Burun Estetiği hak.

doktor bey bende burun ameliyatı oldum 12 nisanda 1 yıl olacak.kemiklerde eğrilik vardı .burun etlerimde büyüktü nefes alamıyordum.hafif kemer ve burun ucundaki hafif eğrilik ve düşüklük de düzeltildi.şekil olarak memnunum doğal bir burun oldu zaten belli belirsiz şikayetlerdi olmuşken estetikte olsun dedim.
burun deliklerimde daraltıldı. tek sıkıntım ve beni rahatsız eden iki konu var.

1-ameliyattan sonra burnumun üstünde yani yan taraflarda kılcal damarlar çıktı kırmızı kırmızı bunu doktoruma söyledim ameliyattan olmaz dedi ama benim daha önceden böyle bir sorunum yoktu.şu an az dikkatli bakılırsa belli olyor ama sonra daha belirginleşir ve yayılırsa.bu ameliyattanmıdır.yok etmenin yöntemi varmıdır.

2- ben açık teknikle ameliyat oldum.burnumun orta direğindeki kesikte sağ taraf gayet güzel iyileşti belli belirsiz ama sol delik kısmının yukarısı kabarık iyileşti. sivilce gibi. renk farklılığı yok.nedbe yada skarmı ne deniyor heralde.doktorum ilk başta geçmezse düzeltiriz 1 sene de kendiliğinden iner diyordu şimdi ise 1 sene olcak neredeyse en son kontrolümüzde biraz inmiş farkedilmiyor dedi. kimse eğilip bakmıyacakya diyor. ama bu beni rahatsız ediyor.elime geliyor sürekli. senin vücudundan kaynaklanıyor dedi.ama diğer taraf gayet güzel iyileşirken bu taraf niye böyle oldu. o zaman diğer tarafta da skar olmalıydı vücudumdan kaynaklanıyorsa diye düşünüyorum.

lütfen beni bu konularda aydınlatırmısınız.bu iki sorunda doktor hatası olabilirmi bide bu skar için ne yapılabilinir.müdahele dahamı kötü yapar. inanın uykularım kaçıyor sinir oluyorum.küçük bir sorun gibi gözüksede beni rahatsız ediyor.cevabınızı bekliyorum lütfen.nisan ayında yine 1 sene kontrolüm var.

cevabınızı bekliyorum lütfen.özel mesaj olarakta yazabilirsiniz cevabınızı buraya yazmak istemezseniz.sürekli okuyup araştırıyorum çok üzülüyorum.

doktor bey bende burun ameliyatı oldum 12 nisanda 1 yıl olacak.kemiklerde eğrilik vardı .burun etlerimde büyüktü nefes alamıyordum.hafif kemer ve burun ucundaki hafif eğrilik ve düşüklük de düzeltildi.şekil olarak memnunum doğal bir burun oldu zaten belli belirsiz şikayetlerdi olmuşken estetikte olsun dedim.
burun deliklerimde daraltıldı. tek sıkıntım ve beni rahatsız eden iki konu var.

1-ameliyattan sonra burnumun üstünde yani yan taraflarda kılcal damarlar çıktı kırmızı kırmızı bunu doktoruma söyledim ameliyattan olmaz dedi ama benim daha önceden böyle bir sorunum yoktu.şu an az dikkatli bakılırsa belli olyor ama sonra daha belirginleşir ve yayılırsa.bu ameliyattanmıdır.yok etmenin yöntemi varmıdır.

