Piercing, Hızma Burun deldirdikten sonra

luckky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2015
6
1
Arkadaşlar 3-4 hafta önce burnumu deldirdim. Deldirdikten 6 gün sonra falan halka takmaya başladım herhangi bir sorun yoktu. Son birkaç gündür deldirdiğim yerin üstü şiş ve iç tarafı da sivilce gibi şişti. Sanırım iltihap kapmış terramycin sürüyorum fayda etmiyo hızmayı çıkarmam mı gerekiyor?

başlarda dümdüz çubuk gibilerden kullan. halka kullandıkca benim hala iltihaplanır. çünkü halka dönüyor vs. hareket ettikçe mikrop kapıyor.halkayı disari cikarken tak. eve girdin mi ilacını sur cubuk hızmayı tak burnuna..

Benimde burnum delik bende hiç yara o gibi dert olmadı bepanten kullanıyorum ve sanada tavsiye ederim kulak temizleme çubuğuyla içden ve dıştan sür bende geçiyordu her sabah akşam kullanıyorum birde hızmayı çok çıkarıp değiştirirsen o açıdan yara olması normal çünkü hızma burunda zor çıkan bir şey :KK15:

ben yıllar önce deldirdim. aynı sorun bende de oldu. deliğin orası iltihaplanıyor felan. önce halkayı çıkar. o iltihabı sivilceyi sık boşalt. sonra ilk takılan hızmayı geri tak. iyileşene kadar bekle. iyileşince kabuk gibi bişey oluyo ordan anlarsın. halkayı geri taktığında aynı şeyi yaşarsan başka halkayla değiştir. yapılan maddenin dokusu iyi gelmiyor sanırım.

Arkadaşlar 3-4 hafta önce burnumu deldirdim. Deldirdikten 6 gün sonra falan halka takmaya başladım herhangi bir sorun yoktu. Son birkaç gündür deldirdiğim yerin üstü şiş ve iç tarafı da sivilce gibi şişti. Sanırım iltihap kapmış terramycin sürüyorum fayda etmiyo hızmayı çıkarmam mı gerekiyor?
ayni sey kirkirdagimi deldirdigimde oldu ugrastim,kremledim ama fayda etmedi..kupeyi çıkardıktan sonra duzeldi.

X