Burun estetigi öncesi solaryum

__fstk

єη вüуüк тü&#11
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2009
8.280
5
slm güzelleeerrrrr opuyorumnanaktan

benim size bi sorum olcak :kedi:
ya burun estetigi öncesi ve sonrasi 6 ay günesten sakinmak gerekiyo diye biliyorum ama kapali burun ameliyatinda bunun ne gibi bi zarari varki??
sonucta burnun icine müdahale ediliyo
acik ameliyatta izin iyilesmesini engeller diye düsünüyorum ama kapali ameliyat icin aklima hic bi sebep gelmiyo bilmiyorumkismile
solaryuma gitmemek icin kendimi zorluyorum kaydirigubbakcemile3 hatta bugün gittim :kedi: ama yüzümde fondoten vardi o yüzden bisey olmamistir
solaryuma gitsem ameliyat sonrasi ne gibi zorluklarla karsilasirim??

böyle bi soru sordum diye kizmayin bana olurmu :kedi:
cevaplarsaniz sevinirim opuyorumnanaktan

ya burun estetigi öncesi ve sonrasi 6 ay günesten sakinmak gerekiyo diye biliyorum ama kapali burun ameliyatinda bunun ne gibi bi zarari varki??
acik ameliyatta izin iyilesmesini engeller diye düsünüyorum ama kapali ameliyat icin aklima hic bi sebep gelmiyo bilmiyorumkismile
solaryuma gitmemek icin kendimi zorluyorum kaydirigubbakcemile3 hatta bugün gittim :kedi: ama yüzümde fondoten vardi o yüzden bisey olmamistir

ben bir hafta öncesinden gitmistim ve yasak oldugu halde iki hafta sonra güneslendim ve birsey olmadi tabi ben yaptim diye sende yapcak degilsin kaydirigubbakcemile3
"Ameliyat sonrası burun cildiniz güneş ışığına karşı hassastır. Bu nedenle 8 hafta burnunuzu güneşten koruyun (solaryum, güneşlenme).Uzun süreli güneşte kalmak gerektiğinde güneş koruyucu faktör (SPF–28) içeren kremler kullanılabilir. Buna dikkat edilmezse gözaltı morluklar kalıcı olabilir."

sen fondotenle mi solaryuma giriyorsun?

Son düzenleme:

Selam fstkcim zemuszemusbence sen girme solaryuma, zarari var mi bilmiyorum ama sen riske girme bence derim.bilmiyorumkismile . Hele fondotenle hic girme, cunki haliyle epey sicak oluyor cildine zarar vermesin canim.:eek:lmaz:

kuzuuuuu bu sene girme solaryumaaa seneye gidersin..ama sana bşy söyleyeyimmmm dogal güneşlee bronzlaşşş solaryum çok teklikeli cilt kanzeri yapabilme olasılıgı çok yüksek..ben esmerim solaryum gerekmiyor bana ama arkadaşım beyaz tenliydi o en gec 2 ayda bir girerdi solaryuma doktora gittikk öyle bi olumsuz şeyler söylediki vallahii kesinlikle gitmeyinnn çok zararlıııı canınıza yazık ediyorsunuz dedii...

bencede çok zararlıymış hele burun ameliyatından sonra bir müddet gitmemek daha iyi olur bence

ben bir hafta öncesinden gitmistim ve yasak oldugu halde iki hafta sonra güneslendim ve birsey olmadi tabi ben yaptim diye sende yapcak degilsin kaydirigubbakcemile3
"Ameliyat sonrası burun cildiniz güneş ışığına karşı hassastır. Bu nedenle 8 hafta burnunuzu güneşten koruyun (solaryum, güneşlenme).Uzun süreli güneşte kalmak gerektiğinde güneş koruyucu faktör (SPF–28) içeren kremler kullanılabilir. Buna dikkat edilmezse gözaltı morluklar kalıcı olabilir."

sen fondotenle mi solaryuma giriyorsun?
kaydirigubbakcemile3 yok cnm normalde fondotenle girmiyorum ama bu seferlik öyle oldu:)
ohaoldumsmile gözalti morluklarimi :sinifsinif:
EsiLaCIM .!.:
Selam fstkcim zemuszemus bence sen girme solaryuma, zarari var mi bilmiyorum ama sen riske girme bence derim.bilmiyorumkismile . Hele fondotenle hic girme, cunki haliyle epey sicak oluyor cildine zarar vermesin canim.:eek:lmaz:
ilk defa fontodenle girdim cnm, normalde girmiyorum öyle
zaten hep gitmiyorum en son gecen sene bu aylarda gitmistim
ya olmazsa yüzümü bronzlastirmam bilmiyorumkismile
zaten öyle yapmayi düsünüyodumda yinede bi soruyum dedim :kedi:
nem .!.:
kuzuuuuu bu sene girme solaryumaaa seneye gidersin..ama sana bşy söyleyeyimmmm dogal güneşlee bronzlaşşş solaryum çok teklikeli cilt kanzeri yapabilme olasılıgı çok yüksek..ben esmerim solaryum gerekmiyor bana ama arkadaşım beyaz tenliydi o en gec 2 ayda bir girerdi solaryuma doktora gittikk öyle bi olumsuz şeyler söylediki vallahii kesinlikle gitmeyinnn çok zararlıııı canınıza yazık ediyorsunuz dedii...
kizzz bizim burda günes yokki anacim sempatiksalakcinni
yaa yazda geldi peynir gibi bembeyaz oldum kaydirigubbakcemile3
biraz bronzlasiim dedim:):) biliyorum cnm zararlarini ama hep gitmiyorum ztn:)
aysa1985 .!.:
bencede çok zararlıymış hele burun ameliyatından sonra bir müddet gitmemek daha iyi olur bence
cnm sonra degil öncesi icin soruyorum eyvahedigeldismile
sonra zaten girmem ama türkiyeye beyaz gitmek istemiorum o bakimdan sordum :kedi:
Dishy_____ .!.:
Ne gerek war yaz geldi güneş geliyo yolda hatta geldii :-) .solaryum eeee kötüü
yaz geliyo ama burda günes yokki kaydirigubbakcemile3

