile o lekeleri anliyorum puturlerinden hissedersinz o derece.
tekrar elimde yıkamam gerekiyor. Jel deterjan da aldım aynı. Bulaşık makinemin markası Bosh. Ne yapmalıyım. Sizin kullandığınız ben çok memnunum dediğiniz makinelerinizin markaları nedir çözüm bulamazsam yeni makina almayi dusunuyorum. Lütfen yardim
Parlatıcı bitmiş olabilir,tablet deterjan da yapmış olabilir tablet bulaşıkları çiziyor diyorlar ki ilk önce tablet kullanmıştım ve bir kaç bardağı çizdi toz deterjan kullanıyorum,yada deterjanı fazla katıyor olabilir siniz,makineyi boş çalıştırın birde temizleyici kullanarak.

Makineye makine temizleyicisi koyup boş çalıştırıp öyle dene, bir dahakine yine aynı biçimde lekeli çıkartırsa anla ki makine beni artık azad edin diyor. Bir de parlatıcıyı kontrol et, bitmiş olabilir.
Parlatıcı koyarım 3 4 günde bir yine aynı makine temizleyiviside denedim canım olmuyor tamirci çağırdım " jel deterjan alın tableti eritemiyor " dedi yine olmadı

Parlatıcı bitmiş olabilir,tablet deterjan da yapmış olabilir tablet bulaşıkları çiziyor diyorlar ki ilk önce tablet kullanmıştım ve bir kaç bardağı çizdi toz deterjan kullanıyorum,yada deterjanı fazla katıyor olabilir siniz,makineyi boş çalıştırın birde temizleyici kullanarak.
Temizleyici yine deneyeyim ama sanmıyorum daha önce yaptım çünkü çare bulamadım artik

Parlatıcı koyarım 3 4 günde bir yine aynı makine temizleyiviside denedim canım olmuyor tamirci çağırdım " jel deterjan alın tableti eritemiyor " dedi yine olmadı
Canım günde kaç defa bulaşık yıkıyorsun?

Parlatıcı öyle 3-4 günde bir konulmaz ki, hazne ne kadar alıyorsa hepsini koyuyorsun ve aylarca sürüyor. Acaba parlatıcı haznesinde mi sorun var?

benim makinada öyle yaptı, zamanla dahada sorun çıkardı ve motoru değişti

Be
Canım günde kaç defa bulaşık yıkıyorsun?

Parlatıcı öyle 3-4 günde bir konulmaz ki, hazne ne kadar alıyorsa hepsini koyuyorsun ve aylarca sürüyor. Acaba parlatıcı haznesinde mi sorun var?
Bana parça parça koy dediler çözüm olur diye ne denirse yapıyorm bnde :)

benim de öyle olmuştu arkadan su gitmiyormuş ..Durulamayı iyi yapamıyor o yüzden dediler ..Parlatıcısını,tuzunu kontrol edin eğer olmazsa servisi çağırın iğrenç bir şey biliyorum :KK43:

Bi deterjan var onunla hallolur sorunun nurdan isim verebılırmıyım bılemıyorum özelden soyleyın temin et.

ayyy deterjan kalıntısı o...servisi ara zehirlenmeyin sonra..

Pervanelerin ucundaki delikleri kontrol edin jel detarjan kullanin madem tam durulamiyor makina mutlaka parlatici gozune sirke koyun ki en azindan kimyasal etkisini azaltsin. Makinanin ozelligi varsa ek durulama yaptirin. Allah koruusn hasta olursunuz.

Bende çizilmesinler diye finish jel kullanıyodum onunda içindeki parçacıklar herşeye yapıştı leke leke.
Şimdi prilin jelini aldım düzeldi.

X