Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

şimdi bu foruma yazınca burnuma yine eskisi gibi dikkatle bakmaya başladım da,o dönemleri ne kadar atlatsam da pişmanlığım aklıma geldi.birinci ameliyatımı olduktan sonra hayatımda ilk kez güzel yüzlü olarak iki yıl geçirmiştim.o iki yıl aynaya bakmak,hertürlü saçı denemek,her makyajın,her giysinin, herşeyin yakıştığını görmek öyle güzeldi ki.aynaya bakmak çok güzeldi.ama kendime haram ettim o iki yılı..ne oldu ne battı da gittim ne eksiklik buldum da revizyon oldum.yine o eski çirkin yüzüm,basık kaba burnum geri geldi...kuaföre gittiğimde öyle kötü oluyorum ki,çünkü karşımda sürekli bakmak zorunda olduğum bir ayna var ve ben baktıkça kötü hissediyorum. o yüzden pek kuaföre gitmiyorum zaten..

mesela beni o ilk ameliyatımdan sonra ablamla beraber görenler( ablamın burnu da kendi de güzeldir) "cidden benziyorsunuz" derlerdi",burun,çene yapısı,dudak vs" derlerdi.bu ikinci ameliyattan sonraki halimde görenler"hiç alakanız yok ya" diyorlar.bu bile kötü bir değişim olduğunun işareti...mesela beni bu yeni halimle Songül Ödene benzetiyorlar.ki kendisini ve burnunu hiç beğenmem.hatta bence hayatımda gördüğüm en çirkin burunlardan birine sahip,yüzü de kötü görünüyor o yüzden...ona benzetilmem de kötü değişime bir delil.

önceki burnum gerçekten kötüydü, fazla kemerliydi ama şuan o burnumu bile özlüyorum sırf estetik amaçlı olmadım nefes alma sorunum vardı. şuan nefes alıyorum ama başka sorunlar var işte (

mutsuz olma sakınn,, belki alışmadığından sana öyle geliyordur, sonuçta önemli bi süreç burun estetiği nefes de alabiliyomuşşsun şuan, önceki burnun daha kemerliymiş, şimdiki daha iyidir. bence doktorun snn beklentilerini karşılayamamış şişlerin insin bi onu beklee(

ama benim beklentim bile yoktuki tek isteğim yüzüme yakışan doğal bir burundu. doktorumada bunu demiştim. ben şu yada bu ünlünün burnu gibi değil yüzüme gidebilecek bir burun istiyorum dedim. ama neden kıkırdak koyabiliriz sonra dedi bilmiyorum açıklamasınıda yapmadı ama burda okudum çökme olunca kıkırdak konuyormuş. sanırım çökme olabileceğinden şüphelendi ama madem öyle adam gibi de böyle böyle diye. ona canım sıkıldı ((

sıkma canını yaaa,, belki çökme fln olmazz( biraz zmn ver kendinee( zmnla çok değişicek burnunn!

kendimi suçladım ben bu mesajınla. keşke gündeme getirmeseydim de sen de anımsamasaydın. seni tanımıyorum birçok kişiyi tanımadığım gibi hiç de görmedim. ama beni tanımadan bile bu kadar destek olan biri çirkin biri olamaz ya. bu kadar iyi niyetli birinin yüzüne yansır içi.
ablana benzetilmek ona buna benzetilmek seni ne güzel yapar ne çirkin. tıpkı bir burnun seni güzel ya da çirkin yapamayacağı gibi.beni kaç farklı kadına benzettiler bugüne dek birbirleriyle hiç alakası olmayan. kimsenin dediğiyle hiç birisi olmadım, belki daha çirkinim benzettiklerinden belki daha güzel. bu tamamen bakanın gözüyle alakalı. Sen kendine doğru bakmayı öğrenmiştin beni teselli edişinde onu hissetmiştim.
ben bir burnunj bir insanı dünyanın en güzeli veya en berbat insanı ypamayacağını biliyorum, iş insanın kendisine gelince başka oluyor biliyorum. ne kadar güzelsin böyle deseler şimdi boş, ben de kadınım sonuçta anlıyorum.
unutma yine de aynadaki şey bir yansıma gerçek daha içeride.

bordelaise olur mu senin suçun yok,sonuçta bu başlığı açıp yazan benim.sadece ara sıra böyle oluyor sanırım.ama şimdi geçti.hakkımdaki düşüncelerin için çok teşekkür ederim,öyle güzel şeyler yazmışsın ki.ve şu cümlen aslında herşeyin özeti:"unutma aynadaki şey bir yansıma,gerçek daha içeride"