Evet bende giriyodum bıraktım heleki benim gibi alkollü girmeyin sakın kafam güzel adama dedim 20 dk yap en son kabinde yerde çömelmiş ağlıyodum resil oldum bidahada gitmedim zatennn almazlardıda manyak bu diye sinirim çok bozuktu alkol içip solaryuma giden galiba tekk kişiyimmm kaydirigubbakcemile3

aaa sen yutdışındamısın kuzuuuuuuuuuuuuuu:):)ah ah bende hep beyaz olmak istemişimdirr doguştan solaryumluyum malesef:)gel deri nakli yapalımm deiştirelim:):):):):):):)

Evet bende giriyodum bıraktım heleki benim gibi alkollü girmeyin sakın kafam güzel adama dedim 20 dk yap en son kabinde yerde çömelmiş ağlıyodum resil oldum bidahada gitmedim zatennn almazlardıda manyak bu diye sinirim çok bozuktu alkol içip solaryuma giden galiba tekk kişiyimmm kaydirigubbakcemile3

kıs alkol alınca kafada güzeldir kesin solaryum nerden aklına geldi ilahiiiiiiiiiiiiiiiikaydirigubbakcemile3

kafam güzeldi kimse anlamadı bende çaktırmadm galbaa 20 dk solaryumda can veriodum iyice sıcak çarptı yerlerden toparlandım ay rezil olmuştummm :kedi:

kafam güzeldi kimse anlamadı bende çaktırmadm galbaa 20 dk solaryumda can veriodum iyice sıcak çarptı yerlerden toparlandım ay rezil olmuştummm :kedi:

ayyyy ilahi kız iyiki bşy olmamışş bidaha yapmaaaa döferim seni yoksaalsanaalsanasmilekaydirigubbakcemile3

kizzz allah seni napmasinnn :roflol:
alkollü alkollü aklina solaryummu geldi kaydirigubbakcemile3
ayyyy bende bikeresinde tam 30 dk girdimde yandiydimmm eyvahedigeldismile iki hafta cektim valla kaydirigubbakcemile3
nem .!.:
aaa sen yutdışındamısın kuzuuuuuuuuuuuuuu:):)ah ah bende hep beyaz olmak istemişimdirr doguştan solaryumluyum malesef:)gel deri nakli yapalımm deiştirelim:):):):):):):)
öyle balim:)
al sana veriyim senin olsun beyazlik:)
millet bronzluk ister sende beyazlik istiyosun kaydirigubbakcemile3

kizz ilk gidisindemi 20 dk girmek istedin:roflol:

kizz ilk gidisindemi 20 dk girmek istedin:roflol:

Ay yok ilk deildi allahtan yanardım zaten beyaz tenliyim sadece kafam güzeldiii paket programdı solaryum giriym dedim yerden topladılarrr nefessiz kaldım kapıyıda açamadımm ayakta olanındandı ama ben yerdeydim :)

Ay yok ilk deildi allahtan yanardım zaten beyaz tenliyim sadece kafam güzeldiii paket programdı solaryum giriym dedim yerden topladılarrr nefessiz kaldım kapıyıda açamadımm ayakta olanındandı ama ben yerdeydim :)

:roflol: anladim cnm :roflol:

ameliyat oncesi solariuma girmende sakinca yoktur bence. fakat ameliyat sonrasi girmesen daha iyi.
fondetenle hic girme solariuma cunki cildin icin cok kotu butun fondaten cildinin icine isliyor ozaman birdaha fondetenle girme canim

ameliyat oncesi solariuma girmende sakinca yoktur bence. fakat ameliyat sonrasi girmesen daha iyi.
fondetenle hic girme solariuma cunki cildin icin cok kotu butun fondaten cildinin icine isliyor ozaman birdaha fondetenle girme canim

yok cnm bende zaten ameliyat öncesi icin diyorum
ameliyat sonrasi maykil emmimiz gibi günesten saklancam sempatiksalakcinni
yok cnm sadece bi seferlik oldu kaydirigubbakcemile3
aceleye geldi, gitmicektim birden gidince cikaramadim öyle girdim:)

Kuşuum illa gircem diyosan yatay olan makineleri tercih edip yüzünü ince bir örtüyle kapat bence
bende bi aralar çok solaryuma giriyordum yüzüm kap kara olunca kötü durduğu için yüzümü örtüyodum hep etkisi oluyordu :)

Ben solaryuma 2 kere sadece 5 dk gördüm ondan sonra yüzümde hep lekeler olmaya başladı. Artık bronzlaştırıcı bir sürü ürün var, cildi yaşlandırmaya hiç lüzüm yok bence.

X