Bunalımlardayım :(

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
çok bunaldım hergün durup dururken ağlar oldum :KK43:
kendimi bildim bileli ne anneanne ne dede ne babaanne teyze dayı hala vs.. olmamıştır..
babam şehir dışında 2-3 yılda bir görürüm annemleyim derken evlendim..
yine aynı şehirde kaldım eşimin aileside burada değil..
bebeğim oldu (çok şükür) ama tüm gün ne gelen var ne giden..
telefonlarım bile çalmıyor.. komşu ilişkiside kuramıyorum koca kadınlarla nasıl dialog içine girebilirimki ki en küçüğü 40-50 yaşında.. ki bende 21..
bekarken baya arkadaşım vardı ama şimdi evli ve bebekte olunca onların girebilceği ortama ben bebekle uyamıyorum..
eşim öğlen 12 gibi gidiyor sabaha karşı geliyor yüzünü göremiyorum
ki o bile aramıyor gün içinde.. 2 göz odada bebeğimle o kadar bunalıyorumki..
bi tv birde net var onlarda artık tatmin etmiyor..
tek başıma çıkayım diyorum kucağımda bebek olmasına rağmen adabımla bi yere bile gidemiyorum.. mesela dün akşam üstü çıkıyim kızımla parka oturuyim dedim 2 serseri gelip laf attılar ''benimde böyle karım olsun benimde böyle çocuğum olsun '' vs..
ki gözüme kalem bile sürmüyorum.. insan insana muhtaç 2 muhabbete sohbete..
şuan o kadar terkedilmiş vaziyetteyimki anlatamam
evimin bir balkonu bile yok en azından balkona çıkıp hava alayım..
bekarken eve girmeye telefonlarım susmayan ben şimdi resmen unutuldum..
haftada 1 gün eşim evde ondada evde oturup tv keyfi yapmak istiyor..
durumumu halimi anlayan yok şuan bile yazarken ağlıyorum
sinirlerim çok bozuldu... :çok üzgünüm:

senı cok ıyı anlıyorum canım bende aynı durumdayım....benımde esım 12 gıbı gıdıo gece cok gec gelıyo..arkadaslarım bekar..uyum saglayamıyorum onlara...annemler dersenn yazlık aldılar bu sene hıc evde degıllerdı...ve bennnnn cok yanlızdım bebegımle yazlıktada rahat edemedım...durumumuz hemen hemen aynı ve cokkkkk bunalıyorumm..keske aynı sehırlerde olsakta gıdıp gelsek arkadasımmm...

cnm benım anlıyorum seni
birde bebek küçükken insan dahada sıkılıyor biraz bebegin büyüse onunla arkadaş olursun ben gibi

benımde ne bir akrabam gelıyor nede bir arkadaş
bi arkadaşım var oda akrabalarım gıbı kayınvalıdemlerden çekınıgı için gelemiyor

ama halıne şükret bence bi hastalık veya başka bir dertten bu kadar bunalıyor olabilirdin
zamanla alışırsın takma kafana

zor valla, bebekte küçük elini kolunu bağlar, bekarken ki arkadaşlarınla telefonda, nette sohbet edemiyor musun?
bebeğin büyüdükçe durum değişir bence, daha rahat hareket edebilceğin için

canım benim çok üzüldüm okurken..:KK43:(benim kuzenim istanbul dışına taşındı geçen yıl hiç kimseyi tanımadığı bir yere gitti akraba yok arkadaş yok fakat çabuk atlattı sadece bayanlara yönelik bu tarz sitelerden evli çocuğu olan arkadaşlar edindi oturduğu şehirde arada bir görüşmeye başladılar sonra yavaş yavaş daha sık görüşür oldular şu an istanbula geri dönmek istemiyor okadar iyi dostlar edindiki sende bu siteden yada bebeğim ve ben gibi sitelerden değişik arkadaşlar bulabilir yakınında olan insanlarda iletişime geçebilirsin belki aradığın dostlar çok yakınındadır dene bence enazından bişey kaybetmezsin...

evet canım o açıdan bakarsak çok şükür
elimiz ayağımız düzgün sağlığımız yerinde allah ım a çok şükür..
ama 2 yıldırda bu durumda olunca psikolojim çok bozuldu..
bebeğime bile el verişli anne olmaıyorum.. ne acı...

zor valla, bebekte küçük elini kolunu bağlar, bekarken ki arkadaşlarınla telefonda, nette sohbet edemiyor musun?
bebeğin büyüdükçe durum değişir bence, daha rahat hareket edebilceğin için

