Bulaşık makinesinde elektrik tasarrufu

meltem44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
638
37
Arkadaşlar şimdi makinede bulaşık yokanıyor aklıma birşey geldi sizlerede sormak istedim. Acaba makine kurutmaya geçtiği zaman kapatsam makineye bir zararı olur mu? Çünkü en çok elektriği kuruttuğu zaman harcıyormuş, 45 dk. sürüyor benimde acelem yok sabaha kadar kendi kendilerine kurusalar olur mu? Hiç böyle yapan var mı?:uhm:

Bence kapatmamanız gerekir. Tamam o zaman enerji harcıyor olabilir.
Ama bu şekliyle bile zaten elde yıkamadan çok daha ekonomik.
Ben 12 yıldır kullanıyorum ve hiç denemedim. Üstelik makinanız bu şekilde zarar görebilir
.a.s

bence arkadaş haklı ne yani zaten yıkanmış sabaha kadar beklerken kurusa ne olcak ben bu şekilde elektriği fazla tükettini bilmiyordum ben öle yaıcam varsın kendi halinde kurusun

Bence öyle bişey yapmak hem makineye zarar verir hemde bulaşıklar lekeli çıkar.
Sular üstünde kurursa damlacıkların lekesi kalacaktır.
Hem kurutma kısmını nasıl iptal edeceksinki anlamadım.
Açınca yine aynı yerden devam eder zannımca.
Ayrıca ben tasarrufu gece yıkamakla yapıyıyorum. Saat 20:30 dan sonra kwat birim fiyatı düşüyor gibi biliyorum.
Bende hep gece yıkıyorum.

Arkadaşlar şimdi makinede bulaşık yokanıyor aklıma birşey geldi sizlerede sormak istedim. Acaba makine kurutmaya geçtiği zaman kapatsam makineye bir zararı olur mu? Çünkü en çok elektriği kuruttuğu zaman harcıyormuş, 45 dk. sürüyor benimde acelem yok sabaha kadar kendi kendilerine kurusalar olur mu? Hiç böyle yapan var mı?:uhm:

canım bende 2 yıldır öyle yapıyorum.bir zararı olmadı.inş bundan sonrada olmaz...haaa ne kadar tasaruf sağladı onuda bilmiyorum...

makına buyuk zarar gorur ben elımden geldıgınce elde yıkıyorum cok fazla cıkmıssa o zaman atıyorum makınaya ama cok harcıor elektırık acısından harcamasa o kadar atardım makınaya

X