2- ben açık teknikle ameliyat oldum.burnumun orta direğindeki kesikte sağ taraf gayet güzel iyileşti belli belirsiz ama sol delik kısmının yukarısı kabarık iyileşti. sivilce gibi. renk farklılığı yok.nedbe yada skarmı ne deniyor heralde.doktorum ilk başta geçmezse düzeltiriz 1 sene de kendiliğinden iner diyordu şimdi ise 1 sene olcak neredeyse en son kontrolümüzde biraz inmiş farkedilmiyor dedi. kimse eğilip bakmıyacakya diyor. ama bu beni rahatsız ediyor.elime geliyor sürekli. senin vücudundan kaynaklanıyor dedi.ama diğer taraf gayet güzel iyileşirken bu taraf niye böyle oldu. o zaman diğer tarafta da skar olmalıydı vücudumdan kaynaklanıyorsa diye düşünüyorum.

lütfen beni bu konularda aydınlatırmısınız.bu iki sorunda doktor hatası olabilirmi bide bu skar için ne yapılabilinir.müdahele dahamı kötü yapar. inanın uykularım kaçıyor sinir oluyorum.küçük bir sorun gibi gözüksede beni rahatsız ediyor.cevabınızı bekliyorum lütfen.nisan ayında yine 1 sene kontrolüm var.

Burun kanatlarında ki kılcal damarlar cerrahi sonrası gelişmiş olabilir. Ancak bu durum her zaman ameliyata bağlanamaz. Tedavisi TC 3000 Radyofrekans cihazı ile rahatlıkla yapılabilir.
Açık burun ameliyatı izi de lokal müdahale ile düzeltilebilir.
Saygılarımla,

Op.Dr.Orhan Murat Özdemir
Estetik Cerrah Ankara

Burun kanatlarında ki kılcal damarlar cerrahi sonrası gelişmiş olabilir. Ancak bu durum her zaman ameliyata bağlanamaz. Tedavisi TC 3000 Radyofrekans cihazı ile rahatlıkla yapılabilir.
Açık burun ameliyatı izi de lokal müdahale ile düzeltilebilir.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

cevabınız için teşekürler.peki bunları benmi yaptırmalıyım yoksa doktorummu düzelttirmeli.ücret ödemelimiyim bu durumda

cevabınız için teşekürler.peki bunları benmi yaptırmalıyım yoksa doktorummu düzelttirmeli.ücret ödemelimiyim bu durumda

Bu sorunuzun cevabı doktorunuzla ilişkinize bağlıdır. Ben hastalarımın ek cerrahi problemlerinden ücret talep etmiyorum ama bu herkes için geçerli olmayabilir.
Kılcal damar probleminiz için ise mutlaka ücret ödemeniz gerekecektir.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

İkinci bir sorum daha var o da burnumun ucunu biraz kaldırıcağını söyledi ve ben evde elimle çok az dokunsam bile komik duruyorum hatta dudağım bile yukarı çekiliyor burdan bana yakışmııcagını anlayabilirmiyim ya da nasıl anlarım olup olmııcanı ? çünkü yandansa önden duruşu daha önemli benim için

Murat bey, 2 kere burun ameliyatı gecirdim.1.cisini kemik alma işlemi olarak KBB , 2.cisini deviasyon olarak plastik cerrahi yaptı.2.amelitaımda deviasyonun duzeltilmesinin dısında burnuma başka mudahale yapılmasını istemedigim halde burnum öncekine oranla kısalmıs,inceltilmiş,konkalara dikiş atılmıs haldeydi.Burnumdan nefes almayı unuttum,geriye ve öne akıntı başladı ve ameliyatı olalı 6 yıl olmasına ragmen gecmedi.Alerjim yok,sinuzitim yok fakat akıntım hiç bitmiyor.Elimden mendil düşmüyor.Sonucta burun kanatlarımda çökme oldu.3.ameliyatı olmak zorundayım ama ben şancıyım.Nazal bölge,solunumum,mimiklerim,yüzüm,dudaklarım,cene yapım vs.işim için cok önemli.Alttan kesi yapılarak acıldıgında burnum bu bölgedeki sinirlere zarar verilebilinir mi? zira burnumun ucuna dokundugumda ön diş etlerim geriliyor.Artık hiç nefes alamıyorum.Basvurdugum uzmanların hepsi ameliyat konusunda hemfikir fakar işim nedeniyle ameliyat sonrası komplikasyonlar konusunda uyararak ( önümdeki 5 ay cok önemli,sorun yaşayamam,yaşarsam işimden olurum) rahatlayabilecegim gibi buyuk sorunlar yaşayabilecegimi ameliyatı sonraya bırakarak bu dönemi ilaçlarla gecirmemi önerdiler.Daha sonra kıkırdak eklenecek.İlaçlar azıcık yararlı oldu fakat gecmeyen öksürük ve bitmeyen geniz akıntım beni zor durumda bırakıyor.Burnumu kanatlarından tutup actıgımda rahatlıyorum öksürüğümde kesiliyor.Bu durum öksürüğe ve akıntıya neden teşkil eder mi?göğüs hastalıkları uzmanları baktılar sorunum yok.KBB içinde görünürde bir sorun yok.Reflümde yok.Delirmek üzereyim.

