Bulaşık Makineleri Bulaşık makinesi tavsiye eder misiniz?

beyzaanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2014
49
30
Merhaba. 16 yıllık Beko bulaşık makinemiz 2 gün önce bozuldu. Bir kere bile servise gitmeden yillarca çok güzel çalıştı. Ona veda etmek cok zor olduuu.:KK61:
Tavsiye edeceğiniz, memnun olduğunuz, yıllardır kullanıyorum hiç sorun çıkarmadi dediğiniz marka model varsa önerilerinizi bekliyorum :) Temmuz'da evleniyorum. Kendi evime alacağım bulasik makinesi için de ön hazırlık olacak. Şimdiden teşekkürler hanımlar :21:

Samsung da bi model var harika birazcık pahali ama değer diğer makinelerde olmayan bi sistem var inşallah almayi düşünüyorum :)

merhaba ben bulaşık makinesi olarak tavsiyede bulunamam ama electrolux düşünüyorsanız tavsiye etmem.

Ekim 2015 tarihinde Elektroluks bulaşık makinası aldım. İki gün sonra Ankara /Çankaya Elektroluks servisi tarafından kurulan bulaşık makinesinin ayarları yapıldıktan ve kullanım talimatları anlatıldıktan sonra tarafıma teslim edildi. Satın alırken belirtilmeyen deterjan çeşidi ve markası, servis tarafından ısrarla tavsiye edilerek onun dışında herhangi başka bir deterjan kullanmam şiddetle seçenek dışı bırakıldı. İlk kullanımlardan sonra makinemin temiz yıkamadığını görerek servisini aradım. Servis gelip tekrar makine ayarlarını yaptıktan sonra, tekrar makinede kullandığım deterjan markasını ve cinsini sorguladı, on yıkama kadar makine ayarlarının oturması için bekleyip değişme olmaz ise kendilerini aramamı ve makineyi servise alacaklarını söyleyerek gitti. Düzelme olmadı. Servisi aradım, geldiler makineyi servise götürdüler, 4-5 gün sonra makineyi getirip, denediklerini, makinede yıkama ile ilgili bir sorun olmadığını söyleyip, makineyi bırakıp gittiler. 02.02.2016 tarihinde Elektroluks müşteri hizmetlerini aradım şikayetimi bildirdim, yaklaşık bir ay geri bildirim alamadım. Tekrar aradım. Geri dönüş yapılmaz ise tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim. Aynı gün dönüş yaptılar ve Keçiören servisini yönlendirdiklerini servisin cihazı kontrol etmesinin ardından bana dönüş yapacaklarını belirttiler. Keçiören servisi 19 Mart 2016 tarihinde gelerek makinanın çalışma durumunu kontrol etti ve makinenin normal bir şekilde çalıştığını söyledi. Bende “tamam makine çalışıyor ancak yıkamasında problem var diyerek makineden yıkanarak çıkmış olan bardaklarımı gösterdim. O tarihten beride müşteri hizmetlerinden herhangi bir geri dönüş olmadı.

Electrolux şiddetle tavsiye edilmez. neden mi?

Ekim 2015 tarihinde Elektroluks bulaşık makinası aldım. İki gün sonra Ankara /Çankaya Elektroluks servisi tarafından kurulan bulaşık makinasının ayarları yapıldıktan ve kullanım talimatları anlatıldıktan sonra tarafıma teslim edildi. Satın alırken belirtilmeyen deterjan çeşidi ve markası, servis tarafından ısrarla tavsiye edilerek onun dışında herhangi başka bir deterjan kullanmam şiddetle seçenek dışı bırakıldı. İlk kullanımlardan sonra makinamın temiz yıkamadığını görerek servisini aradım. Servis gelip tekrar makina ayarlarını yaptıktan sonra, tekrar makinada kullandığım deterjan markasını ve cinsini sorguladı, on yıkama kadar makine ayarlarının oturması için bekleyip değişme olmaz ise kendilerini aramamı ve makinayı servise alacaklarını söyleyerek gitti. Düzelme olmadı. Servisi aradım, geldiler makinayı servise götürdüler, 4-5 gün sonra makinayı getirip, denediklerini, makinada yıkama ile ilgili bir sorun olmadığını söyleyip, makinayı bırakıp gittiler. 02.02.2016 tarihinde Elektrolüks müşteri hizmetlerini aradım şikayetimi bildirdim, yaklaşık bir ay geri bildirim alamadım. Tekrar aradım. Geri dönüş yapılmaz ise tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim. Aynı gün dönüş yaptılar ve Keçiören servisini yönlendirdiklerini servisin cihazı kontrol etmesinin ardından bana dönüş yapacaklarını belirttiler. Keçiören servisi 19 Mart 2016 tarihinde gelerek makinanın çalışma durumunu kontrol etti ve makinanın normal bir şekilde çalıştığını söyledi. Bende “tamam makine çalışıyor ancak yıkamasında problem var diyerek makinadan yıkanarak çıkmış olan bardaklarımı gösterdim. O tarihten beride müşteri hizmetlerinden herhangi bir geri dönüş olmadı. Bana da son çare olarak şikayet etmek ve bu metni ayın şekilde alıp forum sitelerinde yorum yapmak kaldı.

X