Bundan sonra ne olacak?

Yumurtalıktan kastınız yumurta dondurmak mı? Şuan buna ihtiyacım yok çünkü rezerv problemim yok. İleride olursa düşünürüm elbet.
Evet dondurun yumurta yanlış yazmışım rezerve probleminiz olduğu için demedim
Boşanırsınız oldu ki geç yaşta evlendiniz tekrar ona binaen dedim
Ayrıca inanın yumurta yumurtalık ayrımı o kadar yazı içinde önemsiz bir ayrıntı

İğnelerden mosmor göbeğim. Onun yaptığı sperm vermek ve imza atmak. Onu da anlamaya çalışsam da yine de şımarıklık olarak görüyorum bu tavırları.
Kımse bana tup bebek surecınde aynı sekılde yıpranmadan bahsetmesın, asla bır olamaz anne ve baba adayının yıpranması. Olmamasında bır hayır vardır, akısa bırakın bır sure. Gıdıp esyalarınızı da toplamayın, dılınız boyle soyluyor ama sız de hazır degılsınız bence buna.

İğnelerden mosmor göbeğim. Onun yaptığı sperm vermek ve imza atmak. Onu da anlamaya çalışsam da yine de şımarıklık olarak görüyorum bu tavırları.
O da mutlaka çocuğumuz olacak diye kendi kendine plan yapıp beklentiye girmistir.
Benim eşim de evlendigimizden beri hiçbir şeye ağlamadı. Bu demek değil ki hicbir şeye uzulmedi, ya da depresyona girmedi. Gayet de sağlam depresyona ikimiz de girdik sadece bunu yaşayış bicimimiz çok farklı

Sevgili misiniz siz, gelme deyip telefonunuzu engelliyor eşiniz?

Bunalmış olabilir, daha bir öncekinin borcu duruyorken yeni bir tedavi süreci gözünü korkutmuş olabilir. Çocuk sahibi olmak istese de sürekli tüp bebek tedavisi görmeye gerek yok biraz da normal yolla deneyelim diyebilir ama bunu deme şekli ergence olmamalı.

Acil alınacak birşey varsa alın ama yoksa sizinle bu şekilde konuşan eşle kendi iletişim kurup özür dilemedikten sonra adım atmayın.

Vaayy çook sevindim sizin adınıza ya gerçekten çook sevindim:) Rabbim hayırlı evlat , hayırlı anne baba olmayı nasip etsin inşallah , sağlıkla huzurla:)
amin dileyen herkese nasip etsin..
inanin doktor öyle dedikten sonra 3 gün yataktan cikamadim üzüntüden..
öyle kalbim kirildi.. merdivenlerde aglamaya baslamistim.
Allah ol der olur. Kendinize iyi bakin.. Son kez yazayım. Allahım en kısa surede bu arkadasa ve size de nasip etsin....
Hoscakalin..

Esiniz baba olmak istiyor mu? Bu sürecler ne kadar kadin icin zorsa da erkek icin de yipratici. Yakinda yeni düzen kurmaya planliyorsunuz, diger taraftan borclar ekleniyor. Belki ondada tedirginlikler var. Oturup iyice konusmak lazim olan biteni. Tüp bebek süreci cok yipratici. Belkide profesyonel destel lazim.

amin dileyen herkese nasip etsin..
inanin doktor öyle dedikten sonra 3 gün yataktan cikamadim üzüntüden..
öyle kalbim kirildi.. merdivenlerde aglamaya baslamistim.
Allah ol der olur. Kendinize iyi bakin.. Son kez yazayım. Allahım en kısa surede bu arkadasa ve size de nasip etsin....
Hoscakalin..
Çok teşekkür ederim , siz de kendinize çok iyi bakın :)

Öncelikle bu hayatta insanın her istediği olmaz. Siz aşırı çocuk da çocuk diye tutturdugunuz için evliliginize zarar veriyorsunuz eşiniz üzülüyor ama gururlu belki.yani belki hiç çocuğunuz olmayacak ne yapacaksiniz yaşamaya devam etmeyecekmisiniz. Hiç birseyde aşırı ısrarcı olmayın üzülürsünüz .farzetki olmadı en azından evliliginizden olmayın.

