Burun ameliyatı refakatçisiz

UmayGoekce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2019
19
1
merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir ay içinde İstanbul’da bir özel hastanede burun ameliyatı olacağım, hem tıbbi gereksinimden dolayı, hem de yapmışken estetik açıdan bir düzeltme yapılacak. Forumlarda okudum, refakatçisi olmayan çok arkadaş olmuş. Benim de olmayacak,ailem uzakta, şehre de yeni taşındım. Benim gibi durumda olanlar var mı? Belki birbirimize destek olabiliriz? Veya bu süreci refakatçisiz geçirmiş olan arkadaşlardan tecrübelerini alabilir miyim? Çok teşekkür ederim...

Refakatçisiz çok zor, ilk gece kesinlikle refaketci gerekli. Hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak yanında birinin olması lazım. İlk kendine gelme anında, tuvalete kalkarken,dolaşırken birilerinin seni desteklemesi gerekli olabiliyor. Yalnız kalmayın bence.

Refakatçisiz çok zor, ilk gece kesinlikle refaketci gerekli. Hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak yanında birinin olması lazım. İlk kendine gelme anında, tuvalete kalkarken,dolaşırken birilerinin seni desteklemesi gerekli olabiliyor. Yalnız kalmayın bence.
Teşekkür, ama kimse olamayacak maalesef. Mesela doktor ağrı kesici hap vs verdiğinde hastaneden mi veriliyor, yoksa biri gidip almalı mı yatış esnasında?

Merhabalar 22 kasımda burun estetiği oldum. Ameliyata girerken yalnızdım hiç eksik hissetmedim kendimi. Ben çıkana kadar annem gelmişti 2-3 saat kalıp gitmesini istedim hiç ihtiyaç duymadım sonra erkek arkadaşım geldi o kaldı gece yanımda sadece yüzde buz bekletmek gerekiyor Yarım saatte bir 5 dk. Buzu birilerinin sürekli buzluğa bırakması gerekiyor. Erkek arkadaşım bunu yaptı ama 3 kez kalkıp kendim aldım geri indirdim buzluğa o uyumuştu diye. Hiç gelmeseydi ben hallederdim yani. Tuvalet konusu da zor değil yere bakmadan tutunarak gidilir. Zaten lavaboda çağrı düğmeleri var acil durum için. Ağrı kesici hastaneyken serumla veriliyor ama spreyi siz alacaksınız doktora sorun alın hastaneye öyle gidin.

Merhaba,biraz rahatladım şimdi
Merhabalar 22 kasımda burun estetiği oldum. Ameliyata girerken yalnızdım hiç eksik hissetmedim kendimi. Ben çıkana kadar annem gelmişti 2-3 saat kalıp gitmesini istedim hiç ihtiyaç duymadım sonra erkek arkadaşım geldi o kaldı gece yanımda sadece yüzde buz bekletmek gerekiyor Yarım saatte bir 5 dk. Buzu birilerinin sürekli buzluğa bırakması gerekiyor. Erkek arkadaşım bunu yaptı ama 3 kez kalkıp kendim aldım geri indirdim buzluğa o uyumuştu diye. Hiç gelmeseydi ben hallederdim yani. Tuvalet konusu da zor değil yere bakmadan tutunarak gidilir. Zaten lavaboda çağrı düğmeleri var acil durum için. Ağrı kesici hastaneyken serumla veriliyor ama spreyi siz alacaksınız doktora sorun alın hastaneye öyle gidin.[/QUOTE

Dün ameliyat oldum yanımda yanımda arkadaşım vardı .ve iyi ki vardı .çünkü benim çok sancılı geçti .refakatçisiz zor

Agrım sızım hiç olmadı ama biraz baş dönmesi oldu ve eşim sabaha kadar buz koydu.aralıklı.tek başına olmaz bence

İlk bir hafta zor. Daha doğrusu tamponlar çıkana kadar zor. Konforsuz bir süreç. Ağrı sızı yok ama nefes almak zor yüz şiş ya da mor ya da her ikisi. Burna sprey sık temizle kremle gibi rutinler sıkıcı