Çok üzüldüm canım ya seninki de gerçekten çok talihsiz bir ameliyat olmuş 2-3 litre kan kusmak ne demek hiç duymadım öyle bi şey şimdiye kadar ( şu an erken olsa da yorum yapmak için önceki halinden daha iyi olmuştur umarım bir kaç aya anlarsın, en azından artık güvendiğin bir doktorun var, ameliyatın da sorunsuz geçmiş bunlar işte doktorun ne kadar titiz davrandığının bir göstergesi. Çok doğru söylemiş, bizim hatamız kendini burun ameliyatına adamış bir doktor bulmamak olmuş, bana da prof hocam benzer şeyler söyledi, senin hatan araştırma hastanesine gitmen olmuş, bu burnu herkes yapamaz çok fazla deneyim ve sanatçı bakış açısı gerektirir, maalesef bu niteliklere sahip olmayan adı uzman çok doktor var ama sonra onların bozduğunu biz düzeltmeye çalışıyoruz dedi. Burnunun en iyi hali bu muymuş öyle mi söylediler dedi ben de ewet deyince hadi yaaa diye bastı kahkahayı :)) gülüyorum ama hala çıldırcak gibiyim, çoğu kişi benim estetik delisi olduğumu düşünebilir, sonuçta 3. ameliyat kulağa pek hoş gelmiyo, kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi böyle bi sonuç olacağı ama ben kendimi kötü bir kaza geçirmiş gibi hissediyorum, bu kaza sonucunda da ameliyat olmam şart görünüyor yani tercih değil artık canım çünkü hem nefes alamıyorum hem de bu dışarda duran kıkırdak çok pis bir koku yapıyor yemek yemek bile canım istemiyor artık ( zaman çabuk geçsin diye dua ediyorum ve doktor arayışındayım, sen de 50 msj hakkın dolunca bana doktorunun ismini yazarsan çok sevinirim. Yalnız ankarada olduğum için burda ameliyat olmak zorundayım.

leman_80 ile konuştuğumuz gibi, çok kanaman olduysa da bir sorun var gibi, çünkü doktor titiz davranmış olsa bunun önlemini alırdı mutlaka, bahsettiğim prof hoca bana dedi ki, ,insanları tampon koymuyoruz acı sızı almuyor diye burun ameliyatına teşvik ediyorlar ama tampon koymamak artı bir şey değil aksine kanamaya neden olan burnun daha sonra eğrilmesine neden olan bir şey dedi. Bilemiyorum senin tampon kondu mu ama ben ne desem boş şimdi, sadece tavsiyem izmirde bilhassa prof. olan bir hoca bul çünkü onların deneyimi daha fazla, daha iyi anlıyorlar. Bazı doktorlar daha çok yeni, ben yorum yapmam 6 ay sonra gel diyebiliyor ama Serdar hoca sağolsun hiç geri çevirmedi beni moralimin bozuk olduğunu görünce, hataları söyledi ama beklemek zorundayız sabır dedi. O yüzden o hocayı tavsiye etmiştim, sen de şişliklerin biraz indikten sonra fikir al hiç bişey kaybetmezsin aksine psikologtan daha iyi gelir

kanamam oldu evet benim de hastanelik oldum 2 kez. sonra panik atak rahatsızlığım tekrar başladı falan baya olaylı oldu. ama benim doktorum da prof. galiba bu hafta kalkıp gidicem utanmadan sıkılmadan konuşmaya beklemiycem 3 ayı. Belki benim çekimserliğim doktorun suskunluğuna neden oluyordur. dedeiğin gibi psikologtan daha iyi gelecektir düzeleceğini işi yapandan duymak.

mystery02 canım ameliyatından ne kadar süre sonra başka doktorlara da gösterdin burnunu. bende başka doktorlara göstermek istiyorum doktor hatası var mı yok mu diye ama daha erken mi diye de düşünüyorum. 1ay oldu ben ameliyat olalı