Bi süre daha ailenizde kalın ne güzel annenizde arkanızda gitme demiş.eşyaları toplayıp tekrar ailenizin yanına dönmek tamam buraya kadarmış demek ve bence de siz buna hazır değilsiniz.iletişimsiz kalın bi süre kafanızı dinleyin baktın karşıdan bi atak yok bu süre içince o zaman tekrar düşünürsünüz ailenizle birlikte ne yapacağınızı.

ben kendim ne yaparım o lafın üzerine dilekçeyi yazdırıp evine göndermiştim hep diyorum aşkından ölüp bitsemde deliler gibi sevsemde gururum önce gelir belki boşanınca çok üzülürüm çok ağlarım ağır deprosyana girerim ama genede o laflardan sonra o eve adım atmam

Bilenler bilir, defalarca tüp bebek denemiş ve sonuç alamamış biriyim. 6 senedir de evliyim. Çocuk meselesi olmasa aslında iyi giden bir evliliğim var diyebilirim. Ancak son tüp bebek denememden sonra her şey sarpa sardı, eşimle aramız bozuldu. Ben anne olmayı çok istediğim için bir süre sonra tekrar denemek istedim, zaten dondurulmuş embriyolar da var. Kendisi hiçbir denemeyi aslında istemedi, olaylara hep maddi baktı, manevi olarak bana destek olmadı. Ruh halimi hiç anlamadı.

Şimdi de memleketimdeyim, iyi ayrılmadık ama evi terkederek de gelmedim. Normal aile ziyareti benimkisi. Haftaya da dönecektim hatta. Ancak eşim bu tüp bebeklerden bunaldığını, 10 bin lira kartta borç olduğunu sürekli başıma kalkıyor, hatta en son gelme bile dedi bana. 6 bin lira maaşı var, dışardan gelirimiz de var bu arada. Onu da anlıyorum çok paralar dökündük, çok stres olduk.

Ben bilmiyorum, anne olmayı çok istedim diye hata mı ettim? Sebepsiz diyorlar üstelik. Ya olursa diye uğraştım hep ama olmadı. Benim suçum mu tüm bunlar? Normalde alkol almaz, evlenmeden önce karşı olduğumu söyledim. Bu zamana kadar da içmedi. Dün evime içki de sokmuş. İçti mi içmedi mi bilemem. Umrumda da değil zaten. Ama çok kırıldım gelme demesine. İçim paramparça. Artık kendi hayatını yaşayacakmış, sırtına yük istemiyormuş, depresyondaymış falan filan.

Birkaç ay sonra da başka şehire taşınacaktık, işi bırakıp yeni bir düzen kuracaktı, muhtemelen bunun stresi de üzerine eklendi ve hıncını benden alıyor. Bugün başka biri mi var dedim, engelledi beni.

Napmalıyım ne düşünmeliyim bilmiyorum. Objektif fikirlerinize çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada ekleme yapayım, ben haftaya gideyim ne olacaksa olsun, eşyalarımı toplar memleketime dönerim diye düşünüyorum. Annem de gitme, muhatap olma diyor. Bu açıdan da kararsızım.
Gelme diyen o
Engelleyen o
Gitme bakalım ne olacak

Bu arada da düşün
Kocandan boşansan yeniden evlilik yapar mısın
Acaba cocuk konusunda bunalttı mı onu
Eşin gercekten maddi olarak sıkıntıda mı
Öte yandan annelik hakkını elinden kimse alamaz. Ufak Bi ihtimal bile olsa koşulu peşinden haklısın da.
Sen sadece öfkeyle davranma. Ogir dedi diye esya toplama. Bekle bakalım ne olacak

Bilenler bilir, defalarca tüp bebek denemiş ve sonuç alamamış biriyim. 6 senedir de evliyim. Çocuk meselesi olmasa aslında iyi giden bir evliliğim var diyebilirim. Ancak son tüp bebek denememden sonra her şey sarpa sardı, eşimle aramız bozuldu. Ben anne olmayı çok istediğim için bir süre sonra tekrar denemek istedim, zaten dondurulmuş embriyolar da var. Kendisi hiçbir denemeyi aslında istemedi, olaylara hep maddi baktı, manevi olarak bana destek olmadı. Ruh halimi hiç anlamadı.

Şimdi de memleketimdeyim, iyi ayrılmadık ama evi terkederek de gelmedim. Normal aile ziyareti benimkisi. Haftaya da dönecektim hatta. Ancak eşim bu tüp bebeklerden bunaldığını, 10 bin lira kartta borç olduğunu sürekli başıma kalkıyor, hatta en son gelme bile dedi bana. 6 bin lira maaşı var, dışardan gelirimiz de var bu arada. Onu da anlıyorum çok paralar dökündük, çok stres olduk.

