Burun ameliyatı sonrası burun içi şişlikleri normal mi?

birincitekil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2016
9
3
35
Arkadaşlar selam,
16 gün önce açık teknikle ameliyat oldum. Kıkırdağım sıkıntılıymış ve kapalı teknikle yapılırsa tekrarlama ihtimalinin olabileceğinden bahsetti doktorum. Ameliyathanede son anda kararını değiştirdi.
Sol tarafım tamamiyle kemik ve etle kaplanmıştı. Düzeltildi. Sol tarafta daha yoğun işlem yapıldığından sol taraf daha çok şişik haliyle. Tampon çıkarıldıktan sonra muhteşem nefes alıyordum. Oksijenin beynime gidişini hissediyordum resmen ama şimdi sol taraftan yine çok iyi nefes alamadığımı farkettim. Aynayla içini inceledim ve burnumun içindeki etler şişmiş, çok iyi nefes almama izin vermiyor. Burnumun dışı şiştiği gibi içinin de şişmesi normal gibi geliyor ama forumlarda hiç bununla ilgili bir şeye rastlamayınca da şüpheye düştüm. Yaşadığım bu durum normal mi?

benim burun içimde bayağı şiş canım. Hatta sağ tarafım neredeyse kapanmak üzere ve bende ilk gün ki gibi nefes alamıyorum. Muhtemelen şişlerden ötürü.

benim burun içimde bayağı şiş canım. Hatta sağ tarafım neredeyse kapanmak üzere ve bende ilk gün ki gibi nefes alamıyorum. Muhtemelen şişlerden ötürü.

Peki gerginlik gibi bir his oluyor mu sanki etler birbirine değiyor ve gerginlik gibi bir his oluyor. Garip bir şey anlatmakta epey güçlük çekiyorum :) Senin kaçıncı günün? Ne zaman düzelecek merak içerisindeyim.
Doktorum inmezse lokal anestezi yapar alırım dedi. Bu da yeni bir ameliyat gibi geldi bana. Korkumdan da detay almak istemedim. Yeni bir ameliyat olma düşüncesi bile çok korkutuyor beni.

Bende de aynı durum var haftaya doktora gidip sorucam. Niye eskisi gibi diye. Şişliktw göremiyorum kıkırdakı aldılar sadece

Arkadaşlar selam,
16 gün önce açık teknikle ameliyat oldum. Kıkırdağım sıkıntılıymış ve kapalı teknikle yapılırsa tekrarlama ihtimalinin olabileceğinden bahsetti doktorum. Ameliyathanede son anda kararını değiştirdi.
Sol tarafım tamamiyle kemik ve etle kaplanmıştı. Düzeltildi. Sol tarafta daha yoğun işlem yapıldığından sol taraf daha çok şişik haliyle. Tampon çıkarıldıktan sonra muhteşem nefes alıyordum. Oksijenin beynime gidişini hissediyordum resmen ama şimdi sol taraftan yine çok iyi nefes alamadığımı farkettim. Aynayla içini inceledim ve burnumun içindeki etler şişmiş, çok iyi nefes almama izin vermiyor. Burnumun dışı şiştiği gibi içinin de şişmesi normal gibi geliyor ama forumlarda hiç bununla ilgili bir şeye rastlamayınca da şüpheye düştüm. Yaşadığım bu durum normal mi?

Suan durumunuz nedir? Bende de ayni sıkıntı var, burun icim asiri derecede sis. 14 uncu gunum. Inanilmaz sizlama ve zonklama var. Sislikteb nerdeyse tamamen kapandi. Gerginligi anlatamam bile. Normal bi durum mu yoksa bi gariplik mi var?

Arkadaslar bende ayni sorunu yasiyorum,sizin durumunuz ne oldu,burun ici ne zaman normale dondu,lutfen cevaplayin,normal bi durum muymus ? Ne kadar surecek bu sıkıntı ?

Benim 2.5 aylik suan burun içide dışıda şiş nefes aliyo muyum aliyorum ama ara sira zorlaniyorum ozellikle yatarken. Daha erken oldugu icin oyle oldugunu dusunuyorum yani şisliklerin hem ic hem dis olarak inmesini beklemeyin 6.aya kdr azar azar iner içindeki yaralar zamanla dökülür

Merhaba bu sorunu yasayanlardan bırı de benım . burun ıcı dokular şiştiği için ameliyatımın uzerınden 7 ay gecmesıne ragmen bazen nefes alıyorum bazen alamıyorum . bunun ıcın sureklı olarak okyanus suyu ıle burnunuzu yıkamanız gerekıyormus

Arkadaslar peki baktiginizda gorebiliyormusunuz sizde kapali oldugunu,kulak cubugu girmiyor o derece diyim,burun boslugu yok resmen ya,inanasim gelmiyor...

Birde su dudak uyusmasi,sizlerde ne zaman gecti,rahat konusamiyorum gulemiyorum,sanki lokal anestezi yapmislar kalmis gibi,bunun icinde 6 ay olmasin ya ...

Ameliyat olali 20 gun oldu burun içi sisliklerime ilave bugünde diş etlerim şişti, burun ucu top gibi,sol tarafa dogru yamuk gözüküyor fotolarda ödemdendır dimi kızlar moralim çok bozuldu hergün yeni bir sıkıntı

Duzelirmis,daha deneyimli olanlar oyle diyor,benimde 2 hafta oldu,ben 10.15.gun iyilesen kisilerin reklamina kandim,bu kadar zorluk cekilecegini dusunmemistim,herkes iyilesiyor bi bende boyle oldu sanmistim,yalniz degilmisim,hepimize gecmis olsun,alt tarafi bi gulmen icin bile 2ay gecmeli diyem birine denk geleydim vazgecermisim :)

Merhaba Başlığa en son 2016 Aralık'ta yazmışsınız.Son durumunuz nedir? 1 ay önce ameliyat oldum sol taraftan kesinlikle nefes Alıp veremiyorum :KK43: Bu durum Kalıcı mı geçici mi neler yaşıyorsunuz lütfen yazın :KK43:

Ben zaten sol tarafım kapalı olduğu için ameliyat oldum. Şimdi yine sol taraf kapalı ve daha 16. günümdeyim. Çok kafaya taktım bu durumu :KK43:
benimde aynı dün kafayı yiyordum hiç nefes alamıyorum sol taraf benimde ve içi şiş bende öncesi yine soldan nefes alamıyordum inşallah ödemdir yoksa bende gidecegim doktora

X