Bunalım mı nedir anlayamıyorum

ay kusura bakmayın ama okurken bile ruhum daraldı.
ben hiç sevmem böyle mesaj atılmasını bekleyen bu konuda etrafı zorlayan insanlardan hiç hazetmem.
bana da böyle trip atan insan tipleri var maalesef.
bakın öncelikle şunu bilin, etrafımdakileri bu kadar açık söyleyemiyorum yüzyüze baktığımızdan dolayı ama asla ne mesaj atıp ne de arıyorum zaten anlıyorlar uzak durduğumu da.
ama size direkt burda yazayım bir insan sizinle iletişim kurmak istese, aklına gelseniz zaten arar ve mesaj atar.
bi özel günümde mesaj atmıyorlar ne demek ya? kimse sizin doğum gününüzü kutlamak zorunda değil. ya da sizi düşünüp arayıp sormak zorunda değil. bunlar gönül meselesi. kime gönlün ve sevgin varsa ona mesaj atar ve ararsın. bekleyene değil.
ayrıca tam tersi böyle bekleyip zorlayan, bunu ima eden ya da trip atanlar daha da itici oluyor. insanın ilgileneceği varsa da soğuyor.
kusura bakmayın bu konuda biraz dertliyim. daha bu yüzden çok yakın zamanda bana sürekli noldu? niye aramıyorsun? bişeymi oldu? bulaşalım görüşelim vs diye ısrar eden yıllardır görüştüğüm arkadaşımı çıkardım hayatımdan.
neyse tam da yaram olan bir konuydu. yorum yapmak iyi geldi.
Banada bu açıklıkta yorumlar lazım bende teşekkür ederim 🌸

Banada bu açıklıkta yorumlar lazım bende teşekkür ederim 🌸
rica ederim. biraz açık ve sert bir yorum oldu ama direk sana yazılmış olarak da kabul etme.
yani ben çok yeni böyle bişey yaşadığım için beni bunaltan kişiye de hala sinirim geçmemişti o yüzden böyle yazdım.
belki sen bu şekilde etrafına bunu hissetmiyor da olabilirsin. o durumda üzerine alınmana gerek yok.
ama her türlü beklenti içine girmen seni üzmekten başka bir işe yaramaz.

rica ederim. biraz açık ve sert bir yorum oldu ama direk sana yazılmış olarak da kabul etme.
yani ben çok yeni böyle bişey yaşadığım için beni bunaltan kişiye de hala sinirim geçmemişti o yüzden böyle yazdım.
belki sen bu şekilde etrafına bunu hissetmiyor da olabilirsin. o durumda üzerine alınmana gerek yok.
ama her türlü beklenti içine girmen seni üzmekten başka bir işe yaramaz.
Çok haklısınız Bi şey soracm ama son olsun :) değer verdiğiniz önemsediğiniz bir insan var diyelim evleniyor ve ona atılan iyi dilek mesajlarını mecralarda paylasıyor mahallenin bakkalına kadar paylasıp sizi ayırsa ne hissedersiniz
Hep yok sayılıyorum fakat yüzyize gelince hiç bir şey olmamıs gibi davranıyor şaka gibi beni çıldırtan da bu hazetmiyorsan benden gördüğün yerde de etmezsin öyle değil mi

Çok haklısınız Bi şey soracm ama son olsun :) değer verdiğiniz önemsediğiniz bir insan var diyelim evleniyor ve ona atılan iyi dilek mesajlarını mecralarda paylasıyor mahallenin bakkalına kadar paylasıp sizi ayırsa ne hissedersiniz
Hep yok sayılıyorum fakat yüzyize gelince hiç bir şey olmamıs gibi davranıyor şaka gibi beni çıldırtan da bu hazetmiyorsan benden gördüğün yerde de etmezsin öyle değil mi
anladım. yani bu konuyu dert ettiğin için dürüstçe yazmak isterim.
bi kere bana böyle bişey yapan birine değer vermem. yani herkesin mesajını alıp benimkini almıyorsa yüzyüze geldiğimizde de ben onu görmezden gelirim. sanırım tepkim bu olur.
ama işte demin de yazdım. bazı insanlar var sen istemesen de senle iletişim kurmaya çalışıyor. ve sırf kıramadığı için insan yüzyüze gelince belli edemiyor ama yüzyüze değilken de yokmuş gibi davranıyor. çünkü iletişim kurmak istemiyor.
ben böyle düşünüyorum

