bulaşık makinesi hakkın da ???

duygutekin1336

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2023
130
15
26
bosch bulaşık makinesi aldık serie 4 4 programlı olanından 1 hafta olucak. eko programı 5 saat yazıyor 5 saat boyunca yıkıyor çok uzun değil mi bu süre? markanın servisi eve geldiklerinde 70 derece ve 65 dereceyi önerdi siz hangi program da yıkıyorsunuz ben yoğun 70 derece 2 saat 30 dakkada bitiriyo. bazılari yoğun 70 derecenin yağlı tencere tava falan icin dediler bende 65 derece olan 1 saat 15 dakkaya kullanmak istemedim hem sesli calisiyor hem çok az da ıslak bırakıyor bu yüzden 70 dereceyi kullaniyorum makine biraz daha sessiz calisiyor bulasiklar kupkuru cikiyor
11709.jpg

Camasir makinesi degil mi? (Basliktaki da ekine hitaben 😂)

Benim de bulasik makinem bosch, hiiiic memnun degilim

Eko programlar daha uzun sürüyor, benim makine LG, 3 saat 47 dakika sürüyor ekranında yazdığına göre.

Çok yağlı değilse 60-70 gibi derecelere takılmıyorum, elde yıkasak o derecelere zaten çıkamayacaktık çünkü. Bu kadar takılmayın ya. Fatura için soruyorsanız 1 ay komple 1 programı, diğer ay komple bir başkasını kullanıp aradaki farka bakabilirsiniz.

yok kız ne camasir makinesi bulasik makinesi. ben cok memnunum sadece kac derecede yıkiyorsunuz anlaminda

Ben derecelerini hiç bilmiyorum, geceden sabah bitecek şekilde ayarlarsam eko çalıştırıyorum 3 küsür saat sürüyor, gün içinde yıkarsam 2 saatlik olan programı çalıştırıyorum. Bakayım bi dereceleri kaçmış

Eko programlar daha uzun sürüyor, benim makine LG, 3 saat 47 dakika sürüyor ekranında yazdığına göre.

Çok yağlı değilse 60-70 gibi derecelere takılmıyorum, elde yıkasak o derecelere zaten çıkamayacaktık çünkü. Bu kadar takılmayın ya. Fatura için soruyorsanız 1 ay komple 1 programı, diğer ay komple bir başkasını kullanıp aradaki farka bakabilirsiniz.
şöyle diyim bulaşık makinem 2 günde bi anca doluyor çok yağlı olmuyor tabi tabak çanak normal bulasiklar yani. bazılari diyo ki yogun 70 derece bende 2 saat 30 dk olarak gösteriyor . bu derecede makinem biraz daha sessiz yıkıyor . 65 derecede 1 saat 15 dakika gözüküyor onda bi kere yıkadım hızli yıkadigi icin sesli geliyordu minnacık ıslaklık bırakıyordu bende sese takıntıli oldugum icin 70 derecede calistiriyorum biraz daha sessiz calisiyor. benim bosch'da eco 50 5 saat gösteriyor az bulaşik işaretini de eklersem 4 buçuka düşüyor tavsiye edermisin eco yu az elektrik su harciyomus diyorlar

Ben derecelerini hiç bilmiyorum, geceden sabah bitecek şekilde ayarlarsam eko çalıştırıyorum 3 küsür saat sürüyor, gün içinde yıkarsam 2 saatlik olan programı çalıştırıyorum. Bakayım bi dereceleri kaçmış
markadan markaya dakilari degisiyordur. benimki bosch yeni aldik resimdekinden eco 5 saat gösteriyor birde az bulasik isaretini acarsak 4 bucuka düşuyor ben de yoğun 70 derece 2 saat 30 dkka olani kullaniyorum yarim saatini kurutuyor zaten

markadan markaya dakilari degisiyordur. benimki bosch yeni aldik resimdekinden eco 5 saat gösteriyor birde az bulasik isaretini acarsak 4 bucuka düşuyor ben de yoğun 70 derece 2 saat 30 dkka olani kullaniyorum yarim saatini kurutuyor zaten
Evet değişiyordur, ben Samsung'un 4 programlı olanını alacaktım onda da kısa program yoktu en kısası 3 saatti galiba, ondan almadım. Şimdikine baktım;

Eko 3 saat 15 dakika çalışıyormuş, 45 derece yıkama 65 derece durulama yapıyormuş.

Evet değişiyordur, ben Samsung'un 4 programlı olanını alacaktım onda da kısa program yoktu en kısası 3 saatti galiba, ondan almadım. Şimdikine baktım;

Eko 3 saat 15 dakika çalışıyormuş, 45 derece yıkama 65 derece durulama yapıyormuş.
3 saat nasıl beklıyosunuz ben çanaşırı bile 3 saat yıkamıyorum😅

Uyumadan ayarlıyorum sabaha bitmiş olsun şeklinde, sabah bitmiş kurumuş soğumuş oluyor :KK70: gün içinde 2 saatlik olanı kullanıyorum, 1 saatlik kısa program da var ama o çok temizlemiyor gibi geliyor 🥲
Aslında uzunlar daha ekonomık oluyormus ama ben dayanamam tertemız yapıyor benımkı . 15 yıllık arcelık deterjanve oarlatıcı kapagı kırık 😅
Deterjanı koydugumda takıyorum sonra kendı yıne ocerı düşüyor
Parlatıcı fılanda yok halıyle ama maşallah diyeyim tertemiz ve kuru😂

Aslında uzunlar daha ekonomık oluyormus ama ben dayanamam tertemız yapıyor benımkı . 15 yıllık arcelık deterjanve oarlatıcı kapagı kırık 😅
Deterjanı koydugumda takıyorum sonra kendı yıne ocerı düşüyor
Parlatıcı fılanda yok halıyle ama maşallah diyeyim tertemiz ve kuru😂
Kıçımı kaşıdım ben sizin yerinize :KK70:

Ben Siemens kullanıyorum onun programları da çok benzer. 65 derece 1 saat 15dkda yıkıyor genelde onu kullanıyorum. Eco mod 3 buçuk -4 saate yakın sürüyor dediginiz gibi, geceleri de onu aciyorum bazen. Tencere vs çok atmam ama usenir de atarsam 75 derece programa atıyorum o da 2 saatte mi ne yıkıyor. Gürültülerine de hiç takilmadim bugüne kadar o konuda algıda seciciligim yok 😂

bende 65 derece 1 saat 15 dakika var ama onda yıkamak istemiyorum biraz sesli calisiyor makine yoğun 70 dereceyi sectigimde 2 saat 30 dakkikada bitiriyor birde biraz daha sessiz calisiyor o programda

Evet eco programlar her ne kadar uzun dursa da en az suyu ve enerjiyi harcarlar

O yuzden ben de hep eco kullanirim

3 saat 10 dk sürer
gündüz de mi ecoyu kullaniyorsun gece demi ? ben ecoyu kullansam 5 saat sürüyor birde makinede bi işaret var az bulasik varsa onuda isaretledinmi 4 buçuk saate düşüyor her ne kadar az su enerji harcasada nedense içim rahat etmiyor o programi hic kullanmadim yoğun 70 derece 2 saat 30 dk olanı kullaniyom

X