ölsem kalsam kimsenin haberi olmayacak telefonum hiç çalmıyor..
annem bile aramıyor.. ona gel diyorum o da uzak gelemem birde kardeşim var (14 yaşında)
onu tek bırakmak istemiyormuş..
sanalda muhabbet ettiklerimle tatmin olamıyorum
msn listem baya kabarık ama hepsi sıradan muhabbetler insan istiyorki karşında olsun çay eşliğinde gülüşe eğlene muhabbet etsin.. :çok üzgünüm:

canım benim çok üzüldüm okurken..:KK43:(benim kuzenim istanbul dışına taşındı geçen yıl hiç kimseyi tanımadığı bir yere gitti akraba yok arkadaş yok fakat çabuk atlattı sadece bayanlara yönelik bu tarz sitelerden evli çocuğu olan arkadaşlar edindi oturduğu şehirde arada bir görüşmeye başladılar sonra yavaş yavaş daha sık görüşür oldular şu an istanbula geri dönmek istemiyor okadar iyi dostlar edindiki sende bu siteden yada bebeğim ve ben gibi sitelerden değişik arkadaşlar bulabilir yakınında olan insanlarda iletişime geçebilirsin belki aradığın dostlar çok yakınındadır dene bence enazından bişey kaybetmezsin...

1 kere 2 kadınla buluştum.
2 side iyi kadınlar ama bana uzak yerde oturduklarından muhabbetimiz devam edemedi.
msn den görüşüyoruz ayda yılda 1 defa.. birinede kırıldım bazı hal ve hareketleri hoşuma gitmeyince muhabbeti birtirdim. birde çok seçiciyim sonuçta ben bir aileye sahibim özen gösteriyorum.. belkide bu yüzden bu kadar yalnızım..
çok teşekkür ederim kızlar tavsiyeleriniz için. :gitme:

canımm üzülme ,yalnız değilsin...bende ailemden ve tüm sevdiklerimden uzakta gurbetteyim ....buarada hiç arkadaşım yok ,bu birazda benim seçimim tabii...bir üst kat komşum var oda 54 yaşında ama kafa dengi :)) onunla avuuyorum inan..ama daha çok evimde kızımla ev işleri ile ve nette kk dayım...ianan ben evlenmeden önce o kadar aktif ve sosyal bir insandım ki,neşeli ,bıcır bıcır birşeydim ne telim susar nede baba evimin kapısı boş kalırdı ...şimdi ise gurbette eşim görevi gereği sıksık nöbet tutuyor ve yoğun çalışıyor ama alıştım inan..mutsuzum diyemem...bu 4 duvarı seviyorum neden mi ,huzurum var ,mutluyum,tek sorunum yalnızlık belki ama kzım ve eşim olunca bir arada hele de huzurumuz ve tebessümümüz var ise inan gerisi boş... ki dediğim gibi ben evlenmeden önce o sosyal hayatımı anlatayım sana geçen bir günümü: lisanslı sporcuyum hergün sabahları stada gider ve rutin antremanlarımı yapar,sonrasında çalıştığım radyoya giderdim orada sunucu idim... oradan çıkar,tiyatro eğitimi alıyordum o dönem oraya giderdim,oradan da o gün için hangi arkadaşlarım ile sözleştik ise de oraya :)))) düşün yani...ben yine de mutluyum bu huzur veren yalnızlığımla.... :))

benim bu durumumum bir çaresi yok sanırım..
ama inanın hergün bunalıp hergün ağlamaktan özgüvenimi bile o kadar yitirdimki..
ileride bebeğim dillenince yürümek isteyince ne yapacağım bilmiyorum..
çok mutsuzum..

canımm üzülme ,yalnız değilsin...bende ailemden ve tüm sevdiklerimden uzakta gurbetteyim ....buarada hiç arkadaşım yok ,bu birazda benim seçimim tabii...bir üst kat komşum var oda 54 yaşında ama kafa dengi :)) onunla avuuyorum inan..ama daha çok evimde kızımla ev işleri ile ve nette kk dayım...ianan ben evlenmeden önce o kadar aktif ve sosyal bir insandım ki,neşeli ,bıcır bıcır birşeydim ne telim susar nede baba evimin kapısı boş kalırdı ...şimdi ise gurbette eşim görevi gereği sıksık nöbet tutuyor ve yoğun çalışıyor ama alıştım inan..mutsuzum diyemem...bu 4 duvarı seviyorum neden mi ,huzurum var ,mutluyum,tek sorunum yalnızlık belki ama kzım ve eşim olunca bir arada hele de huzurumuz ve tebessümümüz var ise inan gerisi boş... ki dediğim gibi ben evlenmeden önce o sosyal hayatımı anlatayım sana geçen bir günümü: lisanslı sporcuyum hergün sabahları stada gider ve rutin antremanlarımı yapar,sonrasında çalıştığım radyoya giderdim orada sunucu idim... oradan çıkar,tiyatro eğitimi alıyordum o dönem oraya giderdim,oradan da o gün için hangi arkadaşlarım ile sözleştik ise de oraya :)))) düşün yani...ben yine de mutluyum bu huzur veren yalnızlığımla.... :))

benimde seninki gibi tempolu sosyal hayatım vardı
şimdi ise tam tersi olunca malum..
Allah mutluluğunu bozmasın canm :)

canım üzülme benim anneciğim ve tüm tanıdıklarım Avrupa yakasında bende Anadolu burda tanığıdım bir Allahın kulu yok zaten çevre baskısından bunalıp kendim istemiştim uzak olmayı...

