Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

Benim doktorum da beni konuşturmuyor, daha çok erken yorum yapmak için diye geçiştirdi, çıktı gitti odadan kaldım asistanla, o da hiç bişey olmamış gibi sempatiklik yapmaya çalışıyor ama özelde Ankarada Prof Dr. Serdar ÖZTÜRK Hocayla görüştüm, orda beklerken konuştuğum ameliyat olmuş hastalar çok memnun olduklarını söylediler, revizyon konusunda sayılı doktorlardanmış, yurt dışından da hastaları geliyormuş, benimle de tam 1 saat oturup ilgilendi sağolsun hocam, o depresyon haliyle ilaç gibi geldi onun yorumları, fotoğrafımı çekti, kusurları tek tek bilgisayarda yorumladı. Tam da benim hoşuma gitmeyen kısımlarda hata olduğunu söyledi, çok talihsiz bir ameliyat olmuş dikişlerden belli dedi ama düzeltilmeyecek bir durumu olmadığını, sadece biraz sabretmem gerektiğini söyledi. Sonra ben bu yorumları gidip doktorumla paylaştım isim vermeden, bana imkansız olduğunu iddia ettikleri burnumun eğriliğinin giderilebileceğini söyledim profesör hocanın dediklerini anlattım. O senden para almak için söylemiştir demez mi, hala kendini savundu, en sonunda da demek ki benim bilgim bu kadarmış dedi, masaj yap 6 ay sonra tekrar bakalım dedi. Şimdi artık hiç gidesim gelmiyor oraya. Daha sonra 2 prof. hocayla daha görüştm emin olmak için, onlar da şaşırdı bir plastik cerrahın bu burnu yapmış olduğuna, hatta hakkını aramalısın dediler, ben iyice emin oldum artık doktor hatası olduğuna. Sen de mutlaka birkaç prof. hocayla görüş canım için rahatlar inan, 2. ameliyat düşünmesen bile başka bir doktorun nasıl yorumladığı önemli, biraz olsun kendini suçlamaktan vazgeçersin gerçekten doktor hatası varsa. Eski burnunu döndürmez ama şımarıklık mı yapıyorum ben mi beğenmiyorum gibi duygulardan kurtulursun en azından, benim ailem de normalde çok tepkili olurdu 3. ameliyat dediğimde ama prof hocaların yorumlarını anlatınca çok üzüldüler, sen ettin sen buldun demiyorlar artık, keşke doktorunu daha iyi araştırsaydın diyorlar sadece. Ya da keşke en baştan gidip özelde en iyi doktora yaptırsaydık diye babam kendini suçladı benim kadar üzüldü bu yorumları duyduktan sonra. Sana tavsiyem Serdar hocayla mutlaka görüş, muayene ücreti almıyor ve çok ilgili bir hoca, 3. ameliyat olmayacak olsam bile onu tanıdığıma çok memnunum. Burdan birbirimize ne kadar destek olsak da konunun uzmanı birinin yorumlarını almak seni daha çok rahatlatır inan.

Bana da çok saçma geldi merhemin fazla sürülmesinden dolayı o kıkırdağın oluşmuş olması canım, bence hatalarını ört bas etmeye çalışıyor da olabilirler ama tabi bilemiyoruz ki doktordur diyosun inanıyosun çoğu zaman. Ben de başka doktorlara gitmesem yaptıkları yorumlara inanacaktım, neler demediler ki, burnumun en iyi hali buymuş 3. ameliyatı kesinlikle olmamam gerekirmiş, bu ne demek oluyor yani aslında 3. ameliyatlık bi durum var ortada, yoksa böyle bişey der mi ameliyattan yeni çıkmış hastaya, beğenmediğimin bişeylerin hatalı olduğunun farkında çünkü beni ta en baştan ikna etmeye çalışıyor (((
Tarifini gözümde canlandırdım benimkine benzer bi durummuş ama ben aynı doktora tekrar asla ameliyat olmayı düşünmüyorum, haftaya tekrar kontrole ( kontrol demeyim aslında hesap sormaya) gideceğim o zaman bu kıkırdaktan rahatsız olduğumu söyleyeceğim ve görüştüğüm prof. hocaların yorumlarını bir bir anlatcam, beni ne kadar mutsuz ettiklerini ne kadar pişman olduğumu, 1 yılıma mal olduklarını usulüne uygun olarak söylicem yoksa içimde kalır, güzel bir burna kavuşsam da hatalarını görsünler başka canlar yakmasınlar istiyorum. Kesinlikle alanında 1 numara olan bir doktor bulmaya çalışıyorum şu an, Serdar ÖZTÜRK Hocayı duymuşsundur belki , ünlü bir doktor, o beni çok rahatlattı ama tabi araştırmaya devam edicem içim rahat edene kadar. Senin revizyonunu kim yaptı canım, umarım şu an bir sıkıntı yoktur, memnunsundur inş?

