Burun estetigi olanlar yardim lütfen!!

Öncelikle geçmiş olsun. Bugün tam 2 ay oldu ameliyat olali ve bende de kemer var. Bantlar cıktığından beri kemer var burnumda. Dr büyük olasılıkla ödem diyor. En az 6 ay beklemelisin inecek, diyor. Bakalım sabırsızlıkla bekliyorum bende. 🤷‍♀️
Çok teşekkür ederimm Bu işler hiç belli olmuyor herkesin cilt kemik yapısı farklı sonuçta doktorunuza güvenin umarım 6 ay olunca hayalindeki burna kavuşursun 🙏🏻

Merhaba kizzlar.

Aranizda burun estetigi olanlar vardir mutlaka bi sorum olucak. Ben cumartesi 21.08 ameliyat oldum sali günüde tamponlarim alindi. Tamponlar alindiktan sonra ilk 1 2saat cok iyi nefes aldim ama sonra burnum tikandi ve hala tikali geceleride agizdan nefes aliyorum haliyle burun tikali.

Spreylerimi ve nazalnem kullaniyorum doktorum zamanla iyileşicek nefesde düzelicek diyor.
Bu süreci siz nasil atlattiniz tam olarak nefes almaniz ne zaman düzeldi acaba ? Ben burnum tikali olmasina ragmen koku alabiliyorum artik ameliyattan önce alamiyordum. Böyle kalirmi bu durum agzimdan nefes almaya devammi bilgi verebilirseniz cok sevinirim
Benim 10 15 gün sonra açılmıştı. Sonrasında 1 ay kadar da hala dik uyumak zorunda kaldım. Çünkü yattığmda şişip tıkanıyordu nefes nefese uyanıyordm

benim 9. günüm bugün, dün tamponlar çıktı burnumu hiç görmedim doktor yeniden sardı burnumu haftaya tekrar gitcem🤓 iki masaj söyledi onları yapmam gerekiyomuş en altta dikiş atılan kısım çıkıntılı duruyo orası düzelmezse işlem yapıcam dedi umarım hiç bişeye gerk kalmdan düzelir 🙏 ve bana deniz suyu kullan dedi sadece bide bepanthol krem al dedi dikişlerin izleri kalmasın diye. Evde nazal yıkama var onu kullansam zararı olur mu acaba doktora sormayı unuttum onu🙄

benim 9. günüm bugün, dün tamponlar çıktı burnumu hiç görmedim doktor yeniden sardı burnumu haftaya tekrar gitcem🤓 iki masaj söyledi onları yapmam gerekiyomuş en altta dikiş atılan kısım çıkıntılı duruyo orası düzelmezse işlem yapıcam dedi umarım hiç bişeye gerk kalmdan düzelir 🙏 ve bana deniz suyu kullan dedi sadece bide bepanthol krem al dedi dikişlerin izleri kalmasın diye. Evde nazal yıkama var onu kullansam zararı olur mu acaba doktora sormayı unuttum onu🙄
Gecmiş olsun dikiş atilan kisim bende hic belirgin degilken 2 gündür aşiri belirginyani benim dikkatimi cekiyor bu durum benimde canimi sıkmaya başladi umarim ödemdir doktorum bana krem yazmadi kullanmaliyim sizce ? ☹️

Eklentiler

• 7DD42B48-9E26-47D1-979F-7EF582198968.png
    7DD42B48-9E26-47D1-979F-7EF582198968.png
    467,7 KB · Görüntüleme: 133
Gecmiş olsun dikiş atilan kisim bende hic belirgin degilken 2 gündür aşiri belirginyani benim dikkatimi cekiyor bu durum benimde canimi sıkmaya başladi umarim ödemdir doktorum bana krem yazmadi kullanmaliyim sizce ? ☹️
Arkadaşlar dikiş izleri için doktorunuza danışarak sarı kantaron yağı kullanabilirsiniz, biraz babaanne işi ama kesinlikle yara izlerinde etkili :KK70: . İnternetten araştırabilirsiniz.

sizin kaçıncı gün acaba ? benim 9. gün ve dün çıktı tamponlar, onlar çıktıktan sonra nefes almam daha zorlaştı burnumdan hiç alamıyorum sizinde öyle mi ☹️

sizin kaçıncı gün acaba ? benim 9. gün ve dün çıktı tamponlar, onlar çıktıktan sonra nefes almam daha zorlaştı burnumdan hiç alamıyorum sizinde öyle mi ☹️
11 gün oldu benimde tamponlar cikali 7 gün oldu malesef bende tamponlardan sonra hic nefes alamadim hala cok tikaniyor burnum spreylerden sonra 1dk falan güzel nefes aliyorum sadece. Doktor bu durum gecici spreyleri kullandikca burundan kabuklar cikicak rahat ediceksin dedi bende bekliyorum inş öyle olur beklemek zorundayiz malesef ameliyat zor degildide ameliyattan sonrasi cok zor bence 😢

11 gün oldu benimde tamponlar cikali 7 gün oldu malesef bende tamponlardan sonra hic nefes alamadim hala cok tikaniyor burnum spreylerden sonra 1dk falan güzel nefes aliyorum sadece. Doktor bu durum gecici spreyleri kullandikca burundan kabuklar cikicak rahat ediceksin dedi bende bekliyorum inş öyle olur beklemek zorundayiz malesef ameliyat zor degildide ameliyattan sonrasi cok zor bence 😢
Umarım en kısa sürede atlatırız bu durumu🙏 benim hiç bi şekilde açılmıyo ya hiç alamıyorum nefes başım da ağrıyo bu yüzden 🤦🏻‍♀️ Bencede ameliyat basitti sonrası işkence gibi ☹️ 2. günümde ağrılarım şişliklerim başlamıştı o gün pişman oldum ameliyat olduğuma dedim senin neyine ameliyat güzel güzel nefes alıyodun Allahtan belanı mı istedin 😂😂

Kizlar sizin mimikleriniz ne zaman düzelmisti acaba ben hala gülemiyorum cok komik duruyor 🙈🙊

Burnunuz da kemik var evet
Lakin kötü durmuyor
Ben olsam olmazdım artık ameliyat.

X