Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

amin canım. umarım her şey istediğin gibi olur tatlım.seni böle mutsuz görmek inan bizleri de üzüyor. sevildiğini bil yeter arkadaşım

bilemiyorum ki ben de. acaba dışarıdan fark ediliyor mu şişliğin var diyenler oluyor mu bana mesela sürekli burnun çok şiş diyen bir ton insan var sağolsunlar benim gözüm yokmuş gibi de. Eğer öyle fark edilmiyorsa da en basiti bir yakının burnuna dokun bir kendininkine bariz bi his farkı varsa şişliktir geçecektir. Ama estetikten sonra yapılan işleme göre sertlikler kalması da imkansız değil özellikle burun ucunda.

annem cok diyor::) ztn sayesınde endıseye kapıldım evt dokunuyorum dedıgın gbı ınce annemınkı ablamınkı kanatları benımkı kalın önceden ınceydı

Canım çok haklısın bana ameliyattan önce ablam iyi düşün ifaden değişecek sonra alışamazsın demişti ve dediği oldu benim şurda hatam oldu ameliyat olduğum doktor tasarım yapmadı keşke yapan birisine olsaydım ne halde gözükeceğimi görmüş olurdum şu an kalkık bir burnum var estetik olduğu bariz belli ben doğal olsun hafif kavisli olsun demiştim ama iş işten geçti artık dönüşü yok belki önceki burnuma göre çok güzel ama insan alışamıyor sanki aynada başka biri var şimdi hep dua ediyorum bir mucize olsada şu kalkıklığı inse diye ama bilemiyorm nasıl olacak

annem cok diyor::) ztn sayesınde endıseye kapıldım evt dokunuyorum dedıgın gbı ınce annemınkı ablamınkı kanatları benımkı kalın önceden ınceydı

anneler böyle demek ki benimki de geçti şişliğin dedikçe ben endişeye kapılıyorum, böyle mi akalcağım diye. takılma o halde önceden inceyse o haline dönecektir oraya dolgu yapılmadıkça genişlemez ne de olsa

teşekkür ederim kızlar sayenızde ıcım rahatlıo gerçekten ıns gecıcı bıseydır . sabır işi ameliyat olmak ameliyat olduğum gün bu kadar korkmamıştım oldu bıttıye geldı :)

bordelaise...sen liseye mi gidiyorsun?bir de ameliyat olalı ne kadar oldu?

hayır üniversiteye 20 yaşındayım. ameliyatımdan 2 ay geçti benim ameliyatımdan.

ben de üniversiteye giderken(ki hala üniversitedeyim) oldum ameliyatımı,kimse bir şey dememişti.bunda tabi benim asosyal bir insan olmamın da etkisi var.hiç yakın arkadaşım yoktu,öyle uzaylı gibi sessiz gidip gelirdim o yüzden kimseye benle konuşma,veya bu tür şeyler deme fırsatı vermemiş oldum bilmeden.ama konuşsam da çevremdekiler cidden böyle şeyler diyecek insanlar değildi.

senin üniversite ortamın böyle değil mi?

yeni ameliyat olan arkadaşlar çok kendinizi dinlemeyin benimki 5 ay oldu ve ilk 3 ay çok fena bir depresyon hali geçirdim yolda yürüyorum ama nereye gidiyorum bilmiyorum insanlarla alış ver,iş esnasında konuşamıyorum soracağım söyleyeceğim şeyi unutuyorum yollarda leyla gibi dolaşıyorum çarpan insanlara tepki veremiyorum o derece bir üzüntü hali geçirdim ve 5 ayı zar zor doldurdum ve şuan burnum hala aynı ben hala beğenmiyorum ama yinede psikolojim iyileşti sabredin diyorum ewet haklısınız beğenmediğimizde sonuç gerçekten hiç değişmiyor ama alışıyorsunuz buradaki arkadaşlara da adıma teşekkür ederim sizlerin sayesinde çok daha iyi durumdayım

acikcasi ben asosyalim bikac kisiyle sadece ders arasi arkadasligim var fakat neden bilmiyorum cok konusma hakki buluyorlar uzerimde sik sik kulagima da geliyor. Ameliyay oldugumu 2 kisiye soyledim mecburen ama gittigimde nolucak bilmiyorum. Geriliyorum acikcasi ben alisamamisken insanlari susturmak zor olacak.