Benim henüz cok yeni o yüzden isim vermek istemem. Cünkü daha burnum şiş. Anlayamadım daha tam olarak. Aslında özelden vermek isterdim fakat 50 mesajı doldurmadım henüz. Bir kaç hafta beklersen sana yazabilirim. Bu arada benim doktorum dedi ki , kırk dalda birden kendini geliştirmeye calısan bir doktor aslında hiç bir dalda kendini geliştirmemiştir dedi. Mesela benimki kendisine gelen tüm ameliyatları reddediyor, tek kabul ettiği ameliyat burun. Yani vucudun başka hiç bir yerine ameliyat yapmıyor, anlatabildim mi? Bence bunu da önemse. Yani sadece burun ameliyatı yapan, kendini buna vermiş bir doktor bulmalısın. Sen sana ameliyat yapan doktora her şeyin farkında olduğunu belirt. Aptal zannetmesin kimse kimseyi. Aptal yerine konulmaktan nefret ederim. Kimsenin de aptal yerine konmasını istemem. Beceremediği şeyi yapmayacak bir insan. BEnim ilk doktorum da becerememişti işte. Aklıma geldikçe deli oluyorum. Hele o ilk ameliyathane koşulları aklıma geldikçe. Hangi birini söyleyeyim ... 2 -3 litre kan kustum. Burnum deliler gibi kanadı.. Ameliyattan çıktığımda it gibi titriyordum. Ayrıca 20 gün boyunca abartmıyorum küçük bir salatalık kadar pıhtılar düştü burnumdan. Yani o kadar kalınlardı ki annem bile gördügünde korktu. Bunlar ne kızım diye şaşırdı kaldı kadın. Bir de bana sümkürme diyordu, gel de sümkürme, senden o kadar pıhtı çıksa sen sümkürmez misin . İşin garibi ne biliyor musun, bu saydıklarımın hiç biri ikinci ameliyatta olmadı. Ne kustum, ne burnum kanadı, ne de o kadar büyük pıhtı çıktı... Ameliyattan da sıcacık çıktım, hiç mi hiç üşümedim.

Burnun küçülmediyse,şeklinde çok büyük değişiklikler olmadıysa farkedilmeyeceğini düşünüyorum ben.Karşındakilerin bu konu hakkında konuşmasına fırsat vermeyeceksin konuya girer gibi olsalar bile, muhabbette hakim konumda olursan istediğin noktaya getirebilirsin çünkü.Bu arada ameliyatın çok yeniymiş,benim burnum ilk sekiz ay sürekli şekil değiştirdi inanır mısın.Hele ilk beş ay hergün bariz değişiklikler oluyordu.Bir gün kalkıyordum basık ve kaba gibi,diğer gün kalkıyordum kalkık ve düzgün,simetrik..O yüzden bence sabretmen gerekiyor.Emin ol daha değişecek şekli.

umarım güzelleşecek şekilde değişir de bu günlerime güler geçerim. gerçekten desteğin için çok teşekkür ederim

ne yazık ki izmirdeyim ben ankaraya gitmem mümkün değil.. ilk ameliyatımı da istanbulda olacaktım fakat burun yeniyken yolculuk etmekten korktum. ki izmirde evime dönerken bile sarsıntıdan aşırı kanamam oldu. önce kendi doktoruma tekrar çekinmeden sormayı deneyeceğim. başaramazsam yeni bir doktora danışıpp en azından kusurların nedenini öğreneyim, benim kuruntularım mı diye. şimdi düşünmüyorum bir daha ameliyatı ama belki ileride dediğim gibi..