Refakatçisiz çok zor ben bir hafta önce ameliyat oldum narkozun etkisinden çıkma anında başlıyor bütün gece baş dönmesi mide bulantısı devam ediyor. Kusma olayı var bir de, ayağa kalkıp tuvalete gitmek bile çok zor ben frnalaşmıştım hemşire zor yetişmşti hemen serumu dayadılar öyle kendime geldim. Ve 15 dakika buz 15 dakika buzsuz bu şekilde geçiyor gece yarısına kadar. Sürekli buzluşa buzu koyup almanız lazım ayağa kalkmak çok sıkıntı. Bünyeniz sağlamdır belki ama yine de refakatçisiz çok zor yanınıza birini mutlaka ayarlayın hem psikolojik açıdan hem de vücudunuz ameliyattan sonra kendine gelmekte zorlanıyor her açıdan yalnız çok sıkıntı. Gece hemşire kontrol ediyor sürekli ama burnunuz kanayacak susayacaksınız tuvalete gideceksiniz uyandığınızda yalnız hissedeceksiniz, refakatçisiz zor.

Refakatçisiz çok zor ben bir hafta önce ameliyat oldum narkozun etkisinden çıkma anında başlıyor bütün gece baş dönmesi mide bulantısı devam ediyor. Kusma olayı var bir de, ayağa kalkıp tuvalete gitmek bile çok zor ben frnalaşmıştım hemşire zor yetişmşti hemen serumu dayadılar öyle kendime geldim. Ve 15 dakika buz 15 dakika buzsuz bu şekilde geçiyor gece yarısına kadar. Sürekli buzluşa buzu koyup almanız lazım ayağa kalkmak çok sıkıntı. Bünyeniz sağlamdır belki ama yine de refakatçisiz çok zor yanınıza birini mutlaka ayarlayın hem psikolojik açıdan hem de vücudunuz ameliyattan sonra kendine gelmekte zorlanıyor her açıdan yalnız çok sıkıntı. Gece hemşire kontrol ediyor sürekli ama burnunuz kanayacak susayacaksınız tuvalete gideceksiniz uyandığınızda yalnız hissedeceksiniz, refakatçisiz zor.
Oldu teşekkürler bilgiler için.

İlk bir hafta zor. Daha doğrusu tamponlar çıkana kadar zor. Konforsuz bir süreç. Ağrı sızı yok ama nefes almak zor yüz şiş ya da mor ya da her ikisi. Burna sprey sık temizle kremle gibi rutinler sıkıcı
Anladım, zaten youtube sürekli videolar izliyorum konu hakkında, hazırlıklı olmak adına

Yanında biri olsun canım. İlk çıkıyorsun ayılma sürecinde bir üşüme geliyor annem kat kat örtmüştü. Ben baş dönmesi kusma yaşamadım ama kardeşim kan yutmuş o kustu. Bu kısım kişiden kişiye değişiyor yani. Ben 4 saat sonra taburcu oldum. Odaya gelir gelmez 20 dakka buz 10 dakka ara verdik. Evdede uyuyana kadar tekrarladık. Ben eve gelince deli gibi yedim, ağzımı çok rahat oynattım. Bayağı ayaktaydım selfie yaptım. Kardeşimde aynı. İlk gün şişlik morluk olmadı buz uygulamasını güzel yapınca morluk olmuyor. Ben morarmadım ama ertesi gün akşam şiştim. 3. gün itibariylede inmeye başladı. Ben süreci kolay atlattım ama annem sayesinde o olmasa yapamazmışım bebek gibi ilgilendi. Yediklerime dikkat etti. Ağzımı hiç boş bırakmadı. Kilo verilir bu dönem ben aldım. En azından ameliyata girmeden dolaba yiyeceklerini 1 gün önceden hazırla seni 3-4 gün idare edecek şekilde. Hastanede de bir arkadaşın falan varsa rica et. Ameliyata girmeden evi uygun hale getirirsen yatağını falan ayarlar yemeğini ayarlarsan tek başına da yaparsın. Ben tek başıma banyo yapmıştım 3. gün saçlarımı da kendim yıkamıştım. Olur yani bir şekilde.