Sorununuzu çok iyi açıklamış olmanıza rağmen sizi görüp muayene etmeden bilgi vermem doğru olmayacaktır.
Eğer muayeneye gelememiyorsanız daha önce gittiğiniz doktorların görüşerine uymalısınız.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

İkinci bir sorum daha var o da burnumun ucunu biraz kaldırıcağını söyledi ve ben evde elimle çok az dokunsam bile komik duruyorum hatta dudağım bile yukarı çekiliyor burdan bana yakışmııcagını anlayabilirmiyim ya da nasıl anlarım olup olmııcanı ? çünkü yandansa önden duruşu daha önemli benim için

Burnunuzu elinizle kaldırısanız elbette ki komik olur.
Doktorunuz size 1-2 milimetrelik bir değişiklik önermiştir. Bu değişikliği elinizle sağlayamazsınız.
Ancak belki bilgisayar ortamında görebilirsiniz.
Bunu da doktorunuzdan talep edebilirisiniz.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

Burnunuzu elinizle kaldırısanız elbette ki komik olur.
Doktorunuz size 1-2 milimetrelik bir değişiklik önermiştir. Bu değişikliği elinizle sağlayamazsınız.
Ancak belki bilgisayar ortamında görebilirsiniz.
Bunu da doktorunuzdan talep edebilirisiniz.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

Evet aynen dediiniz gibi 1-2 mm lik dedi ama ben korktum. Birde bildiğim kadarıyla önden bigisayarla çizim yapamıyorlar öle diilmi ?sdc yan görünümünü bilebilirim . Hoş benim doktorum zaten çizim yapmıo ama...Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

merhaba doktor bey,ben 17 gün önce burun deviasyonu ameliyatı oldum.Şuan herşey yolunda gibi sabırla iyileşmeyi bekliyorum,ilk zamanlar şişliklerden kaynaklanan asimetrik görüntüler olabilir deniyor bunu biliyorum fakat benim sormak istediğim şu ki benim burnumdaki eğrilik üst sol kısımdaydı,şuan aynada bakınca ameliyattan önce eğriliğin olduğu kısıma elimi dokunduğumda bi sertlik geliyor diğer tarafta yok ama dıştan bakıldığında asimetrik görüntü oluşturuyor,yanlız bu şişlik değil sert bişey kemik gibi korkuyorum geçmiycek diye,bir yandanda şöyle birşey geldi aklıma acaba sorun bu tarafta olduğu için ve ameliyatta en çok bu tarafla uğraşıldığı için burasının şişmesi ve sertlik oluşması mümkün müdür?İki hafta sonra kontrole gidicem ama moralim bozuldu şimdiden,lütfen cevaplarsanız çok sevinirim..