bugün 1. ay kontrolüne gittim ve moralim yerle bir oldu. şişliklerim olduğunu zaten biliyordum ve kendi kendime sabırlı ol geçecek diyordum. sağ ve sol profilden görünümüm farklı, ayrıca burun deliklerimden biri büyük biri küçük bunları sordum hepsi şişlikten dedi. burun yapımın zor olduğunu, eğer burnunu daha fazla küçültseydim burnumda çökme olabileceğini söyledi. burun yapımdan dolayı şişlerim diğer hastalara oranla daha geç inecekmiş. 6.aya kadar sabretmem gerekmiş ve burun kemiğimde şişliğin inmesi istenilen düzeyde olmazsa 2. bir operasyonla kıkırdak ekleyebiliriz dedi ve moralim alt üst oldu. yok efendim yüz ifadem değişmiş, bakışlarım değişmiş çok güzel olmuş muş, oysa ben aynaya baktığımda keşke olmasaydım diyorum. siz olsanız aynı doktora bu kıkırdağı ekletirmiydiniz (

geçmiş olsun.bence 1 ay hala şişliklerin olması normal. herkes de şişlikler farklı zamanda iyileşiyor. biraz daha beklemelisiniz.şişliklerden genelde sağ sol farklı olabilir. indikçe normale gelmesi gerkir. umarım istediğiniz bir burna sahip olursunuz. sadece zamana ihtiyacınız var. geçmiş olsun

biliyorum daha çok erken ama kıkırdak ekleyebiliriz diyince moralim bozuldu. 6. aya kadar sabırla bekleyeceğim ve başka doktorlarada göstereceğim. umarım doktor hatası gibi bişey yoktur.

biliyorum daha çok erken ama kıkırdak ekleyebiliriz diyince moralim bozuldu. 6. aya kadar sabırla bekleyeceğim ve başka doktorlarada göstereceğim. umarım doktor hatası gibi bişey yoktur.

bir ameliyatın üzerinden 8 ay gibi bir süre geçmesi gerekiyor canım. o zamana kadar bekle zaten. hani burun tam oturmadan erkenden başka doktora gösterirsen ne derece sağlıklı olur bilemedim. hani daha mı kafan karışır.:26:istersen fikir olsun diye gösterebilirsin nasıl için rahat edecekse yani

Öncelikle geçmiş olsun evet daha çok yeni ameliyatın inan gün geçtikçe değişiyor burun. Hele 1 aylık çok çok erken henüz. Ama anlamadığım hem daha fazla küçültseydim çökerdi demiş doktorun ama sonra kıkırdak ilave edebiliriz demiş. Kıkırdak ilavesi bildiğim kadarıyla zaten çökmelerde oluyor. Kıkırdağı koymasındaki amaç ne acaba? Nereye koyacak yani?

Sakınn moralini bozmaaa,, üzülmen için daha çok erken, kıkırdak olayını araştır tabi ama önce burnunun şişliklerinin inmesini beklemelisin bence estetikten pişmanmısın gerçekten? önceki burnun daha mı güzel gözüküyordu gözüne? işlevsel bir bozukluk mu oldu yoksa şimdi?

"burun kemiğinde şişliğin inmesi istenen düzeyde olmazsa kıkırdak eklemek" burada bir tuhaflık yok mu kızlar ya? şişliği inmeyen burna iğne yapılarak veya şişlik değilse inmeye tekrar kesi veya törpüyle düzeltme yapılması mantıklı olan değil midir şiş buruna kıkırdak eklemek nedir büyütüp görüntüyü mü kamufle edecek? bence doktor farklı bir sıkıntı oluşması ihtimali için söylemiştir bunu, çökme ters v deformitesi gibi durumlarda burun sırtına kıkırdak eklenir diye biliyorum. istersen biraz daha şişliklerin inince başka doktorlara danış bir de :44:

önceki burnum gerçekten kötüydü, fazla kemerliydi ama şuan o burnumu bile özlüyorum sırf estetik amaçlı olmadım nefes alma sorunum vardı. şuan nefes alıyorum ama başka sorunlar var işte (

bende anlamadım ki niye koyacak ( biraz daha zaman geçsin başka doktora daha gitmeyi düşünüyorum zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…