Bundan sonra ne olacak?

Tüp bebek tedavisinde bedenen tek yıpranan kadın degil mi? Bu adam neyin tribini yasıyor.. Herseyde bir hayır vardır sebepsiz cocuk olmuyormus varmıs demek ki hayrı.. Adama bak hiç mesele yok eşine destek olacagına gelme diyor üstüne engelliyor 🤷‍♀️

Sizin anne olma isteğinizi anlayabiliyorum fakat eşinizi de anlıyorum. Süreç ikinizi de yormuş. Hele ekonomik yük sadece eşinizdeyse işin maddi boyutunu kafasına takması çok normal. 6 bin lira gelir çok fazla değil ki şu dönem için. Ben de sürekli kredi kartı borcu ödesem ben de bunalırım, bi duralım isterim. Siz eğer mutlu olmanız çocuğunuz olmasına bağlıymış gibi davrandıysanız çocuk fikriyle yatıp kalktıysanız eşiniz de baba olmaya çok hevesli değilse (ki çok normal bir durum) adamın bunalmasını anlayabiliyorum. Biz de 35-39 yaşlarında çiftiz, çocuğumuz yok ve mutluyuz, eşim çocuk da çocuk diye tuttursa şu an sanırım kaçar giderim. Öyle bir hevesim yok çünkü. Eşiniz gene bu zamana kadar yanınızda olmuş, biraz ara verebilirsiniz, yaşınız genç ve herhangi bir sorun da yokmuş. Bi bekleyin, gemileri yakmayın. Sakince yüz yüze konuşun.

Sizi anlıyorum , ama eşinizi de anlıyorum. 6 yıllık evlilikte defalarca denenmiş bir tedaviden bahsediyorsunuz ve muhtemelen bu düşüncelerle yatıp bu düşüncelerle kalkıyorsunuz . Bu süreçte belki de eşinizden fazla manevi olarak yıpranan sizsiniz fakat eşinizi de anlamaya çalışın lütfen. Uzunca bir süre ara verin yaşınız 30 ise daha önünüzde çok zaman var. Yaşım 38 , 6 senelik evliyim , sebepsiz infertiliteye bağlı 3 sene olmadı , sonra oldu ve kaybettik 20. haftamda. Şimdi inanın kontrole dahi gidemiyorum süreç yoruyor çünkü beni. Annenizin yangına körükle gitmesi de pek hoş olmamış bence. Siz de eşiniz de yorgan yakmayın , birbirinize biraz zaman ve alan tanıyın lütfen. Konuşmanın başında aşağıdaki yazıyı yazmışsınız. Evet haklısınız sarf edilen sözler hoş sözler olmamış , ama anlayışla karşılayabileceğiniz durumlar olabilir sizin açınızdan ve eşiniz açısından.
harika bir yorum
Allah en kısa surede bebek nasip etsin size de insallahhhhhh

Allah razı olsun , inşallah tüm isteyen herkese
az önce yukarıya bunu yazdım. yine yazayım size de..
-Gecen sene bu zaman telde çocuğum olmuyor diye aglayan ve beni aglatan arkadaşım 2 gün önce dogum yapmış tup bebekle. az önce aradı bi sevindim. sevinçten ağladım.. Allah size de nasip etsin..

Bence eşiniz biraz kendi halinde kalsın ve kıymetinizi anlasın. Size engel attığı halde siz onu ararsanız peşinden kosarsanız kendini bir sey sanacak. Ki zaten söyledikleri de çok yanlış. Kendine yük istemeyip özgür kalmak istemeyi evlenmeden önce düsünmesi gerekirdi.Böyle bir adam çocuk olunca sorumluluğu alabilir mi bilemiyorum. Hakkınızda hayırlısı olur insallah 🌸

Adam belki de çok bunaldı gerçekten. Siz çok istiyorsunuz diye oda istemek zorunda değilki. 6 bin lirada çok bı gelir değil bu devirde.
Ama gerçekten bunalması "eve gelme.bana yük olmanı istemiyorum, özgür olmak istiyorum" demesini haklı çıkarmaz ki.Evlilik bu kadar basit bir kavram mı

Adam belki de çok bunaldı gerçekten. Siz çok istiyorsunuz diye oda istemek zorunda değilki. 6 bin lirada çok bı gelir değil bu devirde.
O da istiyor, çocukları çok seviyor ama doğal olsun istiyor. E olmuyor işte. Ben de keyfimden gitmiyorum ya doktora. 6 bin lira çok değil evet ama kiramız yok, ekstra giderimiz yok. Dışardan da gelirimiz var. İnsanlar ev borcuna giriyor, 10 bin borç nedir ki?

az önce yukarıya bunu yazdım. yine yazayım size de..
-Gecen sene bu zaman telde çocuğum olmuyor diye aglayan ve beni aglatan arkadaşım 2 gün önce dogum yapmış tup bebekle. az önce aradı bi sevindim. sevinçten ağladım.. Allah size de nasip etsin..
Çoook sevindim , Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah:)

Ama gerçekten bunalması "eve gelme.bana yük olmanı istemiyorum, özgür olmak istiyorum" demesini haklı çıkarmaz ki.Evlilik bu kadar basit bir kavram mı
Bazı insanlara ayrılmak için tek kelime yeter, bazıları da bütün zulme ve mutsuzluğa rağmen ayrılmaz. Birisi için basit olan diğeri için basit olmayabilir