Ben bilmiyorum, anne olmayı çok istedim diye hata mı ettim? Sebepsiz diyorlar üstelik. Ya olursa diye uğraştım hep ama olmadı. Benim suçum mu tüm bunlar? Normalde alkol almaz, evlenmeden önce karşı olduğumu söyledim. Bu zamana kadar da içmedi. Dün evime içki de sokmuş. İçti mi içmedi mi bilemem. Umrumda da değil zaten. Ama çok kırıldım gelme demesine. İçim paramparça. Artık kendi hayatını yaşayacakmış, sırtına yük istemiyormuş, depresyondaymış falan filan.

Birkaç ay sonra da başka şehire taşınacaktık, işi bırakıp yeni bir düzen kuracaktı, muhtemelen bunun stresi de üzerine eklendi ve hıncını benden alıyor. Bugün başka biri mi var dedim, engelledi beni.

Napmalıyım ne düşünmeliyim bilmiyorum. Objektif fikirlerinize çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada ekleme yapayım, ben haftaya gideyim ne olacaksa olsun, eşyalarımı toplar memleketime dönerim diye düşünüyorum. Annem de gitme, muhatap olma diyor. Bu açıdan da kararsızım.
Sebebsi, infertiliteyse bu ondan da kaynakli ola bilir. Sadece sperm sayiyla iş bitmiyor. Hersey iyi de olsa kalitesizse dolleyemez, akrozomu bozuksa yumurtayi delemez ve saire. Ilk once sorun varsa ortada ikinizin sorunu. Ikincideki boyle adamdan çocuk istiyormusun gerçekten? Zoru gorunce gelme diyen, depresyona giren, destek olacaği yerde kostek olan birinden ne hayir bekliyorsun? Birak inceldiyi yerden kopsun. Boyle bir hikayeye tanik olmuşdum. 8 sene çocuklari olmadi. 3 tup bebek denendi hep kadindan bilindi. Boşandilar. Ikisi de evlendi. Kadinin çocugu oldu hemde ilk aylardan. Erkeyin olmadi ama.

Maddi yönden zor olabilir ama eşinizin bu tavırları bana hiç normal gelmedi.
Ve lütfen siz de bazı şeyleri zorlamayın vardır bir hayrı emin olun!

Hakkinizda hayirlisi olsun. Kendinizi ezdirmeyin.

Bana ozel mesajla ulasir misiniz?

Yorumları tek tek okudum herkese teşekkür ederim. Gelişmeleri yazayım. Beyefendi boşanmakta kararlı. Beni gözden çıkarmış. 6 sene daha bu çileyi çekmek istemiyormuş. Ben çok kırgınım. Bütün hislerimi döktüm ortaya. Ama rahatlayamadım işte bi yumru geldi oturdu göğsüme. Hayırlısı artık. Elbet bu da geçer.

Şiddet , öfke problemi yoksa ne olursa olsun evinize dönüp orada çözün sorununuzu.

Gerekirse geri dönersiniz.

Benim eşimde tüp bebek tedavisini kesinlikle kabul etmiyor. Siz yine deneme şansı bulmuşsunuz. Bana bir kere deneyebilsem bile yetecek düşünün artık. Baktım tüp bebek istemiyor ben de doğal yollardan olmasını destekleyecek tedavi yollarına başvurdum. Aromaterapi hacamat filan bu alanda uzman bir doktora gidiyorum. Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama en azından bağişıklık için bile bunları yapanlar var. Yani bebeğim olmasa bile vücudum için yatırım yapmış oluyorum.
Neden kabul etmiyor abaca? Dinen caiz olduğuna dair bir çok yazı var. Ayrıca çok sıkı kontrollere bağlı . Spermler karışır diye mi korkuyor?

Yorumları tek tek okudum herkese teşekkür ederim. Gelişmeleri yazayım. Beyefendi boşanmakta kararlı. Beni gözden çıkarmış. 6 sene daha bu çileyi çekmek istemiyormuş. Ben çok kırgınım. Bütün hislerimi döktüm ortaya. Ama rahatlayamadım işte bi yumru geldi oturdu göğsüme. Hayırlısı artık. Elbet bu da geçer.
Bence eşinizin hayatında olmasa da aklına başkası girmiş. Zira hiç kimse birden bire hayat arkadaşına bu kadar sert rest çekemez, ortada ihanet yalan, şiddet gibi büyük bir neden olmadıkça. Özellikle erkekler genelde duygusal olarak başka birinin çekimine girmeden bu kadar sert olmuyorlar birden bire. Bence siz çocuk derdine düştüğünüzden eşinizdeki bu değişimi hissedememişsiniz. Boşanıp boşanmamak sizin kararınız amcak biraz önünü ardını araştırın ve yasal haklarınızı sonuna kadar almadan bir şey yapmayın.

X