Evet zaman herşeyin ilacı beğenmesende alışıyorsun çünkü çaren yok

Konusu açılmışken belirtiyim ki bu arada benim ilk zamanlarımda buradaki arkadaşların çok ama çok yardımı oldu. (Ameliyatım 1,5 yıl oldu)
O ilk aylarda inanın kendi yakınlarım bile beni anlamadı. Bir dinlediler, iki dinlediler sonra sıkıldılar doğal olarak ve kendi halimle kaldım. Ama buradaki arkadaşlar bana hep pozitif yorumlarda bulundular sıkılmadan. O günlerde gelen küçücük bir yorum bile mesela "zamanla düzelecek" yada "ödemler inecek" veya sana yakışmış (bu yoruma pek inanmasam da) benim alev alev yanan içime su serpiyordu.
Onlar belki yandan koyduğum resimlere "yakışmış neden bu kadar üzüyor kendini" diye bile içlerinden düşünmüşlerdir.
Ama yan profil gerçeği asla göstermiyor. Aslında en doğrusu canlı görmek kişiyi. Resimler aldatıcı olabiliyor. E nede olsa insan en kötü hallerini koyamıyor doğal olarak kendi bilsede karşıdakinin bunu dile getirmesine karşı cesaretli olamıyor.

Ama bu ameliyatla önceden görsellik üzerine kurulu hayatım bir anda değişti. Bende farklı şeylere eğildim. Şimdi daha farklıyım her konuda. Bana kattığı acıda olsa daha olgun bir insan olmak yoluna girmek oldu.

Ama şunu anladım ki başına gelmeyen bilemez. Bana hep gözü, kolu yada bacağı olmayan insanları örnek verdilier o zamanlarımda ve şükür etmem gerektiğini söylediler durdular. Ben zaten bunun farkındaydım ki ve bu Allahtan gelmediği, kendi elimle yaptığım birşey olduğu için bir türlü kabullenemedim yada zor oldu kabullenmem.. Çünkü benim burnum sağlamdı ve karekterliydi al daha kötü bir burun yap kafana göre takıl diye olmadım ki. Küçük dokunuşlar dedik ama burnumun yarısını götürmüş doktor üstelikle hata dolu.

Ama o zamanlar geçti şükür. O yüzden özellikle burada birisi var mesela; Sevgi1980 nicki.. O kişiyi hiç görmedim tanımıyorum ama burada bana yaptığı güzel ve samimi yorumları inanın o anlarda ekrana ağlayarak bakan benim bir anda yüzümü güldürürdü.

Zeyn_a'da bunlardan birisi mesela. Yani yakın çevren sana teselli olamazken, hayat bu işte tanımadığın biri sana en muhtaç anında destek olabiliyor.
Allah ameliyat olacaklara yardım etsin. Yaşamayan bilemez. Ama derlerya en büyük acı bile ilk günkü gibi kalmaz diye. Doğru alışıyorsun ve kabulleniyorsun.. Allahım sağlığımızla sınamasın bizi tek duam bu artık..

Son düzenleme:

canım benim yaa ewet canım aynen dediğin gibi sadece kendimle ilgilenen dış görünüşüme önem vern biriydim ama bu ameliyat bana çok şey kattı hayata o kadar farklı bakıyorum ki artık resmen bir günde 10 yaş olgunlaştım herşey daha farklı artık bakış açım değişti dualarına amin amin amin diyorum inş canım hayat bize daha güzel günler getirsin inş

Bordelaise özel mesaj atamıyorum şimdilik , 50 msj doldurmam gerekiyormuş, çabalıyorum . Söyleyeceğim tek şey var çekinmene gerek yok .

Canim benim ya, Allahim insallah hep yuzunu guldurur. Gelecek yil Istanbul ziyaretimde burnunu canli canli gormek istiyorum haberin olsun. Optum seni kocaman

Canim benim ya, Allahim insallah hep yuzunu guldurur. Gelecek yil Istanbul ziyaretimde burnunu canli canli gormek istiyorum haberin olsun. Optum seni kocaman

Sevgicim evet evet seneye düzelmiş haliyle görecez inşallah. Revizyonla çok daha iyi sonuçlar var. Herkes istediği güzel burna kavuşur inşallah. Burun işi sabır gerektiriyor sadece o kadar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…