Canım belki 2-3 litre yoktur ama dünyanın kanını kustum, yerler, pijamalarım, atletim, yatak, yastık , sonra bulduğum kaplara kustum bayağı berbattı. Yedek pijama da götürmemiştim. Sadece yedek atletim vardı , onunla kaldım ondan sonra. Tabi tecrübe her şey. Nerden bileyim 1 gece yatıp cıkacağım nasıl olsa pijamam kirlenmez diye düsünmüstüm. Canım bir de benim doktorum istanbulda, sana uymayabilir ama eger uyarsa sehirdısı ve yurtdısından bile gelen hastaları var. Msj'ları patır patır yazıyorum, dolunca sana ozelden gonderecegim. Bence estetik manyağı kimdir biliyor musun ? Michael Jackson'dur. 25 kere ameliyat olmaktır estetik manyaklığı. Senin olayın estetik değil ki, senin olayın ne idüğü belirsiz burnundan fışkırmış olan ve tamamen doktor hatasndan kaynaklanan kıkırdak. Üstelik de kötü koku yapıyor diyorsun, kim katlanabilir ki böyle bir şeye? Vallahi sen cok sabırlı bir hastasın, gercekten diyorum. Şu forumda ilk kez bunu duyuyorum cünkü. Herkes ufacık seylerden bile rahatsız oluyor, ama sen gözle görünen bir fazla kıkırdaktan söz ediyorsun. Bundan nasıl rahatsız olmasın insan ?

kızlar internet üzerinden fotoğraf göndererek danışma imkanı olan bildiğiniz bir doktor var mı kafamı karıştıran tuhaflık geçmiyor, şekli geçtim de kafam bu işe takık ya elim sürekli orada :44:

mail adreslerini bulup mail atabilirsin hemen cevap veriyorlar

24 mesajım kaldı (((

Canım ben ameliyattan 1 ay sonra hemen başka bir doktordan randevu aldım, Zühtü Demir Hoca ama randevu alırken yeni ameliyat olduğumu söylemedim, yanına girince mecbur söyledim hiç bakmak istemedi, ben ısrar ettim sorular sordum bu eğriliğin geçmesi imkansız mı hocam sadece bunu öğrenmek istiyorum , beklemek zorunda olduğumu biliyorum 3. operasyon için dedim, ama o hiçbir şekilde bakmadı burnuma, şu an hiç bir şey söyleyemem etik olmaz 1 sene sonra gel bakalım dedi. Saygı duyuyorum kendisine ama benim o kadar moralim bozuldu ki dünyam başıma yıkıldı 1 sene bekliceksin deyince, aynı gün başka bir doktor için de randevu almıştım hemen oraya gittim ama bu sefer de kesin bakmaz hiç umutlanma dedim kendi kendime, hatta orda beklerken asistanına anlattım durumu, yeni ameliyat olduğum için hoca nasıl bir tepki verir biliyor musnuz dedim, o da ameliyat olmak istediğini söyle hoca mutlaka ilgilenir dedi ki öyle de oldu çok şükür. Serdar ÖZTÜRK Hocam sağolsun beni ağlamaklı görünce çok ilgilendi, 1 saate yakın konuştuk, hataları söyledi, düzeltilmeyecek bir burnun yok hatta ameliyat etmekten en keyif aldığım bir yüzün cildin var dedi, sadece zaman gerekiyor biraz bekleyelim dedi. O kadar rahatladım ki anlatamam, burnum aynıydı ordan çıkarken ama ondan öyle bir güç aldım ki. Umut ederek beklemek var bi de o depresyon haliyle beklemek var, o yüzden bence kafanıza takılan hoşunuza gitmeyen bir durum varsa mutlaka başka doktorun da görmesinde yarar var canım , tekrar ameliyat olma fikri yoksa bile tavsiye ederim.

Bence de mutlaka aklına takılanları içine sinmeyenleri sor, bu senin en doğal hakkın ama emin ol ki normal olduğuna inandırmaya çalışacaktır yani aa ewet ben hata yapmışım böyle olmamalıydı demez, bunu ancak objektif bakabilen başka bir doktor söyler. O yüzden başka birine sormakta da yarar var. Kanama durumu konusunda hiç bilgim yok belki doktordan kaynaklı bir şey değil kişinin bünyesiyle ilgili olabilir. Ancak mesajda belirttiğin burnunu daraltan, fazla bir parça gibi görünen kıkırdak parçası bence olmaması gereken bir şey. Leman_80 de bu dışarda duran kıkırdağın alınması için lokal anestezi altında başka bir operasyon geçirmiş. 3. ameliyat olmayacak olsam bile ben de bu kıkırdaktan kurtulmak isterdim çünkü gerçekten pis bir koku yapıyor, ilk başta yara olduğu için normal diyordum ama geçecek gibi değil. Özel mesaj hakkım olmadığı için burdan yazdım, sen bana özelden mail adresini gönderirsen fotomu da maille gönderebilirim, ancak fotoda görünür mü bilmiyorum, dışardan bakan biri fark etmiyor, sadece eski halini bilen yakın tanıdıklarım fark etti ordaki parça ne diye ama benim bilmem kokusunu hissetmem yeterli