Bende kendime çok güveniyordum
Ağrı eşiğim çok iyidir
Hatta dr aynıgün istersen evine gidebilirsin de demişti
Ammmmmaa velakin
Bıraksalar üç gün daha yatardım
Baş ağrım ve dönmem çok oldu
Ve gözlerim şişten kapandı
Tedbir li olmakta fayda var ...
Yalnız korkutmak istemem ilk iki günüm zordu ...
Sonrası olağan

Yanında biri olsun canım. İlk çıkıyorsun ayılma sürecinde bir üşüme geliyor annem kat kat örtmüştü. Ben baş dönmesi kusma yaşamadım ama kardeşim kan yutmuş o kustu. Bu kısım kişiden kişiye değişiyor yani. Ben 4 saat sonra taburcu oldum. Odaya gelir gelmez 20 dakka buz 10 dakka ara verdik. Evdede uyuyana kadar tekrarladık. Ben eve gelince deli gibi yedim, ağzımı çok rahat oynattım. Bayağı ayaktaydım selfie yaptım. Kardeşimde aynı. İlk gün şişlik morluk olmadı buz uygulamasını güzel yapınca morluk olmuyor. Ben morarmadım ama ertesi gün akşam şiştim. 3. gün itibariylede inmeye başladı. Ben süreci kolay atlattım ama annem sayesinde o olmasa yapamazmışım bebek gibi ilgilendi. Yediklerime dikkat etti. Ağzımı hiç boş bırakmadı. Kilo verilir bu dönem ben aldım. En azından ameliyata girmeden dolaba yiyeceklerini 1 gün önceden hazırla seni 3-4 gün idare edecek şekilde. Hastanede de bir arkadaşın falan varsa rica et. Ameliyata girmeden evi uygun hale getirirsen yatağını falan ayarlar yemeğini ayarlarsan tek başına da yaparsın. Ben tek başıma banyo yapmıştım 3. gün saçlarımı da kendim yıkamıştım. Olur yani bir şekilde.
Teşekkürler bilgiler için. Kesin tek olacağım, yanımda kimse olmayacak. Hastaneye gitmeden önce dolapları doldurmayı düşünüyorum, bi çorba da yaparım. Gelince en azından bişey hazır olur. İnşallah iyi olur umarım

Bende kendime çok güveniyordum
Ağrı eşiğim çok iyidir
Hatta dr aynıgün istersen evine gidebilirsin de demişti
Ammmmmaa velakin
Bıraksalar üç gün daha yatardım
Baş ağrım ve dönmem çok oldu
Ve gözlerim şişten kapandı
Tedbir li olmakta fayda var ...
Yalnız korkutmak istemem ilk iki günüm zordu ...
Sonrası olağan
Cevabın için teşekkürler..ben de kendime çok güveniyorum, hatta her işimi kendim yaparım. Ama hiç ameliyat olmadım, ondan dolayı sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Hastaneye gitmeden evi tam teşekküllü hazırlamam lazım. Taksiyle dönerken yoldan ilaçları da alıp öyle devam ederim sanırım eve. Dua edin benim için kızlar..hihi

Cevabın için teşekkürler..ben de kendime çok güveniyorum, hatta her işimi kendim yaparım. Ama hiç ameliyat olmadım, ondan dolayı sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Hastaneye gitmeden evi tam teşekküllü hazırlamam lazım. Taksiyle dönerken yoldan ilaçları da alıp öyle devam ederim sanırım eve. Dua edin benim için kızlar..hihi
Bence doktorun ilacını ameliyat öncesi yazsın zaten taksiyle dönerken olur başın falan döner zaten yazacağı bir antibiyotik bir ağrı kesici.

X