merhaba doktor bey,ben 17 gün önce burun deviasyonu ameliyatı oldum.Şuan herşey yolunda gibi sabırla iyileşmeyi bekliyorum,ilk zamanlar şişliklerden kaynaklanan asimetrik görüntüler olabilir deniyor bunu biliyorum fakat benim sormak istediğim şu ki benim burnumdaki eğrilik üst sol kısımdaydı,şuan aynada bakınca ameliyattan önce eğriliğin olduğu kısıma elimi dokunduğumda bi sertlik geliyor diğer tarafta yok ama dıştan bakıldığında asimetrik görüntü oluşturuyor,yanlız bu şişlik değil sert bişey kemik gibi korkuyorum geçmiycek diye,bir yandanda şöyle birşey geldi aklıma acaba sorun bu tarafta olduğu için ve ameliyatta en çok bu tarafla uğraşıldığı için burasının şişmesi ve sertlik oluşması mümkün müdür?İki hafta sonra kontrole gidicem ama moralim bozuldu şimdiden,lütfen cevaplarsanız çok sevinirim..

Sorunuzu kendiniz cevaplamışsınız zaten. Bu konuda da en iyi cevabı sizi ameliyat eden doktorunuz verecektir.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

merhaba, 1 ay once ameliyat oldum. bugun elim burnuma carptı sekil bozuklugu olur mu? sekil bozukluguna neler yol acar? simdiden tesekkürler...

merhaba, 1 ay once ameliyat oldum. bugun elim burnuma carptı sekil bozuklugu olur mu? sekil bozukluguna neler yol acar? simdiden tesekkürler...

Ameliyat edilmiş burunlar ile, edilmemiş burunlar arasında ki mekanik olarak en önemli fark darbelere dayanıklılıktır. Kemik iyileşmesi 6 ay ile 1 yıl arasında tamamlanacağından ameliyat olmuş hastaların bu sürelerde darbelerden sakınması gerekmektedir.
Elinizin ne kadar şiddetli çarptığı ile alakalı bir soru soruyorsunuz. Bunu sizi görmeden cevaplamam maalesef mümkün değildir. Ancak darbelerden korunmanızı tavsiye edebilirim.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

merhaba ağustos ayında ameliyat oldum.ama burnumun uç kısımlarına doğru yoğun şişlikler var.bunlar ilk aylarda yoktu.Darbe de söz konusu olmadı.Bu kadar süre sonra şişliklerin inmesi ihtimali var mı yoksa 2. ameliyat fikrine kendimi alıştırmalı mıyım?Ameliyat olduğum doktor ve ekibinden ameliyata ikna aşaması hariç hiç bir şekilde ilgi görmek mümkün olmadığı için size danışmak istedim.

merhaba ağustos ayında ameliyat oldum.ama burnumun uç kısımlarına doğru yoğun şişlikler var.bunlar ilk aylarda yoktu.Darbe de söz konusu olmadı.Bu kadar süre sonra şişliklerin inmesi ihtimali var mı yoksa 2. ameliyat fikrine kendimi alıştırmalı mıyım?Ameliyat olduğum doktor ve ekibinden ameliyata ikna aşaması hariç hiç bir şekilde ilgi görmek mümkün olmadığı için size danışmak istedim.

Burun ameliyatı sonrasında şişlikle en son burun ucunda geçer. Bunun nedeni yer çekimidir. O nedenle yaşadığınız süreç doğal bir süreçtir.
Şişliklerinizin tamamen geçmesi bir yılı bulabilir. Bir yıl tamamlanmadan ikinci bir ameliyat düşünülmemelidir.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

Doktor Bey, Op.Dr. Naci Çelik hakkında bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederim.

Doktor Bey, Op.Dr. Naci Çelik hakkında bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederim.