Tüh yaa sen de baya sıkıntı çekmişsin canım, bu kadar kanaması olan ben de ilk seni duydum Benim ameliyattan sonra hiçbir sıkıntı yoktu, tampon koymamışlar çünkü sadece burun ucumu ameliyat edip bozdukları için. İlk ameliyatta tampon olduğu için çok kötüydüm, basınç yapıyordu, kulaklarım ve burnum patlıyo sanki orada kanama oluyo gibi hissediyordum, o gece hiç uyuyamadım ama Allah'tan ertesi gün aldılar tamponu da öyle bir rahatladım ki. Bende tek sıkıntı üşüme oluyor, ama nasıl bi üşüme, vücuduma hakim olamıyorum kıyafetimi bile zor giydirdiler annemle hemşire. Bu da anestezinin etkisinden dolayıymış. Tek sorun bu olsa keşke, burnum iyi olsaydı hiç anmazdım bile geldi geçti illa ki biraz acı çekicez diye ama bunları boşu boşuna yaşamış olmak çok acı. Ben ilk 1 ay bu kadar sabırlı değildim, sürekli ağlıyordum ve kendimi suçluyordum, insanları da bıktırdım inan burun mevsuzundan, ama Allah bana sabır verdi zamanla, en azından umut ederek bekliyorum ya bu beni rahatlattı, hatta bazen bunda da bir hayır olabilir mi acaba diyorum, çünkü hayatı sorgulamaya başladım aslında hiçbir şeyin bize ait olmadığını, dün bize ait gibi görünen bir şeyin bir anda elinizden alınabileceğini gördüm. Ki burun benim için çok çok önemli bir konu, çocukluğumdan beri kafama takıyorum ve kafama taktıkça da istediğim sonucu alamıyorum, dedim ki demek ki Allah beni sınıyor şu an, çünkü en değer verdiğiniz şeyle sizi sınarmış, doktoruma hala kızıyorum orası ayrı ama Allah bana ders verdi diye de düşünmeden edemiyorum. Bu sefer hayırlısını diliyorum, benim için en doğru doktorla karşılaşmak için dua ediyorum en önemlisi sağlık sorunumdan kurtulabilmek ve eski neşeme kavuşmak. Özel mesajını beklicem canım, İstanbul'a gitmeyi de göze alabilirim yeter ki içime sinsin doktor, hatta Muhammet Dilber hocaya mail attım, kendisinin yaptığı burunları çok beğeniyorum bir de kbb uzmanı, sağlık sorunumu da daha iyi anlar diye düşündüm. Bakalım bu ay içinde karar vercem.

canım sen böyle dedikçe korkuyorum ben ya sen hangi doktora ameliyat oldun da kıkırdak fışkırıyo burnundan benimde sorunum fazla yontulan yeri doldurmak olduğu için korktum yaa bu kıkırdak sonradan eklendiği belli oluyo mu nasıl duruyo orda yani yerinden falan oynuyo mu sorular saçma gelebilir ama çok korkuyorum yaa bu halimden daha kötü olurum diye ve görüştüğün doktorları yazar mısın bende doktor arayışındayım para biriktirir biriktirmez inş düzeltmek istiyorum ama bu arada doktor bulmak önemli istediğin kadar paran olsun olmuyormuş demek ki birde eklemek istiyorum Muhammet Dilber'in burunlarını da ben sevmiyorum ya ucuna hiç dokunmuyor bir çok farklı hastasını gördüm hepside aynı burunlar hep pinokyo tipi yapıyor belkide benim sorunum bu olduğu için hoşuma gitmiyordur herkesin görüşü farklı tabii

aynen muhammet dilber'in yaptığı burnun güzel olması içiin yaptığı kişinin burun ucunun kısa olması gerek sanırım. çünkü dikkatimi çekti oyuk ve uzun burunlar çıkarttığı. benim de burnum uzun fakat kavis olmadığı düz olduğu için çok gözüme batmıyor herhalde. ben düz burun seviyorum zaten onun da etkisi olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…