Denemeyi asla istemeyen bir adama da zorla denetmişsiniz mesela adam istemiyor
Basit
Ki çocuk maddi ve manevi külfet bir yerde bu adam çocuk olursa da para harcamak istemeyecek
Hala bu adamdan çocuğum olsun ısrarı nedir anlamadım anne olmak herkesin hakkı ama düzgün insanlardan çocuk yapın ya

siz anne olmak istiyorsunuz o para harcamak istemiyor ve denemek dahi istemiyor
Direkt yumurtalıklarınızı dondurun ve ayrılın
Ayrılmıyorsanız da para harcamak istemeyen bir adamdan çocuk yapmayın

çocuk eşyalarının fiyatına baktınız mı?
Çocuk büyüyecek farklı istekleri olacak mesela maddi manevi adam istemiyor

neden yumurtalıklarınızı dondurup ayrılmıyorsunuz?
Ayrılmıyorsanız da bu adamdan denemeyin bebeği.

Adamların su deneme işinden kacmalarina anlam veremiyorum.
O kadar uğraşıyoruz,kendimizi parcaliyoruz alt tarafı bı kaç kez birlikte olacağız bin naz.
Ne kadar yıpratıcı olduğunu biliyorum çok haklısın.esin yıprandı, üzüldü,maddi zorluk çekiyor da sen ne yapıyorsun.sen daha çok depresyona giriyorsun.onun yaşadığının kat ve kat fazlasını yaşıyorsun.
Pasama bak bide gelme diyor asıl sen gelme.
Kusura bakma ben eşimden biliyorum bu naz yapma olayına ayrı sinirleniyorum.

Denemeyi asla istemeyen bir adama da zorla denetmişsiniz mesela adam istemiyor
Basit
Ki çocuk maddi ve manevi külfet bir yerde bu adam çocuk olursa da para harcamak istemeyecek
Hala bu adamdan çocuğum olsun ısrarı nedir anlamadım anne olmak herkesin hakkı ama düzgün insanlardan çocuk yapın ya

siz anne olmak istiyorsunuz o para harcamak istemiyor ve denemek dahi istemiyor
Direkt yumurtalıklarınızı dondurun ve ayrılın
Ayrılmıyorsanız da para harcamak istemeyen bir adamdan çocuk yapmayın

çocuk eşyalarının fiyatına baktınız mı?
Çocuk büyüyecek farklı istekleri olacak mesela maddi manevi adam istemiyor

neden yumurtalıklarınızı dondurup ayrılmıyorsunuz?
Ayrılmıyorsanız da bu adamdan denemeyin bebeği.
Yumurtalıktan kastınız yumurta dondurmak mı? Şuan buna ihtiyacım yok çünkü rezerv problemim yok. İleride olursa düşünürüm elbet.

Tekrarlayan süreçler olduysa o da psikolojik olarak yorgundur. Ben evi terk etmek için bir neden göremedim.
Bence çocuğunuz olsun ya da olmasın ilk inanmanız gereken şey cocuksuz da çift olarak birbirinize degee vererek mutlu olabileceğiniz...

Çoook sevindim , Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah:)
en kısa surede de size ve bu konuyu acan arkadasa nasip etsinnnn..
umudunuzu asla kaybetmeyin..
not: bikac yil önce umudunu kaybeden bendim..yuzume sizin çocuğunuzun olmaz dediğinde doktor zaten hamileymişim.. bu umut olsun sizeeeee

Ben kıcımı yırtıp bın tane teste gırecegım, hormon yukleyecegım vucuduma, tuttu tutmadı endısesı gergınlıgı, yumurta toplat yok döllettir derken yıpranacagım, adam kalkmıs depresyona gırecek oyle mı? Yallah desenıze ya, zaten sevıyorsa ardını arar

Eşiniz de bunalabilir tabiki,maddi manevi bu yük ağır gelebilir ama bunu ifade etme şekli hiç hoş olmamış.Hatta ifade edememe şekli desek daha doğru olur.
Bir süre aramayın,bekleyin ne yapacak.

en kısa surede de size ve bu konuyu acan arkadasa nasip etsinnnn..
umudunuzu asla kaybetmeyin..
not: bikac yil önce umudunu kaybeden bendim..yuzume sizin çocuğunuzun olmaz dediğinde doktor zaten hamileymişim.. bu umut olsun sizeeeee
Vaayy çook sevindim sizin adınıza ya gerçekten çook sevindim:) Rabbim hayırlı evlat , hayırlı anne baba olmayı nasip etsin inşallah , sağlıkla huzurla:)

Ben kıcımı yırtıp bın tane teste gırecegım, hormon yukleyecegım vucuduma, tuttu tutmadı endısesı gergınlıgı, yumurta toplat yok döllettir derken yıpranacagım, adam kalkmıs depresyona gırecek oyle mı? Yallah desenıze ya, zaten sevıyorsa ardını arar
İğnelerden mosmor göbeğim. Onun yaptığı sperm vermek ve imza atmak. Onu da anlamaya çalışsam da yine de şımarıklık olarak görüyorum bu tavırları.

X