Kendisini tanımıyorum ancak tüm meslekdaşlarımın işlerini en iyi şekilde yaptıklarından eminim.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

merhaba .. benim darp sonucu burnum kırıldı bundan yaklaşık 3 ay kadar önce .. ilk operasyonu kbb doktoru acil olarak yaptı fakat kırığa müdahale edilmedi ..septum deviasyonuyla birlikte çok fazla da şelik bozukluğu oluştu .. sağ tarafımda kemik genişledi.. .. nefes almamda da problem oldu ..şimdi bir burun spreyi kullanıyorum .. onun sayesinde daha rahatım .. burnumda cok fazla ağrılarım oluyor .. baş ağrısıyla da birleşti mi çekilmez oluyor .. ameliya tiçin bu ağrıların gecmesini beklemeli miyim gecmesi pek mümkün değil gibi ama .. üstten baktığımda kemiğin ayrıldığı yeri bile görebiliyorum .. ilk operasyon çok sorunluydu korkuyorum acıkcası napmalıyım sizce _?? şimdiden tşk. ederim kolay gelsin ...

fotoraf0342.jpg
[/IMG]
fotoraf0343r.jpg
[/IMG]
fotoraf0344.jpg
[/IMG]
fotoraf0345.jpg
[/IMG] merhaba hocam ben bir buçuk sene önce rinoplasti amaleiyatı oldum küçükken düşmemden dolayı burun eğriliği ve et oluşmuştu nefes almakta zorluk çekiyordum 18 yaşından önce yapılmaz dediler ve 18 yaşına gelince ameliyat oldum fakat sadece et alındı kıkırdağım duruyor ve önden bakıldığında burun eğriliğim var ben bundan çok rahatsızım kıkırdak çok rahatsız etmiyor ama eğrilik çok rahatsız ediyor ameliyattan önce daha eğriydi biraz düzeltme yapmışlar ama tam düzelmemiş ve eğrilik sol tarafta burnuma yandan baktığımda sol tarafta kıkırdak çok belli oluyor sağda bu kadar belirgin değil ben bu eğriliği düzelttirmek istiyorum fakat nasıl bi ameliyat olmam lazım ufak bi operasyonla düzelir mi genel olmak istemiyorum lokal bi ameliyat uygun olur mu ve yine tampon takılır mı şimdiden teşekkür ederim

fotoraf0342.jpg
[/IMG]
fotoraf0343r.jpg
[/IMG]
fotoraf0344.jpg
[/IMG]
fotoraf0345.jpg
[/IMG] merhaba hocam ben bir buçuk sene önce rinoplasti amaleiyatı oldum küçükken düşmemden dolayı burun eğriliği ve et oluşmuştu nefes almakta zorluk çekiyordum 18 yaşından önce yapılmaz dediler ve 18 yaşına gelince ameliyat oldum fakat sadece et alındı kıkırdağım duruyor ve önden bakıldığında burun eğriliğim var ben bundan çok rahatsızım kıkırdak çok rahatsız etmiyor ama eğrilik çok rahatsız ediyor ameliyattan önce daha eğriydi biraz düzeltme yapmışlar ama tam düzelmemiş ve eğrilik sol tarafta burnuma yandan baktığımda sol tarafta kıkırdak çok belli oluyor sağda bu kadar belirgin değil ben bu eğriliği düzelttirmek istiyorum fakat nasıl bi ameliyat olmam lazım ufak bi operasyonla düzelir mi genel olmak istemiyorum lokal bi ameliyat uygun olur mu ve yine tampon takılır mı şimdiden teşekkür ederim

Öncelikle lokal anestezi ile burun düzeltme ameliyatları veya estetik müdahalelerini onaylamadığımı belirtmek isterim. Hasta mutlaka uyuyor olmalıdır. Çok küçük müdahaleler lokal anestezi ile olabilir ancak özellikle kemiği ilgilendiren durumlarda, kemiklerle ilgili işlem yapılacaksa hasta mutlaka uyumalıdır.(Bence)
Sizi rahatsız eden durumlar cerrahi müdahale ile düzeltilebilir. Sizi daha önce ameliyat eden doktorunuza veya size en yakın plastik cerraha başvurabilirsiniz.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

X