Piercing, hızma

havinnoral

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2021
1
0
19
Merhaba, burnumu yaklaşık 7 8 ay önce deldirdim 2 3 ay taktım daha sonra 1 gün çıkardım sonraki gün takmaya çalıştım fakat kesinlikle olmadı, bende hızma çok seven bir insanım bu olaydan 1 2 ay sonra tekrar deldirme kararı aldım tekrar deldirdim burnumu ama bu seferki baya acıdı hatta ilk 2 gün burnum komple şişti neyse sonra geçti bir süre sonra deliğin hemen içinde içinde dediğim hızmanın girdiği yerde bir et parçası oluşmaya başladı başlarda sivilce yara falan sandım sıkmaya çalıştım bişey olmadı ve hızmam kendi kendine çıkıyo bazen, yaklaşık 1 aydır takıyorum belkide daha fazla bu et parçası olayı 1 buçuk 2 haftadır var artık korkmaya başladım burnumda ben tarzı et mi oluluyor diye sizlere sormak istedim bu nedir ne yapabilirim ? Hızma takmayı seviyorum çıkarmak istemiyorum.

piercing nereye yapılırsa yapılsın bakımı bildiğim kadarıyla düzenli fizyolojik serum sularıyla yapılmalı. ipek göçer diye bir piercing sanatçısı var youtube’ta. sık sık bu konularla ilgili video çekiyor, iletişime geçebilirsin.

düzenli bakımını yapıyor msuun? Ve çok oynama o et parçası büyüyor çıkmaması lazım kanattınmı oynarken

Merhaba, burnumu yaklaşık 7 8 ay önce deldirdim 2 3 ay taktım daha sonra 1 gün çıkardım sonraki gün takmaya çalıştım fakat kesinlikle olmadı, bende hızma çok seven bir insanım bu olaydan 1 2 ay sonra tekrar deldirme kararı aldım tekrar deldirdim burnumu ama bu seferki baya acıdı hatta ilk 2 gün burnum komple şişti neyse sonra geçti bir süre sonra deliğin hemen içinde içinde dediğim hızmanın girdiği yerde bir et parçası oluşmaya başladı başlarda sivilce yara falan sandım sıkmaya çalıştım bişey olmadı ve hızmam kendi kendine çıkıyo bazen, yaklaşık 1 aydır takıyorum belkide daha fazla bu et parçası olayı 1 buçuk 2 haftadır var artık korkmaya başladım burnumda ben tarzı et mi oluluyor diye sizlere sormak istedim bu nedir ne yapabilirim ? Hızma takmayı seviyorum çıkarmak istemiyorum.
Merhaba canım. Benim kızımda hızma yaptırmıştı ama 1 hafta içerisinde çıkardı ve başka bir hızma taktı yara oluştu ve derinin üzeride sizin dediğiniz gibi şişti ve top gibi et parçası oluştu. Sanırım enfeksiyon oluştu. Hızmada tutmadı şiştiği için çıkardı sonrasında kendiliğinden kayboldu bi süre sonra. Bende burun ameliyatı olduktan sonra 1 sene sonra yaptırdım hiç bir sorun oluşmadı. Öncedende 3 kere yaptırmış yine bir sorun olmadı. Sanırım dokuyla alakalı ve taktığın malzeme cilde alerjide yapabiliyor.

Oncelikle iyi bir hızma al bazilarin arkası uzun oluyor öyle birşey al sonra krem kullan ve varsa sarı kantaron yağı inceden surebilirsin ben kremlerle düzelttim gorumcemin kulağı kıkırdağı senin dediğim gibi et parçası çıkmıştı baya kötüydü sarı kantaron kullandı ve baya baya düzeldi hemende geçti diyebilirim

X