Yeni yıkadığım bulaşıklar hep yumurta kokuyor

Kızlar yeni evlendim ve arçelik 8 programlı 6588I model bulaşık makinesini kullanıyorum. Finish tablet deterjan kullanıyorum ve henüz 2 hafta olmasına rağmen bardaklarım vs hep yumurta kokuyor. Makine nerdeyse her gün çalışıyor ve Hızlı 58' programını kullanıyorum hep 60 derecede yıkıyor. Makinenin içine koku da astım, kendi koku engelleyici Ion fresh özelliği de var.
Diğer programları hiç denemedim, sizce neden olur yumurta kokusu?
Bide otomatik program var 40-65 derece arasında kendi otomatik ayarlıyor, ve karma program var bu da 70 derecede yıkıyor ne işe yaradıklarını tam çözemedim, arçelik kullanan biri yardımcı olursa çok sevinirim:KK68:
Aynisi bendede olmustu canim. Tablet koydugum yere camasir suyu koyuyorum. Hic bir koku kalmiyor .

Kızlar yeni evlendim ve arçelik 8 programlı 6588I model bulaşık makinesini kullanıyorum. Finish tablet deterjan kullanıyorum ve henüz 2 hafta olmasına rağmen bardaklarım vs hep yumurta kokuyor. Makine nerdeyse her gün çalışıyor ve Hızlı 58' programını kullanıyorum hep 60 derecede yıkıyor. Makinenin içine koku da astım, kendi koku engelleyici Ion fresh özelliği de var.
Diğer programları hiç denemedim, sizce neden olur yumurta kokusu?
Bide otomatik program var 40-65 derece arasında kendi otomatik ayarlıyor, ve karma program var bu da 70 derecede yıkıyor ne işe yaradıklarını tam çözemedim, arçelik kullanan biri yardımcı olursa çok sevinirim:KK68:

Finishten hiç memnun degilim. Uzun zamandır Fairy Bulaşık makinası tableti kullaniyordum merak amaclı finnish quantum aldım biter bitmez hemen kendi deterjanima dönücem. Fairy dene birde el deterjanından da çok memnunum

Makineye limon koyunca olmuyor koku.Domestos vs koyunca da geçiriyor ama koymayın diyorlar çünkü makinenin durulama suyu sadece bulaşık deterjanını durulayacak miktardaymış.Yani kalıntı bırakıyormuş deterjan dışında bulaşıkların üstüne domestos vs dökmek.Limon deneyin.Sıktığınız limonu öyle koyun bardak konan yere filan takın.Koku kalmıyor hiç.

Estağfurullah ne demek sizde araştırın öğrenirsiniz.
Ben içinde çalıştığım için biliyorum.
Forsch ürünü al markette eline bide doğal olmayan markanın ürününü al içindeki maddelere bak. Aynı maddeler var. Sadece frosch ve benzeri firmalar sağlığa çok zararlı kimsayalları kullanmıyor. Belirli miktar kimyasalın altında doğal ekolojik sertifikası alınabiliyor.
Bu gıdada böyle transyağ içermeyen ürün diyorlar ya %2 o ürünlerin icerisinde trans yağ var. Yasa da %2 altı transyağ kullanılan ürünler transyağ içermez sertifikası alabilir.
O daha neler var neler.
Islak mendillerle kesinlikle ağzınızı silmeyin.
Anneler kolaylık die bebeklerinin ağzını siliyor inanamıyor gördüğüm zaman.
Beyazlara hangi organik ürünü kullanıyorsun, senden bende bunu öğrendim bak.
Hangi ürün olduğunu yazarsan bende onu alayım.
Alma vim diye bir marka. Çok haklısın bu dediklerinde, içeriklerin ne kadar doğru olduğu bile şüpheli. Bahsettiğim detarjan gerçekten pahalı, umarım zararlı bişey yoktur, ama çamaşırlarım sadece su kokuyor makienden çıkınca, klasik deterjanlar gibi beyaz yapmıyor belki ama onlarla yıkanan kıyafet resmen kasindiriyor, ya da kokusu başımı agritiyordu.

Aynisi bendede olmustu canim. Tablet koydugum yere camasir suyu koyuyorum. Hic bir koku kalmiyor .

herkes bunu diyor ama çok zararlıymış arınmıyormuş çamşır suyu

Finishten hiç memnun degilim. Uzun zamandır Fairy Bulaşık makinası tableti kullaniyordum merak amaclı finnish quantum aldım biter bitmez hemen kendi deterjanima dönücem. Fairy dene birde el deterjanından da çok memnunum

Teşekkürler fairy denicem bu bitince bende.

Makineye limon koyunca olmuyor koku.Domestos vs koyunca da geçiriyor ama koymayın diyorlar çünkü makinenin durulama suyu sadece bulaşık deterjanını durulayacak miktardaymış.Yani kalıntı bırakıyormuş deterjan dışında bulaşıkların üstüne domestos vs dökmek.Limon deneyin.Sıktığınız limonu öyle koyun bardak konan yere filan takın.Koku kalmıyor hiç.

Evet ya çamasır suyu döküyordum ama korktum hiç gerek yok zehirlenmeye.

herkes bunu diyor ama çok zararlıymış arınmıyormuş çamşır suyu

Teşekkürler fairy denicem bu bitince bende.