anladım. yani bu konuyu dert ettiğin için dürüstçe yazmak isterim.
bi kere bana böyle bişey yapan birine değer vermem. yani herkesin mesajını alıp benimkini almıyorsa yüzyüze geldiğimizde de ben onu görmezden gelirim. sanırım tepkim bu olur.
ama işte demin de yazdım. bazı insanlar var sen istemesen de senle iletişim kurmaya çalışıyor. ve sırf kıramadığı için insan yüzyüze gelince belli edemiyor ama yüzyüze değilken de yokmuş gibi davranıyor. çünkü iletişim kurmak istemiyor.
ben böyle düşünüyorum
Aydınlanma yaşadım desem :) çok sağolun

beklenti içinde olan herkesi hayatimdan çıkardım. kimsenin biseyini kutlamiyorum. sadece bı kaç arkadaşım. benim hiç bişeyimi kutlamalarini da beklemiyorum. samimi gelmiyo.
cuma, kandil, bayram mesajlarının çoğuna dönmem. wp a durum denen şeyin eklenmesine uyuz oluyorum.
akrabalarımin nerdeyse hic biriyle görüşmüyorum mecburen yüz yüze gelirsek görüşüyorum.

sizi ayiriyolarsa önem vermiyolardir. biraz kendinizi izole edin. ben çoğu arkadaşımla beklentileri aşırı geldiği için görüşmeyi kestim. cidden çekilmiyo🤦

beklenti içinde olan herkesi hayatimdan çıkardım. kimsenin biseyini kutlamiyorum. sadece bı kaç arkadaşım. benim hiç bişeyimi kutlamalarini da beklemiyorum. samimi gelmiyo.
cuma, kandil, bayram mesajlarının çoğuna dönmem. wp a durum denen şeyin eklenmesine uyuz oluyorum.
akrabalarımin nerdeyse hic biriyle görüşmüyorum mecburen yüz yüze gelirsek görüşüyorum.

sizi ayiriyolarsa önem vermiyolardir. biraz kendinizi izole edin. ben çoğu arkadaşımla beklentileri aşırı geldiği için görüşmeyi kestim. cidden çekilmiyo🤦
Aaah o whatsapp durumu kesinlikle çileden çıkarıyor doğru sanırım geri çekip duygularımı da gizleöeliyim zayıf görüyorlar

İnsan gurbette olunca düşünme hastalığına yakalanıyor sanırsam
Öyledir, düşünmeden edemiyor insan ama onlar düşünmüyorsa siz hiç düşünmeyin. Üzerinde durup kötü hissetmeye değecek konular değil çünkü. Sadece akrabalara karşı değil genel olarak beklentilerinizi düşürün ve huzurun tadına bakın :)

Merhaba arkadaşlar
Soru değil iç dökme postu bir nevi
Ben mi tuhafım insanlar mı neden böyle anlamıyorum taktığım çevre akraba çevresi şimdi aman takma her kan bağı olanla anlaşmak zorunda değilsin diyebilirsiniz ama bir kişi olsa ne olur ki
Küçüklüğümden beri aile içinde dalga geçildim ergenlikte kilo aldım kilomla dalga gectiler üniversite kazandım kazandığım bölümle alay ettiler evlenmeye karar verdim küçümsediler bir insan bir durumda dahi taktir görmez mi eleştirilerini yermelerini şakaya vurdum diye mi bu kadar değersizim yoksa çok şey mi bekliyorum insanlardan alt tarafı bir doğum günü ya görüp bilip bir doğum günün kutlu olsun yazmak bir gönlü hoş etmek ne kadar zor olabilir
Onların doğum günü oluyor bende yazmadım artık sonra pişman oluyorum gülüp geçmem mi lazım tavır almam mı lazım
Ne ararlar ne sorarlar gördükleri yerde aman ne samimiyet ANLAYAMIYORUM
BEN BU ÇAĞIN İNSANI DEĞİLİM
Bu ikiyüzlülük beni yoruyor dengem şaşıyor toplu yerlerde gösterdikleri samimiyete soğuk yapınca yine ben sucluyum diyemiyorum ki aramadın sormadın bi özel gün mesaj atmadın diye insan bu zamanda sitem dahi edemiyor onda bile havaya giriyprlar ayyy ne kadar önemliymişim bak yazmadığımı aramadığımı biliyor diye
Bu aralar herkesin doğum günü yazmama kararım var ama biliyorum ki yine ben suçlu olacm ben geçimsiz olarak yaftalamcm ya da kıskanç ...
tek şey biliyorum TÜKENDİM

