Burun Ameliyatından 4 ay sonra nezle/grip olmak

sepulik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
868
1.466
Merhaba arkadaşlar, böyle bir konu daha önce açıldı mı ya da mesaj içeriklerinde geçti mi bilmiyorum epey bir araştırdım ama rastlayamadım dolayısıyla ameliyat tecrübesini edinip ardından da böyle bir sorun yaşayan var mı diye sormak istedim.
Grip/nezle kısacası burnunuzun yoğun bir şekilde salgıyla dolduğu ve çekmek zorunda kaldığınız bu hastalıkları operasyondan sonra geçirdiniz mi?
Geçirdiyseniz burnunuzla olan ilişkiniz bu süreçte nasıl şekillendi? Burnunuzu çekebildiniz mi?
Ben 1 haftadır yoğun bir nezle geçiriyorum ve burnumdaki salgılar dehşet artmış durumda, doktoruma sordum okyanus suyunu yeniden takviyeleyebilirsin ancak çok fazla kullanma kurutma mukozayı dedi, okyanus suyu ameliyattan sonraki süreçte oluşan salgılar için çok iyiydi ancak nezlede maalesef bende etkili olmadı akıntı ve salgılar had safhada ki doğal olarak nezle dehşet bir şey. Burnumu çok haşin davranmadan çekmek zorunda kalıyorum bunun şekline/kemik ve kıkırdağına herhangi olumsuz bir etkisi olur mu? Böyle bir şey tecrübe eden böyle bir süreci yaşayan var mı? Bilgilendirirseniz cok sevinirim.

4.ayda nezle olmak normal değil mi hastalık hali yani illa ki denk gelir bence şanslısınız ta 4.ayda olmuşsunuz bir ay olmadan grip olmustum. Sünkürebilirsiniz 4.ayda abartmazsınız yine de tabi ama 4ay olmuş

Ya al benden de o kadar arkadaşım. Benim 2. Buçuk ay oldu ve dün o gribe yakalandim. Inanılmaz akıyor burnum. Hayatında böyle akmamıştır burnum. Bastırıp da silemiyorum, sümkuremiyorum, e geri çeksem bi dert. Is yerinde çok ama çok zorlaniyorum. Ne yapmak gerek bilmiyorum ama umarım hemen atlatırız 🙃

Ya al benden de o kadar arkadaşım. Benim 2. Buçuk ay oldu ve dün o gribe yakalandim. Inanılmaz akıyor burnum. Hayatında böyle akmamıştır burnum. Bastırıp da silemiyorum, sümkuremiyorum, e geri çeksem bi dert. Is yerinde çok ama çok zorlaniyorum. Ne yapmak gerek bilmiyorum ama umarım hemen atlatırız 🙃
2.5 ay olmuş neden yavaş yavaş sümkürmüyorsunuz

Herhangi bir zararı olmaz. Benim doktorum 1. Aydan sonra istediğin şekilde sümkürebilirsin demişti ama her ameliyat farklı tabi herkes için aynı şeyler geçerli değil.

Benim de hassas baya hemde ama bilmiyorum doktorum yapabilirsin dediği için rahatım o konuda Peceteyle bastırmadan tabi dikkat ederek
Ya Ben de sumkuruyorum ama az az. Sanırım en doğrusu beklemek, umarım zamanla rahat rahat burnumuzu silecegimiz günler hızla gelir 😊

Merhaba arkadaşlar, böyle bir konu daha önce açıldı mı ya da mesaj içeriklerinde geçti mi bilmiyorum epey bir araştırdım ama rastlayamadım dolayısıyla ameliyat tecrübesini edinip ardından da böyle bir sorun yaşayan var mı diye sormak istedim.
Grip/nezle kısacası burnunuzun yoğun bir şekilde salgıyla dolduğu ve çekmek zorunda kaldığınız bu hastalıkları operasyondan sonra geçirdiniz mi?
Geçirdiyseniz burnunuzla olan ilişkiniz bu süreçte nasıl şekillendi? Burnunuzu çekebildiniz mi?
Ben 1 haftadır yoğun bir nezle geçiriyorum ve burnumdaki salgılar dehşet artmış durumda, doktoruma sordum okyanus suyunu yeniden takviyeleyebilirsin ancak çok fazla kullanma kurutma mukozayı dedi, okyanus suyu ameliyattan sonraki süreçte oluşan salgılar için çok iyiydi ancak nezlede maalesef bende etkili olmadı akıntı ve salgılar had safhada ki doğal olarak nezle dehşet bir şey. Burnumu çok haşin davranmadan çekmek zorunda kalıyorum bunun şekline/kemik ve kıkırdağına herhangi olumsuz bir etkisi olur mu? Böyle bir şey tecrübe eden böyle bir süreci yaşayan var mı? Bilgilendirirseniz cok sevinirim.
Canim komsumun burnunun ucu sirf nezle oldugunda peceteyle cekistirmekten dusmustu.Cok dikkat et gerekirde kendi aksin dokunarak sil ama asla orhinal burnuna davrandgn gibi davranma

Canim komsumun burnunun ucu sirf nezle oldugunda peceteyle cekistirmekten dusmustu.Cok dikkat et gerekirde kendi aksin dokunarak sil ama asla orhinal burnuna davrandgn gibi davranma
Ne kadar olmustu burnunu yaptıralı yeniyse Peceteyle çekiştirmek elbette yanlış bizim kasteddigimiz nazikçe sümkürmek o şekilde temizlemek

Yani doktora isleme gore degisiyordur muhakkak ama bu Kadar cabuk kolay zarar verilmiyordur buruna diye dusunuyorum. Sonucta okadar islem yapiyorlar onca dikis var, ki ustunden de epey gecmis. Bana doktor bir hafta sonra istedigini yap asiri zorlamadan demisti mesela 🤷

burun hassaslaşmış olabilir, bende de allerjik hapşırma oluyor ara ara, normal bence, burnunuzla oynamayın bence,,

teşekkürler cevaplarınız için, ben de burnumda cok travma yaratmayacak şekilde temizlemeye calısıyorum burun akıntım gecti ancak bu sefer de koku alamıyorum genelde burnum acıldığında iyileştikten sonra koku ve tat alma duyum geri geliyordu bu seferkinde hala yok acaba operasyonun hastalığa etkisi mi bilemedim.

X