Burda çevre edindim evli arkadaşlarım var komşularımla çok iyi anlaşıyorum özellikle yaşlı olanlarla! ki sana sıkıntılı anlarında yol gösteriyor ana gibi kucaklıyorlar özellikle bebişin var al bebişini daha güvenlikli yerlere git örneğin alışveriş merkezleri vs...

Ben çalıştığım için hiç sıkıntı yaşamıyorum belki bebeğin büyüdükten sonra çalışsan daha rahat çevre edinirsin asosyallikten de sıyrılırsın .... kaydirigubbakcemile5

ne yapabılırsın ona bakmalısın ..
bıkac kendını bılmez laf attı dıye gerı cekılmez hayatta..
gecmıse takılmamalısın aranıyodum gezıyodum..
bunları sımdıde yapabılırsınız 40 50 yasında komsularınız yazmıssınız bılıyomusunuz sızlen yasıtım ve benım cevremdekı herkes 40 50 yasında ve hayatı onlar sayesınde cozdum..
emın olun onlarla gorusmek sıze cok artılar kazandırcakdır..
bebegınızle gezmek sızın yerınızde olmak ısteyen ne ınsanlar vardır..
ınsan bebegıylen sıkılrımı ?.

sıkılmaz ama bebeğimle çeşitli aktivitelere girmek istiyorum..
40-50 yaşındaki komşularımla anlaşamıyorum.
hayatı çözmekten ziyade 2 muhabbet etmeye çalıştım olmadı.
şiveleri bile değişik geliyor..
benim sevdiğim şeyleri onlar sevmez onlarınkini ben..

Öncelikle eşinle paylaştın mı bu durumu. Yani ben sıkılıyorum izinli oldugun bir gün gezmeye cıkalım mı şeklinde iki hafta da bir en azından biraz değişiklik olsa. Hep mi gece çalışıyor. Çalışma saatlerinden dolayı onunlada görüşemiyorsunuz anlıyorum ama arada bir hele de bu zamanlarda değişiklik yapabilir senin için.Cnm ben bekarım ama inan bende yalnızım bu da benim tercihim. ışim gereği insanlardan cok sogumustum ve inan ki bende evdeyim genelde. Kitap okuyorum, bazen yürüyüşe çıkıyorum. Sende bebeğini düşün öncelikle ..parktaki adamları takma allah aşkına.Alışveriş merkezlerine gidebilirsin, alışveriş yaparsın dağılır biras kafan. Bebişine yeni ciciler alabilirsin. Bunalıma girmek çok kolay inan, o yuzden biraz güçlü olmalısın.

eşimle paylaştım fakat elden ne gelir bende çalışıyorum gezmiyorumya diyor..
o da haklı kendi çapında..
evet haklısın alışveriş merkezlerinde alışveriş yapmak vs iyi gelecek sanırım.
yarın çıkayım o zaman az kredi kartını kabartıyim :)
tşk cnm güzel tavsiye

sosyal bir insan değildim buna rağmen çook ama çok bunalıp hereşye ağlar olduğum sinirli olduğum zamanlar oluyor. malesef:KK43: psikoloğa gidin isterseniz belki birşeyler önerebilir. ben gittim. dikiş resim gibi kurslara git dedi...
sende bebeğinle katılabilecğin kurslar varsa bebek gelişimi bakımı gibi onları araştır.
benim ailemlelerimizle aynı çevrede oturmamıza evde bir de köpek besleyip onunla gezmerme rağmen çok bunalıyorum:KK43:

canım bebişin biraz daha büyüsün az sabret..elinden tutar (ana-kız mı artık ana-oğul mu) rahat rahat gezip tozarsın..eşinle de konuş bu konuyu tatil gününde seni de alsın çıkıp dolaşın biraz..

canim benim de kizim var ve sklmaya zamanim olmuyor vallahi sürekli oynuyoruz o emekliyo ben pesinden tabi keyifli geciyor
hergün de muhakkak disari cikariz benimde yasitim yok burda kayinvalidemgil bir kac akrabam var onlarla parkta yada alisveris merkezinde bulusuyoruz gülüyoruz sohbet ediyoruz konusacak lafimiz hep olmustur gevezemiyim ne:bbo:belki yurtdisindayim burada daha rahatim rahatsiz edene falan hic rastlamadim ki biz günasiri disarda olmamiza ragmen
kizinla oynayin beraber yeni birseyler kesfetmesine yardimci ol büyüdüklerinde kizlarimiz bize arkadas olacak inankia.s

X