Evet ya çamasır suyu döküyordum ama korktum hiç gerek yok zehirlenmeye.
Makine için zararlı diyorlar birde hem sirke hem çamaşır suyu bozulmasına neden oluyormuş bence artık en uzun programı kullan kısa program hem iyi yıkamaz hem de çok su ve elektrik harcar

Eki Görüntüle 2171843
değil az miktarda jel deterjan katıyorum.

Yumurta kokusu nasıl oluyor bilmiyorum hiç denk gelmedim bulaşıkta. Eğer gerçekten yumurta kokusuysa, yumurta yediğiniz pişirdiğiniz şeyleri iyice akıtıp öyle koyun makineye.

Yumurta kokusuna benzer birşeyse de makinenin içine karbonat ve sirke döküp boş çalıştırın en yüksek derecede.

Hızlı program dediğim şey 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen yıkayıp kupkuru yapıyor. Sizin dediğiniz için ayrı bi program var mini 30 diye.

Karbonat ve sirkeyi nereye koyayım makineye zarar vermez demi?

58 dk sürüyor.

eke koyuyorum bütün programları

onu da denedim ama olmadı. Sirkeyi nereye koyuyosunuz

Ama tam anlatamadım ben galiba hızlı 58 dediğim program 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen temizleyip kurutuyor, sudan geçirme gibi değil yani onun için ayrıca program var mini 30 diye.

Evet ilk kullanımdan önce tuz koyun dedi servis koymuştuk. Hepsi bi arada deterjan alınca tuza gerek kalmıyor mu?

Elimde yıkamam imkansız her sabah yumurta yiyoruz uğraşamam:KK70: Ama iyice sudan geçireyim artık

Tap dediğiniz nedir?

Frosch nerelerde satılıyo memnun musunuz?

Programların hepsini koydum eklenti olarak. 58 dk dediğim programı günlük bulaşıkları için kullanabilirsiniz yazıyo kılavuzunda, çok güzel temizleyip kurutup çıkarıyor aslında. Günlük hemen bitsin yerleştireyim diye onu kullanıyodum hep.

çamaşır suyu denedim pek etkisi olmadı sirkeyi nereye koyuyoruz?

Herkes alıyor:KK43:

Aynen bana da 2 saat gereksiz geliyodu hele eko programı 3saat 45 dkda yıkıyor. Annemden gördüğüm gibi 1 saatlik programa atıp yerleştiriyodum hemen tertemiz de çıkıyo ama bu kokuyu çözemedim.

Evet yumurtalı tabaklar vardı tabi. Omlet yaptığım tavayı atmasam bile tabakları atmak zorundayım çalışıyorum her sabah bulaşık yıkamakla da uğraşacaksam niye aldım bu makineyio_O

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Sizin önerdiğiniz bi ürün var mı? Bide ıslak mendille ben de hep siliyorum ağzımı neden zararlı?

Sirkeyi deterjan kısmına mı kapağa mı koyuyosunuz?[/QUOTE]
Bana servis dedi o programda yıkamayın diye o günden beri bende 2saatlik programda yıkıyorum

Hızlı program dediğim şey 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen yıkayıp kupkuru yapıyor. Sizin dediğiniz için ayrı bi program var mini 30 diye.

Karbonat ve sirkeyi nereye koyayım makineye zarar vermez demi?

58 dk sürüyor.

eke koyuyorum bütün programları

onu da denedim ama olmadı. Sirkeyi nereye koyuyosunuz

Ama tam anlatamadım ben galiba hızlı 58 dediğim program 1 saat sürüyor ve bulaşıkları tamamen temizleyip kurutuyor, sudan geçirme gibi değil yani onun için ayrıca program var mini 30 diye.

Evet ilk kullanımdan önce tuz koyun dedi servis koymuştuk. Hepsi bi arada deterjan alınca tuza gerek kalmıyor mu?

Elimde yıkamam imkansız her sabah yumurta yiyoruz uğraşamam:KK70: Ama iyice sudan geçireyim artık

Tap dediğiniz nedir?

Frosch nerelerde satılıyo memnun musunuz?

Programların hepsini koydum eklenti olarak. 58 dk dediğim programı günlük bulaşıkları için kullanabilirsiniz yazıyo kılavuzunda, çok güzel temizleyip kurutup çıkarıyor aslında. Günlük hemen bitsin yerleştireyim diye onu kullanıyodum hep.

çamaşır suyu denedim pek etkisi olmadı sirkeyi nereye koyuyoruz?

Herkes alıyor:KK43:

Aynen bana da 2 saat gereksiz geliyodu hele eko programı 3saat 45 dkda yıkıyor. Annemden gördüğüm gibi 1 saatlik programa atıp yerleştiriyodum hemen tertemiz de çıkıyo ama bu kokuyu çözemedim.

Evet yumurtalı tabaklar vardı tabi. Omlet yaptığım tavayı atmasam bile tabakları atmak zorundayım çalışıyorum her sabah bulaşık yıkamakla da uğraşacaksam niye aldım bu makineyio_O

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Sizin önerdiğiniz bi ürün var mı? Bide ıslak mendille ben de hep siliyorum ağzımı neden zararlı?

Sirkeyi deterjan kısmına mı kapağa mı koyuyosunuz?
Bana servis dedi o programda yıkamayın diye o günden beri bende 2saatlik programda yıkıyorum[/QUOTE]
aynen servis bizede demişti en uzun programı kullanın 2.5-3 saat arası yıkıyorum bende.

X