kim nasıl davranıyorsa sende öyle davran vede seni onemsemiyorlarsa seni haketmiyorlardir uzak dur

Merhaba arkadaşlar
Soru değil iç dökme postu bir nevi
Ben mi tuhafım insanlar mı neden böyle anlamıyorum taktığım çevre akraba çevresi şimdi aman takma her kan bağı olanla anlaşmak zorunda değilsin diyebilirsiniz ama bir kişi olsa ne olur ki
Küçüklüğümden beri aile içinde dalga geçildim ergenlikte kilo aldım kilomla dalga gectiler üniversite kazandım kazandığım bölümle alay ettiler evlenmeye karar verdim küçümsediler bir insan bir durumda dahi taktir görmez mi eleştirilerini yermelerini şakaya vurdum diye mi bu kadar değersizim yoksa çok şey mi bekliyorum insanlardan alt tarafı bir doğum günü ya görüp bilip bir doğum günün kutlu olsun yazmak bir gönlü hoş etmek ne kadar zor olabilir
Onların doğum günü oluyor bende yazmadım artık sonra pişman oluyorum gülüp geçmem mi lazım tavır almam mı lazım
Ne ararlar ne sorarlar gördükleri yerde aman ne samimiyet ANLAYAMIYORUM
BEN BU ÇAĞIN İNSANI DEĞİLİM
Bu ikiyüzlülük beni yoruyor dengem şaşıyor toplu yerlerde gösterdikleri samimiyete soğuk yapınca yine ben sucluyum diyemiyorum ki aramadın sormadın bi özel gün mesaj atmadın diye insan bu zamanda sitem dahi edemiyor onda bile havaya giriyprlar ayyy ne kadar önemliymişim bak yazmadığımı aramadığımı biliyor diye
Bu aralar herkesin doğum günü yazmama kararım var ama biliyorum ki yine ben suçlu olacm ben geçimsiz olarak yaftalamcm ya da kıskanç ...
tek şey biliyorum TÜKENDİM
Her seyi bu kadar ciddiye almayi birak.Ozellikle seni duygularini ciddiye almayanlari

Onuda denedim bu defa ayyy bu zaten geçimsiz cazgır ayyy biz sana korkuyoruz selam verelim vs vs belkide bu kadar etkilendiğimi bildikleri için üzerime geliyorlar duygularımı gizlemeliyim soğuk kanlı insanlara o lafar özeniyorum ki
Bırakın korksunlar selam vermeye. Akrabalarımın çok çok büyük bir kısmıyla hiç görüşmüyorum. Bir kısmıyla da bayramdan bayrama görüşüyorum. Ben hiç bir şey kaybetmedim. Benim hayatımla ilgili annem babam çekirdek ailem dışında hiç kimse fikir beyan etmesin.

Her şeyi herkesi çok ciddiye alıyorum son 3 yıldır kendimi tanıyamıyorum ya boş kalmaması gereken insanım :)
Buraya yaziyorsun demek ki artık bunu yapmak istemiosun ve bir yerde kendinin farkindasin.Inan bana çoğu insan aslinda görünmek istediği gibi görünüyor kimse 4 4 lük değil.Kendini rahat birak biraz

X